środa, 01 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Hala targowa - centrum kultury

Bardzo dobrze że pan Dobosz spotkał się z przedsiębiorcami, którzy biznesy prowadzą na starówce i nie tylko. Jest nadzieja, że ich słuszne uwagi zostaną wysłuchane i „wdrożone” do koncepcji rewitalizacji hali oraz starówki. Dobrym pomysłem jest duża przestrzeń na wystawę stałą łomżyńskich artystów i organizowanie wydarzeń z krajowym i międzynarodowym rozmachem (chociażby wystawy poplenerowe Stopki). Nienajlepszym przeniesienie całości MDK-DŚT do hali - porządna scena i sala koncertowa tak, ale w klubie na Wojska Polskiego 3 powinny zostać sale kameralne, miejsca prób zespołów muzycznych, tanecznych, teatralnych. Powiązanie działań Galerii Sztuki Współczesnej z edukacją plastyczną prowadzoną przez MDK oraz Liceum Plastycznym, to urzeczywistnienie koncepcji Wiesława Sielskiego – twórcy tych instytucji. Wyjście sztuki i szerzej rozumianej kultury na Stary Rynek, do tego gastronomia na wysokim poziomie, powiązanie tej oferty z ofertą turystyczną związaną z portem na Narwi, powinno przynieść dobre rezultaty. Zdaje się jest w urzędzie wydział kultury sportu i turystyki i to z niego powinny wychodzić inspiracje, koncepcje, pomysły, wiązanie różnych działań, ich koordynacja, szukanie nietypowych rozwiązań i zdobywanie środków finansowych. W Łomży i w okolicy jest mnóstwo instytucji kultury, sportowych, turystycznych, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych – trzeba tylko wyobraźni, pomysłu, dobrej woli, chęci działania i oczywiście wysiłku, a w perspektywie 2-3 lat starówka i cała Łomża może stać się bardzo atrakcyjna dla mieszkańców miasta, okolic oraz turystów.

nar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hala targowa - centrum kultury

Gówno prawda mało osób tam będzie chodziło, niech lepiej wpadną na jeszcze głupszy pomysł i niech zrobią 2 tak duży basen w Łomży bo podobno dają pieniądze z Uni tylko rozumu niestety nie.

?)@.)%.!(*(.?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hala targowa - centrum kultury

A jaką masz propozycję?

nar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hala targowa - centrum kultury

Popieram Kool-Aid.
Fajnie byłoby zrobić co fajnego. Jest dużo osób, które z chęcią wniosłyby nowe pomysły i nadały jakas swieżosc, ale niestety hermetyczne srodowisko to odrzuca. I mam tu na mysli MDK. Nie na rękę są "nowe" osoby.
Dodam, że absolutnie nie szukałam tam pracy. Sama mam dużo koncepcji i projektów, które chciałabym zrealizować, ale chyba nie pokuszę się o Łomżę. Jak dla mnie nasze miasto to tereny "dziewicze", co do działań animacyjnych, nie wiem co tu się głowić nad jakimis koncepcjami przebudowy, niech się władze najpierw zastanowią, czego tak naprawdę ludzie potrzebują i kogo przez dotychczasowe działanie zaniedbują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org