wtorek, 14 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dwa systemy na jednym komputerze?

Witam wszystkich:)
Czy może ktoś wgrywał dwa systemy( Windows 7 i XP) na Acerze AO722?
Czy oba będą pracować stabilnie i czy znajda się wszystkie sterowniki do XP?

Przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

pamietaj tylko ze musza byc na innych partycjach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Obecnie mam Windows 7.Ok dołożę na inna partycje XP. Ale jak to zrobić żeby Windows 7 uruchamiał się automatycznie a XP tylko wtedy gdy będę chciała. Gdzie to ustawić? Czy kolejność instalacji systemów ma jakieś znaczenie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Zazwyczaj jest tak, że jak masz kilka wgranych systemów, to po uruchomieniu pojawia się taki ekran konsoli i tam wybierasz system strzałkami i zatwierdzasz enterem, jeżeli w ciągu 15 sekund nie wybierzesz to wystartuje system pierwszy na liście, systemy na tej liście pojawiają się w kolejności instalacji, czyli jak pierwszy zainstalujesz win7 potem załóżmy vistę, linuksa i xp to lista będzie mniej więcej taka.

1 Windows7
2 WinVista3
3 unix linux
4 Windows XP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

"Edvart 18" a umiesz to zrobic? ewentualnie za ile?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Windows automatycznie znajdzie drugi system i zrobi menu użytkownika przy rozruchu komputera. Można też zainstalować GRUB. Jest sporo opisów w sieci jak to zrobić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Mogę pomóc nr GG 5148783

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Mam viste64 i xp na dell i rozwiazslem to bardzo prosto. systemy sa zainstalowane na różnych twardzielach i komp odpala sie automatycznie do visty64 s kiedy potrzebuje xp to musze recznie wybrac drugi dysk podczas bootowania. xp jest mi potrzebne tylko do kilku programów ktore nie chca chodzic pod vista64 i dlatego nie bawilem się w nowe partycje itp tylko wlozylem drugi twardy dysk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Łezka, jak masz płytę z XP-ekiem to zrobię Ci to od ręki za free.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Edek:)
No i jak chcesz się pierwszego miliarda dorobić , skoro wszystkim ze free naprawiasz kompy?




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Bo to hobby, a nie interesy, hobby robię z pasji, a nie dla zarobków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Do" Edvard 18"
Dziękuję za pomoc:) jeśli sobie nie poradzę sama to na pewno się odezwę do Ciebie:) Najpierw muszę poszukać XP i klucza :)
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Jak masz tego pierwszego Xp bez klucza to znam na pamięć pierwszy klucz.
FCKGW-RHQQ2-YXRKT-8TG6W-2B7Q8
tylko nie wiem czy ktokolwiek go jeszcze używa,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Witam.wgrywalem xp na komp ,ktory mial juz zainstalowanego windowsa 7 i nie radze pochopnie od razu wgrywac inny system np.xp . windows 7 ma swojego indywidualnego bootloadera,innego niz np xp i musi byc wgrywany jako ostatni ,by komputer widzial oba systemy i normalnie startowal. w innym wypadku nic nie wystartuje ,pomimo wgrania 2 lub wiecej systemow. pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dwa systemy na jednym komputerze?

Dziękuję wszystkim za pomocne podpowiedzi:)Aczkolwiek muszę odłożyć to na weekend :)
Proszę pisać jeśli ktoś jeszcze ma jakieś inne spostrzeżenia, na pewno będą bardzo pomocne:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org