niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Przedszkolaki ucza się przedsiebiorczości

Co myślicie o tym aby w naszych przedszkolach dzieci uczyły się przedsiębiorczości w formie zabawy. Tak jest no we Wrocławiu i jest duże zainteresowanie takim zajęciami dodatkowymi dla dzieci? Mi wydaje się ze dobrze by było gdyby otworzono językowe przedszkole z zajęciami z przedsiębiorczości dla dzieci. To byłoby coś innowacyjnego, czego jest brak?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przedszkolaki ucza się przedsiebiorczości

Wiesz co - mi się wydaje, ze dzieciństwo jest przede wszystkim do ZABAWY. Mi wystarczy, że moje dziecko nauczy się w przedszkolu literek, pór roku, hymnu Polski i paru innych, bardziej podstawowych, rzeczy. Nie mam parcia, żeby 5-latek uczył się rozliczać ZUS i wypełniać PITy. Dla mnie to tylko i wyłącznie wyścig szczurów. Im dłużej moje dziecko nie będzie zatrute manią pieniądza, tym lepiej dla niego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przedszkolaki ucza się przedsiebiorczości

Będzie fitness, teraz przedsiebiorczosc, na glowy poupadaliscie!

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przedszkolaki ucza się przedsiebiorczości

Jeszcze trochę i prowadzone będą wybory na przedszkolnych ministrów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przedszkolaki ucza się przedsiebiorczości

Może przedszkole to rzeczywiście troszkę za wcześnie, ale przez to, że w podstawówkach nie ma ani wzmianki o edukacji finansowej to potem powstają takie programy "jak wyjść z długów" z Łomżyniakami w roli głównej. Bo jak rodzic ma nauczyć dziecko jak ma się obchodzić z pieniądzem skoro sam jest na zasiłku i ma tv płaski na kredyt kupiony...

W przedszkolu (jeżeli już) to można próbować tłumaczyć dzieciom, że pieniądze nie biorą się z bankomatu tylko trzeba na nie zapracować. Bynajmniej nie chodzi o to, żeby płacić dzieciom za np. posprzątanie.

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przedszkolaki ucza się przedsiebiorczości

wads - oczywiście, że trzeba uczyć dzieci co to jest pieniądz, skąd się bierze itp. Ale prawda jest taka, że dzieci i tak najlepiej uczą się na przykładzie własnych rodziców, więc jak w domu patrzą na beztroskie wydawanie pieniędzy i zaciąganie długów, to pewnie w przyszłości same tak będą postępować. Wg mnie można oczywiście nawet i przedszkolakom parę słów o pieniądzach powiedzieć, ale wystarczą ze 2-3 zajęcia w tym temacie, a nie od razu całoroczne zajęcia dodatkowe.
W szkole podstawowej myślę, że takie tematy powinny być poruszane na lekcjach wychowawczych, przynajmniej dzieci robiłyby na tych lekcjach coś konkretnego, a nie przepisywały od siebie zadania i gadały :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przedszkolaki ucza się przedsiebiorczości

Chłopaki za piłką ale dziewczynki to mogły by na modelki ćwiczyć, na takiej malutkiej rurce oczywiście.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org