piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
praca w browarze Łomża

Witam, czy orientuje się ktoś czy przyjmują tam do pracy?
I generalnie czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto tam pracował?Chodzi o magazyn, pracę przy maszynach. Jak jest , jak zarobki,zmiany,godziny,umowa itd? Proszę o mądre, rzeczowe odpowiedzi.Za takie z góry dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

Witam,

jeżeli chodzi o pracę na magazynie to pracowałem tam kilka lat temu i wyglądało to tak:

- Umowa zlecenie (zatrudniony zostajesz przez agencję pracy PROGRES)
- Jeżeli chodzi o godziny pracy, zakład pracuje 7 dni w tygodniu, 24h na dobę.
Pierwsza zmiana od 6 - 14, druga 14 - 22, trzecia od 22 - 6.
- Praca nie odbiega od stanowczo od pracy na innych magazynach. Jeżeli chodzi o pracę w browarze na magazynie to najważniejsze stanowiska to taśma tj. układanie zgrzewek piwa na palate i owijanie ich na owijarce. Zgrzewarka - zgrzewanie tacek z piwem. Beczki - ustawianie beczek z taśmy na paletach i owijanie. Przekładanie piwa Export z skrzynek do papierowych kartonów.

Ładowaniem tirów zajmują się wózkowi, więc odpada sprawa załadunku, czasami trzeba pomóc przy załadowaniu kontenera np. wysyłanego do Chicago czy Nowego Jorku.

Podsumowując praca ok, kwestia przyzwyczajenia, jednak zarobki były straszne. Nie wiem jak wygląda to obecnie ale wtedy zarabialiśmy 4,5 zł za godzinę na zmianie rannej i popołudniowej a na "nocce" mieliśmy 20 gr więcej :/.


PS. Chociaż w umowie mieliśmy termin wypłaty "10-tego" to tylko raz otrzymaliśmy ją w tym terminie.

Znajomi z produkcji byli zatrudniani przez Browar Łomża i nie mieli powodów do narzekań, ponieważ otrzymywali większe pieniądze, wtedy około 9 - 11 zł za godzinę pracy, zależnie od stanowiska.




Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

Magazynierzy nie zarabiają kokosów, mimo iż pracy mają dużo i sporo obowiązków.
Zresztą to daje się zauważyć bo firmy szukają do pracy na magazynie. A dlaczego? Ludzie rezygnują bo zarobki najniższe a odpowiedzialność duża.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

Bloom to chyba pracowałeś tam daaaawno. Teraz do pakowania piwa to są maszyny i do butelek i do puszki też. I progresu tez juz dawno nie ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

Jak dobrze pamiętam był to rok 2007

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

może ktoś ma aktualne informacje? jak to wygląda obecnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

Obecnie jest lipa tak ci powiem jeszcze jak Duńczycy byli to tak średnio na jeża teraz to maskara ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

Bloom to maszyny robią :) od stycznia 2012 roku butelki i puszki pakowane są automatycznie (zamontowane dwa miesiące wcześniej kartoniarka do butelek i paletyzator do puszek, ale od stycznia ruszyły pełną parą). Z pracą tam lipa. Przy pracach przy maszynach (na produkcję) najczęściej przyjmują po studiach (byle jakich, nowi to najczęściej po studiach), przerwy nie ma :):). Chyba, że kontrol jest. Na magazyn to trzeba mieć uprawnienia na wózki widłowe. Raz się nie wyrabiasz, a raz nie masz co robić :). Pracowałem tam do stycznia, spotykam czasami ziomka co tam pracuje i dalej po staremu tam. Na butelkach na magazynie tam była fajna robota, po 2 h wcześniej puszczali, a płacili za 8 :):) to musieli te maszyny wynaleść.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

ANDRZEJ WSZYSTKO CI POWIE:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: praca w browarze Łomża

Mój brat tam pracuje,na magazynie jest bodajże operatorem jakiejś maszyny.
Tłukł się wcześniej na innym stanowisku, potem przyuczali go do nowo zakupionych maszyn. Razem pracuje tam coś koło 3 lat i wiem że ma na rękę coś koło 1700zł,8 godzin dziennie,jeden dzień w tygodniu wolny,praca trzyzmianowa,umowa o pracę i kaskę wypłacają w terminie.
Wydaje mi się że jak na Łomżę nie jest źle,sam bym się cieszył mającł tu taką pracę za takie pieniądze niż tułać się po Polsce.
Ja za Warszawą jako kierowca busa/magazynier w poznańskiej firmie mam niedużo więcej na rękę.
Także ci którzy są na stałe w browarze myślę że nie mają powodów do narzekań. Oni też zaczynali od progresu za dużo mniejszą kasę,obiboki poszli a reszta została poza progresem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org