poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Po poronieniu

Witam serdecznie!

Mam pytanie....czy w Łomży, lub okolicy byłyby chętne osoby do zakupu bransoletek Fundacji "DLACZEGO"? Fundacja ta zrzesza rodziców, po stracie Dziecka poprzez poronienie, jak również po przedwczesnym porodzie lub dzieci chorych. Bransoletki te są symbolem pamięci o naszych Dzieciach lub solidarności z rodzicami po stracie.
Sama byłabym zainteresowana zakupem takiej bransoletki (silikonowa opaska z napisem DLACZEGO) i kontaktowałam się z osobą, która je rozprowadza. Niestety pani ta, wysyła te bransoletki jedynie hurtowo i zobowiązałam się do zebrania kilku, kilkunastu osób, chętnych do zakupu.
Bardzo proszę o kontakt ze mną poprzez e-mail:jakosia@interia.pl
Dodam tylko, że koszt takiej opaski jest niewielki. Kilka lat temu płaciłam za taką 5 złotych+koszt przesyłki. Myślę, że koszt nie wzrósł znacznie. Gdy będą chętne osoby, to wtedy dowiem się szczegółów.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na odzew.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Dlaczego? Dlatego, że największym szafarzem życia jest okrutny bóg-stworzyciel. Na jedną ciąże przypada kilka, albo nawet kilkanaście zygot, które z różnych, naturalnych, powodów przegrywając walkę o miejsce w łożysku macicy ląduje w kanalizacji jako pokarm dla rybek. Życie ma tę okrutną cechę, że nierozerwalnie powiązane jest ze śmiercią w różnych jego stadiach. Można bez pudła postawić tezę, że życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową. Śmieszą mnie wysiłki ludzi, którzy starają się bezradnie poprawiać nieudolność i okrutność boga-stwórcy.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Osobiście ten pomysł bardzo mi się nie podoba.
Nie chciałabym nosić na ręku czegoś, co przypomina mi o takiej stracie.
Ale to tylko moje skromne zdanie.

... ale żeby rudy miał aż dwóch przyjaciół !!??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

A nosiłabyś zdjęcie ukochanej zmarłej osoby na przykład w medalionie? Albo trzymałabyś zdjęcie tej samej ukochanej osoby, w ramce, na biurku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

A bez bransoletki nie bedziesz pomietac?

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Do końca życia będę pamiętać. I tak jak zaznaczyłam wcześniej, to jest symbol tej pamięci. I dla mnie jest to ważne. Dla mnie i dla wielu, wielu osób.

Ja nie napisałam tego posta, żeby pytać was o opinie. Nie jest dla mnie ważne czy ktoś uważa to za fajne, czy za głupie a jeszcze ktoś inny za dziecinne. Dla mnie to jest "dobre" i to się nie zmieni dzięki waszym komentarzom.

Napisałam tego posta, by zapytać czy są chętne osoby do zakupu takiej bransoletki. I to wszystko w temacie.

Pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Kochana--miałam 3 poronienia,z ciąży IV urodził mi się syn,po nim po 9 latach córeczka w VI miesiącu--żyła tylko kilkanaście dni.Czy taka opaska pomoże?--nie,ona spotęguje jeszcze większy ból.Nie ma dnia,żebym nie liczyła ile teraz moje pierwsze dziecko miałoby dni,lat,a czy miałabym syna(cudownego),gdybym urodziła to drugie,trzecie dziecko?,czy moja maleńka córeczka(1.030kg)musiała tyle wycierpieć przez te 17 dni?dlaczego zaplanowałam ciążę,skoro byłam chora(nie wiedząc o tym). Tysiące kłębiących się pytań w głowie,a odpowiedzi żadnej.
Po prostu noś w sercu to maleństwo,któremu nie dane było być na tym świecie.Nie poddawaj się i nie rób sobie wyrzutów,że mogłaś zrobić coś więcej,bo nie mogłaś--taka była wola....


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Jakosia rozne publikacje katolickie i nie tylko !! tlumacza dlaczego ktos sie rodzi a ktos nie!!!!!!! Gleboko wierze w to co mowia lekarze , ktorzy towarzysza osobom umierajacym ale nie tylko(bliscy ktorzy mowia to samo co lekarze) Wiec zastanow sie - dlaczego twoje dziecko nie chcialo przyjsc na ten padol lez??. Jesli teraz nie masz dzieci - gleboko wierze , ze bedziesz miala. W tej chwili nie mam pod reka publikacji ,ktore o wiele bardziej wytlumaczylyby tobie i ukoily twoj bol , ale pamietaj! te nie narodzone dziecko jest przy tobie i nie potrzebne sa jakies opaski.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Opaski to niestety biznes. Jaki by nie był, to jednak biznes....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

brzeczyk-racja.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Myślę, że nie będzie chętnych do kupna takich branzoletek, w Łomży jest pomnik poświęcony takim dzieciom i myślę, że to wystarczy. Branzoletka ukojenia nie przyniesie, a ktoś na tym nieszczęściu zarobi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

ile jest tych opasek w pakiecie i ile taki pakiet kosztuje?

bez komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

jezeli to dla Ciebie warzne, to moze uda sie cos z tym zdzialac. nie warzne, czy ktos na tym zarobi, warzne jest, jezeli Tobie to pomorze, abys miala taka rzecz.

bez komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Ona bardziej chciała by sprzedać niż nosic :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

...sprzedać ciążę, a nosić ozdóbkę...?

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Kochana Marudo czytaj ze zrozumieniem...bransoletek nie posiadam, zamówię jeśli będą chętni aby je kupić. Nic na tym nie zarobię! Z tego co się orientuję, osoba która je rozprowadza też na nich nie zarabia. Pieniądze przechodzą na rzecz legalnie działającej fundacji. Gdyby była możliwość zamówienia jednej sztuki, wcale bym nie kajała się na forum, aby zdobyć chętnych do zakupu.
Zresztą nieważne.............
Widzę, że ludzie tutaj lubią krytykować i obrażać, chyba tylko dla własnej przyjemności. Nie po to założyłam ten wątek.

Pozdrawiam i żegnam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Moja Mariolka też takie bransoletki chce sprzedawć dle dziewczyn ,które straciły wianuszek przed czasem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Jakosia...tutaj poziom jest poniżej normy,więc na poważne rzeczy nie uzyskasz odpowiedzi...pozdrawiam i współczuję...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Po poronieniu

Ja chetnie kupie jedna taka bransoletke.

Ponadto gdzie znajduje sie wspomniany pomnik?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org