poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
handel zwierzetami

witam
dzisiaj dowiedzialam sie od kolezanki ze na rynku w lomzy handluja zwierzefami. konkretnie chodzi o psy.
kobieta miala szczeniaka pinczera schowanego pod kurtka chciala sprzedac kolezance z 200 zl. oczywiscie powiedziala ze bez dokumentow.
HANDLUJA W NIEDZIELE.
ja myslalam ze juz zwierzetami nie handkuja ze to jest zabronione bylam pewna ale ci ludzie sie nie boja widac.
szkoda ze mnie nie bylo wtedy na rynku od razu starz miejska lub policja.
nie lubie podpierd* alac ale sa takie rzeczy ze mnie krew zalewa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

mnie krew zalewa jak takie cioty piszą jak ty, no i co niby strasznego jak ktoś chce psa na rynku sprzedać jeszcze go kobieta pod kurtkę wzięła żeby mu ciepło było a taki frajer jak ty chce po policje dzwonić

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

to jest nie legalne rozumiesz? psy bez rodowodu nie mogą być sprzedawane taki pies może być tylko oddany za darmo!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

a ty masz rodowód że się tak burzysz? matka tez cie mogla za darmo oddac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Taka starsza kobietka? Jeśli tak, to wiem kto to - producentka, pseudohodowla. W ubiegłym roku dwa razy sprzedawała szczeniaczki (od jednej suczki), oczywiście nierasowej mieszanki pinczerka.
Widocznie dalej eksploatuje ą biedą suczkę, pomimo zakazu wprowadzonego od stycznia.
Jak zobaczysz taką sytuację jeszcze raz, spróbuj nagrać na telefon rozmowę, gdzie moi, że szczeniaki sprzeda i że nie mają papierów,a następnie dzwoń na policję lub do sm. Ciekawe czy jak zapłaci kilka tysięcy złotych kary, to dalej będzie się bawić w mnożarnię.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Właśnie koniecznie musisz mieć dowód, że babka handluje, inaczej nic jej nie zrobią. Ona tam stoi odkąd pamiętam :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Zadzwoncie jeszcze na policje na tych ludzi co grzybami chandluja przy drodze.

co wami kieruje......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Chandluje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Sprzedaje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Dla was to normalne, że ludzie sprzedają "rasowe" psy za część sumy za jaką można kupić psa z rodowodem? To powinno być zabronione i surowo karane, tym bardziej trzeba uważać na "hodowle"! Sama byłam ofiarą oszustki z okolic Małego Płocka która prowadzi pseudo hodowlę a sprzedała mi psa, który był chory chyba na wszystkie możliwe choroby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

o zwierzeta sie spieraci? a co powiecie o fajkach, czy alkocholu bez akcyzy? tez sprzedaja i jest spoko. raz na jakis czas naloty robia i w kolo Macieju tak sie bawia.

bez komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Heh no ale jak możesz porównać papierosy do psa? Pies to istota żywa, czująca ból, strach, głód i mająca podstawowe odruchy identyczne z ludzkimi. Dla paru stówek, które ta babka zarobi, w jakimś chlewiku suka co pół roku rodzi szczeniaki. Jak już się nie nada to do piachu. Naprawdę Cię to nie obchodzi?

Na handlu alkoholem czy papierosami mogą źle wyjść tylko kontrahenci, na własne życzenie, a co są winne psy rozmnażane w karygodnych warunkach i szczeniaki, które jak się nie sprzedadzą to w najlepszym wypadku trafią na ulicę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

heh, szkoda psa, racja. ale co Ty na to poradzisz? dzis pogonisz, a pozniej znow to samo.

bez komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Czyli straż miejska, która tam się plącze, nie widzi tego procederu, albo nie chce widzieć. Po co więc ta straż obciąża budżet swoim pseudofunkcjonowaniem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Gdyby jakieś głąby nie kupowały takich psów, to nie byłoby problemu. Ale weź i tłumacz, jak to ani czytać, ani pisać nie umie. Najwyżej po "łomżyńskich uczelniach". Żal.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

a moze nie miała na chleb i dltego sprzedawała .nikt jej nie zapytał z już wyciaga wnioski

lomzyniak24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

może tusk kupi jednego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

niko i reszta idzcie po rozum do glowy - o ile ja macie!!!!!!!!!Ten kto kocha zwierzeta NIGDY NIE POJDZIE NA RYNEK!!!!!! ale sam znajdzie nabywcow i jeszcze sprawdzi , czy tym "maluchom" jest dobrze u nowych wlascicieli. Przynajmniej ja tak zrobilam!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Zgadzam się z przedmówcami: pokątny handel jest oszustwem wobec kupującego (zwierzęta często są chore) i łajdactwem wobec zwierząt. Niestety, są ludzie o prymitywnej osobowości, którzy widzą tylko mamonę i za groma nie są w stanie zrozumieć oburzenia wywołanego swoim zachowaniem. Powiedzą: to tylko zwierzę! A ja mam ochotę powiedzieć: a ty jesteś tylko śmierdzącym kmiotem! Dobrze, że w Łomży są ludzie o prawidłowo ukształtowanym poczuciu moralności, którzy nie potrafią przejść obok łajdactwa i powiedzieć, że nic się nie stało. Oby jak najwięcej takich osób! Szacunek!!!

*finka*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Cymbale jeden z drugim! To, że wypowiadacie się w sieci nie znaczy, że możecie zwracać się w TAKI sposób do kobiet! Do swoich pewnie też tak mówicie? Gdybym usłyszał, że jakiś tłuk zwraca się tak do kobiety z miejsca prałbym po pysku, zero szacunku. Złota era wypucowanych pizdusiów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

frajer to chyba ty jestes. ten babsztyl chowa psa bo nie mozna legalnie handlowac.
jesli chodzi o fajki to kupuje ten co chce. a ze zwierzeciem inna sprawa. nie widzisz tego???
niestety nie dam rady tego nagrac ani tam jechac bo nie ma mnie jutro w lomzy.
jesli jest tu ktos kto jest przeciwny niech tam idzie i zalatwi sprawe.

w pseudohodowlach czesto psy sa chore. suki mnoza sie na potego ile sie da.
w zarejestrowanych hodowlach jest to kontrolowane z tego co wiem suczki sie tak nie mecza bo nie sa ciagle w ciazy tak jak u tej baby na przyklad.
chyba po cos weszla ta ustawa o ochronie zwierzat. i nie zrozumie tego ktos kto nie lubi zwierzat.
niech sie nie wypowada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

rynek jest w niedziele rano jak ktos tego nie zrobi w ta niedziele to ja w nastepna pojade.
po co nagrania???
wezme ze 2 osoby i chyba 3 swiatkow wystarczy??

w zyciu bym nie kupila z pesudohodowli bo nie chce rozprzestrzeniac tego procederu. poz tym balabym sie ze szczeniak jest chory.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Podziwiam...miło,że są jeszcze faceci z takim podejściem;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Zenit oczywiście o Tobie mowa;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

Panda, jeśli będziesz mieć świadków, to i nagranie zbędne :) Sama bym tam poszła i tę durną babę chętnie zgłosiła, gdyby nie odległość. W ubiegłym roku próbowałam jej przemówić do rozumu, to się tylko roześmiała, że będzie robić ze swoją suką co tylko zechce, a "jak zdechnie z przemęczenia szczeniakami - to jej sprawa".
Szkoda, że to taka mała psinka, bo bym jej życzyła, żeby ta suczka jej nogi odgryzła.
Zenit męża wyśle do Ciebie na warsztaty dobrego zachowania :)

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami

najlepsze są ogłoszenia oddam za darmo dzwonisz a tam + koszty wychowania 600zł hahahaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: handel zwierzetami



Może trafi to do większego grona ludzi. Szczeniaki popularnych ras (bez rodowodu) najczęściej sprzedawane są za 600-900zł, gdzie w wielu hodowlach psa rasowego z papierami można kupić nawet za 800zł, a PETa (czyli rasowego, ale z wadą wykluczającą z hodowli, np. odstające uszko) za 400-500zł.
Ludzie często kupowali psiaka za 200-300zł i cieszyli się, że dorwali takiego taniego "rasowca". A później zonk, bo kolejne 200 zł poszło na szczepienia, następne 200 na leczenie świerzba, albo i jeszcze więcej na inne dolegliwości. Pomijam częste problemy behawioralne spowodowane zbyt wczesnym odebraniem matce (przed ukończeniem 9 tygodni), złym traktowaniem za młodu itp.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org