sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
czy ktoś wie?

witam mam problem i chciałabym żeby ktoś mi pomógł. chodzi o to że chce postawić dom ale 25m na lewo od tej działki znajduje się duża obora, sama w sobie ona nie przeszkadza (chodzi mi o zapachy) ale gmina twierdzi ze nie mam szans na uzyskanie pozwolenia na budowę bo musi być odległość od tej obory 30m a tam jest 25m. nie słyszałam o takim warunku w internecie szukałam nic nie ma. czy ktoś może cos wie na ten temat. co to kogo obchodzi czy mi bedzie smirdziało czy nie, skoro sie zdecydowałam to wiem co się z tym wiąze. wymarzony dom nie moze stac bo krowy u sasiada, a działka ma odłogiem leżeć. co jest? proszę poważne podpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

Bydzie śmierdzić



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

a nie wystarczyło by jakieś zaświadczenie, że np. obora nie będzie przeszkadzać ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

szanse masz i to spore..obora sasiada nie ma nic do pozwolenia na budowe..skladaj smialo wszystkie papiery jakie sa potrzebne...

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

ten gosc w gminie o jakims prawie unijnym mowił ze od obory 30m, tamtemu dopłaty moga zabrac a ma tego trochę. bede probowac poki co dzieki,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

Czlowieku wybuduj obore i zamieszkaj w niej jesli Ci smrod nie przeszkadza. Pozniej bedziesz protesty pisal i sanepid nasylal ze Ci smrodek przeszkadza . I o Jakiej dzialce TY mowisz to raczej dzialeczka o takich rozmiarach i to jeszcze na terenie wiejskim. Chore to ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

Są takie przepisy unijne, wystraczy, że dobrze poczytasz. To tak jak z domem musi być zachowana pewna odległość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

W praktyce znam sytuację, gdzie rolnik wybudował oborę na jakieś 100 krów niecałe 20 m od domu sąsiada, który nawet chyba protestował... Widać przepisy można tłumaczyć jak się tylko komu podoba. Tylko biorąc na logikę- jeżeli twoja działka była działką budowlaną i w wyniku umiejscowienia tej obory nie możesz teraz na niej postawić swojego wymarzonego domu to chyba należy ci się odszkodowanie czy jakaś rekompensata za utratę wartości działki (nie możesz pobudować domu, a jedynie używać jako ziemię rolną), a wręcz niemożność jej używania zgodnie z przeznaczeniem. Hm... ciekawa sprawa ;)
P.S. a co do tej budowy tak blisko obory to dobrze radzę- POWAŻNIE SIĘ ZASTANÓW! Może ostrooo śmierdzieć... ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

nie ma zanych smrodów kazdy mysli ze 20 m od obory to = smród. wcale tak nie jest, wolę tam pobudowac mały domek niż płacic za stancję po 1000, a pole odłogiem leżeć bedzie. tam juz jeden dom stoi i jest dobrze a tylko 15m dalej i jakos nie narzekaja na smród. apropo wypowiedzi km to myslałam o oborze z urzytkowym poddaszem ha, ha i pewnie szybciej bym uzyskała pozwolenia jak na budowe domu. ha ha nasze prawo kuleje, oj kuleje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy ktoś wie?

Po co pytasz na tym forum ? Przecież nikt tu się na tym nie zna. Sprawdź w Urzędzie Gminy, czy istnieje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Twojej działki. Przypuszczam, że nie ma takiego. Wystąp o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla Twojej inwestycji. Wójt będzie musiał na piśmie zgodnie z przepisami wydać zgodę lub odmowę na budowę Twojego wymarzonego domu. To nie przepisy unijne to regulują, ale ustawa z 27 marca 2003 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Pozdrawiam.

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org