sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ZŁODZIEJE Z ZUSu


MYŚLAŁEM I MYŚLAŁEM JAK PRZEKONAĆ POLAKÓW ŻE SĄ NORMALNIE I ZWYCZAJNIEOKRADANI

I OTO SPOSÓB KAŻDY SAM MOŻE SPRAWDZIĆ I OBLICZYĆ
WYSTARCZY UMIEJĘTNOŚĆ POSŁUGIWANIA SIĘ ZWYKŁYM KALKULATOREM ….
zatem sprawdź nie musisz mi wierzyć może jeśli sam wyciągniesz wnioski ruszy cię !!!!

“Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie – procent Składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16.163 mln. Możecie te Dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy.
Ale co z Tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to Tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136.506.232.800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie – w marcu 2011 – było ich 4,979 mln. To znowu wg oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym – na nich jest OSOBNA składka!!!.
Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura – znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na Emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów Rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem.
Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą Wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości.
Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów??

By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa ???

Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby Jak najwięcej osób mogło to przeczytać.”



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ZŁODZIEJE Z ZUSu

Te 3600, to również zarobki prywatnych przedsiębiorców. Zarabiasz 100000 mieś, a ZUS płacisz 700- czy 800zł.

Dlatego te wyliczenia są błędne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ZŁODZIEJE Z ZUSu

Pani Basiu a zapomniala pani chyba odjac koszty zusu ,pesje ,nagrody,lekarzy orzecznikow, zapomnianej afery z programem platnik ,marmorow i utrzymania Palacow . A powinno sie zlikwidowac zus . Jesli pracujesz masz dochody placisz podatki przez x lat ,to panstwo zobowiazane jest w kazdej chwili jesli niemasz pracy ,lub nie mozesz pracowac ,wyplacac tz emeryture ,zasilek i to kazdemu rowno. Wczesnie mozna oszczedzac ,inwestowac ,tylko nie w zloto Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ZŁODZIEJE Z ZUSu

Ale się basiu popisałaś. Buhehheh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ZŁODZIEJE Z ZUSu

Panie premierze Donaldzie Tusk GDZIE jest nasza kasa ??????????????????????????????????? masz 48 godz na odp. bo jak nie to zarty sie skonaczą.czekam,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ZŁODZIEJE Z ZUSu

tu Tusk: W Sejmie Mamy przestarzałe tablety (IPady 1) a są już wersje 3, więc na to musimy wydać kolejne pieniądze. Dziękuję.



Latam, Skaczę i jeżdżę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ZŁODZIEJE Z ZUSu

W polskim rolnictwie zatrudnionych jest 14,8% ogółu pracowników, mimo tego rolnictwo wytwarza niespełna 4% PKB, dla porównania średnie zatrudnienie w tym sektorze gospodarki w Unii Europejskiej wynosi 4,5%.
W województwach ściany wschodniej zatrudnienie w rolnictwie dochodzi do 33,7%


nawet jesli rolnik zarobi 8.000 to krus mu tego nie policzy wiecej,a rolnik w roku odda duzo mniej na skladki niz przedsiebiorca



Rolnik prowadzący gospodarstwo rolne:

do 50 ha - 366 kwartalnie
powyżej 50ha -do 100 ha -654zł kwartalnie


Rolnik prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą i gospodarstwo rolne:
do 50 ha -606 kwartalnie (miesiac przedsiebiorcy)
powyżej 50 ha -do 100 ha -894 kwartalnie

W dalszym ciągu dominują w Polsce gospodarstwa najmniejsze (1–5 ha) – 56%, a te o areale 1–10 ha stanowią aż 84,7% ogółu gospodarstw.Powszechny Spis Rolny z 2010 r. wykazał istnienie 1 583 tys. gospodarstw o powierzchni powyżej 1 ha.


oplaca sie wiec byc papierowym rolnikiem

a wylicznia powyzej sa wszystkie do doopy
i nie mam tu nic do rolnikow po porstu jest taki stan rzeczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ZŁODZIEJE Z ZUSu

ja juz dawno mowilem ze Polska to wyjatkowo bogaty kraj vat jeden z najwyzszych na swiecie a ceny tez dosc wysokie w europie takze kasa trafia do zlodzieji ale jak nie bedzie rewolucji w tym kraju to nic nie zmienimy mafia ktora trzeba zabic bo dobrowolnie wladzy nie oddadza ale to tyczy sie wielu szczebli nawer samorzadowych korupcja i zjodziejstwo i kolesiostwo ,najgorsze zw wciskaja kit ze trzeba pasa zaciskac bo kryzys a polega on na tym ze prezes banku najwiecej tez kryzys odczul bo miesiecznie ze 300tys w plecy to tak przykladowo bo teraz ma 500 tys a mial 800tys miesiecznie normalnie tragedia takich ludzi z czego beda zyc jak oni rodziny utrzymaja tak ich kryzys dopadl ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org