niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
studia

Witam:)
Chciałabym się dowiedzieć troszkę na temat kierunku : praca socjalna, czy warto to studiować i czy po tym można znaleźć pracę? Byłabym wdzięczna za konkretne odpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

moja koleżanka drugi rok siedzi bez pracy po tym właśnie kierunku, dwie kolejne pracują, lecz nie w zawodzie.
teraz podobno najbardziej oplaca się studiować na kierunkach technicznych :)

_________________________________________________________

:) :) :)
:) :)
:)
__________________________________________________________

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

TEORETYCZNIE kierunek przyzwoity, bo demografia wskazuje na starzenie się społeczeństwa, a co za tym idzie teoretycznie zwiększonym popytem na usługi społeczne zwłaszcza dla ludzi starszych. W praktyce jednak wolimy końcowe lata spędzać w swoich domach i nie oblegamy domów starości - tak jak robią to na zachodzie, w których pracują ludzie po kierunkach typu praca socjalna. Trochę miejsc pracy jest w ośrodkach zajmujących się niepełnosprawnymi fizycznie/umysłowo dziećmi, ale tu też wolne etaty są raczej szybko rozchwytywane. Słowem, raczej mało opłacalny kierunek. Jeżeli stoisz dopiero przed wyborem kierunku, to raczej wybierz coś porządnego i nie bój się kierunków inżynierskich, które wcale nie są aż tak straszne jak niektórzy je opisują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

Nie chce iść na kierunki techniczne ze względu na matematykę, z której byłam słaba i jestem, myślę, że nie poradzę sobie, dlatego wybrałam bardziej humanistycznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

Ciezko po takich studiach znalezc prace. Mnostwo ludzi konczy ten kierunek a etatow w placowkach brak. Chyba, ze masz znajomych jakis, ktorzy Ci zalatwia prace. Rzeczywiscie lepiej studiowac techniczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

Dziękuję bardzo za podpowiedzi :) Tak właśnie myślała że po tym kierunku będzie ciężko z czymkolwiek, złożyłam już podanie na ten kierunek i tylko na ten i teraz nie mam już chęci z tym nic robić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

Mistake, w charakterze pracownika socjalnego możesz pracować w placówkach systemu opieki społecznej oraz instytucjach i organizacjach wspierajacych pomoc społeczną:ośrodkach pomocy społecznej, osrodkach pomocy rodzinie,placówkch opiekuńczo - wychowawczych, domach opieki społecznej, zakładach opiekunczo - leczniczych, ośrodkach interwencji kryzysowej, środowiskowych domach samopomocy, hospicjach itp.

Po samej pracy socjalnej możesz mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia na łomżyńskim rynku pracy, dlatego warto równolegle studiować coś jeszcze np. logopedie, terapie zajęciową, masaż,ratownictwo medyczne,opieke medyczną, farmacje.

Polecam wolontariat.

Pozdrawiam
:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

cudownie_mi25 dziękuję bardzo za podpowiedź, myślę, że skorzystam :) A nie wiesz czy w Łomży można studiowac to co zaproponowałeś/łas ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

sprawdz w Policealnej Szkole Ochrony Zdrowia w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

Terapia zajeciowa jest na Janskim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: studia

studiuj grafike w wawie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org