wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pytanie

Mam takie pytanie, jak Pan Mlody przyjezdza do mlodej to czy Panna Mloda musi wyjsc i zaprosic gosci oraz przywitac Pana Mlodego czy to Pan Mlody idzie do mlodej.....? Jak to w koncu ma byc, bo juz sama nie wiem..

pazura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Jak młody przyjeżdza to młodej to jest taki zwyczaj ze to ojciec panny młodej wita młodego, starszego i rodziców młodego.Robi to oczywiście przed domem, blokiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Dzieki:) juz mam tak namieszane w glowie ze szok....

pazura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

byłem na wielu weselach a w zeszłym roku na swoim heeh więc jestem na bierząco.
nie ma za co

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

U mnie za tydzień będzie tak że to ja idę do młodej i tam się witam z gośćmi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

aha chyba wiekszosc wlasnie tak robi???

pazura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

na weselach na których byłam właśnie tak było: Pan Młody idzie do domu Panny Młodej i wita się ze wszystkimi w Jej domu i oczywiście obowiązkowo mdleje na Jej widok ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

na początku przed domem przywitają cię rodzice potem wchodzisz do domu
mieszkania-witasz młodą - świadkową i stajesz obok młodej niemusisz
witać się z gośćmi

gitara gra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

to jednak mloda na zeden parking wychodzic nie musi i nie musi wykupowac mlodego????? uff kamien z serca..

pazura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Zalezy jakie tradycje sa. U mojego szwagra jest tak. że panna młoda wychodzi najpierw w normalnej sukience i wykupuje pana młodego, potem Pan młody czeka a Panna młoda ubiera się w suknię ślubna.

U mnie jest taka tradycja, że najpierw wychodza rodzice panny młodej witaja pana młodego i jego rodziców

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

ale jak jest w miescie? bo ja czyli panna mloda:) jestem z lomzy..

pazura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

to co Ci napisali wyżej, nigdzie nie wychodzisz

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Ja pierwsze słyszę żeby to Panna Młoda wychodziła po Pana Młodego... Co innego mama albo świadkowa ale nie Panna Młoda :) Byłam na wielu weselach i nigdy tak nie było

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

a o co kaman z tym że mam "wykupic" Pana Mlodego????

pazura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Zapytaj się tych co to wymyślili :))) Ja pierwsze o tym słysze... A na wielu weselach byłam. A może ktoś Ci kawał robi co? :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

masakra...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

to przecież pan mlody idzie po panne młodą..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Slyszalam, że ponoc taka nowoczesna tradycja weszla ze jak Pan Mlody przyjezdza do mlodej to mloda musi wyjsc na parking ( w sukni oczywiscie) i wykupic mlodego... mlody ma niby siedziec w samochodzie z dwiema dziewczynami w samochodzie ( z rodziny) i ja mam im dac bo bulelce wodki.. wtedy one go wypuszczaja...

pazura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

a kwiatów przypadkiem nie trzeba mu dac??? xD I na rękach do domu wniesc? :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Ja sie na tym nie znam.... dlatego si pytam :-|

pazura

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Poprostu dla mnie to jest dziwne, że trzeba wyjsc po pana mlodego. co nie trafi on do ciebie?? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Już sobie wyobrażam widowisko na parkingu, mieliby ludzie z okolicznych bloków pożywkę do plotek i ubaw po pachy :):). A gdyby tak dodać jeszcze jakieś kałuże i błotko i skakająca panna młoda w szpileczkach i podkasanej sukni przez kałuże :). Idealny scenariusz na polską dobrą komedię :)
Ale co zrobic, jak pan młody uprze się i nie wejdzie? Wesela nie będzie i już :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

Tak. Idzie po niego, bierze na ręce i kierunek: spowrotem do domu na błogosławieństwo :) hahaha. Nie no dziwny ten "zwyczaj"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie

To są czasy średniowiecza, kobieta nie miała nic do gadania i tyle, miała być wdzięczna, że ktoś chciał ją wziąć za żonę, to był zaszczyt dla niej i dlatego to właśnie panna młoda powinna się poniżać. Widocznie w różnych rejonach kobiety nadal są nikim i niczym. Smutne, ale prawdziwe

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org