wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Tak sie bawi ,tak sie bawi US

"Wypier… nas Urząd Skarbowy". Zbigniew Stonoga: 1,9 mln zł ugrzęzło w urzędzie nawet na sto lat
Wystarczyło jedno postanowienie urzędniczki, by 1,9 mln zł, które należało się przedsiębiorcy z tytułu zwrotu VAT zostało zatrzymane w Urzędzie Skarbowym. Wyroku nie można zaskarżyć, ani się od niego odwołać. - Nie mam pojęcia, dlaczego o tym zdecydowała - zapewnia prezes Zbigniew Stonoga. W desperacji wywiesił na budynku swojej firmy baner, którego zdjęcie robi dziś furorę w internecie.


Panie prezesie, baner, który zawiesiliście na budynku stał się hitem internetu. Zakładam, że przez 11 godzin obejrzało go kilkadziesiąt tysięcy osób. Skąd taki akt desperacji?
W lutym tego roku zostałem poproszony o uratowanie spółki Autobial, która traciła płynność finansową. Była to taka spółka, która już od czasów polmozbytowskich, od lat osiemdziesiątych funkcjonowała na tym terenie.

Kupiłem udziały w tej firmie, ale szybko okazało się ze spółka była przez wiele lat źle zarządzana i ma wielkie kłopoty finansowe. W związku z tym postanowiłem, że nieruchomość sprzedam spółce ode mnie zależnej.

Za 8,5 mln zł kupiłem nieruchomość w Zamościu, płacąc za nią żywą gotówką. Zapłaciłem 1,9 mln zł VAT i, zgodnie z prawem, poprosiłem o jego zwrot.

Urzędnicy zniszczyli im biznesy. Teraz przedsiębiorcy finansują film, który pokaże jak w Polsce zabija się firmy

Z banneru wynika, że Urząd Skarbowy pieniędzy nie oddał.
Dwa dni przed wyznaczoną datą zwrotu, naczelnik urzędu skarbowego dla Warszawy - Targówka zdecydowała, że wstrzymuje wypłatę VAT. Nie wskazała przy tym żadnych, podkreślam: żadnych nieprawidłowości. Nie określiła przy tym terminu zwrotu podatku, co znaczy, że nasze pieniądze mogą ugrzęznąć w urzędzie nawet na sto lat. To nie jest żart.

Na jakiej podstawie VAT powinien zostać zwrócony?
Jeżeli jakikolwiek podmiot gospodarczy nabywa nieruchomość w celu prowadzenia w niej działalności gospodarczej, ma prawo ubiegać się o zwrot podatku. To są koszty firmy.

Nie mam pojęcia, dlaczego urzędniczka wstrzymała decyzję. W piśmie nie ma o tym ani słowa.

W apelu, który zamieszczono na Facebooku, pisze pan o tym, że w związku z decyzją musiał zwolnić ludzi.
Musiałem zwolnić piętnaście osób zatrudnionych w firmie. Poprosiłem pracowników o spotkanie, stanąłem przed nimi i powiedziałem: kochani, co ja mam zrobić?

Wyjaśniłem im sytuację, ostrzegłem, że jeśli zostawię zespół w takim składzie, jak dotychczas, w przyszłym miesiącu nie będę mógł im wypłacić pensji. Poprosiłem o wystąpienie wszystkich, którzy szykowali się do ślubu lub spodziewali się dzieci. Te osoby nie mogły zostać zwolnione.

Tym, którym dziękowałem za współpracę powiedziałem, że być może to zwolnienia czasowe, ale nie mogę im niczego obiecać.

Urzędnicy zniszczyli jego firmę, teraz chce naprawiać system. Marcin Kołodziejczyk: Jestem klinicznym przypadkiem patologii

Ale orzeczenie urzędniczki chyba można zaskarżyć?
O to właśnie chodzi. Nie można. Postanowienie naczelnika urzędu skarbowego nie podlega zaskarżeniu. Zaskarżyć można dopiero decyzję podatkową, której my nie otrzymaliśmy. O nią teraz walczymy.

Nasze działanie nie polega na tym, by kogokolwiek pogrążać. Oczekuję merytorycznej decyzji w tej sprawie. Nawet niekorzystnej dla nas. Tylko wtedy mamy narzędzie prawne do wykorzystania.

Zobacz, co prezesowi odpowiada urzędniczka Urzędu Skarbowego.

* Mirosław Kucharczyk, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Warszawie przysłał następujące oświadczenie:
W odniesieniu do informacji zamieszczonych w Państwa Portalu pt. „"Wypier… nas Urząd Skarbowy". Zbigniew Stonoga: 1,9 mln zł ugrzęzło w urzędzie nawet na sto lat informuję, że informacje przekazane mediom przez prezesa spółki są kłamstwem. Działania Naczelnika Urzędu Skarbowego Warszawa-Targówek w tej kwestii są zgodne z prawem i procedurami


http://natemat.pl/16785,wypier-nas-urzad-skarbowy-zbigniew-stonoga-1-9-mln-zl-ugrzezlo-w-urzedzie-nawet-na-sto-lat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak sie bawi ,tak sie bawi US

"Wiwat rząd, wiwat premier , wiwat wszystkie stany". Oby tak dalej i zielona wyspa coraz bliżej/na łące/;D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak sie bawi ,tak sie bawi US

Polska - piękny kraj tylko ludzie ch..owi

lysy89

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak sie bawi ,tak sie bawi US

Masakra ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org