sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pole czy m3 ?

Z czego jest waszym zdaniem lepszy pożytek : z pola ornego 3,5 h czy z wynajmu mieszkania? Pytam bo mam po ojcu 3,5h ( oddane w dzierzawę ) ale nie wiele z tego pożytku jak na razie...myślę aby sprzedać, kupić np mieszkanie i wynajmować..może byłaby to lepsza inwestycja..:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

Kto ma pole tego w ..... kole:):)
Sprzedaj go w cholerę i kup mieszkanie , przynajmniej spokój bedziesz miał :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

tylko za 3,5h to mieszkania w lomzy raczej nie kupisz

....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

Zależy gdzie te hektary leżą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

Moim zdaniem zawsze lepsza jest ziemia. Tej są ograniczone zasoby, zawsze z czasem, nawet ziemię najgorszej klasy, można jakoś wykorzystać. Wnioskuję, że jesteś młoda i wchodzisz na rynek pracy, w dorosłe życie itp. Zawsze ostatecznie będziesz mogła ją choćby wydzierżawić, zalesić (opcja dla leniwych). A z wynajmem mieszkania nie jest zawsze tak różowo, tym bardziej, że jeszcze trzeba je wykończyć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

zdecydowanie pole bo z wynajeciem mieszkania nie jest tak rozowo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

Stanowczo pole. W tym przypadku dostajesz dotacje, a za m3 po odliczeniu opłat zostanie Ci max 500zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

oddaj kosciolowi oni beda wiedziec co z tym zrobic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

Oddaj platformie obywatelskiej, oni będą wiedzie co z tym zrobić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?


Jeżeli chodzi o inwestycję , jak pytałaś , to jest trochę mało danych .
Nie orientuję się , bo nie mam nic wspólnego ze wsią ;
ILE te 3,5 ha jest warte ?
ILE masz z tego rocznie dopłaty ?
ILE masz rocznie z tej dzierżawy ?
Te dane są potrzebne do określenia RENTOWNOŚCI tej ziemi ( nie mylić z rentą ! ) .
Co do nieruchomości/mieszkań na rynku łomżyńskim , to mogę Ci trochę napisać , jak również , gdzie ewentualnie pieniądze zainwestować . Oczywiście zakładam , że jesteś typowym laikiem i nie będę w związku z tym proponował Tobie inwestycji w akcje czy też inne niepewne instrumenty finansowe .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

... a i jeszcze jedno :
JAKIE są roczne koszty utrzymania tego pola - podatek ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

zostaw pole mieszkanie nawet jak Twoje to nigdy nie jest Twoje czy wynajmiesz czy nie czynsz musisz płacić.
Tu gdzie mieszkam płacą nawet po 75 tys za hektar a jak tak dalej pójdzie to dojdzie cena jak za granicą 40 tys euro za hektar



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?


Fakt , ziemia jest u nas droga i na obecną chwilę jest jej mało , ale za parę lat , jak skończą się dopłaty Unijne , to wtedy będzie większa podaż i spadną ceny . Dlaczego ? , a bo małe kilku/kilkunasto hektarowe gospodarstwa sobie nie poradzą , a i młodym nie chce się pracować na roli i każdy chce do " miasta " .
Teraz , oprócz dopłat bezpośrednich do ha , rolnik może korzystać z różnych programów pomocowych . Buduje i modernizuje gospodarstwo , kupuje nowe sprzęty , samochody , a wszystko to dzięki dopłatom Unijnym , które to niejednokrotnie pokrywają i 80 % wartości inwestycji , reszta na nisko oprocentowane preferencyjne kredyty .

Rejestruje się jako VAT-owiec i już w koszty wsadza prawie wszystko ; począwszy od modernizacji gospodarstwa , np głupie wyłożenie podwórka kostką czy ogrodzenie , do wymiany ( jak jest sprytny i odpowiednio to zaksięguje - na budynki gospodarcze ) , niektórych urządzeń i wyposażenia domu prywatnego , poprzez zakup samochodu , kosztów utrzymania takich samochodów , jak np opłaty OC, AC itp przeglądów i remontów ( np wymiana opon czy akumulatora ) , paliwa do prywatnych celów , sprzętu komputerowego , telefonów dla siebie, żony , dzieci i innych pociotków i wszelkie opłaty za media , np internet , telefon ....

Jak jest sprytny , to prawie wszystko może i może dużo na tym skorzystać .

W Unii kryzys finansów , niedługo już ograniczą fundusze pomocowe i zlikwidują dopłaty . CO WTEDY ?
Mali padną , a duzi jak do tego czasu się jeszcze nie obkupili , to będą mieli większy wybór ofert sprzedaży , tym samym spadną ceny ziemi .

PS:
Nie piszę tego dlatego , że niby , zazdroszczę PRAWDZIWYM ROLNIKOM ich ciężkiej pracy , ale przedstawiam tylko fakty .
Mądremu i pracowitemu wszędzie będzie dobrze .
ZLIKWIDOWAĆ KRUS , zrównać wszystkich obywateli tego państwa , niech każdy płaci TAKIE SAME PODATKI i ponosi takie same koszty UBEZPIECZENIA , jak korzysta ze świadczeń i dobrodziejstw , na równi z innymi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

bardzo mądra uwaga, składki ubezpieczeniowe Krus powinny przejść "modernizację". Z tego co wiem, politycy mocno się głowią nad reformą Krus, ale jest to bardzo drażliwy i cięzki temat....

Ich bin fur Berlin...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

z tymi dopłatami to jest dobrze..aż trudno uwierzyć że kiedyś się skonczą..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?


Co do tzw opłacalności i rentowności wynajmu mieszkania w Łomży , mógłbym coś powiedzieć , ale w odniesieniu do rentowności tego pola , to brak chociażby przybliżonych danych .
Jak nie jest to tajemnicą , a przecież piszesz anonimowo , to z ciekawości chciałbym poznać nawet przybliżone wartości ( tak dla zorientowania się , dla samego siebie , jakie to są kwoty ? ) .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

zuza cioto przecież ty jesteś ze wsi to powinieneś doradzić co do rentowności pola kasztanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?


Autor: Janusz kos ,

Znowu obnażyłeś swoje prostactwo GMINNY PAROBKU ,
chcesz się nieudolnie zemścić , za to co ci PSI KUTASIE wcześniej pisałem ?

Jak temat jest poważny i godzien dyskusji , to odpowiadam serio , a ty PSI NAPLECIE , wszędzie szukasz ch..a do d..y ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

ciotka;*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?



Autor: Janusz kos , czy jak ci tam januszku gilosie !

.... kozaczek DUPKU jesteś z za monitora , ciekawe czy w realu byłbyś taki odważny ?

nie zamierzam się tu z każdym Ch...M , twojego pokroju szarpać , ale znajdę jeszcze trochę czasu , aby cię w d..ę wyr...ć ,
podaj adres , e-mail lub nr swojego telefonu ,. to sobie " porozmawiamy " .

A JAK NIE , TO SIADAJ NA D...E i JAJCA SOBIE LIŻ , PIS POMIOCIE !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

niunia nie nerwitsia bo ci zwieracze puszczą i poleci po kostkach;)*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

no dobra już buzia:***:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?


Autor: Janusz kos , to co , potrafisz TYLKO szczekać z za monitora ?

Pory pełne ze strachu ?

Odpowiedz na moją propozycję , a jak nie to MORDA W KUBEŁ !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

ale jakie wartości podać? dopłat?czy czego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?


Autor: SylwkaX , wybacz , ale nie dziś , i już nie o tej porze , ja jak ktoś zadaje poważne i ciekawe pytanie , jak mogę pomóc , to dlaczego nie ? , jeżeli coś wiem w tym temacie .
Teraz jestem trochę "zmęczony " i nie chcę Ci mieszać w głowie .
Trzeba było się wcześniej odezwać , ale to nie problem , jutro Tobie mogę dać przykłady KONKRETNEJ sytuacji , opartej na faktach .
Podaj mi TYLKO wartości , ( nie interesuje mnie gdzie to jest i kim Ty jesteś , czy co robisz ) .
POCZYTAJ DOKŁADNIE TEMAT powyżej , a do w miarę dokładnej analizy , potrzebne mi są WSZYSTKIE dane o które prosiłem powyżej .
NIE MUSZĄ BYĆ IDEALNIE DOKŁADNE , ale dane przybliżone , pomogą mi na ustalenie stanu faktycznego .
PS :
" Porada " którą Ci dam , nie jest wiążąca i trzeba ZAWSZE uwzględnić KONKRETNĄ sytuację .
Potrzebne mi są ORIENTACYJNE dane , ale te wszystkie , o które pisałem .


JAK ODPOWIESZ , TO JUTRO ok. POPOŁUDNIA CI ODPISZĘ .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

jest kilka chetnych rolników którzy zapłaciliby za nie tyle że starczyłoby na mieszkanie ;) ze mnie rolnika nigdy nie będzie ale szkoda mi sprzedawać bo to po ojcu..:( Podobno im dłużej będę zwlekac tym więcej będę tracić - trudny wybór..Na razie dzierzawi je wujek, płaci dzierżawę i są dotacje..a z wynajmu mieszkania gdyby takie było może byłby lepszy pożytek..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?


SylwkaX , nie męcz mnie dziś wieczór , napisałem " że jestem zmęczony " i to potęguje ...... , widzę , że podchodzisz serio do tematu , a ja nie chcę Ci teraz namieszać w głowie . JUTRO , w miarę swoich możliwości Ci odpowiem .
Nie spodziewaj się " Bóg wie czego " . po prostu dam Tobie KONKRETNE wyliczenie kosztów .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

litosci nie zaczynaj nawet go sluchac poczytaj jego madrosci w innych postach a zobaczysz z kim masz do czynienia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

BRAK NICKA to prawda:DDD
SylwkaX nie zwracaj uwagi na posty tego półgłówka bo po jego radach nie będziesz miała ani pola ani M3:)))
Nie widzisz i nie czujesz że masz do czynienie z debilnym kretynem:DDD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

SylwkaX a to są mądrości twojego doradcy:

Autor: zezowate szczęscie (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 07-05-12 02:02


... a po nocy nadchodzi dzień , a po burzy spokój ...

Autor: zezowate szczęscie (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 07-05-12 02:06


... nadszedł czas , aby zatopić sztylety we krwi wrogów ...

Także widzisz że z głową to coś ma nie tak:))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

To są słowa cytaty z piosenek/melodii , jakie sobie nuciłem pod nosem , gdy ich słuchałem .

Temacik ten miał na celu SPROWOKOWANIE i wybawienie z " dziury " pewnego DEBILA tu piszącego
i odzwierciedlał mój dobry humor , bo WRESZCIE KOŃCZĘ " ZABAWĘ " Z TYM IDIOTĄ .



Autor: Janusz kos ,

Znowu obnażyłeś swoje prostactwo GMINNY PAROBKU ,
chcesz się nieudolnie zemścić , za to co ci PSI KUTASIE wcześniej pisałem ?

Jak temat jest poważny i godzien dyskusji , to odpowiadam serio , a ty PSI NAPLECIE , wszędzie szukasz ch..a do d..y ?


Autor: Janusz kos , czy jak ci tam januszku gilosie !

.... kozaczek DUPKU jesteś z za monitora , ciekawe czy w realu byłbyś taki odważny ?

nie zamierzam się tu z każdym Ch...M , twojego pokroju szarpać , ale znajdę jeszcze trochę czasu , aby cię w d..ę wyr...ć ,
podaj adres , e-mail lub nr swojego telefonu ,. to sobie " porozmawiamy " .

A JAK NIE , TO SIADAJ NA D...E i JAJCA SOBIE LIŻ , PIS POMIOCIE !

Autor: Janusz kos , to co , potrafisz TYLKO szczekać z za monitora ?

Pory pełne ze strachu ?

Odpowiedz na moją propozycję , a jak nie to MORDA W KUBEŁ !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

głupi post

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pole czy m3 ?

NIE SPRZEDAWAJ BO CI SIEKNĘ KIEDYŚ MI PODZIĘKUJESZ !!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org