niedziela, 19 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Hipermarket & Łomża itd

Dobrze, może się powtórze. Ale nie mogę lub nie potrafię przebolec tego w jakim kierunku podąża "NASZE" miasto. Jest to bardzo urokliwy zakątek. Jednak warto zadac sobie pytanie, co się tutaj zmienia, co podąża do przodu ,a co stoi w miejscu.. Niestety Łomża bardziej się cofa niż stoi w miejscu. Dajmy przykład jakim są sklepy z odzieżą. Niegdyś były dobre markowe sklepy, gdzie można było ubrac się przyzwoicie. A dziś? Idą na tak zwane "miasto" możemy kupic sobie byle, co.. Nie ma już nic porządnego. Sklepy zostały zamknięte, przeniesione np do Zambrowa. Przecież to jest śmieszne zeby w miescie ok65 tys nie mozna było zrealizowac swoich potrzeb:(
Kino- pewnie wiekszosc z Was juz wie, że podupada i grozi mu zamknięcie.
Filharmonia- brak. Jest coś na wzór, ale nie jest to poważne.
Teatr- bardzo dobry, ale tylko dla dzieci.
Hipermarket- brak. I nie zapowiada się aby już kiedykolwiek powstał. Oby tak dalej moi kochani. Brawo! Świetnych radnych wybraliście. Moje gratulacje. Teraz możemy tylko marudzic, bo dorwała się do władzy banda oszołomów. Przepraszam jeżeli kogoś tym obrażam, ale taka jest prawda.
Przecież to było do przewidzenia, że wybierając takich ludzi- drobnych sklepikarzy nie ruszy się nic do przodu. Przeciez to jest śmieszne. Inne miasta się rozwijają, a my niiiccccccc....

Niebawem pozostaniemy bez niczego i wtedy będzie nam jeszcze bardziej smutno:( Zróbmy coś póki możemy...

Pozdrawiam:*

...Jeśli musisz w coś uwierzyc, uwierz w miłosc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Czy przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego powinien powstać hipermarket? Tak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Stanowczo tak !!!
To oczywiste że powinien powstać supermarket i tylko stanowcza podstawa mieszkańców i władz miasta może do tego doprowadzić
I mam pytanie do osób będących przeciwko budowie Stokrotki
Czy nie chodzicie tam na zakupu ? :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Najważniejsze, że kościoły i cmentarze powstają jak grzyby po deszczu, a kościół i tak kupi tą działkę przy Sikorskiego i zawadzkiej to tylko kwestia czasu, a kościół jest cierpliwy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Za symboliczną złotówkę.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Stanowczo nie !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

za darmo oddadzą jeszcze cmokną w ronsię.



Zajmuję moje miejsce w świecie Boga:
miejsce nie zajęte przez nikogo innego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Nie! Powinien powastac poza "centrum" ! Wtedy jest jakas szansa na rozwoj tego starzejacego sie miasta kosciolow i aptek! A tam to dla mnie moglby i dom publiczny powstac aby nie dostal tego kosciol!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Wszystkojedno gdzie, aby był.
Przy Zawadzkiej byłoby fajnie i pseudo park by zniknął.

Irytuje mnie to,że ludziom nie zależy na rozwoju miasta. Rozumiem dbałość o własne interesy, ale sklepikarze są chyba w mniejszości ?

Mam nadzieję, że Łomża nie odpuści.

Mam jeszcze jedno pytanie ta magiczna lokalizacja hipermarketu na Fadomie, dlaczego i dla kogo jest lepsza ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

DrNo zgadzam się z Tobą !!! Z reszta nie zabardzo...

...Jeśli musisz w coś uwierzyc, uwierz w miłosc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

KOŁTUNERIA I "KUPCY ŁOMZYNSCY" -- GORĄ!!!!! gorzkie ale prawdziwe.Ostatnia wiadomość z TV3 - wygrani nie chcieli publicznie się wypowiedziec dlaczego blokuja budowe hipermarketu a zarazem automatycznie chociaz jakikolwiek rozwoj miasta!!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

No, nie musi już koniecznie być przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego. Niech powstanie gdzieś na obrzeżach, ale NIECH POWSTANIE. Dlaczego człowiek w takim mieście ma taki ograniczony wybór produktów, które może nabyć? Dobrze, że chociaż Stokrotka jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Ludzie, czemu wy się dziwicie?

Oni (handlarze, bo na miano kupców za których tak cchętnie się podają trzeba zasłużyć) mają własne źródła zaopatrzenia w artykuły codziennej potrzeby. Mnie do Makro nie wpuszczają, bo nie mam karty i nie zasługuję na nią. Podobnie było z hurtowwnią/sklepem na Piłsudskiego.
Oni kupują taniej, a nam się wątroba przewraca, gdy płacimy 10-15% drożej niż mieszkańcy innych miast. Wiem co piszę, bo tam bywam.
Opowiadał mi dziadek, że podobna sytuacja była przed wojną, kiedy to żydzi w Łomży blokowali wszelką konkurencję ze strony polaków.
Większość mieszkańców Łomży nie jest związana z handlem i chce kupować taniej.
Nie mogę się nadziwić, że w tym mieście wszyscy boją się mniejszości i dają się wodzić im za nos.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

nie dokończylam poprzedniego postu : a więc nie chcieli się wypowiadac poniewaz BOJA SIĘ NACISKU SPOLECZNEGO! a moze nalezy zrobic referendum - niech mieszkańcy miasta się wypowiedza czy chca hipermarket czy stoisko a,la rozłozone łózko na na nich dwie marchwie na krzyz i zwiednieta nac pietruszki?

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Halina jestem za !

...Jeśli musisz w coś uwierzyc, uwierz w miłosc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Padły głosy że skrzyżowanie Zawadzkiej i Sikorskiego to centrum miasta,
coś strasznie ruchome te centrum, ale podobne głosy były przy budowie stokrotki, czy lider-price czy jak sie to pisze, a wobec tego może na Alei Legjonów, skoro skrzyżowanie Zawadzkiej i Sikorskiego to centrum to może tam bo wobec powyższego to zadupie. Zas co do naszych rajców,
Pisałem przy okazji wyborów i prosiłem o rozwage, w sumie tam są ci sami ludzie prawie od lat. ci co pozwolili na przyłaczenie Łomży do podlaskiego, więc czego sie spodziewacie od nich. skoro cześć to sklepikarze. i ludzie dbający o swoje interesy. (wyłacznie o swoje, my jesteśmy potrzebni do wyborów)
Wiecie czekam kiedy ktoś uruchomi jakąś prywatna tanią linię do marketów w innych miastach bo faktycznie w naszych sklepach są tylko ceny markowe zas jakość towarów z lider... .
Smutna to prawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

dobry pomysl z tania linia!!!np. ci co dowozą dzieci do szkoł wlasnymi autobusami a sobote i niedziele maja wolna i napewno skorzystaliby zamiast stac bezczynnie. Nie chca lomzyniacy zarobic ? niech inne miasta korzystaja nic nie stoi na przeszkodzie!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Jestem z referendum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Dziękujemy Panu Winko , Panu Grzymale i całej ich druzynie za skuteczne blokowanie rozwoju naszego miasta.

stanos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Stara sitwa nigdy nie przegrywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Oj naiwni jestecie wszyscy ci co uwazaja ze hipermarket to nowczesnoesc.
Cztery blachy skrecone , lekka konstrukcja, minimalizm bezbieczenstwa i estetyki.
Rozpatrujac czy budowac market czy nie...nalezy zastanowic sie nad skutkami powstania takiego molocha. Mialby on niestety negatywny wplyw na rynek pracy w łomzy...by powstalo jakies 100 nowych miejsc pracy a stracilibysmy jakies 300...to sa osoby zatrudnione w małych i sredniej wielkosci sklepach. do tego nalezy dodac utrate znacznych zyskow włascicieli sklepow ktorzy przeciez cos inwestuja ...w nowe domy( praca dla murarzy) , remonty mieszkan. Korzystaja z uslug fryzjerow, taksowek, restauracji a ich dzieci wydaja pieniadze na dyskotekach...
Powstanie hipermarketu doprowadzi ze te pieniadze powedruja do kieszeni udzialowcow tego marketu i zostana zainwestowane w innym miejscu a nie w Łomzy.
Dzialajace lomzynskie hurtownie tez beda musieli pogodzic sie ze znacznymi spadkami dochodow , a co za tym idzie nastapi redukcja etataow...czyli mniej miejsc dla przedstawicieli handlowych, kierowcow, magazynierow, fakturzystek.
Kto zyska...poczatkowo pozornie miasto...wiekszy wplyw z podatkow od nieruchomosci , pozniej po roku zaczna spadac ze wzgledu na zamykanie i ograniczanie działalnosci lomzynskich firm.
Poczatkowo pozornie zyskaja ci co tak pragna tam kupowac...potem tak jak w stokrotce stwierdza ze ceny sa wysokie.
Jezeli obcy kapitał tak zaniza ceny to czemu na stacjach z tym kapitałem jest tak wysoka cena nawet w skali kraju , a na tych samych stacjach w W-Wie benzyna jest o kilka a nawet kilkanascie groszy tansza.
Cena jest wynikiem popytu i podazy oraz mozliwosci konkurencji. Jezeli nie bedzie konkurencji w imie czego maja tam byc niskie ceny. Kapitalista-idealista to sie kupy nie trzyma.
Centrum handlowe powinno powstac...nowoczesne z calym system kluturalno-handlowo-uslugowym ale po wybudowaniu obwodnicy w takim miejscu aby przyciagala ta inwestycja podruzujacych przez Łomze. Inwestycja ma spelniac taka role aby pieniadze tam wydawane trafiały do kieszeni mieszkanców Łomzy bo tylko w ten sposob miasto sie moze bogacic.
Bogaci mieszkancy to bogate miasto...nigdy odwrotnie.
I na tym polega nowoczesnosc.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Markus, tak namieszałeś, że nie wiem do czego się odnieść. Może do tego:
"Cena jest wynikiem popytu i podazy oraz mozliwosci konkurencji. Jezeli nie bedzie konkurencji w imie czego maja tam byc niskie ceny. Kapitalista-idealista to sie kupy nie trzyma."

To nie idealizm. Ponieważ wielkie sieci handlowe mogą zapewnić stały odbiór i zbyt dużej ilosci towaru, dostają za to specjalne upusty. Poza tym naliczają szereg opłat, dopłat itp. (za półkę, za promocję, za costam) dla producenta, tak że w sumie cena produktu wychodzi im nawet o 30% niższa niż dla "normalnego" hurtownika. Dlatego też mogą taniej sprzedawać i nadal na tym jeszcze zarabiać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Fajnie, że założyłeś tylko jeden możliwy wątek - upadanie lokalnych sklepów.

Jak te sklepy zaczną starać się o klienta, to porozmawiamy…



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

markus to nic innego tylko drużyna Pan Winki i Pana Grzymały to ich język.

A rozwój miasta co tam.

stanos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Zachecam do przeanalizowania wplywu marketow na lokalny biznes w Łodzi. Tam "nowoczesnosc" jest posunieta do absurdu bo ilosc marketow na ilosc mieszkancow jest tam najwieksza w Europie.
Miasto Łodz jest obecne b. biedne a u nas lepiej wygladaja sklepy z uzywana odzieza niz u nich " markowe".
I co ciekawe ceny wcale nie spadły.
Co do tzw "niskich cen" w marketach. Owszem markety pobieraja oplaty za " polki" , gazetki czyli promocje , maja wyjatkowo duze rabaty u producentow...tylko ze producenci do marketow wysylaja niepelno wartosciowy towar...cos za cos.
Skad wziela sie nazwa "lider szajs"?
Handel to krwiobieg kazdej gospodarki...upadek handlu to upadek calej gospodarki. W tym wypadku chodzi o nasze miast i chodzi o pozstawienie w naszych rekach handlu.
Oczywisci , ze gra idzie o pieniadze i to nie male...kto ma czerpac korzysci z handlu w naszym regione....my łomzyniacy czy przyjezdni ktorzy beda wyprowadzc zyski z miasta?
Tutaj obserwuje tradycyjna polska zawisc...kazdy byle nie sasiad Kowalski. Tylko wtedy ,sasiad Kowalski spakuje walizki i wyjedzie , a pozostana Nowacy zarabiajacy po 700zl m-nie i emeryci...bo dla kogo tutaj bedzie mozna inwestowac? Przeciez ci co pozostana nie bedzie ich na nic stac...no moze na zakupy w ciucholandach i "lider szajsie".
Czy warto wtedy budowac nowczesne kino, nowoczesny stadion, cenrta kulturowe...dla kogo? Kto kupi dzialke pod iwestycje ...chyba ze b. tanio.
Inwestuje sie wtedy gdy sa potencjalin odbiorcy.
Sluchajc zwolennikow takiego rozwiazania jak budowa marketu w centrum miasta doprowadzimy do tego ze Łomza bedzie miastem emerytow a ostatni mlody wyksztalcony i kretywny czlowiek zgasi swiatlo za jakies 2-3 lata. Bo dla takich ludzi praca w markecie za 700 zl to zadna praca i perspektywa.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Madej cena nie wynika z prostego dodania marzy a wynika z rachunku podaz-popyt. Dlaczego mam nie sprzedawac w cenie 20 zl jezli klienci w tej cenie kupuja. To nic ze kupuje o 20 % taniej poprostu zarabiam 18 % wiecej a dwa % odejmuje dla budowy opinii " ze jest u mnie tanio" i czasami robie promocje na wybrane artykuły -20 %. Nikt nie pozbawia sie dodatkowego zysku jak jest mozliwy.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

markus daj sobie spokój i nie staraj się w naukowy sposób zrobic z Łomzy SKANSENU. My mieszkancy chcemy tego sklepu i dokładnie w tym miejscu. Mamy dość jezdzenia do Białegostoku . Narażania naszego zycia na trasie do Białegostoku. Mamy dośc marnego i drogiego handlu w tym mieście.

stanos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Markus ---""pozstawienie w naszych rekach handlu"" tzn. czyich???? jesli jestes taki dobry - to zmierz się godnie i honorowo i udowdnij ,że jestes lepszy!----------------------------------------------------------------------------------------markus daj sobie spokój i nie staraj się w naukowy sposób zrobic z Łomzy SKANSENU. My mieszkancy chcemy tego sklepu i dokładnie w tym miejscu. Mamy dość jezdzenia do Białegostoku . Narażania naszego zycia na trasie do Białegostoku. Mamy dośc marnego i drogiego handlu w tym mieście.

stanos
---------------------mam takie same zdanie !!!!!!! najpierw zadusicie nas swoimi cenami a potem siebie!!!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Ah Marcus! Miło było poznac Twoją opinie. Jednak przedstawiłes już swoje poglady myśle, że wiekszosc z nas wie już, że z pewnościa reprezentujesz jakiegoś łomżyńskiego kupca, albo nim jestes, albo masz takie poglądy. Szanuje, ale nie wmawiaj nam takich głupot. Każdy z nas ma swój rozum i nikt nie potrzebuje kogoś kto będzie go omamiał.
A przepraszam, co oferują nam nasze łomżyńskie sklepy? Nie zauważyłeś, że one bez hipermarketu zaczynają podupadac? Może hipermarket naprawde nam nie zaszkodzi? Może w końcu zaczniecie dbac o klienta, a nie tylko i wyłącznie o swoje interesy, co?

...Jeśli musisz w coś uwierzyc, uwierz w miłosc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

absolutnie zgadzam sie z tym ze w Lomzy powinno powstac nowoczesne centrum handlowe ale stawianie sprawy w ten sposob hipermarket=nowoczesnosc i rozwoj miasta wydaje mi sie gruba przesada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Szanowny panie markus, prawdziwa cnota krytyki się nie boi, a klijet pujdzie tam gdzie bedzie mu lepiej, taniej i towar w guście, świat sie nie kończy na stadjonie warszawa czy białystok, z kąd pochodzi spora część zaopatrzenia naszych sklepów.Pisze pan o stracie 300 miejsc pracy, Dlaczego pan nie napisze o smrodzie powstałym w wyniku blokowania tych marketów, i byc może tysiącach miejsc pracy które w wyniku tego smrodu w mieście nie powstaną. bo wszelaki przemysł omija Łomże wielkim łukiem. w wyniku czego tysiące ludzi skazane zostało na tułaczke po świecie ,,za chlebem" jak sie to niegdyś określało. O rozbitych rodzinach w wyniku tych rozstań.

CO PAN NA TO PANIE MARKUS.
CZY JEST PAN W STANIE WZIĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚC NA SIEIE ZA TE ROZWIANE PO ŚWIECIE RODZINY?.

Temid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Nasze sklepy...czy nasze sklepy to sa tylko te na 40 m? Czy naszymi sklepami nie sa sklepy "społem" czy naszymi firmami nie sa hurtownie spozycze, kosmetyczne. Czy to nie oni zaopatruja sklepy m.in. w Białymstoku , Grajewie, Ostrołece. Czy to nie u nich pracuja po kikanasie i kilkadziesiat osob.
trzeba byc kompletny ignorantem aby nie dostrzegac ze tzw market nie stworzy zadnego dodatkowego miejsca pracy a tylko doprowadzi do likwidacji wielu miejc pracy.
Poza populistyczno-lewacko nowomowa co konkretnego nam zaoferuje ten market? Niskie ceny? Tylko frajera mozna złapac na "niska cene".
Market to przede wszystkim spozywka , chemia...ciuchy sa szyte dla marketow w Chinach i sa srednio drozsze o kikadziesiat procent niz te na rynku.
Markowa odziez...za adidasa w galerii trzeba bedzie tyle samo zaplacic co w miescie, podobnie jak Big Star bedzie tyle samo kosztował co i u p. Grzymały bo firma prowadzi unifikacje cen we wszystkich patronackich placówkach.
Chcecie kupowac naprawde tanio..to trzeba jechac do hurtowni w Łomzy i kupowac w opakowaniach zbiorczych( tak jak w makro)...to sie naprawde wielokrotnie lepiej opłaca niz kupowac w jakims "oszolomie". Warto choc raz sie przejechac i sprawdzic.
A po naprawde dobre ciuchy ...do ciucholandu...niskie ceny a jakie marki!!!!

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Markus wyjaśnił nam dlaczego w Łomży nie powinno być hipermarketu. Tylko, że to jest subiektywny jego punkt widzenia. Punkt widzenia łomżyńskiego handlu, któy niewątpliwie reprezentuje.
Wyjaśnił też skąd w Łomży tak wysokie marże. Ale używana przez niego w tym kontekście liczba 20% jest mocno zaniżona.

Jest mi dokładnie obojętne gdzie będzie ten hipermarket, bo mam dość przepłacania i jeżdżenia do innych miast. Ale obawiam się, że w przypadku jakiejkolwiek innej lokalizcji panowie kupcy też znajdą argumenty na "nie".
Tzw "inna" lokalizacja została wymyślona na użytek uzasadnienia protestu. Temu samemu służy naciągana retoryka o utracie miejsc pracy itp.
Oni doskonale wiedzą, że jak na razie nikt nie chce budować hipermarketu w innym miejscu.

Ktoś spytał, dlaczego nie wydano pozwolenia na budowę hipermarketu na obrzeżach miasta. Pytanie to zaiste jest godne świeżo upieczonego absolwenta przedszkola. Ale odpowiem pytaniem: Czy ktos o takie pozwolenie się zwracał? Czy jakiś inwestor kupił tam grunt.

Za przykład, jak walczy się z konkurencją niech posłuży przykład białostocki. Otóż jedna z sieci miała kupionu grunt w rejonie ul. Hetmańskiej. Byli na etapie planu zagospodarowania. Wojna była jak teraz w Łomży. I nagle ucichła. Co się okazuje? otóż właściciel sieci Auchan spotkał się z tym drugim na Majorce i przy szklaneczce dobrej whisky odkupił od niego te grunty. Uczciwe(?) zakończenie konkurencyjnej walki.

Panowie Winko i Grzymała, zróbcie to samo, potem zbudujcie tam co trzeba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Tyle lat mieszkam i nie wiedziałem, że w Łomży centrum miasta jest ruchome, długa, stoktorka, teraz park koktajlowy, czyli miejsce na hipermarket . Odn hipermarketu... oby powstał i powiedzmy niekoniecznie z powodu cen ale przede wszystkim tego, iż"spożywczaki" w łomży zaczęły by wreszcie dbać i przyciągać moze ludzi czystościa i estetyką sklepów, której bardzo często brakuje.

już nic nie mówię

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Markus, a o jakich ty miejscach pracy mówisz? Ilu łomżyńskich handlarzy zatrudnia legalnie personel? Czy ktoś kto u takiego byznesmena pracuje, będzie za wypłatę u niego kupić cokolwiek? Nie, bo handlarz tak mu zapłaci, że ten "zatrudniony" będzie w stanie być klientem ciucholandu, rynku albo w najlepszym wypadku kupi bilet do Białegostoku i pojedzie po zakupy.

W innych sprawach Hooltay ma całkowitą rację.

Dodać należy jedno. Prawdziwe wielkopowierzchniowe centrum handlowe generuje wokół siebie szereg miejsc pracy - bezpośrednio i w usługach zwiazanych z utrzymaniem samego obiektu. Na jego powstaniu skorzystaliby również prawdziwi handlowcy i przedsiębiorcy , oczywiscie strzciliby przekupnie i handlarze bez pomyślunku. Hipermarket z centrum handlowym ze wzgledu na zasięg odziaływania skupia ruch ludzi ze znacznego obszaru. W zwiazku z tym, ktoś kto przyjeżdza do takiego miejsca, na pewno będzie chciał zatankować samochód, zapewne będzie chciał go umyć, może dokonać niewielkiej naprawy, wymienić opony. Kilka godzin pochodzi, to będzie chciał coś zjeść i wypić. A jak juz będzie jechał to zabierze płaszcz, czy garnitur do pralni. A jak przyjedzie z dzieciakami to zamiast je ciągac po hali, bedzie mógł je zostawić w świetlicy pod opieką wykwalifikowanego personelu. A jak przyjedzie z większej odległości i w centrum handlowym nie znajdzie tego co mu potrzebne to trafi do prawdziwego handlowca, który znajdzie swoje miejsce ze swoim towarem. Tylko w tym co tutaj opisałem policzcie, ile miejsc pracy może wygenerować centrum handlowe. Co więcej, im większe - oczywiście w rozsądnych granicach tym większy zasieg oddziaływania i tym lepszy wynik ekonomiczny.
Gódźmy się dalej na blokowanie rozwoju i liczmy, że hadlarze i przekupnie wygenerują miejsca pracy. Powodzenia

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Markus- mają swoich klientów hipermarkety, ale są i tacy, którzy tam nic nie kupią albo tylko wybrane towary, ale za to w większym wyborze, w jednym miejscu i po niższych cenach.

W tym tak wyszydzanym przez Ciebie "lider szajsie" robią zakupi tacy mieszkańcy Łomży, że aż byś się zdziwił. Tule, że kupują np. karmę dla psa, żwirek do kuwety dla kota i papierowe ręczniki- czyli właśnie wybrane towary.

Oczywiście, uznaję Twoje racje- nie ma chyba pośród forumowiczów takiego, który mogąc zarabiać 2 tys.zł., powiedziałby, że nie chce, bo wystarczy mu półtora. Ale czy Ty nie zatrudniłbyś człowieka, który zgodziłby sie pracować taniej niż ten, którego zatrudniasz? Dlaczego inne reguły miałyby panować przy zakupie towarów?

Ale właściwie postanowiłem Ci odpowiedzieć z innego powodu.
Napisałeś, że " producenci do marketow wysylaja niepelno wartosciowy towar..". Mam więc propozycję- idź do prezesa Kalinowskiego i powiedz mu w oczy, że "Serek wiejski", który wysyła do sieci hipermarketów jest niepełnowartościowy, że jest gorszej jakości niż ten w sklepiku na rogu, gdzie sprzedają go 20 procent drożej.

Uwierz mi- "Leader Price" nie jest jedyną siecią marketów. A że jednym z niewielu w Łomży, to właśnie zasługa "blokerów" (czyli tych, którzy blokują powstanie innych).

A tak poza tym jestem ciekaw czy nigdy w życiu nie byłeś w żadnym hipermarkecie, a zawsze robisz zakupy u swoich kolegów w Łomży, żeby nie sprawdziły się Twoje słowa: "upadek handlu to upadek calej gospodarki. W tym wypadku chodzi o nasze miast i chodzi o pozstawienie w naszych rekach handlu. ".

Czy zrobiłeś naprawdę WSZYSTKO, żeby ani jedna złotówka wydana przez Ciebie nie wywędrowała z Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

supermarkiet powinien być w Łomży, bo niedługo staniemy się wioską.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

A ja apeluje do wszystkich z urzedu:
-nie zezwalajcie na budowe osiedla domków jednorodzinnych,bo bedzie tam mieszkac kupa luda,a co za tym idzie nie zarobia spóldzielnie łomzynskie na mieszkaniach w bloku,nie zarobia pracownicy tych spóldzielni,kupa luda moze pójsc na bruk
-nie budujcie nowych sądów,bo jak do tych starych nikt nie bedzie chodził ,to upadnie Bedronka na dwornej i kupa luda pójdzie na bruk
-nie róbcie zadnych nowych rond i dróg ,bo kto bedzie tymi starymi jezdził?
-najlepiej nic nie róbcie,bo zawsze wam cos upadnie(najlepiej zeby wam padło dobre samopoczucie)
-ta droga szybko awansujecie do urzedu gminnego,a wtedy to wy upadniecie na zbity ryj ,a wasi koledzy którzy teraz krzycza na nie,zatrudnia was w swoich wioskowych sklepach i bedziecie im podłogi zmywac,czego wam zycze z całego serca
markiet-ingowiec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Keicam- tak trzymaj ! Normalne podejście tak jak pozostałych oprócz "moherowego" Marcusa. Marcus czy Ty w ogole byłeś gdzieś poza łomża i białymstokiem? Czy widziałes cos innego niż "podlasie"? Czytając Twoje posty mam wrażenie, że :
a) nic nie widziałes, nic nie wiesz, ale myślisz, że wiesz
b) jesteś jednym z śmiesznych i żałosnych łomżyńskich sklepikarzy.
c) może jesteś sympatycznym Panem Grzymałą, który robi niesamowitą furrorę w tym wspaniałym, rozwijającym się mieście.
d)... brak mi słów...

...Jeśli musisz w coś uwierzyc, uwierz w miłosc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Boże!
„supermarkiet powinien być w Łomży, bo niedługo staniemy się wioską.”
Boże!
Nie doceniacie tego miasta, jego, niestety zanikającego uroku. Chcecie supermarketu w mieście.
Już i tak niedługo to miasto stanie się miastem przelotowym, coś na kształt Zambrowa.
Łomża leży nad rzeką, na pięknej skarpie, w otoczeniu chronionych terenów. A wy chcecie supermarket w mieście!! Już wtedy doszczętnie zniknie kameralnośc i klimat tego miasta.! Czy ktoś widział w Kazimierzu Dolnym supermarket !!?
Czasami mam wrażenie, że większości łomżan interesują tylko zakupy, promocje, przeceny, no i oczywiście afera w 3lo.
Nie jestem przeciwna powstawaniu marketu w Łomzy, ale na Boga poza miastem!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

nie jestem przeciwna ale najlepiej na ksiezycu , bedzie tak romantycznie i klimat miasta sie nei zmieni.

stanos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

I tak to już mamy, że zawsze sie znajdzi taki Markus i prubuje nas uszczę śliwiąć na siłę, a raczej prubuje załatwić swoje brudne interesy pod niby to szczytna przykrywką. Pisałem o miejscach pracy, nie koniecznie związanych z marketem. ale za sprawa marketu idzie smród na całą polskę, i to odstrasza przemysł, i co za tym idzie miejsca pracy. Ale żeby to pojąc trzeba myśleć, i widzieć dalej niż czubek własnego nosa.Nie pozdrawiam pana markusa i jemu podobnych, pozostałym współczuje, że tacy ludzie stanowią o tym z kąd inąd ładnym grodzie.

Temid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

powinien powstac wewnatrz miasta zebyci co nie maja samochodow mogli tez w pelni wykorzystac uroki supermarketu
nie wyobrazam sobie ze ktos moglby sie tluc przez cale miasto z zapasami na caly tydzien
a male sklepiki na pewno nie znikna
wokol malachowskiego jest tyle duzych i malych sklepow i kazdy ma klientow
marcus ja ciebie rozumiem bo gdybym miala sklep czy hurtownie to tez bronilabym swoich spraw
ale sie z toba nie zgadzam
daj szanse wyboru ludziom
niech oni decyduja gdzie chca robic zakupy czy u ciebie czy w hipermarkecie
HIPERMARKET DLA LOMZYNIAKOW!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Już jestescie wioską.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

bulli Łomża nie jest wioską Łomża jest miastem :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

ptysiu91: przez takich jak ty, Łomża schodzi na psy i umysłowe dno.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Fajnie jest robić w łomży zakupy i dla przykładu jak chcę kupić 15m2 glazury to sprzedawca oferuje mi 5m2 a reszta będzie za dwa tygodnie. Poproszę 5 listew jest 2, poproszę 5 rolek tapety tego wzoru jest tylko dwie rolki, a niektórych towarów to w ogóle niema i sprzedawcy reagują zdziwieniem, że człowiek ich się pyta o takie rzeczy, o których oni nigdy nie słyszeli. Tylko chleba i mleka jest pod dostatkiem i to ma być powiatowe miasto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Temid a kto zaiwestuje w Łomzy jezeli nie ma odpowiednio wykształconych kadr? Inwestuje sie nie dlatego czy jest w market czy go nie ma a inwestuje sie po to aby zarabiac.
Inwestor zainwestuje jeseli jest odpowiednia infrastruktura ( drogi, kolej , lotnisko) , wyksztalcona i tania siła robocza, niskie podatki oraz potencjali odbiorcy naszej produkscji czy uslug.
Łomza ma te nieszczescie ze jest polozona na samym koncu UE i do potencjalnych odbiorcow jest daleko wiec wybiera sie tereny zachodnie a najlepsze sa na terenie Dolnego Slaska.
Nasze tereny to sa tereny rolnicze z dominacja rodzinnych , malych i srednich firm przewaznie uslugowych. Nie mamy molochow przemyslowych i nie nic nie zapowiada aby jakis duzy inwestor tutaj zawital z przyczyn ww.
Nasz "przemysł" oparty jest na naszych małych firmach i to on daje gro miejsc pracy i na nim musimy sie oprzec aby rozwijac nasz region, nasze miasto.
W Łomzy powinno postac centrum handlowo-uslugowe ale w miejscu ,ktore zapewni nam dodatkowe zyski a nie doprowadzi do ruiny wiele malych firm ...rowniez tych uslugowych...bo market w centrum to nie tylko problem Kowalskiego wlasciciela sklepu. To rowniez a moze przede wszystkim problem wlascicieli nieruchomosci, zakladow naprawy samochodow, murarskich , stolarskich...
Czy chcecie aby kilka milonow zł zysku z handlu było rocznie wyprowadzane z Łomzy? Czy nie lepiej aby te pieniadze zostały w naszym miescie w naszych kieszeniach? Czy nie lepiej sie zastanowic jak i gdzie zinwestowac aby mieszkancy Łomzy mieli dodatkowe zyski? Co zrobic aby kazdy przejezdzajacy tranzytem przez Łomze zostawiał u nas dodatkowe pieniadze?
Myslcie jak zwiekszac swoje dochody a nie jak dzielic biede.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Chyba czytałem o kameralnej Łomzy. Oczywiściwe zostawić to "kameralne miejsce" w którym miał powstać hipermarket, przecież tam jest uroczo, krzaczki, trawka, drzewka wszystko takie "naturalne". Poza tym niech sobie ktoś to wydzierzawi i interes robi, np kocyk na 5 osób, mniejsze do przykrycia jak komuś jabol zaszkodzi, kubki plastikowe, a i za taki teren kameralny klimatyczne można pobierać. W ostateczności wszystko zalać asfaltem i jeszcze z jeden ryneczek zrobić. Porównywanie Łomży z Kazimierzem... pod jakim względem? ilości, wielkości czy walorów turystycznych? Chyba nijak wszystko się ma do siebie, chociaż park koktajlowy, bo takim pewnie zostanie, turystów i biednych artysów przyciągnie.

już nic nie mówię

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Podawajcie ceny ile kosztuje np:
Serek wiejski w oszolomie a ile w oseidlowym sklepie...porownajmy ceny...bo mi zawsze wychodzi ze markecie przeplacam...i jade do lomzynskiej hurtowni gdzie jest naprawde tanio.
Ile kosztuje piwo zywiec? Ile kosztuja LM-y...na rynku teraz co ok. 4,50
Ile kosztuje ...no wlasnie czekam........

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

Markus na zdrowy rozum..... jadę do hurtowni po serek, płacę mniejszy x plus paliwo, następnie na rynek i również to samo i tak sobie śmigam po Łomży, gdzie bez ilości hurtowych ni groma mi się nie opłaca. Ale szczerze mówiąc ceny mnie nie interesują nie wiem gdzie i co taniej kosztuje, Ja chcę kupić prawie wszystko w jednym miejscu, nie mówię o kiełbasie czy mięsie, bo wolę kupic to u Łepka bo w ich-nie marketowe mięsiwa nie wierzę, również pieczywo i parę rzeczy, ale chcę jechać do sklepu, kupić karmę dla psa, 10 czystych płyt, proszek do prania, piwa zgrzewkę ( jak produkowano ATOM, w hurtowniach łomzyńskich 1,89 w w sklepach tesco 1,46) ksiązkę, herbatę czy kawę do wyboru a nie prima i tchiba żółtą itd, i chcę to robić w czystym miejscu, chcę sobie sam wybrać, a teraz prócz stokrotki "samy" załadowane, że przejść nie można, nie odświerzają, nie odnawiają, bo każdego dnia im szkoda i jeszcze raz podkreślę, że chcę mieć wybór a nie to co właściclel lubi lub co mu się najlepiej sprzedaje. A przede wszystkim czekam na pasaz przy hipermarkecie, może wreszcie pzyjdzie coś nowego bo od odzieżowych standartów w łomży to już głowa boli.

już nic nie mówię

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd

ehh... i tak nic z tego.

...Jeśli musisz w coś uwierzyc, uwierz w miłosc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Hipermarket & Łomża itd


Jestem za i przeciw.



...Jeśli musisz w coś uwierzyc, uwierz w miłosc...



waldek27

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org