poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Jestem w 3 kl gim moja średnia wynosi 3.4 czy mam szansę dostać się na kierunek technik pojazdów samochodowych ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Oczywiście że tak. Więcej odwagi i wiary w siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

ja własnie tez myslalem nad tym kierunkiem ale tez mysle nad technik teleinformatyk lub mechatronik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

syn ruszyl w kierunku mechatroniki

myslalem ,ze z takim zapleczem gospodarczym jaki ma teraz mechaniak ,cos drgnelo w tej szkole i na praktycznych przykladach syn dowie sie na czym polega budowa pradnicy, transformatora itd


okazalo sie ze niestety od 20 lat bez zmian klepia glupie regulki z pamieci , wzory ktore wyrastaja z powietrza ,a dzieciaki ni w zab tego nie lapia ,a ja mam dodatkowe zajecie w domu (dzieki Bogu mam z tym stycznosc) z omawiania budowy i zasad dzalajcych w danych sprzetach
syn podobno bedzie mial zajacia praktyczne kiedys ,ale teoria najwazniejsza
polowa klasy ,albo wieksza czesc w tej chwili nie wie gdzie co do czego przykleic ,a nauczyciel(ka) zaczyna lekcje od slow -''no to zapiszcie sobie wzor i nauczcie sie go ,teraz nie za bardzo go zrozumiecie ale kiedys zobaczycie ze sie wam to przyda''


latwiej zrozumiec prawo Pitagorasa widzac trojkat ???oczywiscie ze latwiej



Nauczycielu -jesli masz cos w ksiazce napisane ,poprzyj wzor ,regulke praktycznym urzadzeniem i omow zasade dzialania na danym przykladzie
Rozumiem ze trzeba leciec programem ,ale omówienie praktyczne modelu byloby bardzo na miejscu czasem

chyba ze nauczyciel tez ma tylko wiedze teoretyczna zaczerpnieta na studiach kierunkowych ,a w praktyce nie wiedzialby jak silnik zebrac do kupy...to juz inna bajka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Keicam, mi się wydaje że w technikach tak to jest, sucha i przestarzała teoria. I nie da sie tak na prawdę za dużo wyciągnąć z lekcji jeśli nie dasz od siebie dużej chęci i samozaparcia do uczenia w domu.

I ta zdawalność egzaminów zawodowych, jak zda 50% na dany kierunek to jest bardzo dobrze : )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

dzieki za informacje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Uczę się na teleinformatyku ( 4 klasa), najtrudniejszy kierunek w mechaniaku, egzamin zawodowy zdaje 40-50% podchodzących, a co do przyjecia do szkoły to biorą każdego, nie ma żadnej selekcji na ilość punktów, tot ylko regułka, biorą każdego bo za każdego ucznia dostają kasę na początek, ale utrzymac sie w szkole to już jest gorzej. Bo w mechaniaku jest największy procent zdawalności matur w łomży i w województwie też ma miejsce jakoś w pierwszej 10, wiec nauczyciele cisną ostro. Z własnych doświadczen dostac się łątwo, zdać i przystąpić do matury już gorzej. A co do tych statystyk to na stronie komisji egzaminacyjnej mozna znalesc statystyki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Mysle ze jesli ktos sie uczy to nauczyciele nie cisna .. ;) Jak trafi sie nieuk to i cisna bo chca cos wlac do glowy ..sama ucze sie w technikum hotelarskim ; ) Punktów wiele nie bylo trzeba.. byli i tacy co mieli po 40 ...

ryzyk68 - zgadzam sie, ze przyjmuja kazdego... bo maja kase a po polroczu juz im wszystko jedno czy sie uczysz czy nie ; )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Zapomnialam dopisac apropo nauki przez nauczycieli ;) Na kierunku hotelarza nauczyciele nauczyli nas wiecej niz ci na praktykach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

nie twierdze ze nauczyciele nie ucza ,lub tez ze praktyka zdziala cuda jesli ktos nie ma checi sie uczyc

ale jak sprytniej by szlo ,jesli teoria zostalaby poparta doswiadczeniem i praktyka,a wiele nie trzeba prawda

http://www.youtube.com/watch?v=IZnQ-dVJ8aU

wzor oparty o powietrze staje sie czasem niemozliwy do ogarniecia
okresy ,sinusy i cosinusy ,pola magnetyczne ,sam pamietam jak to trudno bylo zrozumiec i myslalem ze w dobie elektroniki i mozliwosci szkoly duzo zmienilo sie na plus ,ale widac ,ze nie tylko podreczniki nie nadazaja za rozwojem nauki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

zdawalność egzaminów zawodowych w mechaniaku to nie 50%, radzę najpierw się doinformować a później pisać. zdawalność to w technikum elektronicznym ponad 88 %, technikum mechanicznym prawie 93 %, technikum mechatroniczne 80%, a technikum informatycznym 78%. ponadto mechaniak ma 3 miejsce w województwie wśród techników.
a co do technikum pojazdów samochodowych to od 3 lat najbardziej popularny kierunek w mechaniaku i do tej klasy najtrudniej się dostać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

ale głąbie nie wymieniłeś technikum teleinformatycznego, więc się doinformuj bo w tamtym roku zawodowy zdało 7 na 23 osoby czy cos podobnego. Nawet jakby zdało 50% to i tak mało a tu tylko 7 osób.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Czy wy sie musicie odrazu wyzywac ;) ?

Mechaniak to Mechaniak :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

do ryzyk68, głąbem to może ty jesteś, przekazałam informacje i nikogo nie obrażałam przy tym, a skoro jedyne co ty umiesz to obrażać innych to nic dziwnego, że taka zdawalność w technikum teleinformatycznym. radzę zająć się nauką bo podzielisz los kolegów. uśredniając wynik szkoły to zdawalność i tak wynosi ponad 70 %. a technikum teleinformatyczne z takimi 'inteligentami' jak ryzyk68 zaniża poziom szkoły

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Haha .... wiesz co byś usłyszał od klasy teleinformatycznej : ,, Nie masz pojęcia o życiu" Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

A przy okazji ,,Jak tak można poniżyć człowieka" hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

a jaki jest poziom nauki w mechaniaku w Liceum ?

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak ( technikum ) ile pkt ?????

Myślę ,że chyba tak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org