wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gangsterzy za kierownicą

W tym tygodniu miałem nieciekawą przygodę. Przechodziłem sobie jak milion razy w życiu przez jezdnię na zjeżdzie. Rozejrzałem się przepisowo we wszystkie strony i pewny swego zacząłem kroczyć na drugą stronę. Nagle wyłonił się jakiś zdezelowany pojazd (określam takowe które na pierwszy rzut oka wyglądają jak nowe, a po dokładnym obejrzeniu okazuje sie często że powypadkowe) Dwóch wyrostów jechało poprostu z nadmierną prędkością. Prawda że normalne to u nas w Łomży i nie tylko. Zima, ślisko, a ten goni jak wariat i mniema sie za mistrza kierownicy. Widząc mnie na drodze kierowca hamuje i wpada w poślisk. No cóż może i było w tym wszystkim i moja wina ( brak ostrożności, niech będzie). Nadal wszystko przebiega normalnie, facet wychodzi cało z poślizgu mijając mnie szczęśliwie i jedzie dalej bo nie miał nawet szans się zatrzymać. No cóż pomyślałem - miałem szczęście i poszedłem dalej. Po jakiejś minucie podjeżdża do mnie jakiś wóz wypada dwóch gości i łagodnie mówiąc poucza mnie jaki to ja kretyn, że nie umiem chodzić. No cóż może i nie umiem, może to była moja wina ale. Nic nie mówiłem, nie przyglądałem im się zbytnio i szybko poszedłem dalej. Miałem ponownie szczęście ,że gangsterzy mieli dobry dzień i mi darowali choć sytuacja wskazywała na to że w najlepszym wypadku będe miał sliwkę pod okiem. Pytam jak taki zestresowany nerwus może prowadzić pojazd na drodze. Nikomu nie życzę spotkania takiego super kierowcę z upoważnieniami do uczenia wszystkich po drodze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

Niestety polscy kierowcy są bardzo sfrustrowani, (a kto nie jest?)
I odreagowuja te frustrację za kółkiem. Sam miałem kilka razy okazje się o tym przekonać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

A PRZECHODZIŁEŚ NA PRZEJŚCIU BO NA ZJEŹDZIE JEST TYLKO JEDNO OBOK WORD-A. A PO ZA TY JAK SIĘ ROZGLĄDAŁES? JAK TAK PRZEPISOWO TO DLACZEGO GO NIE ZOBACZYŁEŚ.? NAJCIEKAWSZE JEST TO ZE NORMALNIE ZDARZYŁEŚ DOKONAĆ "BADAŃ TECHNICZNYCH" W TYM SAMOCHODZIE W PRZCIAGU PARU SEKUND . A MOŻE JEST TAK ZE POPROSTU TO TY NIE DOSTOSOWAŁES SIĘ DO PANUJĄCYCH WARUNKOW NA DRODZE?? ROBIE DZIENNIE PO 300 KM. I WYBACZ MI ALE RÓŻNYCH PIESZYCH SIĘ NA OGLĄDAŁEM.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

Rozbije siei bedzie miał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

Tu nie chodzi kto miał rację od tego nie ja jestem ani ja ani ten kierowca. Niestety boli mnie to najbardziej w tej sytuacji, że kierowca mało co nie wymieżył samosądu. Mam nadzieje że jak przejeżdżasz te 300km to ani razu się nie poniżyłeś, nie wyszedłeś z samochodu i nie spuściłeś nikomu lania nawet jeśli zawinił. W moim przypadku było blisko do samosądu. W Angli to podobno norma, że kierowca jest na drodze sędzią i katem. W Polsce mam nadzieje takie sytuacje to margines. Spotkałem sie z tym pierwszy raz. Sam jestem kierowcą i jeżdżę dużo. Ja traktuję pieszych i innych kierowców jak siebie samego. W tej sytuacji nie rozumiem czegoś - po co on się spieszył jeśli miał czas zawrócić i zapolować na mnie. Proponuje zdecydowanej większości najpierw wyżyć się na symulacjach komputerowych a póżniej siadać za kółko. Może danego dnia ktioś miał nieudany seks, kłótnię z żoną, zdechł mu kot czy zaciął się przy goleniu ale siadając za kierownicą jestes odpowiedzialny za wszystkich do okoła. Wielu się uważa za dobrych kierowców i ten fakt ma być usprawiedliwieniem do narażania czyjegoś zdrowia a co gorsza życia ? Bez komentarza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

O ile się nie mylę to na przejściu pieszy ma pierszeństwo, chyba że ostatnio coś się zmieniło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

Pierszeństwo zawsze będą miały samochody przeciez jak sie zapali zielone światlo i tak trzeba sie rozejrzeć i jak naj naj naj szybciej przejść ;/

ptysiu91 ma downa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

Zawodowo zajmuję się chorymi dziećmi i między innymi dziećmi z Down'em. To określenie o ptysiu jest łagodnie mówiąc niestosowne. Down to bardzo poważna choroba chromosonalna i jak narazie nie mamy większego wpływu na jej występowanie. Prosiłbym żeby nieuwłaczać i tak pokrzywdzonym przez los ludziom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

piotr nie wyjerzzdzaj tu z chorobami bo chyba nie miales kaca to dopiero jest choroba a ze w polsce nie ma autostrad to widzimy i czujemy tego skutki bo taki kolo jak by wyskoczyl na autostrade i se pocisnal od fabryki to w miescie by jezdzil normalnie a tak najlepiej sie ubespieczyc od nieszczesliwych wypadkow moze przezyjesz jak nie to masz na trumne z ubespieczenia

siegierka88

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gangsterzy za kierownicą

piotr jesli miales pierszenstwo czyli przechodziles przez przejscie dla pieszych to w czym problem? zawsze bedziesz mial racje chyba ze nie zastosowales sie do przepisow? nawet jak zawrocili do ciebie o ile oczywiscie postepowales wedle prawa to jeden telefon na policje i ty masz racje i to on bedzie tym winnym a jak wiadomo nie mozna dokonywac samosodow i tym podobnych zeczy pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org