sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, pojęcie Dana Osobowa to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej, której określenie tożsamości jest możliwe bez nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

PYTANIE :

Czy łamie prawo osoba podająca na innym portalu link - odnośnik , do profilu użytkownika , który dobrowolnie umieszczając swoje dane osobowe na portalu społecznościowym , ( ogólnie dostępnym ) sam je udostępnił ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Czy jeżeli ktoś opublikuje swoje dane osobowe w mediach , a ja je przytoczę , zgodnie z treścią podaną przez autora , to CZY ŁAMIĘ PRAWO ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

sama nazwa o tym mówi PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY no i akceptuje się warunki więc o czym tu mowa ??
a i jeszcze jedno dla troli.... nie liżę dup.y !!




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

pamiętaj że dane osobowe może przetwarzać jedynie administrator.
wystawianie czyjejś tożsamości na widok publiczny na innych portalach społecznościowych, forach dyskusyjnych przez osoby trzecie lub administratora (w niektórych przypadkach, np marketingowych) itp to przestępstwo.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Osoba udostepniajaca swoje dane na danym portalu spolecznosciowym - udostepnia je za swoja zgoda tylko i wylacznie do wgladu na nim przez osoby "znajome" bądź do celów "zapoznawczych" przez nieznajomych użytkowników TEGO PORTALU, chyba ze sama podaje link komukolwiek na innym portalu. Osoby trzecie, udostepniajace zdjecia, dane osobowe itd bez zgody ich wlasciciela moga byc objete sankcjami.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

no to jak tamta dziewczyna znajoma tej dziewczyny podała to chyba jest ok co ?


Osoba udostepniajaca swoje dane na danym portalu spolecznosciowym - udostepnia je za swoja zgoda tylko i wylacznie do wgladu na nim przez osoby "znajome" bądź do celów "zapoznawczych" przez nieznajomych

chyba że źle zrozumiałem .. ?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nie chodzi mi o tamte zdarzenie




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nie- zle zrozumiales robciu. znajoma osoba moze wykorzystywac je tylko na danym portalu.
a tak btw przeczytac ustawe to nie sztuka , nalezy rozumiec jej tresc. w tym wypadku nie tylko poprzez wykladnie jezykowa ale też rozszerzającą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

no to teraz rozumiem chyba bo mam inną sprawę z innej beczki .. na jakimś tam portalu Autor: k4t




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

oczywiście...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



BZDURA !

administrator danych odpowiada za ich udostępnienie osobom trzecim , bez zgody właściciela danych ,

tu jednak w tym konkretnym przypadku nie doszło do naruszenia prawa , ponieważ zainteresowana osoba SAMA dobrowolnie zamieściła swoje dane osobowe , PUBLICZNIE i OGÓLNODOSTĘPNIE ( bez zastrzeżenia że : udostepnia je za swoja zgoda tylko i wylacznie do wgladu na nim przez osoby "znajome" bądź do celów "zapoznawczych" przez nieznajomych użytkowników TEGO PORTALU, - można to zobaczyć BEZ LOGOWANIA się na danym portalu społecznościowym !




Czy jeżeli ktoś opublikuje swoje dane osobowe w mediach , a ja je przytoczę , zgodnie z treścią podaną przez autora , to CZY ŁAMIĘ PRAWO ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nie chodzi tu o mnie tylko o inną osobę




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


robciu

NIE ZAMYDLAJ MI TEMATU !


MERYTORYCZNIE i konkretnie , a nie bzdury !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezowaty ty nie porownuj dwoch sytuacji. dzieczyna wyraznie byla przeciwna temu. i jak mowie juz rozszerzajaca interpretacja nawet regulaminu tego zabrania. to nie jest bzdura wiem co mowie, po prostu zal cie sciska ze ktos cie zgasil. Jutro do tego wroce, ponieważ sen mnie morzy. dobrej nocy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

a robciu jest 20 razy madrzejszy od ciebie. przypominasz mi kolegę mojej siostry ze studiów - takiego Sebastiana. Głupi jak but ale nos wszędzie wetknie i uważa że zawsze ma racje. pozdawiam zezuś!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

ok ale ja tylko pytałem , sorry zezowate




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Publikując , udostępniając publicznie SWÓJ wizerunek , czy to dane osobowe , jednocześnie TYM SAMYM wyrażamy zgodę na dalsze jego udostępnianie , pod warunkiem przytoczenia ŹRÓDŁA informacji !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


k4t , masz się za wielką prawniczkę , 5 lat studiów prawniczych ?
a gów... o wiesz !


Mnie tu nie interesuje czemu była przeciwna dziewczyna , NIE odwracaj kota ogonem , odpowiedz na KONKRETNE pytanie !



Czy jeżeli ktoś opublikuje swoje dane osobowe w mediach , a ja je przytoczę , zgodnie z treścią podaną przez autora , to CZY ŁAMIĘ PRAWO ?








Internet to media !
mogła myśleć wcześniej i nie puszczać profil na ogólniedostępny !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

już poszła spać, nie gniewaj się na mnie zezuś ...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


katarzynka , to jak się wyśpisz , to zasięgnij porady prawnej i przygotuj wykładnię prawną !

I nie kombinuj , tylko odpowiadaj na konkretnie postawione pytanie .






PS:
Internet to media !
mogła myśleć wcześniej i nie puszczać profil na ogólniedostępny !

W tym przypadku , NIE został naruszony regulamin WEWNĘTRZNY portalu społecznościowego , strona JEST ogólnie dostępna ,
NIKT , nigdzie nie kopiował danej strony , nie ingerował i nie przetwarzał danych , PUBLICZNIE został TYLKO podany link - odnośnik do tej strony !


Także pomimo , że jesteś uczona to jednak NIEDOUCZONA ,
mam wrażenie , że robcio jest 40 razy mądrzejszy od ciebie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


nie gniewam się , tylko jak widziałeś , że prowadzę poważną rozmowę z kimś kto się mieni prawnikiem , a nie ma o prawie zielonego pojęcia , to trzeba było dać spokój ,


zobaczymy jutro , czy pani " prawnik " się odezwie i czy odpowie merytorycznie i z wykładnią prawną ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


PYTANIE :

Czy łamie prawo osoba podająca na innym portalu link - odnośnik , do profilu użytkownika , który dobrowolnie umieszczając swoje dane osobowe na portalu społecznościowym , ( ogólnie dostępnym ) sam je udostępnił ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

hahaha, ciekawe, moim zdaniem ponosi taką samą odpowiedzialność jak właściciel portalu, bo karalne może być tylko rozpowszechnianie danych, których nie zabezpieczył portal tak jak kopiowanie zdjęć z nk:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


: Figa ,

tu chodzi o to , że TYLKO został podany link - odnośnik ,


NIKT tu w konkretnym przypadku NIE rozpowszechniał danych , nie kopiował zdjęć , nie przetwarzał ,


Ktoś podał odnośnik , a DANE OSOBOWE rozpowszechnia sam PORTAL za zgodą użytkownika , który SAM dobrowolnie , te dane tam zamieścił .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

podanie linku do stron, które rozpowszechniają przestępstwa ( pewnie chronione prawem) jest przestępstwem, czyli nakłanianiem osoby do jego popełnienia:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nie spotkałem się z portalem ogólnodostępnym ale wiem ,że w tych czasach prawo co do portali jak i forum oraz danych osobowych jest zaostrzone podam ci przykłady :

Osoba która loguje sie na portalu nabywa pełne prawo do ochrony danych osobowych
Kolega powyzej miał racje - portal jest tylko jedną bazą danych która jest dostępna tylko dla znajomych i do celów zapoznawczych .
Zeby ujrzeć profil użytkownika zgodnie z obecnym prawem - nalezy pierw założyć konto gdyż teraz dane są chronione oto przykłady :

sympatia.pl
nasza klasa
facebook
grono

jak i inne portale .
Portale ogólnodostępne dla wszystkich nawet gości nie powinny istnieć bo w przypadku profilu ze zdjęciem pokazje również publicznie tą osobę bez jego zgody z tego co ja słyszałem jest niedozwolne .

Kazdy portal który ci wymieniłem ma wzmiankę ze trzeba się logować , jak np podasz login osoby na którymś z tych profilów to wymagana jest przez ciebie rejestracja inaczej nie masz dostępu do danych .
Nawet jakbyś założył konto i chcialbyś udostępnić innym osobom zdjęcie- to jak np na profilu sympatii czy naszej klasie - normalnie jak najedziesz myszką na zdjęcie to nie masz zapisu - mozesz jedynie to zrobić print screenem a to juz jest przestępstwem ze bierzesz czyjes dane .

administrator nigdy nie udostępni danych osobowych osobie trzeciej - jedynie prokurator w przypadku jeżeli :

pewna osoba zatejestrowała się na danym profilu spolecznosciowym albo forum i zaczeła wyzywać po imieniu nazwisku inną osobę i oczerniać ją publicznie

wtedy administrator ma prawo użyczyć danych jezeli osoba pokrzywdzona na forum przez osobę która o niej pisała wzniosła sprawę do prokuratury


jezeli skopiujesz link osoby na danym portalu albo zdjęcie i podasz go w innym portalu bądz forum - jest przestępstwem

a na twoim miejscu portal ogólnodostępny to ja bym zgłosił bo teraz takie portale są przedawnione z tego co wiem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



raqlan , masz tu linka - odnośnik

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001083436444&sk=photos



czy , żeby TO zobaczyć MUSIAŁEŚ się logować ?



To co napisałeś powyżej to wiem , ale jak to się ma do KONKRETNEJ sytuacji ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezowate sz.
podajesz link- podajesz źródło a nie dane, które ktoś ewentualnie udostępnił

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


PROSZĘ czytać UWAŻNIE temat i pisać na temat !

nie rozmydlać niepotrzebnymi uwagami , stan prawny jest mi wiadomy ,
a interesuje mnie TYLKO KONKRETNE pytanie :





czy TERAZ łamię prawo ? podając TO :

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001083436444&sk=photos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



kasiulex

PROSTE jak budowa cepa , a pseudo prawniczka @k4t , tego nie kuma !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nie czyt.od pocz.
wizerunek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Prawa nie łamiesz, ale masz skuteczny sposób na reklamę, hahahha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6







czy TERAZ łamię prawo ? podając TO :

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001083436444&sk=photos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Właśnie wkleiłeś linka osoby z portalu - czyli rozpowszechnianie a to jest karalne bez zgody autora Zgodnie z art. 81 oraz art.22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

jeśli dziewczyna istnieje, to 5000 tys zł najmarniej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Po co ta jałowa dyskusja, Nie mozna udostępnić czegoś co jest dostepne dla wszystkich. Prosta zasada, jeśli by ktoś włamał się na cudze konto i ujawnił treści przeznaczone dla tylko uprawnionych osób dopuszcza sie przestępstwa. Internet jest jak gazeta każdy ma prawo z niego korzystać tak jak chce. Co innego archiwum, tu juz na wejście trzeba mieć zgodę i odrębna na kopiowanie a jeszcze inna na udostępnianie osobom trzecim.
Jesli ktoś zakłada jawny profil musi liczyć się że ktoś potraktuje to jak gazetę.

Prawnikiem nie jestem paragrafami nie sypie ale pewne zasady obowiązują.







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące
zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.
2. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić
bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer
identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej
cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne

Podanie linka bezpośrednio to profilu, pozwala na jego identyfikację.
Koniec kropka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezowate szczęscie, nie łamiesz prawa. Możesz dowolnie udostępniać ten link i nie łamiesz w ten sposób prawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

gdyby to było jawne to nawet drukarnie mogłyby z imienia nazwiska i zdjęcia robić sobie nadruki na koszulki , kubki itd tak samo jak i bannery reklamowe tapety i nawet na tym zyskać


na wszystko trzeba mieć zgodę autora zwłaszcza na rozpowszechnianie

nawet w telewizji , np interwencja czy wiadomości bez zgody osoby nie podadzą twojego wizerunku tak samo jest i tutaj sam juz nie wiesz co gadasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Ni e jest wymagane zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.


Zgodnie z w/w artykułem rozpowszechnianie wizerunku osoby, która nie jest powszechnie znana w Internecie, prasie, mediach, etc. wymaga jej zgody.

Prawo do żądania usunięcia wizerunku i odszkodowania wynika z art. 78 ust.1 ustawy o prawach autorskich. Na jego podstawie można żądać usunięcia swojego wizerunku z Internetu (lub innego miejsca publikacji) i żądać odszkodowania.

Wizerunek osoby jest jej dobrem osobistym i każda osoba ma prawo do jego ochrony.

Taką ochronę przewiduje również kodeks cywilny w art. 23, który mówi: „dobra osobiste człowieka , jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, (…) pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach”.

Zgodnie z art. 24 KC osoba, której wizerunek wykorzystano bez jej zgody ma prawo żądania usunięcia swojego wizerunku z miejsca publikacji. Ponadto osoba, której prawo do ochrony wizerunku naruszono może żądać od osoby, która dopuściła się naruszenia, zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

Jeśli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona jakaś szkoda materialna, za którą można np. uznać utratę pracy ze względu na publikowane zdjęcie, itp., poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych przewidzianych w Kodeksie Cywilnym.

PODSTAWA PRAWNA

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83)

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93, z późn. zmianami)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zapoznaj się z Blue:)On już Ci powie co i jak:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Art 81 -
Zgodnie z art 81 ustawy zachodzi TU tzw : zgoda domniemana - którą możemy przyjąć, gdy portretowana osoba, ( czy też publikująca swój wizerunek , czy dane osobowe ) mając tego świadomość , że może to być dalej wykorzystane .

NIKT tu bez zgody użytkownika , jego nie fotografował i nie zamieszczał jego danych.


Art 22 -
Zgodnie z art,22 ustawy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezowate szczęscie co ty pleciesz - twoj art81 jest nieprawdziwy

podaję Ci linka :

http://serwistlumacza.com/pdf/Ochrona%20wizerunku,%20adresata%20korespondencji%20i%20tajemnicy%20zrodel%20informacji.pdf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezulcu teraz ty zlamales prawo, chodzi o ochrone praw osobowych. o to ze wystawianiem jej tozsamosci narazasz ja na potencjalne niebiezpieczenstwo - tam gdzie ona go nie szukała, nekanie ze strony internautów itd itp. czy zebys zrozumiał sam musisz lamac prawo? dziewczyna niezle sie wkurzy.

PYTANIE - "Czy jeżeli ktoś opublikuje swoje dane osobowe w mediach , a ja je przytoczę , zgodnie z treścią podaną przez autora , to CZY ŁAMIĘ PRAWO ?"
- nie w takim wypadku nie lamiesz prawa cytujac i podpisujac autora, ale co do "prawa własnosci" sa oddzielne przepisy, słowa to jedno a tozsamosc to drugie!

zezowate... :"NIKT , nigdzie nie kopiował danej strony , nie ingerował i nie przetwarzał danych , PUBLICZNIE został TYLKO podany link - odnośnik do tej strony ! " - nieprawda. gdyby został podany publicznie link tej strony to wyglądałby on tak : "www.facebook.pl" . Niestety został podany odnośnik do jej własności na portalu na co ona (Dziewczyna) zgody pisemnej nie wyraziła.

zezowate...: "NIKT tu w konkretnym przypadku NIE rozpowszechniał danych , nie kopiował zdjęć , nie przetwarzał , " - rozpowszechnienie danych i przetwarzanie nastąpiło automatycznie, gdy link został wklejony i gdy ktoś wszedł na jej profil.

raqulan napisał - "jezeli skopiujesz link osoby na danym portalu albo zdjęcie i podasz go w innym portalu bądz forum - jest przestępstwem " - dokładnie tak.

"podajesz link- podajesz źródło a nie dane, które ktoś ewentualnie udostępnił" - nieprawda. dane osobowe to jedno, źródło w pisaniu jakiejś pracy np to drugie (wracając do wątku "DZIEWCZYNA" - konkretne złamanie prawa) , tu nie trzeba się logować, jednak przekazując PUBLICZNIE na innym PORTALU puszczone zostało to na całą Łomżę na co dziewczyna nie wyraziła zgody

"czy TERAZ łamię prawo ? podając TO : (link)" owszem złamałeś prawo. - nie widac nic poza imieniem nazwiskiem i zdjeciem dziewczyny ale o danych osobowych mowa byla, nastepnie -Zgodnie z art. 81 pr. autorskiego rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgody osoby na nim przedstawionej. zdjecie widnieje - dziewczyna wyrazila zgode na udostepnianie go kazdemu kto wejdzie na profil (Czyli przesyłanie linku itd) - nie. nie ma tego nawet w regulaminie. robic to moze jedynie administrator. jest wiele rzeczy do których mozna sie przyczepic.

rada jako "niedouczonego prawnika" - zadzwonic do administracji 4lomza i poprosic o usuniecie tych dwoch watkow w ktorych wystepuje link do portalu tej nic nie winnej dziewczyny. O ile się nie powiedzie zostaje droga sądowa.

Jesli ta dziewczyna czyta ten post - wysyłam kontakt na maila, w razie gdyby chciała zasięgnąć porady.

Ani mnie to grzeje ani mnie to ziębi szczerze tylko po prostu nie wtykaj wszystkim swojej niesłusznej racji zezulcu :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezowate szczescie :) zapłacisz 1 milion dla tej panienki za rozpowszechnianie wizerunku ehehehehe :) lepiej usuń zanim się dowie :D:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Wiesz co można domniemywać w tej sytuacji? Tylko to że się zezowate szczęści zakochało, ale ktoś je odrzucił:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

najbardziej to mnie rozbawił post obelixa najwidoczniej i on i zezowate szczęscie muszą dokładnie poczytać kodeks prawny i na przyszłość polecam nie słuchać się kolegów i kolezanek z forum którzy twierdzą ze nie łamiesz prawa a pomyśleć i poczytać kodeks zanim się jakieś linku umiesci :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



raqlan nie cytuj mi tu bzdur , o których wiem i jest to dla mnie oczywiste ,

czym chciałeś błysnąć ?

odpowiedz na konkretne pytanie i UZASADNIJ , dlaczego ?

I czytaj tekst ze zrozumieniem !
Gdzie widzisz tu i teraz , ze rozpowszechniam czyjś wizerunek , czy dane bez jego zgody ?
Mam tzw zgodę DOMNIEMANĄ !

Ktoś SAM osobiście to udostępnił !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

poczytaj sobie co napisała osoba o niku K4T i sprawdz sobie link ktory ci wysłałem ,poza tym sam wkleiłeś na forum wizerunek osoby bez jego zgody a zgodnie z prawem to jest juz rozpowszechnianie jezeli osoba której podaleś linka na forum wyraziła na to zgodę to nie mam do ciebie nic , a jeżeli nie, to tylko tłumaczę Ci konsekwencje jakie moga Cię spotkać w takim wypadku . A błyszczeć nie muszę tylko cię uświadamiam jaką wlaśnie robisz głupotę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

gratuluje. teraz juz nikt mnie nie pozna, ale za to wszystko po kolei mam zapisane co się działo. dowody zawsze będą... Zastanawiam się TYLKO CO JA WAM ZROBIŁAM???????? no co?....
dzieki k4t i raqlan , sama nie do konca sie w tym orientuje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

a i ja widze wszystkie odpowiedzi uzasadnione...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

"podajesz link- podajesz źródło a nie dane, które ktoś ewentualnie udostępnił" - nieprawda. dane osobowe to jedno, źródło w pisaniu jakiejś pracy np to drugie (wracając do wątku "DZIEWCZYNA" - konkretne złamanie prawa) , tu nie trzeba się logować, jednak przekazując PUBLICZNIE na innym PORTALU puszczone zostało to na całą Łomżę na co dziewczyna nie wyraziła zgody

w tym skeczu chodzi cI o...???
sorewicz, bo jeszcze nie trybię..
pracę piszesz o wątku "DZIEWCZYNA"?

fakt, forum publiczne, ale co cIĘ interesuje moja rozmowa z z.?

NOWY NIK ZAŁOŻYSZ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nie ma za co;) reszta na maila.
kasiulex no widac ze nie trybisz. chodziło mi o to że źródła - np w pisaniu jakiejś pracy (bibliografia) to jedno, a udostepnianie danych to drugie, tylko przytoczony został wątek żeby pokazać przykład że tam pierwszy raz to udostępniono.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


k4t , " prawniczko "


Zła interpretacja w tym KONKRETNYM PRZYPADKU ,


to co wyraziła zgodę domniemaną na całą Polskę z wyjątkiem Łomży ?
musiała się z tym liczyć , że jej wizerunek będzie ogólnie dostępny , SAMA to udostępniła ,

"www.facebook.pl" to samo masz w adresie strony !!!





raqlan, tak dostanę KS -a !



BZDURY piszecie oboje .

W tym KONKRETNYM przypadku wasze argumenty nie mają zastosowania .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

kasia jak juz wygrasz sprawę w sądzie nie zapomnij o mnie i k4T :):):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

regulamin facebook :
"Prywatność użytkowników jest dla nas bardzo ważna. Sformułowaliśmy Zasady korzystania z danych, aby przedstawić kluczowe informacje dotyczące sposobu, w jaki użytkownicy mogą korzystać z serwisu Facebook w celu udostępniania treści innym, a także sposobu, w jaki zbieramy i możemy wykorzystywać informacje dotyczące użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się z Zasadami korzystania z danych, które stanowią pomoc w podejmowaniu świadomych decyzji.

W przypadku treści objętych prawem własności intelektualnej (IP, ang. intellectual property), takich jak zdjęcia i filmy, użytkownik przyznaje nam poniższe zezwolenie, zgodnie z wprowadzonymi przez siebie ustawieniami prywatności i ustawieniami aplikacji: użytkownik przyznaje nam niewyłączną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, bezpłatną, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich publikowanych przez siebie treści objętych prawem do własności intelektualnej w ramach serwisu Facebook lub w związku z korzystaniem z nim (Licencja IP). Licencja IP wygasa wraz z usunięciem przez użytkownika zawartości objętej prawami do własności intelektualnej lub swojego konta, o ile nie została ona udostępniona innym osobom, które jej nie usunęły.

Zabronione jest wykorzystywanie serwisu Facebook do celów niezgodnych z prawem, mylących, złośliwych lub dyskryminacyjnych.
Niedozwolone jest atakowanie, zastraszanie lub nękanie innych użytkowników.
W przypadku zbierania informacji od użytkowników, niezbędne jest: uzyskanie ich zgody, wyraźne przekazanie, że to użytkownik (a nie serwis Facebook) zbiera ich dane oraz opublikowanie zasad ochrony prywatności, zawierających omówienie zbieranych informacji oraz sposobu ich wykorzystania.

https://www.facebook.com/legal/terms



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

ty zezowate mozesz teraz marudzić prawo cywilne i karne masz juz jak na tacy na we wszystkich odpowiedziach jak mowisz ze my bzdury piszemy to znaczy ze tez bzdurne jest prawo ktore jest wyzej ustalone , na twoim miejscu siedziałbym cicho i usuwał linki które udostepniłeś bo jak kobietka ci sprawe załozy to na pewno twoja gadanina na temat domniemania w sądzie nawet nie poskutkuje bo w sądzie to poslugują się PRAWEM które masz jak na tacy wyżej zwłaszcza w linku który dostałeś www.facebook.pl to jedno bo to serwis ,a profil osoby na faceboku to dwa bo to jest juz ochrona danych , twoim błędem tu było - udostępnienie profilu danej osoby na twoim miejscu na pewno cięzko mi będzie spać po nocach jak dojdzie do ciebie pozew :):) a jak naprawdę kobieta ten pozew na ciebie złozy to na 1000% nawet 50 adwokatów ci nie pomoże :) bo sprawę masz z lekka przegraną no chyba ze kobieta się nad tobą ulituje :):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

mam nadzieje ze nie zapomni o nas;) hehe podzieli sie odszkodowaniem (zart)...
a powaznie to wspolczuje



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

I jak już mogę jeszcze raz dopisać ponizej :



W przypadku zbierania informacji od użytkowników, niezbędne jest: uzyskanie ich zgody, wyraźne przekazanie, że to użytkownik (a nie serwis Facebook) zbiera ich dane oraz opublikowanie zasad ochrony prywatności, zawierających omówienie zbieranych informacji oraz sposobu ich wykorzystania.


Mamy cały dowód - zezowate szczęscie - sam sobie zrobiłeś teraz problemy i po co ? Módl się by ci kobieta za skórę teraz nie zalazła :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezul po prostu probuje za wszelka cene udowodnic swoja racje (ktorej nie ma) , nie daje za wygrana bo nie moze zniesc tej mysli, ale argumentów - brak. jeden i ten sam na który juz znalezlismy sto odpowiedzi sprzymierzeńcu!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


Autor: k4t

Zgoda , ale czy ja się logowałem , tym samym wyraziłem zgodę na akceptację tego ICH regulaminu , NIE !

Nie jestem UŻYTKOWNIKIEM w rozumieniu ich regulaminu i tym samym on mnie nie obowiązuje .


Punkt po punkcie .


Podanie linku - odnośnika RÓWNIEŻ NIE MA znamion wykorzystywania serwisu Facebook do celów niezgodnych z prawem, mylących, złośliwych lub dyskryminacyjnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

:) złośliwe jest:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

ty nie wykorzystujesz człowieku serwisu facebook bo facebook to jedno, ty wykorzystujesz profil na facebooku chronionej osoby która tam jest zalogowana do rozpowszechniania - podaleś link osoby która tam się znajduje chroniona prawem osobistym i ktora nie wyraziła zgody na rozpowszechnianie swojego wizerunku tak jednoczesnie złamałeś to prawo , nawet bez logowania się na portalu facebook czy nawet logując się i prawo ktore w faceboku obowiązuje gdzie napisał ci k4T jasno mowi ze rozpowszechnianie danych osobowych lub zdjęć osoby która nabyła prawa rejestrując się na tym portalu jest dla ciebie nie dozwolne a ty złamaleś to prawo

na przyszłośc poczytaj prawo zanim zrobisz znów głupotę

tobie po prostu cięzko przyznac się do błędu nawet jak masz wszystkie dowody na tacy co do prawa cywilnego i karnego dotyczącego tego tematu w ktorym rozpowszechnileś wlasnie wizerunek czyjejś osoby i szukasz byle jakiego ubzduranego usprawiedliwienia by się uniewinnić , jednak to już nie jest możliwe zrobiłeś głupotę a kobietka pewnie ci wytoczy proces - pozostaje ci tylko ładnie ją błagać by ci tego nie robiła :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Mam taką propozycję niech : Autor: k4t i Autor: raqlan podadzą gdzie pracują i udzielają swym klientom/pracodawcom takich " mądrych rad " ?


Czekam na pozew , a koszty sądowe i mojego drogiego adwokata płaci powódka .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

spokojnie mogę podać gdzie pracuję, ale moją firmę także chroni prawo, a to nie jest miejsce na "reklamy" regulamin forum tego wyraznie zabrania. kontynuujac... powodzenia zyczę. jeszcze nikt się z pozwem nie deklarował tylko na razie my próbowaliśmy przemówić do twojego wielkiego ego, szkoda że bezskutecznie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

a na radach właśnie takich dla moich klientów zarabiam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Taką propozycję to zostaw dla siebie :) Będę szczęsliwy jak ona będzie bezrobotna to wtedy ty wszystkie koszty na pewno zapłacisz :) Za tą głupotę co zrobiłeś to kazdy by cię ostro nawet powyzywał a może i opie*** a nawet gdyby tak się stało to też z tym nic nie zrobisz bo opier*** i powyzywał ci nicka a nie twoje imie i nazwisko :) nawet na czatach jest to znane. Ty tu rozpowszechniłeś wersję po imieni i nazwisku oraz wizerunkiem osoby wiec może czas dać sobie spokoj z glupotami na forum bo jeszcze w większe problemy na przyszłość się wpakujesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



raqlan wróć do początku tematu , w pierwszym twoim poście pisałeś że nie ma takich portali bez logowania itp itd ....
teraz piszesz o facebook , człowieku popatrz kto ? - Autor: k4t pierwsza wyjechała z regulaminem facebooka , ja tylko odpisałem , co mnie to obchodzi !

ŻADNYCH usprawiedliwień nie szukam , nie mam się czego bać .

Płaci przegrany !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

raqlan - to studentka :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

szukasz usprawiedliwien bo wiesz ze nie masz RACJI. obchodzic cie powinno - nieznajomosc prawa (całego -od Konstytucji po regulaminy) nie zwalnia cie od jego przestrzegania. aaa reqlan - wazni sa swiadkowie, wiec jak cos mozna liczyc?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zauważ tylko jedno z drugim, że w tym państwie obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

A ja rozsądzę :) Spać wielka trójco, jutro też jest dzień :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

hehehe.. dowody jak wół są na tej stronie :). w trakcie trwania rozprawy administratorzy zobowiązani są do tego, aby tych "dowodów" nie usuwać. na razie taka rozprawa ani zadne działania ku niej idace nie zostały rozpoczete, ale to jest moje domniemanie ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

W tym wypadku nie doszło do złamania prawa. Nikt tu nie narusza ustawy o ochronie danych osobowych. Nie doszło też do złamania prawa z kodeksu karnego, ponieważ profil z portalu nie był połączony z oszczerczym komentarzem, a tylko na tej płaszczyźnie w tym wypadku mogło dojść do złamania prawa. Wszystkie dane w profilu tej osoby zostały podane świadomie, a sam profil można znaleźć w wyszukiwarce, więc nie umożliwiliśmy ludziom danych których sami by nie zdobyli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

a ty co? prokurator ,sędzia i kat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nie zgodze sie z tym, a juz wszystko zostało wytłumaczone wyżej. proszę poczytać, nie będę 10-ty raz powtarzać.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

a ja co? ja kto- człowiek. a sędzia... może kiedyś :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

te "dowody" to na oczernianie niewinnej osoby
bat se na własną d... kręcisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

jakos nie widze. nie ja oczerniam te dziewczyne ani nikogo innego. na kazde slowo uwazam, pisze wylacznie o prawie, a gdzie nie pisze - zaznaczam ze to zart.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

domniemania niewinnosci ? No dla mnie to ciekawe , człowiek poczytalny madry kopiuje wizerunek i widzi go cała Łomża Ostrołęka i inne miasta i ty tu mowisz o niewinnosci - zobaczymy co będzie jak ci ta dziewczyna pozew złozy ale dla mnie i tak jesteś przegrany prawo jasno mowi - bez zgody autora nie mozesz nic zrobić koniec, kropka .


zezowate szczęscie .

ja ci podałem przykłady portali na których byłem i na których zeby ujrzeć profil musiałem się zarejestrować co do facebook - nie mam tam konta i nie wiedziałem jak funkcjonuje , tak jak i pozostałych ,jednak w facebook regulamin i prawo jest jasne wizerunek osoby nie moze być rozpowszechniany i zapewnie tak jest tez na starych portalach ogólnodostępnych jak i tych na których wymagana jest rejestracja tych nowych bo prawo cały czas się zmienia , na przykład - sympatia.pl wie ,ze prawo się zmieniło stad wyszła rejestracja, nasza klasa też to ma , a te z którymi się ty styknąłeś o tym nie wiedzieli bo na pewno nie ma tak wykwalifikowanej i szerokiej kadry osób zajmujących się portalem jak ludzie z sympatii, naszej klasy , jednak jak spojrzysz na regulaminy tych portali - w kazdym jest jasno napisane ze nie wolno wizerunku osób publikować bez jej zgody - ty jednak to zrobiłeś.


k4T - mi wystarczyło jej zdjęcie i imie i nazwisko by wiedzieć ze juz zadarł z prawem

kasiulex - ja nie będę tu bawił się w sąd ale kodeks prawa jak i te dowody przedstawione jasno mowią ze zadarł z prawem - w moim widzeniu to teraz moze się tej zasady trzymać , ale jezeli ta osoba której upublicznił wizerunek doniesie do prokuratury i będzie proces w którym zezowate szczęscie zostanie winnym wtedy jego juz to nie obowiązuje .

Forum jest wolnością wypowiedzi i wlasnego słowa oraz głosowania ja wyraziłem tylko swoje zdanie i przedstawiłem wersję widzianą ze swojego poglądu kodeks jest prawo jest upublicznil wizerunek bez podania przyczyny ani zgody autora co na pewno wiąze się z konsekwencjami


Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeksu postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 kpk). Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

kasiulex, mnie pytasz? Nie żaden sędzia, ale akurat pracuję w branży, gdzie z takimi problemami spotykamy się codziennie i prawnicy musieli nam to na części pierwsze rozłożyć. Ja oczywiście nie komentuję aspektu moralnego podawania linku do czyjegoś profilu, niemniej prawnie nie ma zbytnio do czego się przyczepić. Tylko pobieżnie przeczytałem temat, więc może jest coś, czego nie zauważyłem. Ale złamania prawa tu raczej nie widziałem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nie, nie Ciebie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Aha :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6




SAMO PODANIE LINKA DO STRONY INTERNETOWEJ - ODNOŚNIKA , NIE JEST ROZPOWSZECHNIANIEM DANYCH OSOBOWYCH


nie obraziłem tej osoby,
nie ośmieszyłem ,
nie wyszydzałem,
nie naruszyłem zasad prywatności ,
nie podawałem informacji mylących , nieprawdziwych, złośliwych , zabronionych prawem ,
nie rozpowszechniałem wizerunku : raqlan napisal - " nawet w telewizji , np interwencja czy wiadomości bez zgody osoby nie podadzą twojego wizerunku " ,
zgoda , w tv nie , jak nie jesteś osobą publiczną , ale jednak ...

Wyobrażmy sobie sytuację gdy w jednej stacji tv w reportażu pokazywany jest wizerunek z nazwiskiem ( indagowany wyraził zgodę na publikację ) a druga stacja NIE może tego pokazać / przytoczyć ( oczywiście podaje zródło , z logiem pierwszej ) bo indagowany sobie tego nie życzy . Paranoja , już wyraził zgodę na publikację konkretnej sytuacji .

dam Wam inny przykład : w jednej gazecie ukazuje się ogłoszenie reklamodawcy z danymi osobowymi , firma , e-mail itp - ja w innej gazecie zamieszczam swoje ogłoszenie , gdzie między innymi umieszczam link czy to adres e-mail do konkurencji ( nie obrażając ani nie pomawiając jej ) w tym wypadku TEŻ nie łamię prawa .
Konkurencja SAMA udostępniła do publicznej wiadomości SWOJE dane osobowe i TU mamy analogiczny przypadek .

Użytkownik facebooka logując się , powinien się zapoznać z regulaminem i go zaakceptować . Nie moja wina , że ktoś nie zastanowił się wcześniej , że w ten sposób udostępnia swoje dane osobą postronnym , ale jednak zawsze robi to publicznie i z własnej woli .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


raqlan

nic do Ciebie nie dociera , zgoda ale czy ja skopiowałem wizerunek czy zrobiłem zdjęcie bez zgody tej osoby , zrobiłem to z ukrycia , z ' partyzanta " NIE !




Ktoś np prowadzi swojego bloga ( wcześniej umieścił tam swoje zdjęcie i dane osobowe ), ja np w prasie piszę artykuł na ten temat , to CO nie mogę tam przytoczyć linku - odnośnika do strony internetowej tej osoby , bez jej zgody ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezowate szczescie :

po 1 - kazdą osobę ktorej zrobisz zdjecie albo nagrasz i chcesz gdzies wstawic musisz miec tej osoby zgodę

po 2- osoba taka jak np polityk albo gwiazda filmowa-jej zdjęcia i filmy mozesz robić do woli

po 3 firma ktora ma na tablicy swoj wpis oraz logo firmy to ludzie nie potrzebują zgody na zrobienie zdjęcia bo rowniez dobrze moze stać ono w miejscu publicznym

po 4 wez pod uwagę reportaz "uwaga pirat" tam tez zakrywają głos, twarz, rejestracje pojazdu - na to też trzeba mieć zgodę

po 5 mlekovita wysokie mazowieckie to firma juz dość znana po całej polsce tak samo jak i kaczyński ich mozesz też fotografować

po 6 tu daję ci link do prawa oraz komentarze osób które powinieneś poczytać


http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-262-0.php

po 7 dobrej nocy !!

i skacz udowadniać swoją niewinnośc i przedstawiać dowody bo jak ci kobietka tą sprawę załozy to będziesz ją udowadniał w sądzie tu nikt ciebie nie oskarza tylko uświadamia jakie są konsekwencje i czego mozesz się spodziewać

a i obejrzyj sobie film :


http://www.moja-ostroleka.pl/tvn-w-siedzibie-jbb-zaklady-z-lysych-uzywaly-groznej-soli-wideo,1330631013,2.html#komentarze

tam też nie masz ani imienia nazwiska ani głosu poza znanym logiem firmy ani tważy osób a powód jest prosty - nie mają zgody osoby na rozpowszechnianie ! Twój link swiadczy o tym ze rozpowszechniłeś . Ale to czy jesteświnny juz nie mi oceniać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Blue ZGODA , patrząc od strony moralnej to jest dyskusyjne , lecz link ten został podany po raz pierwszy przez inną osobę i w innym temacie .
Dyskusja rozgorzała na temat zasadności czy można czy nie i czy jest to karalne , a NIE tej osoby .
Nie znam tej osoby i osobiście nic do niej nie mam .
Nikt tam tej osoby nie oczerniał , ani nie dyskredytował , po prostu chyba nie podobało się jej to w jakiej sytuacji się znalazła .


Żeby nie powodować dyskomfortowej sytuacji założyłem specjalnie nowy temat , gdzie zadałem ogólne pytanie .
Podanie przeze mnie ADRESU STRONY , jakoś tak wyszło samo z siebie w póżniejszym czasie , bez ŻADNYCH złośliwiści z mojej strony pod adresem tej osoby.

jeszcze raz , czytajcie ze zrozumieniem !


SAMO PODANIE ADRESU STRONY INTERNETOWEJ , NIE JEST ROZPOWSZECHNIANIEM DANYCH OSOBOWYCH !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



raqlan, nie bij piany , ja to akurat wiem i jest to dla mnie oczywiste , ameryki nie odkryłeś ,

po 1 - nie robiłem zdjęcia i nigdzie nie wstawiałem , podałem tylko ADRES STRONY ,

po 2 - oczywiste ,

po 3 - oczywiste,

po 4 - bo " aktor " tam występujący nie wyraża zgody , a TU osoba , to SAMA udostępniła swoje dane ,

po 5 - oczywiste,

po 6 - przeczytam



raqlan , po raz kolejny pytam : Czemu mają służyć te twoje dziecinne ostatnie komentarze / argumenty ?
Przecież to co napisałeś jest OCZYWISTE . Czym chciałeś błysnąć ?
Żle interpretujesz tą KONKRETNĄ sytuację .



SAMO PODANIE ADRESU STRONY INTERNETOWEJ , NIE JEST ROZPOWSZECHNIANIEM DANYCH OSOBOWYCH !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


LUDZIE nie ośmieszajcie się !


Ja tam NIC nie umieszczałem , żadnego zdjęcia żadnych danych osobowych .


Podałem tylko adres strony , na której to użytkownik portalu umieścił sam swój profil .



Czekam teraz na pozew !


Dobrej nocy !


Czekam teraz na pozew !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Czy jeżeli ktoś opublikuje swoje dane osobowe w mediach , a ja je przytoczę , zgodnie z treścią podaną przez autora , to CZY ŁAMIĘ PRAWO ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

a ja odpowiem Art 6 KC i niech się męczy ten drugi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Art. 6. Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Zezowate szczęście się wypowiada cytując i nie mając pojęcia co cytuje. Nauka czytania ze zrozumieniem się kłania i pełne katy prawne nie wyrwane z kontekstu urywki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Dobrowolne umieszczanie danych na portalu a rozpowszechnianie ich w innych miejscach to zasadnicza różnica. Wrzucając gdziekolwiek zdjęcie na którym nie jesteś sam wypadałoby mieć zgodę osób które są na tym zdjęciu bo można mieć nieprzyjemności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


black900RR najpierw przeczytaj wszystkie moje posty w tym temacie , a póżniej zabieraj głos .
Jak nie masz nic nowego do wniesienia do ww tematu , to nie pisz .

ROZPOWSZECHNIŁEM TYLKO ADRES STRONY INTERNETOWEJ , a co tam ktoś umieścił to już jego rzecz .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Zezowate szczęscie - niestety nawet adwokat ci prawdę powie :)
Poprosiłem go o przeczytanie całego forum zwiazanego z tym tematem .
Niestety nie masz racji.
Sam oczywiście możesz też skorzystać z tej porady telefonicznie bądz osobiście .
Przynajmniej temat skuteczny dla innych się przyda i ostrzeże zanim zrobią kolejną podobną głupotę .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


WAŻNE !!!


Regulamin zasad Facebooka :

Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


k4t

Ja proponuję ci tak :
Przyznanie się do błędu i jedno krótkie słowo PRZEPRASZAM , nie zrozumiałam tematu . I sprawa załatwiona .


Drugie wyjście :

Jak jesteście obydwoje Autor: k4t i Autor: raqlan , takimi dobrymi prawnikami to możecie poprowadzić sprawę i sami się reprezentować w sądzie , przecież to nic was nie kosztuje . Ja wynajmę adwokata i to dobrego lecz drogiego , a na pewno nie będzie to reprezentant łomżyńskiej palestry .
Kosztami przegranej , kosztami sadowymi i wynajęcia adwokata obciąży was sąd .
Wtedy może douczycie się tego , czego was nie nauczono na studiach .

Podpieranie się Kodeksem i ciągłe bezmyślne cytowanie artykułów , nic wam nie da jak nie wiecie co i gdzie zastosować .


LUDZIE nie ośmieszajcie się !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

kolego wiec skoro masz najlepszego najdroższego adwokata to zadzwoń do niego i niech poczyta forum sam sie dowiesz i skąd u ciebie powiedzonko " was "


a co do facebooka




9.Specjalne postanowienia dotyczące twórców/operatorów aplikacji i witryn

Użytkowników będących twórcami lub operatorami aplikacji Platformy lub witryn obowiązują następujące warunki dodatkowe: 1. Użytkownik odpowiada za swoją aplikację oraz jej treść i wszystkie zastosowania Platformy. Obejmuje to sprawdzenie, czy aplikacja użytkownika lub zastosowanie Platformy jest zgodne z Zasadami platformy Facebooka i naszymi Zasadami zamieszczania reklam.
2. Dostęp do danych otrzymanych od serwisu Facebook i wykorzystanie ich przez użytkownika podlega poniższym ograniczeniom: 1. Aplikacja może żądać dostępu wyłącznie do danych niezbędnych do działania aplikacji.
2. Twórca aplikacji zobowiązany jest do stworzenia polityki prywatności informującej użytkowników o tym, jakich danych na ich temat zamierza używać, a także w jaki sposób zamierza je wykorzystywać, eksponować, udostępniać lub przesyłać. W utworzonej aplikacji należy umieścić adres URL polityki prywatności.
3. Zabronione jest wykorzystywanie, wyświetlanie, udostępnianie lub przekazywanie danych użytkowników w sposób niezgodny z opublikowanymi przez użytkownika zasadami ochrony prywatności.
4. Twórca aplikacji jest zobowiązany do usunięcia na żądanie użytkownika wszystkich otrzymanych od nas danych, które go dotyczą. Obowiązkiem twórcy jest także zapewnienie dostępu do narzędzia umożliwiającego wystosowanie takiego żądania.
5. Zabronione jest wykorzystanie otrzymanych od nas danych na temat użytkownika w jakimkolwiek materiale reklamowym.
6. Niedozwolone jest bezpośrednie lub pośrednie przesyłanie jakichkolwiek uzyskanych od nas danych do (lub wykorzystanie tych danych w ramach) jakiejkolwiek sieci reklamowej, platformy wymiany danych reklamowych, brokerów baz danych lub innych narzędzi związanych z reklamą, nawet jeżeli użytkownik wyraża zgodę na tego typu przekazanie lub zastosowanie.
7. Zabroniona jest sprzedaż danych użytkowników. W przypadku przejęcia przez inny podmiot lub fuzji z nim, nadal można korzystać z danych użytkowników w ramach aplikacji, ale niedozwolone jest przekazanie ich poza nią.
8. Zastrzegamy sobie prawo do zażądania usunięcia danych użytkowników, jeżeli ich wykorzystanie zostanie uznane za niezgodne z ich oczekiwaniami.
9. Zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia użytkownikowi dostępu do danych.
10. Użytkownik jest zobowiązany stosować się do wszystkich innych ograniczeń zawartych w Zasadach Platformy Facebooka.

3. Zabronione jest przekazywanie nam informacji uzyskanych od użytkowników niezależnie lub treści użytkowników bez ich zgody.
4. Twórca zobowiązany jest umożliwić użytkownikom łatwe usunięcie lub odłączenie się od jego aplikacji.
5. Twórca zobowiązany jest również zapewnić użytkownikom możliwości łatwego skontaktowania się z nim. Zastrzegamy sobie również prawo do udostępnienia adresu e-mail twórcy użytkownikom i innym osobom twierdzącym, że ich prawa zostały naruszone lub złamane w inny sposób.
6. Twórca zobowiązany jest zapewnić obsługę użytkowników swojej aplikacji.
7. Zabronione jest pokazywanie reklam zewnętrznych lub okien wyszukiwarek internetowych w oknach na stronie www.facebook.com.
8. Przyznajemy użytkownikowi wszystkie prawa niezbędne do korzystania z otrzymanego od nas kodu, API, danych i narzędzi.
9. Zabroniona jest sprzedaż, przekazywanie lub udzielanie sublicencji na nasz kod, API lub narzędzia komukolwiek.
10. Niedozwolone jest przedstawianie swoich relacji z serwisem Facebook innym w sposób niezgodny z prawdą.
11. Zezwalamy na korzystanie z logo, które udostępniamy twórcom, wydanie materiału prasowego lub innego oświadczenia publicznego pod warunkiem przestrzegania Zasad Platformy Facebooka.
12. Zastrzegamy sobie prawo do wydania materiału prasowego opisującego nasze relacje z użytkownikiem.
13. Użytkownik jest zobowiązany przestrzegać wszystkich obowiązujących praw. W szczególności oznacza to zobowiązanie do (jeżeli dotyczy): 1. wdrożenia zasad usuwania niestosownych treści i pozbawiania dostępu osobom, które wielokrotnie naruszają zasady, zgodnych z wymogami ustawy Digital Millennium Copyright Act;
2. przestrzegania ustawy Video Privacy Protection Act (VPPA) i uzyskiwania niezbędnych zezwoleń opcjonalnych od użytkowników w celu umożliwienia udostępniania danych użytkowników podlegających ustawie VPPA na Facebooku. Użytkownik odpowiada za to, by każdy przypadek ujawnienia nam informacji był zgodny ze standardową procedurą jego działalności.

14. Nie gwarantujemy, że korzystanie z Platformy zawsze będzie bezpłatne.
15. Twórca przyznaje nam wszelkie prawa niezbędne do działania jego aplikacji na Facebooku, w tym prawo do umieszczania otrzymanych od niego treści i informacji w strumieniach, Osiach czasu i zdarzeniach dotyczących aktywności użytkowników.
16. Twórca zezwala nam na dodawanie linków lub oprawianie swojej aplikacji oraz umieszczanie wokół niej treści, w tym reklam.
17. Zastrzegamy sobie prawo do przeanalizowania aplikacji, treści i danych w dowolnym celu, także handlowym (np. określanie odbiorców reklam i indeksowanie treści na potrzeby wyszukiwania).
18. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa korzystania z aplikacji użytkownikom, zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia kontroli.
19. Zastrzegamy sobie prawo do tworzenia aplikacji udostępniających podobne funkcje i usługi, a także w inny sposób konkurencyjne wobec aplikacji użytkownika.





SAM SIĘ NIE DOSZKOLIŁES i mnie nie obrażaj !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


raqlan

nie wklejaj bzdur , które mnie nie dotyczą !
to dotyczy UŻYTKOWNIKA !


Podaj KTÓRY z ww punktów naruszyłem ?

I jeszcze to :



Regulamin zasad Facebooka :

Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

W przypadku ustawy o ochronie danych osobowych nie ma domniemania zgody (art 7 pkt 5). Znalazłem właśnie wyrok sprzed paru lat http://prawo.vagla.pl/node/6918, z którego wynika, że podawanie linku bezpośredniego, tzw. głębokiego może być uznane za rozpowszechnianie.
Z drugiej strony każdy, kto ma konto na fb musi się liczyć z tym, że jego zdjęcie i imię może być w każdej chwili wyświetlone na jakiejś stronie w tzw. wtyczce społecznościowej, gdzie pokazywane są linki do profili losowych osób "lubiących" daną stronę, i o to jakoś krzyku nie ma, pewnie mało kto zwraca na to uwagę.

Prawnikiem nie jestem, ale na logikę wydaje mi się, że już prędzej pani K.G. mogłaby dochodzić swoich praw w oparciu o art. 24 KC, jeśli podanie jej profilu na forum naraziło ją na naruszenie dóbr osobistych, np poprzez dodatkowe obraźliwe komentarze, pomówienia itd ew na szykany ze strony innych użytkowników..

A co do k4t, jakież to prawo zabrania Ci napisania gdzie pracujesz? ;]



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Regulamin zasad Facebooka :

Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym)


No i wszystko jasne, regulamin został zaakceptowany.. A przecież nie ma przymusu, żeby zdjęcie profilowe było autentyczne..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

5. Zabronione jest wykorzystanie otrzymanych od nas danych na temat użytkownika w jakimkolwiek materiale reklamowym.
3. Zabronione jest przekazywanie nam informacji uzyskanych od użytkowników niezależnie lub treści użytkowników bez ich zgody.
8. Przyznajemy użytkownikowi wszystkie prawa niezbędne do korzystania z otrzymanego od nas kodu, API, danych i narzędzi.



PUNKT 8 JAK NAJBARDZIEJ DLATEGO PODPUNKT 2 PUNKT 4 NIE WCHODZI U CIEBIE W GRĘ ROZUMIESZ !!!!!!!!!

I NIE BEDE CI JUZ WIECZNIE CZŁOWIEKU TŁUMACZYŁ ZE NIE MASZ RACJI ADWOKAT TEZ MI POWIEDZIAŁ I TO NIE JEDEN ZE NARUSZYŁEŚ PRAWO WIEC DARUJMY SOBIE DALESZ WYPOWIEDZI SWOJĄ NIEWINNOSC TU MOZESZ POKAZYWAĆ JA CIĘ O NIC NIE BEDE OBWINIAŁ ALE JASNO DOWODY SWIADCZĄ PRZECIWKO TOBIE
PROSTE !


I JAKBYS ZAPOMNIAL W USTAWIENIACH SĄ 3 WERSJE - PUBLICZNIE, NIEPUBLICZNIE I ZASTRZEŻONE NA NIEPUBLICZNYM TEŻ TO DZIAŁA MOZESZ SOBIE TO SAM SPRAWDZIĆ ZAKŁADAJĄC KONTO


I JUZ MNIE NUDZI TŁUMACZENIE TOBIE OD 12 GODZIN ZE RACJI NIE MASZ
NUDZĄ MNIE JUZ TAKIE PIERD****KA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

algeroth

w tamtym przypadku powódka nie wyraziła zgody na umieszczenie przez powoda jej wizerunku na jego stronie/portalu.

TU tak , akceptując tym samym regulamin Facebooka :

Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).


Poza tym tam chodziło o obrazę , umieszczenie jej profilu w miejscu na które nie wyraziła zgody . Sugerowanie odbiorcy fałszywych treści .

TU ja NIC nie zmieniałem , nic nie sugerowałem , nikogo nie obrażałem .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

to niewazne kto pierwszy udostepnil ten link zezulcu, wazne ze TY GO TU PRZYTOCZYLES 2 RAZY - WYSTAWIAJAC NA POKAZ LOMZY I OKOLICOM JEDNA NIEWINNA OSOBE.
ARGELOTH - FAŁSZYWA TREŚĆ - NIGDZIE W REGULAMINIE FACEBOOKA NIE MA TAKIE WZMIANKI,. A GDYBY BYLA BYLABY SPRZECZNA Z POSTANOWIENIAMI REGULAMINU, KTORE NAWET WYZEJ ZOSTALY PRZYTOCZONE.
nie wszystko jasne.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

a co do przykładów - to tak jakby teraz na tym forum wpisać jak nazywasz się i podać login - internet nawet zezowatemu szczesciu pozwala byc anonimowym, gdyby ludzie dowiedzieli sie jak nazywa sie ów osobnik sądzę że niejedna osoba coś zrobiłaby z tym.
i to jest odpowiedni przykład dla porównania z tą dziewczyna



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

udostępnianie wszytskim tresci SAMEMU to jedno a udostepnianie przez innych bez wyrazenia zgody na innych forach (nie do uzytku prywatnego) - to DRUGIE!. nie mylić pojęć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

nikogo nie obrazales? dla mnie to bylo obrazliwe, ze wstawiles "DLA PRZYKLADu" link akurat do profilu MOJEJ OSOBY.
nie tłumacz sie bo wywracasz kota ogonem,.na pytania które zadałeś wydane były odpowiedzi, wiec juz daruj sobie zezowate_Szczęście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


raqlan

5. Zabronione jest wykorzystanie otrzymanych od nas danych na temat użytkownika w jakimkolwiek materiale reklamowym.

Czy ja to wykorzystałem w materiale reklamowym ? gdzie ?



3. Zabronione jest przekazywanie nam informacji uzyskanych od użytkowników niezależnie lub treści użytkowników bez ich zgody.

Czy ja przekazywałem im ( Facebookowi ) , jakieś informacje ?



8. Przyznajemy użytkownikowi wszystkie prawa niezbędne do korzystania z otrzymanego od nas kodu, API, danych i narzędzi.

Co to za bzdura ? , nie jestem użytkownikiem .




Piszesz głupoty " prawniku " , brak Ci argumentów i podpierasz się wklejkami , które nie dotyczą KONKRETNEJ sytuacji .



Co mnie interesują trzy wersje ustawień . TU MAMY PRZYPADEK Z USTAWIENIEM - PUBLICZNE !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

konkretna sytuacja jeszcze się może nie wytworzyła :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


Autor: k4t

" ARGELOTH - FAŁSZYWA TREŚĆ - NIGDZIE W REGULAMINIE FACEBOOKA NIE MA TAKIE WZMIANKI,. A GDYBY BYLA BYLABY SPRZECZNA Z POSTANOWIENIAMI REGULAMINU, KTORE NAWET WYZEJ ZOSTALY PRZYTOCZONE. "

nie wprowadzaj ludzi w błąd , każdy sam może to sprawdzić CO JEST w regulaminie Facebooka,

nie ładnie tak kłamać i naginać FAKTY , Autor: k4t niby " prawnik "


MOŻECIE SAMI SPRAWDZIĆ REGULAMIN :


Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

A wklejanie linków to też nie reklama :) bo wlaśnie zrobiłeś reklamę poprzez rozpowszechnianie to jedno i to samo .

O zgodę nie pytałeś więc prawo złamaleś .


A jezeli o pkt 8 chodzi to użytkownikiem jest osoba która się tam zarejestruje jak pisałem ci wyzej - otrzymuje wszystkie prawa o ochronie dóbr i danych automatycznie po zarejestrowaniu na portalu facebook .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

raqlan ,

Reklama byłaby wtedy jakbym coś polecał , sugerował np towar czy usługę .

pkt 8 mnie nie dotyczy , nie jestem zarejestrowany .


Nikt nie naruszył dóbr i danych !


Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6




Kasia20029

Nie było moim zamiarem Cię obrazić i NIGDZIE tego nie zrobiłem , a to co Ty czujesz to są tylko Twoje subiektywne odczucia. Przykro mi , że zostałaś w to przypadkowo wplątana i PRZEPRASZAM za to .
Gdyby coś to zawsze możesz iść za radą " domorosłych prawników " i założyć sprawę.


Moim zamiarem było uzyskanie odpowiedzi na postawione pytanie :

PYTANIE :

Czy łamie prawo osoba podająca na innym portalu link - odnośnik , do profilu użytkownika , który dobrowolnie umieszczając swoje dane osobowe na portalu społecznościowym , ( ogólnie dostępnym ) sam je udostępnił ?



PRZEPRASZAM i pozdrawiam Kasia20029


jednocześnie czekam na pozew .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


Autor: k4t KŁAMIESZ!

zastanów się co napisałaś : " NIGDZIE W REGULAMINIE FACEBOOKA NIE MA TAKIE WZMIANKI,. A GDYBY BYLA BYLABY SPRZECZNA Z POSTANOWIENIAMI REGULAMINU, "


... czyli masło maślane , jeden punkt regulaminu wyklucza drugi ?

oj , " prawniku " !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Nie wiem o czym tu dyskutować jeszcze, udostępniłeś dane, które pozwalają na identyfikację tejże osoby. Czyli zgodnie z ustawą - jej dane osobowe.
Powiem szczerze, że przydałby się w Łomży taki proces, głośny i z dużą karą...bo to co się wyprawia na tym forum woła o pomstę do nieba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezowate szczescie :)

widzę ze wszystko zrozumiałeś i się do winy przyznaleś , ale przeprosiny to mala rzecz tym bardziej ze teraz wszyscy ją ogladają po twoim wybryku przydałoby się lepiej w 4 oczy z kwiatami ladnie przeprosić zamiast tu na forum i ty się nazywasz mężczyzną :) ja na jej miejscu to ani przeprosin bym nie wział tutaj ani w 4 oczy tylko kasę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

raqlan

nie odkręcaj kota ogonem , napisałem : czekam na pozew .


trollu ,

jak nic nie kumasz to się głupio nie wypowiadaj , a jak ci nie pasuje MÓJ , temat , to go zmień na inny , nie musisz czytać .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


Autor: raqlan


ustosunkuj się do tego :


Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).


bo widzę , że kłamczucha Autor: k4t , już przycichła z braku argumentów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

przycichł bo po ludzku ci się nie da przetłumaczyć ani pisemnie ani ustnie - ja juz tez nie zamierzam pisać to był moj ostatni post dlatego szkoda czasu mamy wazniejsze sprawy od twoich głupot ktore tu wyrabiasz a dowody juz masz .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


jak macie rację , dałem wam propozycję :

Jak jesteście obydwoje Autor: k4t i Autor: raqlan , takimi dobrymi prawnikami to możecie poprowadzić sprawę i sami się reprezentować w sądzie , przecież to nic was nie kosztuje . Ja wynajmę adwokata i to dobrego lecz drogiego , a na pewno nie będzie to reprezentant łomżyńskiej palestry .
Kosztami przegranej , kosztami sadowymi i wynajęcia adwokata obciąży was sąd .
Wtedy może douczycie się tego , czego was nie nauczono na studiach .



żegnam ,
bo widzę , że zabrakło wam merytorycznych argumentów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

sluchaj jak chcesz pyskować i obrazać kogoś to pierw się imieniem i nazwiskiem przedstaw bo anonimowo kozaka stroić i się popisywać to każdy potrafi bo człowiek anonimowy na forum innemu czlowiekowi anonimowemu do może słownie zrobić wszystko i z tym to nic nie zrobią a zwlaszcza po czatach a z tego co wiem jestes cięzkim człowiekiem tutaj na forum patrząc na wypowiedzi twoje w stosunku do innych ja ci tylko dalem informacje ktore są nawet w google i nie potrzebuje myc do tego prawnikiem albo sędzią by cię uswiadomić ze zadarłeś z prawem upubliczniając na forum czyjś wizerunek jak ci kobieta wytoczy proces to tam się bedziesz tłumaczył nie tutaj a jak nie to się przynajmniej ciesz ze była dla ciebie łaskawa bo jak mowiłem sąd patrzy na prawo nie na to ilu masz adwokatów bo adwokat to ma wiedzę i gadanie a prawo jest prawem i przestrzegać go trzeba. A czy wina jest twoja czy nie pozostawiam to forumowiczom jak i organowi sądowemu a swoje spostrzeżenia już ci dałem wyżej co będzie z tobą dalej to już nie ode mnie zalezy tylko od tej kobiety proste !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Zgadzam się z zezowatym, otóż facebook to nie tylko osoby prywatne to również osoby publiczne, podmioty, ktore wykorzystują fb jako reklamę, dlatego tez jest furtka, ustawienia publiczne dające każdemu dostęp i wgląd do danych.

Przykład prosty. Czy jeżeli osoba z pierwszych stron tabloidów udostepnia swój wizerunek publicznie jak Katarzyna, której link jest co chwila na fora publiczne kopiowany, może w tym wypadku mówic o naruszeniu dóbr?

Przecież tu nie mówimy o tym kto kim jest, jakie korzyści czy straty ma przynieść ta furtka.


................
Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

dajcie spokój już zezowatemu,chłopina tak się przejął że nie spał całej nocy,w portkach pewnie pełno,ostatni post napisał 4:47 nad ranem a już 3 godziny pózniej znowu był na forum 7:57,buhahaha!!! zezowaty proponuje zimne okłady na głowe(lód,ręcznik zmoczony zimną wodą itp.)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

No i wyszło na to, że nic nie kumam. :(

Napisałeś:

Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala on wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji, a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).

Nie widzę tutaj nic o danych ani wizerunku tej osoby, tylko o UDOSTĘPNIANEJ przez nią treści oraz powiązaniem tejże UDOSTĘPNIONEJ TREŚCI z konkretnym użytkownikiem.
Nic nie widzę żeby portal ani użytkownik akceptując regulamin, zgadzał się na powszechne udostępnianie osobom trzecim danych osobowych jego użytkowników. Dlaczego? Bo byłoby to po prostu niezgodne z polskim prawem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

a ja słyszałem że jak się robi na użytek własny to można, zapisy facebookowe mają chronić portal przed sądem a nie użytkownika który coś gdzieś wkleił, więc podpieranie się nim jest tu nie istotne

poza tym wiem o co CI chodzi zezowaty, na wielu forach weszło tak iż skojarzono konta z Fejsem co doprowadziło do tego że człowiek jak wpisuje się pod tematem wyświetla się jego nazwisko i imię z fejsa... boli?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


Autor: megan

Jasne , ale dzieci tego nie rozumieją , nie umieją czytać tekstu ze zrozumieniem.

Ja konkretnie odnosiłem się do zarzutów oponentów , punk po punkcie odparowywałem . Oni z braku argumentów , wklejali oczywiste paragrafy , które nie dotyczą sprawy . Jakieś regulaminy , które obowiązują TYLKO użytkowników facebooka , przykłady oderwane od sedna sprawy .
Na zadane niewygodne pytanie o regulaminowy pkt 2 / 4 nabrali wody w usta . Autor: k4t kłamał co do faktów , że niby takowego nie ma .

Gdybym się zalogował , tym samym wyraziłbym zgodę na postanowienia regulaminu , ja tego NIE zrobiłem .
Gdybym wszedł głębiej i otworzył CAŁY profil , a następnie skopiowałbym to i gdzieś wykorzystał , to rozumiem . Tu jednak nie miało to miejsca .


Osobiście nie rozpowszechniałem żadnych danych , których to nie życzyłby sobie użytkownik , na TEJ stronie są tylko dane , podane do publicznej wiadomości przez SAMEGO użytkownika : imię , nazwisko i zdjęcie .


Kończę temat bo to co miałem do powiedzenia , to już powiedziałem .
Zainteresowane osoby niech przeczytają DOKŁADNIE CAŁY temat i wszystkie moje posty .
Myślące osoby zrozumieją o co chodzi , reszta jak nie ma NIC konkretnego do powiedzenia , niech lepiej się nie ośmiesza. Nie interesują mnie tu wasze odczucia , to co myślicie i jak się wam wydaje itp . Mnie interesuje STAN PRAWNY .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



trollu : zezwala on WSZYSTKIM , w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka , na uzyskiwanie dostępu i WYKORZYSTYWANIE INFORMACJI , a także WIĄZANIE ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Sprawa jest sporna i myślę w dużej mierze zależy od interpretacji prawa oraz przytaczanego tutaj regulaminu.
zezowate szczęscie
W temacie piszesz o ustawie o ochronie danych osobowych, rozumiem , że zapoznałeś się z treścią. Cytowany jest też regulamin serwisu facebook, który jak pokazał ForumowyTroll można interpretować różnie.
Myślę, że meritum sprowadzi się tutaj do jednego pytania, czy ważniejszy jest regulamin serwisu czy prawo.
Nie można też pominąć faktu, że przez udostępnienie danych osobowych (w świetle ustawy - ktoś w innym temacie udostępnił źródło, dzięki któremu możliwa jest identyfikacja osoby) "ofiara" została po prostu wyśmiana i oczerniona w innym temacie.
Sam jestem ciekaw jak to się zakończy. Dajcie znać :)

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Myślę, że gdyby zdjęcie zamieszczone na fb zostało skopiowane, a następnie wykorzystane w pewnych celach, wówczas prawo zostało by rażąco naruszone.
Link jest odnośnikiem do tego co już zostało upublicznione. Tak mi się wydaje, nie mam potrzeby logowania się by dotrzeć do pewnych treści, to jest bardzo istotne.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

megan
Dziwne określenie, rażąco naruszone prawo. Myślę, że naruszenie to naruszenie. Mniej czy więcej, czy to ma znaczenie?
W wyżej wymienionej ustawie widnieje taki zapis:

3. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

Hmm czy tak jest w tym wypadku? Myślę, że wszyscy znamy odpowiedź.
Jeśli chodzi o Twoje ostatnie spostrzeżenie, to jest bardzo istotne.
Inna sprawa jeżeli ktoś na chybił trafił wpisuje w pasek adresu losowe znaki i w końcu trafia na panią X, a inna sprawa jeśli ktoś podaje dane na publicznym forum. Nie ma znaczenia czy zostały ja kto nazwałaś "upublicznione". Ktoś robi to dla danego portalu, którego regulamin akceptuje, a nie po to, żeby świecić twarzą, danymi i własnymi poglądami na każdym możliwym forum.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

juz bez wypowiadania sie na ten temat, widze ze juz dosc powiedziano,
co do sprawy to zobaczy sie co z tym zrobie, a jesli cos zrobie albo wyjde z takim zamiarem - bede potrzebowac pewnie niejako swiadkow, wiec dam znac.
W zwiazku z ta sprawa, nie wiecie czy oprócz maila mozna jakos inaczej dostac się do biura 4lomza (moderatora forum, zarzadcy strony), jakis nr telefonu, albo adres ktos zna?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Ja tam nie chcę bronić zezula(daleki jestem od tego),ale jak dla mnie portal 4lomza ponosi odpowiedzialność za naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych.A dlaczego?Dlatego,że na tym forum nie ma osoby która moderowałaby tę całą dyskusję.Ja jako szary obywatel nie muszę znać prawa,ale ktoś kto prowadzi portal,w tym forum,prawo o ochronie danych osobowych powinien znać(tzn:nie dopuszczać do takich sytuacji,by na forum publicznie kogoś obrażano bądź umieszczano jego wizerunek bez uprzedniej zgody).
Nie wiem tylko czy ta odpowiedzialność powinna tylko spaść na ten portal czy też i na osobę która obraża,bądź też zamieszcza wizerunek osoby..Gdyby w stosunku do administratorów wyciągnięto jakieś konsekwencje,wtedy forum 4lomza może by się ucywilizowało,a tak partyzantka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

A jeszcze jedno do osób które się znają na prawie:Czy umieszczanie linków do stron z filmami,obrazkami to też łamanie praw autorskich.Bądź co bądź używamy i pokazujemy materiał nie swój,także...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

ojej chyba pliki to jedno a to co sie stalo to drugie, ma ktos kontakt do biura 4lomza? nr telefonu, albo adres...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

To chyba do firmy speed portal 4lomza należy:
Adres
SPEED s.c.
Tel.: (086) 219 07 00

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Autor: Kasia20029 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06-03-12 17:26

ojej chyba pliki to jedno a to co sie stalo to drugie, ma ktos kontakt do biura 4lomza? nr telefonu, albo adres...

no wiesz ale udostępniasz materiał filmowy do którego nie masz żadnych praw....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

to tez oddzielny temat...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

kasia nie zapomnij o mnie jak wygrasz


zezowate szczęscie- no masz problem :)

Pozostaje ci zapewnie jak przegrasz sprawę - płacić , albo jeszcze przez pozwem błagać ją na kolanach i przepraszam :)



aaaa podobno mowisz ze stać cię na drogich adwokatów :)


wiec kasia nie zapomnij wpisac sporą sumkę a nie grosiki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Bunio, idąc Twoim tokiem rozumowania. Jeżeli np. kierowca zabije kogoś w wypadku to odpowiedzialność może zrzucić na producenta pojazdu? Bo mu tenże pojazd udostępnił?
Myślę, że Kasia będzie rozsądną kobietą i wie już na pewno, że ktoś najadł się strachu. Powinno się skończyć na przeprosinach z wielkim bukietem kwiatów oraz poprosić admina o usunięcie postów z linkami.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

i 50 000 tysięcy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Cleric nie sądze, że doszło naruszenia dóbr, a jeżeli tak to tu zdecydowanie po połowie wina począwszy od roztropnej osoby, która chciała błysnąć w temacie w którym zaistniał jako pierwszy odnośnik.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

megan- my ciebie nie rozumiemy ? kto tu chciał zablyszczeć bo na pewno nie ja , a moje wypowiedzi w tym temacie są tylko związane z tematem , pomocą prawną którą znalazłem w google oraz spostrzeżeniami :) wiec nie wiem na kogo te swoje błyski kierujesz a zwłaszcza winę po połowie bo zezowate szczęscie 2 razy napisał link tej osoby zanim podjęto dyskusję .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

raqlan, chwila zatem cofnij się do tematu głównego i kto ten link wkleił jako pierwszy. ZS założył ten temat w innym celu, wczytaj się...
Nie bronię ZS, to co powyżej napisałam tyczy się:


Autor: Kimmy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05-03-12 19:02

Może ta hahah http://www.facebook...................................=photos






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Proszę raqlan, to tu swój początek ma link o który spór się toczy, skąd też początek wziął temat ZS-a
http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=494291&t=494291






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

od rozpoczęcia tematu nie miałam nic przeciwko,. szukał - znalazł, co z tego? ucichłoby. tam tylko wspomniałam że jednak została naruszona ta prywatność, i dopiero ten wątek mi wadzi bo został przytoczony tu po raz kolejny,... (2 razy) link... w tamtym temacie zezowate szczescie po prostu nie moglo zniesc tego, ze zostala pokazana ustawa o ochronie danych osobowych - zabolało że o tym powiedzialam, mimo że chciałam jak najszybciej temat skonczyc. i powstal nowy watek - dotyczacy tej ustawy, gdzie jak powtorze- znow dwa razy zostal przytoczony link. nie mam problemu z tamtym watkiem, wrecz mi nie przeszkadza za nadto - ale tu (dla jakis przykladów zostalam pokazana calej Łomży o okolicom po raz kolejny) - to mi przeszkadza.
Mogloby sie skonczyc na przeprosinach, i na usunieciu tego wszystkiego. jednak spojrzcie - to nadal tu widnieje. a te przepraszam - czytajcie wyzej (przepraszam...bla bla czekam na pozew) czy to bylo szczere? szkoda ze dopiero kiedy wina zostala udowodniona ktos zaczal sie bac i tlumaczyc. szkoda gadac. te przeprosiny w moim odczuciu w tym momencie nic nie zmienily. juz dzis zostalam wytknieta palcem i tak pewnie bedzie przez jakis czas. bo to nie zezowate szczescie zostalo podpisane imieniem nazwiskiem i zdjeciem na forum lomzynskim - publicznym, gdzie nawet nie ma moderatora i mozna mowic na moj temat co sie chce.... opanujcie sie ludzie, zanim skrzywdzicie niewinna niczemu osobe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

pytacie czy boli? owszem cholernie boli. Niech kazdy teraz tu wstawi swoje imie nazwisko i zdjecie. zaboli tak samo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

kaska zloz pozew na niego jak ci wyrządził krzywdę i poproś o usunięcie tego całego działu trzema walczyc o swoją godnośc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Autor: Cleric (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06-03-12 18:17

Bunio, idąc Twoim tokiem rozumowania. Jeżeli np. kierowca zabije kogoś w wypadku to odpowiedzialność może zrzucić na producenta pojazdu? Bo mu tenże pojazd udostępnił?


Cleric nie rozumiem Ciebie,porównywać moderowanie forum(gdzie powinien być ład i porządek)do produkcji samochodu...nie znajduje w tym sensu.
Producent pojazdu musi spełniać pewne normy,żeby jego auto zostało dopuszczone do ruchu przez pewne instytucje państwowe i już.Moderowanie forum to już zupełnie inna bajka.
Poważny portal nie powinien pozwolić sobie,żeby na jego forach obrażano lub też dopuszczano się do łamania praw,w tym prawa o ochronie danych osobowych.To tak jakby istniała enklawa w państwie prawa gdzie można je łamać(forum 4lomza jest taką enklawą). Jeśli administrator dopuszcza do tego by na stronach jego portalu łamano prawo to jest współwinnym(w jakim stopniu?nie wiem)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Kasia20029 chyba masz obok siebie jakoś fałszywą osobę bo umieściła Twój profil z Facebooka?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

raqlan taki z Ciebie prawnik? A ten debil w realu nie wyrządził mi żadnej krzywdy:) A w necie może pisać co mi się żywnie podoba:)) Więc jako sumo pieniędzy obliczysz uczucia \odczucia odszkodowanie za....? Jeśli posty debila miały mieć wpływ na życie zawodowe czy prywatne to owszem złożył pozew do sądu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Bunio, dałem Ci jaskrawy przykład żeby pokazać o co mi chodzi. Liczy się kto łamie prawo, a nie w jaki sposób, choć masz trochę racji. To forum zawsze było burdelem na kółkach w mniejszym lub większym stopniu. Co jednak nie znaczy, że możesz tu sobie wejść(bo forum jest publiczne) i pisać co Ci ślina na język przyniesie. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Tak samo jak lenistwo moderatora nie jest usprawiedliwieniem.
Może przed nadaniem komuś konta na portalu należałoby robić testy psychologiczne i ogólnie na poczytalność? ;)

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Poza tym, spójrz niżej.

"Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy."

:)

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

zezol to mój chyba z 45 nick:))))))))) no ale dobrze że po raz kolejny debila z siebie robisz:)))))

zaucha (---.1and1.pl) zaucha (---.ovh.net) Andy C (---.1and1.pl) Andy C (---.ovh.net)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

A zez i tak w razie czego odpowie za jeden artykuł:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Figa a jak by taki Cię zezol obraził w towarzystwie prawdziwych mężczyzn jak to by się dla niego skończyło?:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Nie potrafi tego zrobić, ale niech próbuje:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Portale społecznościowe (inaczej: serwisy społecznościowe) , z ang. zwane SNS (social networking services - sieciowe portale społecznościowe) , to miejsca w "przestrzeni internetowej" , które umożliwiają zamieszczanie danych , treści , plików , wypowiedzi , publikacji i zdjęć .
Rejestrując się na różnego rodzaju portalach społecznościowych decydujemy się na udostępnianie swoich danych osobowych . Przy rejestrowaniu się na stronach portalu społecznościowego , wymagane jest podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie .
Platformy społecznościowe są tylko pośrednikami między rzeszami internautów , a to ci ostatni decydują ostatecznie , jakie treści zostaną zamieszczone na ich profilach . Zgodnie z polskimi przepisami niektóre nasze dane w serwisach społecznościowych mogą być powszechnie dostępne .

Facebook – serwis społecznościowy , w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy , dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji , będących własnością Facebook , Inc. z siedzibą w Menlo Park .
Spółka ta jest podmiotem udostępniającym zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorców-użytkowników portalu Facebook , którzy na administrowanych przez nią serwerach zakładają profile internetowe .


Regulamin zasad Facebooka :

Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje , korzystając z ustawienia Publiczne , zezwala on wszystkim , w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka , na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji , a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym) .


Bez logowania się ( akceptacji regulaminu użytkowników ) , można wejść w posiadanie jedynie informacji , które są w portalu facebook ogólnodostępne z poziomu zwykłego użytkownika czy to dostępne dla każdego , nawet niezarejestrowanego na portalu , dla wszystkich internautów , korzystając z ustawienia Publiczne .
Nikt nie wejdzie w posiadanie naszego adresu , jeśli nie jest upubliczniony, czy ukrytych danych kontaktowych , jak maila , nr komunikatora czy telefonu komórkowego .

Treści zawarte w serwisie Facebook , ustawienia Publiczne , są dostępne dla wszystkich użytkowników Internetu .


Definicja danych osobowych znajduje się w art. 6 ww. ustawy . Za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej . Są to dane konkretnej osoby , za pomocą których bez większego wysiłku można tę osobę zidentyfikować , chociaż nie jest ona wyraźnie wskazana .

Do danych tych zalicza się nie tylko imię , nazwisko czy adres osoby , ale również przypisane jej numery (np. PESEL i NIP), adres poczty elektronicznej , dane o cechach fizjologicznych , umysłowych , ekonomicznych , kulturowych i społecznych . Tej samej ochronie prawnej , jakiej podlega nazwisko , także podlega pseudonim - nazwa użytkownika , tzw. nick , którym użytkownik posługuje się korzystając np. z portali społecznościowych .
.


Zamieszczenie linków prowadzących do stron zewnętrznych : zasadniczo dopuszczalne jest zamieszczanie na własnej stronie internetowej linków prowadzących do innych stron internetowych . Oczywiście dużo zależeć będzie także od ewentualnego kontekstu lub celu w jakim takie linki zamieszczamy . Zamieszczenie linków najczęściej nie wiąże się z uzyskaniem zgody administratora strony , do której link prowadzi .

Link , jest to element nawigacyjny ułatwiający przemieszczanie się pomiędzy stronami internetowymi . Przemieszczenie się umożliwiają domeny internetowe , czyli elementy adresu DNS wykorzystywanego do nazywania urządzeń w Internecie . DNS (ang. Domain Name System , system nazw domenowych) to z kolei system serwerów , protokół komunikacyjny oraz usługa zapewniająca zamianę adresów znanych użytkownikom Internetu na adresy zrozumiałe dla urządzeń tworzących tą sieć komputerową . Dzięki wykorzystaniu DNS nazwa mnemoniczna , np. pl-pl.facebook.com , może zostać zamieniona na odpowiadający jej adres IP .
Można zatem stwierdzić w uproszczeniu , że link to nic innego jak określona domena internetowa wykorzystująca elementy adresu DNS . Zgodnie z powyższą definicją link samodzielnie nie podlega ochronie prawnej .
LINK Z OPISEM NIE MOŻE STANOWIĆ NARUSZENIA DOBRA OSOBISTEGO .



W związku z powyższym w opisanej powyżej sytuacji nie doszło do naruszenia prawa , ponieważ sam link jest tylko odnośnikiem do strony internetowej portalu społecznościowego Facebook , który to rozpowszechnia profil , a w nim dane podane przez samego użytkownika , wyrażającego na to zgodę rzeczywistą , poprzez zalogowanie się , tym samym akceptację regulaminu Facebooka .

Podany link z opisem nie zawierał sam w sobie i nie kierował do treści naruszających obowiązujące prawo , zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje , zawierających treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich , dyskryminujące płeć , rasę , narodowość , język czy religię oraz nawołujące do przemocy .

Zaistniała sytuacja nie nosi znamion czynu zabronionego .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

s

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6


Portale społecznościowe (inaczej: serwisy społecznościowe) , z ang. zwane SNS (social networking services - sieciowe portale społecznościowe) , to miejsca w "przestrzeni internetowej" , które umożliwiają zamieszczanie danych , treści , plików , wypowiedzi , publikacji i zdjęć .
Rejestrując się na różnego rodzaju portalach społecznościowych decydujemy się na udostępnianie swoich danych osobowych . Przy rejestrowaniu się na stronach portalu społecznościowego , wymagane jest podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie .
Platformy społecznościowe są tylko pośrednikami między rzeszami internautów , a to ci ostatni decydują ostatecznie , jakie treści zostaną zamieszczone na ich profilach . Zgodnie z polskimi przepisami niektóre nasze dane w serwisach społecznościowych mogą być powszechnie dostępne .

Facebook – serwis społecznościowy , w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy , dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji , będących własnością Facebook , Inc. z siedzibą w Menlo Park .
Spółka ta jest podmiotem udostępniającym zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorców-użytkowników portalu Facebook , którzy na administrowanych przez nią serwerach zakładają profile internetowe .


Regulamin zasad Facebooka :

Punkt 2 , podpunkt 4 :

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje , korzystając z ustawienia Publiczne , zezwala on wszystkim , w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka , na uzyskiwanie dostępu i wykorzystywanie informacji , a także wiązanie ich z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym) .


Bez logowania się ( akceptacji regulaminu użytkowników ) , można wejść w posiadanie jedynie informacji , które są w portalu facebook ogólnodostępne z poziomu zwykłego użytkownika czy to dostępne dla każdego , nawet niezarejestrowanego na portalu , dla wszystkich internautów , korzystając z ustawienia Publiczne .
Nikt nie wejdzie w posiadanie naszego adresu , jeśli nie jest upubliczniony, czy ukrytych danych kontaktowych , jak maila , nr komunikatora czy telefonu komórkowego .

Treści zawarte w serwisie Facebook , ustawienia Publiczne , są dostępne dla wszystkich użytkowników Internetu .


Definicja danych osobowych znajduje się w art. 6 ww. ustawy . Za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej . Są to dane konkretnej osoby , za pomocą których bez większego wysiłku można tę osobę zidentyfikować , chociaż nie jest ona wyraźnie wskazana .

Do danych tych zalicza się nie tylko imię , nazwisko czy adres osoby , ale również przypisane jej numery (np. PESEL i NIP), adres poczty elektronicznej , dane o cechach fizjologicznych , umysłowych , ekonomicznych , kulturowych i społecznych . Tej samej ochronie prawnej , jakiej podlega nazwisko , także podlega pseudonim - nazwa użytkownika , tzw. nick , którym użytkownik posługuje się korzystając np. z portali społecznościowych .
.


Zamieszczenie linków prowadzących do stron zewnętrznych : zasadniczo dopuszczalne jest zamieszczanie na własnej stronie internetowej linków prowadzących do innych stron internetowych . Oczywiście dużo zależeć będzie także od ewentualnego kontekstu lub celu w jakim takie linki zamieszczamy . Zamieszczenie linków najczęściej nie wiąże się z uzyskaniem zgody administratora strony , do której link prowadzi .

Link , jest to element nawigacyjny ułatwiający przemieszczanie się pomiędzy stronami internetowymi . Przemieszczenie się umożliwiają domeny internetowe , czyli elementy adresu DNS wykorzystywanego do nazywania urządzeń w Internecie . DNS (ang. Domain Name System , system nazw domenowych) to z kolei system serwerów , protokół komunikacyjny oraz usługa zapewniająca zamianę adresów znanych użytkownikom Internetu na adresy zrozumiałe dla urządzeń tworzących tą sieć komputerową . Dzięki wykorzystaniu DNS nazwa mnemoniczna , np. pl-pl.facebook.com , może zostać zamieniona na odpowiadający jej adres IP .
Można zatem stwierdzić w uproszczeniu , że link to nic innego jak określona domena internetowa wykorzystująca elementy adresu DNS . Zgodnie z powyższą definicją link samodzielnie nie podlega ochronie prawnej .
LINK Z OPISEM NIE MOŻE STANOWIĆ NARUSZENIA DOBRA OSOBISTEGO .



W związku z powyższym w opisanej powyżej sytuacji nie doszło do naruszenia prawa , ponieważ sam link jest tylko odnośnikiem do strony internetowej portalu społecznościowego Facebook , który to rozpowszechnia profil , a w nim dane podane przez samego użytkownika , wyrażającego na to zgodę rzeczywistą , poprzez zalogowanie się , tym samym akceptację regulaminu Facebooka .

Podany link z opisem nie zawierał sam w sobie i nie kierował do treści naruszających obowiązujące prawo , zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje , zawierających treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich , dyskryminujące płeć , rasę , narodowość , język czy religię oraz nawołujące do przemocy .

Zaistniała sytuacja nie nosi znamion czynu zabronionego .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

boze ja juz przez niego pierdolca dostaję - a ten dalej swoje- kolezanka ci zlozyła pozew i mowią jasno - racji nie masz , wiec skącz te bzdety już !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

raqlan :):)

tobie to naprawdę albo kogos w domu brakuje, albo piatej klepki :):)

I za to na mnie też złóz pozew i to prosto do sądu tak jak twoja koleżanka:):):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

Dobre to było z twojej strony:):)

Pozwany? zezowate szczęście :):)

Zamieszkały ? Internet :):):)

ulica? forum4lomza :):):)

lecz się dziecko, lecz :)
a może to i dla tego że gimnazjum nie skończyłes to i nie wiesz co piszesz:):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6

W glowach wam sie juz pier.d.oli. Czasem jestem za akta...

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ustawa o ochronie danych osobowych:Art 6



Nie będę komentował waszych postów , nie ma sensu dyskutować z ludżmi którzy nie mają zielonego pojęcia o tym o czym piszą .
Co do waszych komentarzy to NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ !

Piszecie bzdury nie znając stanu prawnego .
Ostatni raz wam wyjaśnię :


Jeżeli Pan Pikusiński założy sobie portal internetowy i na nim podaje swoje imię
i nazwisko , tudzież różne informacje o sobie , to Pan Pikusiński to wszystko
podał do publicznej wiadomości , ponieważ internet jest publicznie dostępny .
Zatem każdy ma prawo te informacje cytować i dalej przekazywać , i Pan
Pikusiński nie może mieć żadnej pretensji do nikogo , że np. gdzieś podał link
do jego portalu . Nikt Pana Pikusińskiego o pozwolenie na podanie linku do jego
portalu internetowego pytać nie musi . Internet jest właśnie po to , żeby wszelką
informację podaną na nim ROZPOWSZECHNIAĆ .
Z uwzględnieniem , że podany link nie może zawierać sam w sobie i nie kierować do treści naruszających obowiązujące prawo , zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje , zawierających treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich , dyskryminujące płeć , rasę , narodowość , język czy religię oraz nawołujące do przemocy
Zatem podanie linku do strony internetowej forumowicza nie jest UJAWNIENIEM jego
danych osobowych, bo wszystko to , co jest na tej stronie , to ten forumowicz juz
sam UJAWNIŁ .

Link jest to powszechna nazwa dla hiperłącza. Linki są szeroko stosowane na stronach Internetowych jako narzędzie służące do nawigowania.
Link jest to odwołanie zamieszczone w dokumencie elektronicznym wskazujące na inne miejsce w tym bądź w innym dokumencie elektronicznym
LINK Z OPISEM NIE MOŻE STANOWIĆ NARUSZENIA DOBRA OSOBISTEGO .

W pierwszej kolejności mają tu zastosowanie odpowiednie przepisy K.K i K.C. , następnie z ich uwzględnieniem prawa obowiązujące na forum , dyktuje właściciel tego Forum .



Ustawa definiuje dane osobowe jako wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizyczne] (art. 6 ust. 1). Osobą możliwą do zidentyfikowania jest przy tym osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności poprzez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilku specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne (art. 6 ust. 2), Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań (art 6 ust 3)


W jednej decyzji jaką wydał Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych czytamy :
„ Przedmiotem regulacji ustawy o ochronie danych osobowych są zasady postępowania przy przetwarzaniu danych osobowych oraz prawa osób fizycznych, których dane osobowe są lub mogą być przetwarzane w zbiorach danych (art. 2 ust. 1). Ustawa definiuje dane osobowe jako wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizyczne] (art. 6 ust. 1). Osobą możliwą do zidentyfikowania jest przy tym osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności poprzez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne (art. 6 ust. 2), Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań (art 6 ust 3)
Jak zatem wynika z powyższego, status danych osobowych mają tylko informacje o osobie fizycznej zidentyfikowanej lub takiej, której identyfikacja jest możliwa bez nadmiernego nakładu kosztów, czasu bądź działań. W literaturze przedmiotu podkreśla się przy tym, że o możliwości identyfikacji osoby powinno rozstrzygać rozumienie informacji przez przeciętnego odbiorcę (por. A. Drozd „Najnowsze wydanie: Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz. Wzory y pism i przepisy" Warszawa 2007 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie III, ss. 504 za G. Sibigą Postępowanie w sprawach ochrony danych osobowych" Warszawa 2003, s. 38 i powołanym tam wyrokiem SA w Krakowie z dnia 19 grudnia 2000 r., sygn. akt: I Aca 794/200). Zaliczenie informacji do kategorii danych osobowych jest zatem możliwe jedynie wówczas, gdy jej odbiorca, nie ponosząc nadmiernych kosztów, nie poświęcając nadmiernie długiego czasu i nie podejmując niewspółmiernych działań, może powiązać ją z konkretną, zidentyfikowaną osobą fizyczną. „



Analiza przedstawionego stanu faktycznego prowadzi do wniosku, że potencjalna możliwość powiązania ww. sekwencji informacji o Użytkowniku - wymaga zaangażowania niewspółmiernych kosztów, czasu lub działań. Samo zestawienie zdjęcia z imieniem i nazwiskiem określonej osoby , nie pozwala na identyfikację tej osoby bez nadmiernych kosztów i czasu . Identyfikacja osoby, to nie znalezienie miejsca pobytu czy zamieszkania osoby, a informacje umożliwiające bezsprzecznie stwierdzenie i wskazanie osoby : ta osoba i właśnie ta

Kluczową - z punktu widzenia ustalenia, czy kwestionowane informacje na temat Użytkownika stanowią jego dane osobowe - jest bowiem kwestia możliwości dokonania na ich podstawie, przez PRZECIĘTNEGO odbiorcę, ( osobę postronną ) , identyfikacji Użytkownika. „ Średnio rozgarnięty „ użytkownik Internetu (choć mimo wszystko uważam to za znacząco przesadne) będzie chciał uzyskać pełną identyfikację jakiejś osoby, to może to zrobić TYLKO gromadząc dane, która ta konkretna osoba umieściła sama, dobrowolnie w sieci. Tu korzystając z podanego odnośnika – linku do strony portalu społecznościowego MUSIMY zarejestrować się , zalogować na portalu Facebook , następnie uzyskujemy dostęp do informacji , danych osobowych podanych przez SAMEGO Użytkownika .

Czy powszechnie znana informacja , może nadal być tajemnicą i korzystać z ochrony ?
Czy można ujawnić to co jest już raz ujawnione przez samego zainteresowanego ?



UWAGA

Zdaniem Unii Europejskiej jak i - w konsekwencji GIODO - numery IP zostały uznane za dane osobowe



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org