niedziela, 02 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
mechanik OPEL ZAFIRA

Możecie polecić mi mechanika w Łomży, który zna się na naprawach opli. Byłam już u kilku i nikt mi nie potrafi pomóc (zdiagnozować usterki). Z góry dziękuję:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

bo u nas w Łomży nie ma dobrych fachowców :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

A co się dzieje z autem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Zafira B - nadwozie: - mniejsze lusterka niż w zafirze A, co trochę ogranicza widoczność do tyłu; - trzeszczący plastik na środku podszybia (deski rozdz.) - urywające się przewody w wiązce drzwi;, Zafira B 1,6 B napęd: - trochę za słaby silnik do tak ciężkiego auta; - stosunkowo drogi osprzęt do silnika (np listwa zapłonowa (580zł) zamiast zwykłej cewki za 30zł. - lekkie piski generowane przez przepustnicę w okolicy 2 tys obrotów - ciężkie sprzęgło; - wysokie spalanie jeżeli chce się wycisnąć coś więcej z silnika (np powyżej 120km/h) - słabej jakości amortyzatory tylne (max 100tys. km), Większość aut (szczególnie diesli) ma cofnięte liczniki o ok. 200tys. km przez co należy się liczyć z dużymi kosztami napraw.

Nie polecam auta zły zakup szukaj jelenie który je kupi i sprzedawaj jak naj szybciej, a i nie zapomnij cofnąć licznik bo te auta najwięcej sie psują w pierwszym roku eksploatacji i jak dochodzą do 100tys/km.

?)@.)%.!(*(.?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

mechaniki od siedmiu boleści ha ha ha
żeby oszczędzać na płynie do układu chłodzenia to szok
parę osób już się na to nacięło ha przy temperaturze -10 zamarza , nie napisze co to za fachowiec bo mi żal człowieka
choinka na desce rozdzielczej hmmmmm .... bez mała połowa elektroniki wymieniona , ręce rozkładają wszyscy fachowcy w łomży ha ha haaaaa , a wystarczyło naładować akumulator i po sprawie
przykra sprawa ale to fakty :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

mam zafirę i polecam tylko ołdakowskiego za okruszkiem na przykoszarowej gosc jest solidny i normalnie sie ceni a sam zdecydujesz czy do niego zajechac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Dobry mechanik - Piątnica ul. Ogrodowa.
A co konkretnie się dzieje i jaki masz model? A,B?
www.zafiraklub.pl na tej stronie dowiesz się bardzo dużo o zefirach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

A cóż to za usterka?
Ja ze swoja "usterką" również odwiedziłam swego czasu paru fachowców.
Deczko mniejsza siostra zafiry nie należy do bezawaryjnych.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Dzięki za odpowiedzi. Moja zafira to A. Nie wiem co się dzieje, ale autko traci moc tak jakby coś się odłączała w czasie jazdy. Na desce rozdzielczej wyświetla mi się samochodzik z kluczykiem, a mój samochód nie wchodzi na wysokie obroty. Mam nadzieję, że jak na kobitkę w miarę jasno to opisałam. Z tego co sama poczytałam to może być jakiś zawór, ale nie mam pewności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

To może być zawór EGR ale nie musi. Czasem trzeba go wymienić ale może pomoże poprostu pomoże przeczyszcznie go.
Ale tak naprawdę to trzeba zacząć od podłączenia samochodu pod komputer i zczytać błędy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

dzięki. Tak czy inaczej potrzebuje namiarów na mechanika...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Zadzwoń pod numer 510736928. Młody mechanik, wg mnie ogarnięty. Sam jeździ oplem. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Ze swojej strony mogę zaproponować Jaśkiewicza z sosnowej, młody, rozgarnięty, nie zedrze, podpowie rozwiązanie o ile sam nie poradzi sobie z problemem.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Mocarski Darek
Piątnica ul. Ogrodowa
502362119

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

bardzo wszystkim dziękuję:) Mam nadzieję, że problem uda sie rozwiązać.

bojca możesz mi wytłumaczyc gdzie jest ul. ogrodowa w Piątnicy:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

U mordeczki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Chick zadzwoń pod numer który podałem jak będzie wiedział to napewno nie naciągnie Cię na koszta a jak nie to skieruje Cię do kogoś... pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

kolezanko auto trzeba podlaczyc pod kompa ale stawiam na czujnik polozenia walka rozrzadu

....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Robisz podchody z tym swoim wałkiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Samochód był podpinany pod komputer u elektryka i wyszła mu usterka elektryczna, ale później powiedział mi, że to chyba ten zawór EGR. Nie wiem do kogo z tym pojechać: elektryk wspominał o tym zaworze, który znajduje się z przodu pod maską (w pobliżu wentylatorów) natomiast mechanik mówił o czymś co znajduje się po przeciwnej stronie silnika tak skrajnie blisko przedniej szyby. Problem w tym że babie każdy kit mogą wcisnąć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Jeżeli niema mocy i odcina przy 4,5 tys obrotów to może być czujnik wałka tak jak wcześniej wspominali ale nie musi, poco gdybać skoro jest błąd należy go odczytać za pomocą OP-coma albo techa i będzie wszystko jasne . Mówisz że mechanik sprawdzał błedy i nie powiedział ci dokładnie co to jest to zmień mechanika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

*specu* właśnie w tym celu założyłam ten post. Jeżeli znasz dobrego mechanika to daj mi namiary

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Chick zadzwoń jutro pod ten numer który podałem wcześniej... przez telefon napewno nikt Cię nie naciągnie... Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

silnik w tym aucie to 2.2 dtr ze sterownikiem psg 16 i elektrycznym zaworem egr który napewno sie przycina tylko wymiana na nowy to spory wydatek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

Jedz na stacje serwisowa Goskow za Prima napewno zdiagnozuja Twoj problem i nie bedzie gdybania moze to moze tamto.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

dziękuję wszystkim:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

a ja się zastanawiałem nad kupnem młodszej siostry Zafiry...

Jak już jesteśmy w tym temacie to powiedzcie proszę czy Meriva jest samochodem który warto kupić rodzinie 2+2 z niewielkim rocznym przejazdem?

A może na wiosnę/lato ktoś inny fajny rodzinny samochodzik będzie miał do sprzedania? :)

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

wads
Jak każde auto meriva posiada plusy, niewątpliwym jest przestrzeń wewnątrz pomimo skromnej postury, mała, zwrotna, dynamiczna i na tym zakończę plusowanie :)
Płyta z corsy C, waga większa, zawieszenie cierpi na tym, blaszki lichutkie, dość awaryjna.
Z silnikiem diesla w 1.7 sprawują się znacznie lepiej, odradzam 1.4 dla rodziny.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

dzięki megan za odpowiedź:)

podobne odczucia spotkałem tez na innych forach. Chyba jednak sobie odpuszczę Merivę chociaż wyglądem/rozmiarami bardzo mi odpowiada... :)

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

jeżeli auto słabnie na stałych obrotach i wyświetla się błąd to moze być EGR lub pompa Vacum jedno z drógim jest razem połączone, zobacz czy w przewodach podciśnieniowych nie ma oleju, jeżeli jest to pompa Vacum jest uszkodzona

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

VIP_1 dzięki. Jestes mechanikiem? Jeżeli tak to może sie umówimy i zajrzysz memu autku pod maskę:)?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik OPEL ZAFIRA

W Piątnicy dobry mechanik jest koło mleczarni godny polecenia i bardzo dobrze naprawia samochody. Darka Mocarskiego nie polecam jak dla mnie kiepski mechanik.

maciek zajkowski

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org