wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Auto

elo, przymierzam się do zakupu auta i mam problem jaki wybrać
1.Opel vectra b, 1.8 -sedan.
2.Mazda 323F II, raczej 1.8 (1.5 trochę mały)
2.Honda Civic VI, 1.5 lub 1.4 - hatchback
Będzie to mój pierwszy samochód, wiem wie vectra komfort itp. ale blachy...
Mazda mała ale myślę że na pierwszy samochód może być i fajnie się prezentuję.
A honda.. o niej za wiele nie wiem, ale też prezentuje się fajnie, i mało pali..
Na auto chcę przeznaczyć max 10tyś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Kupuj bmw bedziesz latał bokiem w zimę... ;D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

heh, raczej nie bardziej przypadły mi do gustu te 3 autka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

vectra !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

vectra, koszty utrzymania,awaryjność ... wygrywa
a w tej cenie wyrwiesz golfa IV i chociaż jest nudny i oklepany to dla ciebie najrozsądniejsze wyjście jeżeli to pierwszy samochód. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

do 10tys spokojnie znajdziesz fajne autko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Z tych 3 ja wybralbym Mazde.
Jest to marka rodem z Japonii w ktora nie wklada ,pazurow' zaden producent europejski.
Honda byla ok doputy dopuki pochodzila tylko z Japonii.Od kiedy ,babrza' ja Angole to juz przestalo byc auto dajace tyle frajdy co poprzednie rodzime modele skosnookich producentow.Moj tata mial Honde III.Karoseria ,kwitla' pomimo ze auto nie bylo powypadkowym.Podzespoly byly ok.
A Vectra jest smutna i oklepana.
Jesli trafisz na Mazde z dobrych rak,zadbana to bedziesz mial sporo satysfakcji z jej uzytkowania.Niektorzy napisza tu ze drogie czesci.Bzdura!Jest pelno firm robiacych naprawde dobre zamienniki.A po drugie to lepiej zaplacic raz wiecej jak po 4 razy robiac cos podobnego np. w Vectrze.
Zaraz obrusza sie uzytkownice Vectry.
To tak jak dobrym przykladem sa np.dobre buty.Raz zaplacisz 250 stowki a w tym samym czasie kupisz 4 pary po 80zl.
Wystarczy w niej i motor 1.5.Nie ma on polotu to fakt.Ale zakladajac w nim,jesli planujesz,pozadna sekwencje LPG potrafi odwdzieczyc sie bezproblemowym uzytkowaniem.Jesli masz wyzsze wymagania co do osiagow to oczywiscie motor 1.8.Mysle ze jak sprbujesz Mazdy to marka ta
pozostanie z toba w dobrych stosunkach.
Nie pisze tego bo jestem jej uzytkownikiwm.Jezdze Astra II a autek japonskich juz troche mialem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

To tak jak z butami kupisz Gino Rossi (pseudo włoskie ) za 450 zł i sie rozpie.... kupisz inne za 150 zł i zapier..... cały rok
Nie zawsze to co drogie jest git...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

spedemon jak jeżdzisz rocznikiem z przed wojny to **** może ci lata na boki ...
Ja bym poleciła Honda accord 1,8 97 r blachy rewelacja silnik wporządku chociaż nie ma za wiele do zaoferowania jak klima i el szyby ..
Ja bym wybierała między hondą civic ponieważ hondy to dobre auta i oplem może że ładnie wyglądają i nie najgorzej się jedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Według mnie Mazda najlepszy wybór z tej trójki. Zresztą poczytaj sobie opinie na autocentrum o tych samochodach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

ja mam z koleji :))) OPLA VECTRE 2,0 TDI(kombiaka) disel , nie narzekam i nigdzie z silnikiem ,czy z czymkolwiek nie bylam u mechanika. Sredniej klasy auto -ale na piechote nie chodzisz a jedziesz:)

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

mazda....sama mialam kilka i mam do tej pory jako samochod zastepczy teraz...bo na gwiazdke mikolaj dal mi nowy:))
ale mazda malo awaryjna oraz nie zre duzo paliwa

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

honda najlepsza z tej trójki
vectra najtansza w utrzymaniu

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Zgodze sie ze Honda,ale kiedys.Dopuki Anglicy nie wlozyli w nia pazorow.Tak jak Nissan.Tez byl ok do kiedy zabojady z Renault nie zawarly z nim paktu.
Jedyne nie splamione dotad marki zadnym paktem to Mazda i Subaru.
Przestancie pird........ o Hondzie.Wygasl jej mit ktory tak pieczolowicie budowala.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Tylko vectra auto bardzo komfortowe i malo awaryjne a jak juz cos sie zepsuje naprawa jest prosta a czesci tanie.Japonczyki sa dobre ale koszt utrzymanie duzo wyzszy.

....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

oddam wartburg za niedrogo .
lakier orginał
opony orginał
wszystko orginał ......






Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Jaro,ale pitolisz az zal cie sluchac!!!!!!!!!!!!!
W Vektrze robisz przykladowo cos ze 3 razy przez np.6 lat a w konkretnym ,japonczyku' raz albo i nie.
O jakich wiekszych kosztach ty masz pojecie?
Skoncz walic ten stek stereotypow!!!!!!!!!!!!
Osobiscie juz wolalbym Focusa jak Astre.
Niestety nie znalazlem godziwego i smigam Asterixem.
Co ty porownujesz?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

siwy jezdze vectro b 2,5 v6 juz piec lat przejechalem troche ponad sto tysiecy kilometrow i nic oprucz klockow oleju opon i rozrzadu nie wymieniam a to ze tobie trafil sie jakis trup to inna bajka ja mialem toyote i co do komfortu jazdy daleko jej do vectry na temat forda sie nie wypowiadam tu wogule nie ma oczym a tak na marginesie astra kiepske auto kadet byl lepszy.

....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Poleciłbym Vectrę z tych ww., a jeżeli to ma być pierwsze auto to radzę się zastanowić nad jakimś może mniejszym - Clio, Golf.


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Właśnie miałem (mam) ochotę na Viki, ale tak po przemyśleniach trochę duża jak na pierwsze auto. O Hondzie praktycznie nie myślałem ale po minimalnym zagłębieniu się w ten model przeczytałem kilka pozytywnych informacji na jej temat (mało pali i jeszcze kilka ...) Ale raczej ona odpada ( nie wpadła mi w oko).
A Madzia podoba mi się i 'taka mala' w porównaniu do Viki ;p.
Vectra jest komfortowa, fajnie się prezentuje, ale słyszałem, że trochę olej łyka no i korozja trochę ją chwyta...
Na początku myślałem o Viki, ale jak trochę pośmigałem samochodem to nie zbyt pewnie się czułem, jak to na początku bywa, to myślę że Vectry na początku trochę bym nie ogarniał. Mazda taka mała, zgrabna.
Tak, że moim numerem pierwszym jest Mazda (jak na pierwszy rok-dwa), potem myślę o czymś większym, bardziej komfortowym (Viki ;p)
A co do komfortu to w Mazdzie chyba nie jest tak tragicznie ;>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Oczywiście czekam na waszą pomoc... Na zakup poczekam do wiosny (koniec lutego, początek marca)
Dodam jeszcze, że samochód ma służyć przede wszystkim do dojazdu do szkoły...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto



Uploaded with ImageShack.us

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Naprawdę fajnie się prezentuje, więc był bym wdzięczny jak ktoś jeszcze by się podzielił opinią o tym aucie (użytkowcy Madzi i nie tylko)flow napisał(a):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Mówisz Vectra - Blachy . A co ciebie interresują te blachy ? Jak to jest twój pierwszy samochód to z tej kwoty 10 tyś zł przeznaczyłbym na to 4 tyś kupił BMW np. e34 520 w gazie , albo 525 TDS i śmigał rok dwa , bo nie wieżę , że pierwszym autem będziesz długo śmigał , mówię po własnym przykładzie . Blachy Ciebie nie interesują , abyś kupił model z dośc dobrymi blachami bo przez Twoją kadencję posiadania auta dużo z nimi się nie posypie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

Może i fakt z tymi blachami, ale jak bym ładną kupił to bym pojeździł dłużej więc korozja nie jest taka obojętna. A co do bmw to nie lubuję się w tych starszych modelach typu e34 itp. no chyba, że e46;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Auto

jak vectry szukasz to jest 2.0tdi w kombi z w pelni oryginalnym lakierem z 2001 z pewnych rak :) to tylko jako uzupelnienie.
Ja przygode z autami zaczalem od vectry a 2.0 i to byl najlepszy wybor na pierwsze auto. Instalka gaz, z dobrych rak, a jezeli cos by mialo sie popsuc to niski koszt, nawet jezeli autem bys gdzies uderzyl to mniejsza strata, a to niestety przy pierwszym aucie jest bardzo mozliwe.
Co najwazniejsze. Nigdy nie boj sie duzego auta. Nauczysz sie jezdzic pierdolka to pozniej bedzie Ci ciezko zaczac jazde czyms wiekszym i tak w kolko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org