poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Instalacja gazowa

Witam,
zdaje sobie sprawę, że było już dużo postów na ten temat.
No cóż.
Każdy uważa, że jego post jest inny:) w tym przypadku ja też:) Szukam swojego pierwszego małego, damskiego samochodu :):):)
Zaproponowano mi nissana almerę 1,4 1996r.

Jednak jest na benzynę. Co podwójnie zawyża moje przyszłe koszty funkcjonowania w porównaniu z gazem. Nie za bardzo mi się to podoba :)
chciałabym się zapytać o założenie instalacji gazowej do tego samochodu

Jaki to jest koszt?
gdzie można założyć pewnie, solidnie itp?
Chodzi mi o zakład w Łomży plus okoliczne miejscowości.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję

malllaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Ja wcześniej zakładałem gaz na Al. Legionów przed Prymą jadąc na Konarzyce i powiem jedno, mega partacze. Poleciłem im również kolegę fakt że zakładał do Poloneza to nadłamali mu przewód hamulcowy bo musieli włożyć swoją rurkę. Następna stacja to Kubuś w Piątnicy. Kupiłem auto z gazem i palił mi 14 l/100km, uważałem że to za dużo, więc pojechałem akurat tam by to wyregulować. Popatrzył, pokręcił no i o dziwo że nie chciał pieniędzy, być może że to było załatwiane przez kolegę, lecz niestety licznik tych oszczędności wybił mi ponad 21 l/100km, czyli też nie polecam i z założenia wychodzę, że założenie i jego cena to jedno a regulacja to zupełnie co innego, więc powodzenia.

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

A nie lepiej bylo by od razu kupic samochod z gazem.? Zamontowanie gazu zwroci ci sie jak bedziesz robila trasy. Ja osobiscie wolalbym kupic cos mniejszego (oczywiscie chodzi mi o 3-drzwiowe autko, no i tez w nie za pieknym stanie). Mniejsze oplaty, mniejszy silnik, mniejsza moc - ale jezdzi i sluzy. Ewentualnie z czasem przesiasc sie w cos lepszego ;]

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

zastanawiam się nad kupnem samochodu od razu z gazem.
ten proponowany mi samochód, nissan almera 3- drzwiowe jest w cenie około 2 tyś.
Nie wiem czy to promocja czy nie, ale teraz chce zobaczyć czy mi się bardziej opłaca go kupić i zakładac instalacje czy szukać innego z instalacją.
stąd moje pytania:)

malllaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Moj silnik 1.8 benzyna pali po trasie 7 litry. A Tobie proponuja 1.4. - zalozysz do niego gaz to opierdzieli Ci po trasie z 9 lub 10 litrow. Mozna powiedziec ze w tej samej granicy wyjdzie. Ja bym nie zalozyl gazu.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

do malych silnikow wogle gazu sie nie zaklada...mam mazde 626 1.8 po miescie pali mi max 7.5 po trasie 5.5 do 6...
drugi mam z silnikiem 3.2 i tez nie zalozylam gazu..spalanie w granicach normy po trasie jadac juz normalnym rytmem pali max 11.5 na 100...
zreszta gaz....hmmmmmm teraz koszt nie zwroci ci sie raczej szybko...zalezy ile jezdzisz..ale napewno do silnikow max do 1.8 nie zakladaj

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

jak się nie zwróci? proste szybkie wyliczenia , an chwilę obecna bez jakiś założeń co do przyszłości itp
Spalanie:
pb95 - 7,4 litra/100km
lpg - 8,5 litra/100km

cena
pb95 - 5,57 zł
lpg - 2,90 zł

średnio dziennie przejadę na pewno 20 km razy 365 = 73 000 km rocznie
zakładam 80 000km/rocznie

koszt intalacji (o którą właśnie pytam) zakładam na 1 500zł (tu strzelam)

liczymy:
pb95
7,4 l * 80 000km/ 100 km = 5 920 litrów
5920 * 5,57zł = 32 974,40 zł - koszt roczny benzyny

lpg
8,5l * 80 000km / 100km = 6 800 litrów
6 800 * 2,90zł = 19 720 zł

i doliczamy koszt instalacji?

nie opłaca się ?:)

malllaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

popraw obliczenia bo z Twoich wynika, że musisz sporo zarabiać jak chcesz miesięcznie wydawać tyle kasy na paliwo :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

kochana ja robie rocznie 30 do 35 tys km...i ja jezdze w trasy dalekie i powiedzmy koszt podrozy mazda do danii 750 zl/1400km jadac przez cale niemcy..koszt przez rostock polowa tego plus prom...nie oplaca mi sie zakladac gazu szczegolnie jesli gaz w europie nie jest popularny i jest malo stacji...
po drugie nie sadze zebys dziennie robila 20km i tak codzien caly rok...dziennie ja robie 70( dzieci szkola i ze szkoly-60 plus jakies 10 po miescie z nudow) i dalej twierdze ze gazu sie nie oplaca...czestsza wymiana filtrow plynow itd...

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

do: Shot_vc
słowo - rocznie oznacza 365 dnia, a nie 30/31 :)


do: martuchnam
nie jeżdżę po europie tylko po polskim mieście.
do pracy mam 8,9km w jedną stronę :) tylko nie chodzi tutaj o pokazanie dokładnej kilometrówki, bo teraz powinnam jeszcze wspomnieć o podwyżkach cen paliw, o zużyciu mojego przyszłego samochodu, który z wiekiem zacznie jeszcze więcej palić, o ewentualnej mojej przeprowadzce z miasta do innego i innych.
przy mniejszej kilometrówce i tak instalacja gazowa wychodzi na plus?
ile ona może kosztować?
wiem, że uparcie bronię swojego, ale jeszcze nie pojawiły się argumenty dla mnie które przekonają mnie do nie zakładania instalacji.

malllaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

do: Shot_vc
słowo - rocznie oznacza 365 dnia, a nie 30/31 :)

tyle to ja wiem:) ale 20 km x 365 = 7300;] ale to tak na marginesie :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Malllaaaa po pierwsze o jedno 0 za duzo wyliczylas, a po drugie nawet jak Ci sie zwroci po roku jazdy OK moze i tak, ale jak masz zalazona sekwencyjny gaz to niestety kilka km na zimnym silniku przejezdzasz na benzynie :) Ja mam 1.4 i wyliczylam, zeby mi sie koszt zalozenia gazu zwrocil to musze conajmniej 3 lata jezdzic, wiec nie wiem jak Ci to wyszlo tyle, ze ja musze miec juz gaz sekwencyjny :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Malllaaaa może i masz rację co do gazu, ale musimy założyć, że cena jego nie pójdzie tak w górę jak beznzyny - wtedy Ci się opłaci :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

mowisz ze koszt gazy 2.9...oki ale samochod na gazie pali troche wiecej niz na benzynie srednio 2-3l gazu wiecej...wiec dodaj to do ceny paliwa plus wieksze zuzycie auta ....i nieprawda ze samochod czym starszy tym mniej pali...nie jesli chodzi o japonczyki i koreanczyki...moja mazda jest naprawde stara **** 1994 r i spalanie nie zmienilo mi sie woge przez lata uzytkowania...dodam ze w okresie letnim klime mam wlaczona caly czas i dalej niestety nie kalkuluje mi sie gaz....
japonczyki i koreanczyki to najoszczedniejsze samochody jesli chodzi o benzyne czy diesla...wiec zastanow sie troszke nad tym gazem jednak

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

do: Shot_vc:
kurcze masz racje..
chyba moja podświadomość chciała, aby różnica między pb a lpg była drastyczna, bym była bardziej pewna swojej decyzji...

i kurcze..
teraz już nie jestem:(
chodź targają mną jakieś dziwne uczucia, że jednak powinnam założyć gaz.. :)

niech ktoś stanie w obronie przekonania biednej, młodej, naiwnej, nie znającej się na samochodach, instalacjach, drogach itp dziewczyny :)

ja tylko chce mały, " okrągły" samochód do miasta

dziękuję ślicznie za pomoc, chodź w chwili obecnej to ja już nie wiem czego chce:(

help

malllaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Masz jestem dziewczyną sama, ale Ci pomogę.

Zakładam, że samochód na gazie spali Ci 10 l przy cenie 2.9 zł i rocznie robisz około 12000 km to wychodzi Ci 3500 zł plus dolicz koszt benzyny, bo jak wcześniej wspomniałam musisz jej używać, dopóki Ci się samochód sam na gaz nie przełączy i tu max do 1500 zł. Pamiętaj przy gazie przegląd auta to 160 zł.

Jeżdżąc na benzynie po 5.7 zł za litr tyle samo (12000 km rocznie) i zakładam, że spala Ci 7.5 l na 100 km to koszt masz około 5200 zł. Przegląd auta to 99 zł. Poza tym wiem, że niektóre auta nie bardzo lubią jazde na gazie, częściej się psują (czytałam wiele for internetowych mam tu na myśli konkretną markę auta) i tracisz moc.

Ja jednak przy silniki 1.4 nie zdecydowałabym się na gaz, w moim przypadku koszt założenia instalacji to około 2500 zł, a nawet i więcej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Popieram ANGEL. Do samochodu z silnikiem 1.4 sie nie zaklada gazu bo sie po prostu nie oplaca, widac ze rasowa dziewczyna z Ciebie mala ze tak uparcie bronisz swojej teorii.
Przeczytaj dokladnie co pisze angel. Bo ma racje.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Angel sama lepiej bym tego nie ujela...

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

poza tym autko o którym piszesz jest z 96 r. Zanim zwróci ci się koszt instalacji auto będzie miało prawie 20 lat więc weź też pod uwagę jak długo zamierzasz nim jeździć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Konsul to ze pekla rurka przy montarzu gazu to nic strasznego pewnie twoje auto mialo ponad 10 lat i przewod byl przerdzewialy i podziekuj tym gazownikom ze pekl podczas montarzu instalacju a nie podczas hamowania bo albo bys sam sie zabil a co gorsze kogos a zaklad na legionow jest naprawde dobry montowalem tam dwie instalacje i polecam a skoro dziewczyna chce zalozyc gaz do auta z 96r to bardzo dobrze przynajmniej bedzie miala nowa instalacje a nie kupi auto z gazem i bedzie bez przerwy jezdzila po gazownikach bo zawsze z tym starym gazem bedzie jakies ale wiekszosc z was ma auta w podobnym wieku .

....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

gaz wybucha tdi dla wieśniaków tylko czysta benzynka i silniczek wysoko obrotowy 16v

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

Moja "korozyjka" spala w mieście +- 8l/100 na trasie 5-5.5l /100, zastanawiałam się również swego czasu nad gazem, ale po obliczeniu kosztów założenia, (zaproponowano 2500-2800) do tego dodać awaryjność ewentualną, czestsze naprawy, przeglądy , to ja już wolę wdychać PB95 (zimą tylko PB98) z racji (mniejsze spalanie).
Jak sadze na gazie autko z silniczkiem 1.4 spaliłoby mi granicach 8-10literków(w trasie), na pewno ekonomiczniej, ale na krótką metę.
Mylę się?






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Instalacja gazowa

prezes jestes mlody i glupi na tej pezynce pewnie wyjerzdzasz tylko w niedziele do kosciola bo na wyjazd nad moze juz cie nie stac wiec nie piepsz ze gaz wybuch a diesel jest dla wiesniakow

....

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org