środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Żarówki Led

Co myślicie na temat ledowych żarówek w ośeietleniu w mieszkaniu i gdzie można je kupić w dobrej cenie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

chrostos99 pewnie chcesz zaoszczędzić na prądzie to masz tu kalkulator sam sobie przelicz i wybierz co Tobie pasuje.
http://ledka.pl/kalkulator/index.html

*"Specjaliści ostrzegają, że energooszczędne kompaktowe żarówki mogą wywoływać migreny, epilepsje i wysypki. Doktor Sarkany, fotodermatolog z St John's Institute of Dermatology w Londynie mówi, że zetknął się już z pacjentami, u których energooszczędne żarówki wywoływały wysypkę. Niektórzy z nich chorowali na toczeń, a objawy były wzmacniane ekspozycją na światło fluorescencyjne. Również i inni specjaliści przyznają, że forsowane przez UE oświetlenie stanowi problem ze względu na emitowane przez siebie duże porcje światła ultrafioletowego. Ono właśnie powoduje cierpienia u osób z chorobami skóry".

* źródło: "Daily Mail"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

zgadza sie, enerooszczedne swietlowki wywoluja bole glowy, a te najtansze zarowki energooszczedne takie male to wcale nie sa takie oszczedne jakie maja byc;) emituja
sporo ciepla, a przeciez nie powinny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

It doesn't say how bright that strip is led lights flexible on their product page, but below is a link to a reliable retailer of all kinds of strip lights. led lights flexible At the bottom of that page, there's also a quick comparison table that tells you the differences between the types of strip. And $9.99 per foot is not a bad price at all for led bulbs 12v by the foot, and most are cuttable every 2 inches.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Niedlugo to jakis ,bambino' z Kenii wejdzie na forum 4Lomza i wpi.....li jakis wpis po swojemu.
Bedzie tak ze czytajac posty to albo znasz jezyk albo siedzisz w slowniku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

"Bedzie tak ze czytajac posty to albo znasz jezyk albo siedzisz w słowniku" widzisz "siwysiwy" taki jest świat i trzeba się do niego przystosować inaczej będziesz czytał ile to zarabiają ci co znają języki obce i się denerwował.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Gośc z Kenii to jakiś bot-automat, nie ma co czytać takich reklam zagranicznych.
Sklepy zagraniczne raczej mało nas interesują ale za to krajowe na pewno.

Sam robię zakupy na http://sklep.ledsgroup.pl/

Polecam wszystkim!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Ja już powymienialem wszystkie zarowki halogenowe na diodowe i zadnych boli nie mam, ale co do oszczednosci na pradzie to... Nie liczylem prawde mowiac.
Moze i grzeja sis troche, ale na pewno nie tak jak halogen..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Jest taki stereotyp o świetlówkach,że podczas startu pobierają straszne ilości prądu powielany przez prawie wszystkich którzy mają tradycyjne żarówki.
JEST TO WIERUTNA BZDURAAAA DO KWADRATU!!!Sam sprawdzałem,świetlówki Philipsa,Osrama i te z Lidla(Livarno) urządzeniem do pomiaru prądu.Deklarowana wartość mocy była wyświetlana od razu na urządzeniu,żadnych wahnięć przy starcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Ja powstawiałem ledy tam gdzie wszyscy zazwyczaj zapominają wyłączać światło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Nie mówcie o energooszczędnych tylko , o LED(diodach)

Posiadam takie od co najmniej roku i widać oszczędności
Trzeba tylko dobrać barwę światła, nie polecam zimnej trudno się przezwyczaić i wieczorem grobowy nastrój.
Ja kupowałem w Farbeksie, te tańsze 4W, i jestem zadowolony.32 diody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Wiem,temat jest o LED-ach,ale chciałem obalić mit o świetlówkach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Tak LEDowe światło to oszczędność, fajnie że teraz bardzo łatwo wymienić żarówki halogenowe na LEDy. Wystarczy kupić identyczny rozmiar. Z resztą sama żarówka wygląda prawie tak samo.

Ja wymieniłem większość halogenów na coś takiego:

http://sklep.ledsgroup.pl/zarowka-led-gu10-3w-190lm-cieply-bialy-p-694-201-52.201.html


Naprawdę podoba mi się światło LED. TO są nowoczesne LEDy które w pełni już mogą zastąpić tradycyjne żarówki. Jeszcze kilka lat temu technologia ta nie była zbyt doskonała i nie opłacała się aż tak bardzo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Do Autor: Bunio

Proszę powiedz czym (jaki przyrząd) mierzyłeś - zaczynając od analogowe czy cyfrowe urządzenie, wyświetlacz LCD czy wychyłowa wskazówka ... itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

owszem obecnie zarówki led rozwinęły się technologicznie. Podczas kupowania ich nalezy zwrócić uwagę na barwę światła bo jest to dośc istotne w eksploatacji. Najlepsze żarówki LED to te SMD.

Sarama

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

zarowke "energooszczedna " mam tylko w lampie nocnej! nigdzie wiecej nie!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki Led

Szukaj sklepów internetowych. Często widuję jakieś promocje na żarówki. A co do samych ledów to polecam bo sam mam w domu żarówki LED Philips



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org