niedziela, 19 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

Czy ceny paliwa w Polsce zależą tylko cen ropy na światowych rynkach???
Okazuje się, że nie.

Pomimo tego, że mamy ogólnie najtaniej w UE, to: ''Według stanowiska Polskiej Izby Paliw Płynnych, w tej chwili paliwo w Polsce jest po prostu za drogie w relacji do siły nabywczej pieniądza...''

http://www.paliwa.pl/news/kampania-polskiej-izby-paliw-plynnych-sprawdzam

''- Od początku roku tylko z powodu likwidacji ulg w akcyzie od biokomponentów dodawanych do paliw i wyższej stawki podatku VAT ceny wzrosły już o ok. 20 groszy na litrze i to bez względu na cenę ropy naftowej i sytuację na rynkach światowych – podkreśla Halina Pupacz. - Według szacunków Izby, z tytułu likwidacji ulg w akcyzie od biokomponentów, od maja do grudnia 2011 roku kierowcy mogą zapłacić o ok. 1 mld złotych więcej w cenie litra benzyny. ''

Rząd mógłby obniżyć ceny na stacjach paliwowych. Wystarczy jedno rozporządzenie ministra finansów, aby benzyna staniała o 30 gr, a olej napędowy o 13 gr - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Dyrektywy UE zakładają, że w przypadku benzyny stawka akcyzy (wliczając podatki pośrednie, jak opłata paliwowa) musi wynosić minimum 359 euro na tysiąc litrów paliwa.

Jednak jak zauważa "DGP" jej wysokość w złotych oblicza się na podstawie średniego kursu z 1 października poprzedniego roku. Wtedy euro kosztowało niecałe 3,98 zł, tymczasem akcyza z opłatą paliwową ustalone zostały na 420 euro. To o 61 euro więcej niż dopuszczalne minimum wymagane przez Brukselę.

Gdyby obniżyć akcyzę do tego poziomu, dałoby to 23 gr oszczędności na każdym litrze benzyny (z VAT 30 gr.). Opodatkowany innymi stawkami olej napędowy byłby tańszy o blisko 13 gr.


http://www.sfora.biz/Paliwo-tansze-o-30-groszy-Od-zaraz-a30611


Czy dzięki tym akcjom http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=447024&t=447024 możliwe jest obniżenie cen paliw do ok 4 złotych????

Jeżeli:

Uważam, że teraz jest MUSZTARDA PO OBIEDZIE. A my możemy czekać jedynie najbliższych 6 zł za litr. Pozdrawiam

VERGISS MICH

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

Jak dla mnie to paliwo może być i po 20 zł za litr. Jak tępy polski lud sobie na to pozwala to niech płaci. Widać stać ich na to.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

skoro marża stacji paliw tylko 0,15gr .to dlaczego różnica w cenach na stacjach odległych od siebie niedaleko wynosi 0,20 a i więcej .np.w poznaniu ta różnica miedzy lomżą wynosi ok.0,25-0,30gr.i tu tłumaczenie kosztami transportu jest mydleniem oczu .dogadanie się stacji między sobą to jest głównym powodem takiej ceny w łomży -wszyscy dobrze o tym wiemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

a dla mnie to moze byc litr i po 22 zlote ja i tak tankuje zawsze za 50zl na stacji to zadna podwyzka mnie nie dotyczy. glosowalem na PO i jestem zadowolony

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

mlody oklepany tekst, już nikogo nie śmieszy. Co do cen to masakra.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

blondyn, w Łomży każdy wie jak jest i kto ustala ceny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

ja tez nie wierze w tak mala marze 15gr mysle ze jest ok 40 -50 gr zarobku ma stacja przeciez prad pompy itp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

to jest wykres z 2008 roku



a to z 2010 roku



VERGISS MICH

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Od czego zależą ceny paliw ON Pb95 i LPG

Co i o ile wzrosło w cenie paliwa między rokiem: 2008-2011 na przykładzie ON:

1. Cena paliwa z rafinerii - 19gr
2. Podatek VAT - 13gr
3. Opłata paliwowa - 16 gr

Podwyżkę cen rafinerii spowodowane wzrostem cen baryłki ropy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org