piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Witam Państwa serdecznie. Od około 2 tygodni nasze miasto jest zasmradzane "ZAPACHAMI" z jednego z naszych tutejszych zakładów produkcyjnych a mianowicie PEPEES S.A. CHYBA NIKOMU TO ZA BARDZO NIE PRZESZKADZA, skoro dzieje się to na naszych oczach. I jakoś nikt nie próbuje nic z tym zrobić. Mnie osobiscie i moich znajomych oraz rodzinę od tego czasu męczą BÓLE GŁOWY, MDŁOŚCI, WYMIOTY, ITP. Dzisiaj ok. godz. 24.00 przejeżdzałem ulicą Poznańską i nie mam żadnych wątpliwości, iż właśnie stamtąd jesteśmy zatruwani. Najgorzej, wręcz okropnie śmierdzi przy mostku między PEPEESEM a KRASKĄ. Nie wiem jak nazywa się w tym miejscu ta struga, ale z pewnością ścieki i zanieczyszczenia tam są spuszczane. I raczej też nikogo to nie obchodzi, że ludzie mieszkają w okolicy np. Kraska, Zawady, itd. Czy nie zostało to nigdzie zgłoszone? Czy szanowne władze naszego "pięknego miasta" nic z tym nie mogą zrobić? Czy może dostali swoją dolę i mają to wszystko głęboko w DU*IE??
LUDZIE NIE POZWÓLMY SIĘ TRUĆ!! ZRÓBMY COŚ Z TYM!!

I JESZCZE MAŁA CIEKAWOSTKA:
http://www.pepees.pl/index.php?wiad=627

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Przedwczoraj i wczoraj rozmawialam z P.Plona i P.Urbanskim z ochrony srodowiska UM w Lomzy ale jak widac nic to nie dalo. !Takze wczoraj rozmawialam z Woj. Insp. Ochrony Srodowiska w Bialymstoku. wiedza ,ze jest awaria i maja zapewnienie PEPESU ze naprawia -ale skutki widac i czuc PEPES ma to gdzies! Gdy powiedzialam ,Urbanskiemu aby UM zgosil sprawe do prokuratora to odpowiedzial ,ze takie zgloszenie moze byc od obywateli miasta ------------wiec spytalam kim on jest ? Odpowiedz ---------jestem urzednikiem i nie mam takich praw:)))))))))))))Obywatelem juz nie jest psia kosc .mam nadzieje ,ze p.Urbanski sie nie obrazi ze wymienilam jego nazwisko wiec przypominam ,ze pelni sluzbe publiczna dla obywateli i w imienu obywateli.. Najdziwniejsze ,ze nikt ,doslownie nikt nie zajmie glosu n.p. tu na portalu ani z wladz miasta ani ze spolki aby chociaz kuva przeprosic,

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Rzeczywiście smród jest nie do zniesienia ja wspólczuję tym ludziom, którzy mieszkają w okolicach pepeesu :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Ci którzy mieszkają na Poznańskiej,czy też na Krasce wcale nie mniej odczuwają ten fetor,od tych mieszkających w centrum.Ja jestem na Polowej i to co wczoraj się ,,działo,, jest nie do opisania--- wieczorem ,,przychodzi ,,powolne konanie ,a nie zasypianie.Qrwa mać---LUDZIE ZRÓBMY COŚ Z TYM !!


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

popieram , śmierdzi jak jasna cholera , matoły z PEPEES-u niech sie wezma za to bo żyć sie nie da wieczorem

szpenio - człenio!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Proponuje pozew zbiorowy. potrzeba tylko jakiegoś społecznika, który zbierze podpisy i zaniesie je do odpowednich organów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Witam

proponuję zgłaszać do Straży Miejskiej

Tak przy okazji usiłowałem wczoraj zgłosić zakłócanie porządku publicznego i naruszenie dóbr osobistych poprzez smród na policję i do straży miejskiej, ale policja nie przyjęła zgłoszenia - nie zajmują się smrodem, a do straży miejskiej nie dało się dodzwonić ok godz 20.00 , na numerze stacjonarnym 862156756 ani komórkowym 509401426 (numer dostałem z Policji więc nie jest chyba żadną tajemnicą) nikt się nie zgłaszał.

aby nie było wątpliwości:
Unormowanie dóbr osobistych zostało ujęte w kodeksie cywilnym jednakże przepisy kc nie definiują pojęcia prawa do dóbr osobistych. Kodeks cywilny wskazuje jedynie w art. 23. ogólną zasadę, że dobra osobiste, wymienione w nim przykładowo, pozostają pod ochroną prawa cywilnego, i to niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. Nie wskazuje on natomiast środków ochrony, a więc sankcji przewidzianych na wypadek ich naruszenia. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Zdrowie jest dobrem osobistym - smród pogarsza stan psychiczny i fizyczny a więc ma wpływ na zdrowie
Brak możliwości wietrzenia mieszkań i suszenia prania - naruszenie dóbr materialnych

ponadto prządek publiczny:

Art. 51. Kodeksu wykroczeń
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


zakłócanie smrodem - inny wybryk, zakłóca spokój , sen i wywołuje zgorszenie.

jak się chce można znaleźć paragraf tylko trzeba chcieć

Aha i jeszcze jedno to nie tylko PEPEES jest śmierdziuchem w Łomży - straż powinna zlokalizować również innych śmierdziuchów z okolic Zawad i rozwiązać problem kompleksowo.

Ja dzwonię i zgłaszam - im więcej zgłoszeń - tym szybciej ktoś się sprawą zajmie

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Dzwoniłam już do Urzędu Miasta ze skargą na ten cholerny smród, który dosłownie odbiera normalne życie, łaskawa Pani powiedziała,że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.... Może gdyby każdy zaczął ich nękać telefonami nie mieliby wyjścia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Dlatego tylko Kodeks cywilny.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

a wiec GDZIE SA CI CHOLERNI RADNI??? dajcie namiar na kogos -- juz ja jego wyprostuje!!!!!!!!!!!! a nie morda w kubel!!!!!!!!!!Mystery tzn. ,ze nie tylko ja ich atakuje ----a oni durnia!!!!!!!!!!!!!!! udaja!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

DZWONIC DO STRAZY MIEJSKIEJ - POTWIERDZAM ! DOSC TEGO SMRODU , FETORU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Do posła Kołakowskiego zadzwońcie :):):)
On wam pomoże , wszak dzielnie walczy o dobro mieszkańców Łomży :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

mowili cos w radiu że to wali z jakiejs hodowli świn spod łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

m@ster poczytaj moje posty w tej sprawie --- UM i Ochrona srodowiska przyznali ,ze to PEPPES!!!!!!!!!!!!spod lomzy i waliloby az na Nadnarwianska???to nie swiniarnia smierdzi !!!!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Co jak co, ale rozstrój zdrowia to coś powoduje.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Tłumaczą, że jest awaria w PEPEESIE ? To ta awaria musi trwać już ze 25 lat, bo śmierdzi w porze jesiennnej odkąd pamięcią sięgam ...

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

@bob
Racja, od kilkunastu lat jak się przejeżdża obok starego Atomu (na skrzyżowaniu z Poligonową) to aż łeb wykręca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Mysle ze sie nie skonczy na wybiciu wszystkich szyb w glownym budynku pepees'u ; DD

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

rzepicha ja tylko mowie co w radiu mowili

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Stary atom....
Większość moich znajomych pamięta że w nocy jak się na zewnątrz wyszło to śmierdzialo..
Między innymi dlatego stary atom to już spalona miejscowa na imprezowy biznes

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Hmm...ludzie !!! wczoraj wieczorem można było oddychać pełną piersią--cud ??podziałały skargi?? co by nie było,to w końcu spaliśmy bez,,narkozy,,;]


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Wczoraj to nie PEPEES śmierdział tylko jakieś g... na Zawadach.

Pofatygowałem się sprawdzić jak zaczęło walić - na Poznańskiej i Legionów świeże powietrze a na szosie do mężenina - taki smród , że zwymiotować można.

Ludzie jak wy żyjecie w Zawady Przedmieście - przecież tego nie da się znieść.

Jakby ktoś wylał temu gościowi co smrodzi pod domem szambo ciekawe czy facet by protestował?

Ludzie zgłaszajcie to na Policje , do UM , Straży miejskiej i gdzie tylko można - nie możemy się godzić z życiem w smrodzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

Witam!!
Wydaje mi się, że mam pomysł.Na pewno jest kilkaset osób, którym smród przeszkadza.Jeżeli każdy niezadowolony zadzwoni choćby raz dziennie do Urzędu Miasta, na Policję, do spółdzielni mieszkaniowej -spytać Pana Prezesa co robi w tej sprawie dla swoich członków, do Straży Miejskiej itp. nasze telefony mogłyby paraliżować pracę tych urzędów i jednostek . Po tygodniu czy dwóch na pewno ktoś się tym zajmie. Tylko trzymajmy się razem i bądźmy konsekwentni.Za każdym razem należy prosić o odnotowanie naszej rozmowy i odpowiedni wpis- przyda się to przy pozwie zbiorowym kiedyś. Ja już zaczynam od dzisiaj dzwonić. Do dzieła!!!

Niedługo będziemy mogli składać podpisy pod pismem do Prezydenta- na razie "się pisze"

Pozdrawiam i namawiam. Róbmy coś!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

A! Jeszcze jedno.Myślę, że zlikwidowanie smrodu w naszym mieście to najważniejszy sprawdzian skuteczności i jednocześnie troski o obywateli naszego miasta dla obecnych władz Łomży.
BO KOCHANI- CÓŻ NAM Z PIĘKNYCH ULIC, PARKÓW, CIEKAWYCH IMPREZ KIEDY ŁOMŻA BĘDZIE ŚMIERDZIAŁA????

ZAWSZE TO BĘDZIE ŚMIERDZĄCA ULICA, ŚMIERDZĄCY BULWAR NAD NARWIĄ, IMPREZA CZY KONCERT W SMRODZIE.!!! ŚMIERDZĄCY STARY RYNEK , ŚMIERDZĄCY PLAC ZABAW ITD.NA SPACERY TEŻ NIE CHCE SIĘ WYCHODZIĆ. PRZEBIJAMY OSTROŁĘKĘ W OBRZYDLIWOŚCI I INTENSYWNOŚCI FETORU

PANIE PREZYDENCIE!!! WIERZYMY W PANA!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PEPEES Łomża !! SMRÓD !! DOŚĆ TEGO!!!!!!

kochana rozetko - kazdemu smrod , fetor przeszkadza! ale SLUZBOM URZEDU MIEJSKIEGO ___________nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i nie ma powodu ubierac to w piekne slowa!Smrod, to smrod!!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org