poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sezon grzybowy...

Jeszcze się tak w pełni i de facto nie zaczął ale np. kurek są już od dawna masakryczne ilości.
Innych grzybków pierwszy przepowiadający wysyp był i już się skończył.
Jak myślicie jaki będzie ten rok ? Chodzi o grzyby - (dla tumanów i mniej oczytanych).



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sezon grzybowy...

Ja mam nadzieję, że będzie sprzyjający grzybiarzom. Za około 2 tygodnie zacznie się prawdziwy sezon na Podlasiu, pojawią się podgrzybki prawdziwki. Mówię na Podlasiu, bo na południu już jakiś czas zbierają w/w grzyby. Wszystko zależy od pogody, miejmy nadzieję, że będzie słonecznie i mokro :) Powiem Ci kolego, że już w tym sezonie znajdowałem prawdziwki i to w takich miejscach, w których od lat nie rosły a to bardzo dobry znak :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sezon grzybowy...

Więc ja Ci powiem kolego że już 3 tyg. temu kosz podgrzybków takich do suszenia.
Dziwnie wcześnie jak na ten gatunek. Podobno zima ma być wczesna i sroga.
Chyba coś w tym jest bo wiewiórki zapieprzają jak "dzikie" :) po leszczynach.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sezon grzybowy...


to znaczy, że co ? - grzyby - są dla tumanów i mniej oczytanych ?

grzybny rok ? ... zadzwoń do wróżbity Macieja, on prawdę Ci powie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sezon grzybowy...



Prawdziwki zbieraliscie te z letniego wysypu,
podgrzybki tez.
Potem bedzie jesienny tego i tamtego gatunku,
a wtedy to bedzie szalenstwo.
Te jesienne sa mniej ,robaczywe',zwlaszcza pod
koniec sezonu.

PS.Zez to zbiera,ale ,boczniaki' na scianach swojego
pokoiku.Takie wspaniale okazy ,wyrosli' po ostatnich
deszczach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sezon grzybowy...

siwysiwy

jesteś robaczywy jak te grzyby z letniego wysypu, a z grzybów to masz grzybicę mózgu ,


nie zachowuj się jak kretyn, ty debilu, wydaję ci się, że jesteś zabawny ?

p.ierdolisz bzdury jak potłuczony, nic nie dociera do twej pustej mózgownicy, a masz tak nasrane w głowie, że aż ci oczy zbrązowiały,

co sprawia, że jesteś ślepy i głuchy i nic do ciebie nie dociera ? czy na łeb zakładasz kondoma a w uszach nosisz tampony OB. ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sezon grzybowy...

Fakt, letnie w 90 % są robaczywe, dlatego nie nastawiam się w lato na robienie grzybowych zapasów. Z tego co się orientuję pogoda tej jesieni ma sprzyjać grzybom a już zaraz wrzesień więc Panowie szykujmy koszyki i miejsce w piwnicy ;) Miałem nadzieję, że po wczorajszych burzach z ulewami noc będzie ciepła, dziś amatorzy kurek mogliby zaszaleć ( w sumie i tak pewnie mogą, kurki nie potrzebuję tak dodatnich temperatur jak prawdziwki czy podgrzybki). Ja co roku zbieram podgrzybki od początku września, i są to obfite zbiory moich ulubionych grzybków :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org