poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Alle... i Poczta

Witam chciał bym się kogoś poradzić lub może miał podobną sytuacje z allegro pocztą i takimi ludźmi ... więc : Wystawiłem pewien przedmiot z elektroniki na allegro a że przedmiot nie był dużych gabarytów to wziąłem opcje Paczka Pocztowa i List Polecony no i pewien nie kulturalny pan kupił ten przedmiot wybrał listem wpłacił mi po 2 dniach a ja tego dnia co wpłacił wysłałem w pudełku dobrze zabezpieczone i to wszystko do koperty bombelkowej no i jak wiadomo mamy okres wakacji to człowiek na urlop wyjeżdża itd. i po 3-4 tygodniach ten pan mi pisze że jestem oszustem że już nie chce żebym wysyłał mu przedmiotu i chce zwrot pieniędzy do końca tygodnia (czyt. Jutro) kwota to 90 zł lub sprawę jak to się określił ''poślę na policje i że wszyscy co go wykiwali później mocno żałowali ..." mu odpisałem że wysłałem itd. bo miałem przed wakacjami 5 aukcji i każdemu wysłałem i wszyscy dostali paczki oprócz tego pana co listem chciał i teraz moje pytanie co zrobić ? bo przypomniało się że dostaje kartę z potwierdzeniem wysyłki z poczty ale się zagubiła i nie mam dokumenty na potwierdzenie wysyłki i czy lepiej zwrócić kasę czy zignorować albo czekać na wezwanie na policje (tego ostatniego to ja nie potrzebuje bo i tak człowiek traci nerwy na tym allegro ) , co policja w tej sprawie może zrobić a co ja ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta

Skoro nie masz potwierdzenia nadania paczki (listu) z poczty to wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem byloby oddac pianiadze niz sie ciagac po sadach i policjach



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta



Zeskanuj to potwierdzenie lub zrob xero i wyslij
mu mailem.Tak samo,jesli chodzi o policje to
przeciez masz kwit nadania i numer wysylki
to nic ci nie moga.
Ja kiedys mialem podobna sytuacje to udalem
sie z takim kwitem do kierownika poczty i po
jakims (5dni) czasie przesylka sie znalazla.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta



Teraz doczytalem.Jesli nie masz kwitu nadania to p....a!
Kasa albo zycie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta

No ale w tym problem że nie mam tego papierku został zalany i wywalony jak reszta i minął miesiąc a gościu nic nie pisał w sprawie przesyłki tak to normalnie wszyscy po tygodniu pisali czy wysłałem a i zauważyłem że ma 60 negatywnych komentarzy a 40 właśnie od sprzedających np taki

"Nic od niego nie kupujcie i nic mu nie sprzedajcie! Arogancki oszust i wyłudzacz. Po zakupie towaru wmawia sprzedającym, że towar jest wadliwy i próbuje wyłudzić pieniądze. Ciekawe ile jeszcze negatywów zanim zablokują mu konto.

a drugie to ja tej policji to też nie wierze jak oni się poważnymi rzeczami się nie zajmują to tu za 90 zł będą biegać bo gościu ubzdurał se że nie dostał paczki albo dostał a pewnie się coś uszkodziło a to już mu nie zbedne bo pewnie nie działa to kase chce :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta




Psy i za zlotowke cie w.....ją!
Nie patrz ze to tylko 90zl.Jest pokrzywdzony,
jest winowajca wiec zrobia swoje.
Strzela ci sprawe za ktorej postepowanie
ty przybulisz i z 90-u zrobi sie 90x7np.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta

idz na poczte i wez duplikat nadania-proste-przeciez pamietaszz kiedy wysylales

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta

Jeżeli mu popuscisz, następnych będzie próbował kiwac.
Jeżeli poczta wyda Ci duplikat a jeszcze lepiej by było gdyby potwierdzenie odbioru to sytuacja może się odwrócić i to Ty mógłbyś go oskarżyć o wyłudzanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta

Nawiasem ciekawe że handlujesz towarem a nie masz na to kwitów.
Akurat w tym problematycznym przypadku się zagubił...
Ciekawe.... co nie znaczy że nie możliwe.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alle... i Poczta

A na poczcie nie mogą pomóc??Przecież tez prowadzą te swoje magiczne księgi listów i paczek -jeśli był priorytet z potwierdzonym odbiorem -to można chyba to sprawdzić właśnie na poczcie. Powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org