poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
co wybrać ? wady i zalety

tv LCD ,LED ,PLAZMA ??? proszę o opinie !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety



Moj znajomy elektronik,czesto mi powtarzal.
LCD tak,PLAZMA-nie,bo cholernie pradozerna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

lcd

co się martwisz co się smucisz ze wsi jesteś na wieś wrócisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

blad - plazma w ciagu roku zbaierze ci moze max 30-50 zl wiecej.... jesli malo ogladasz TV to plazma zdecydowanie jesli TV non stop wlaczony to LCD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

LCD ale nie marki no name , ludzie kupują myślą że zaoszczędzą przeważnie ten badziew psuje się zaraz po po okresie gwarancji ,naprawa kosztuje nie rzadko pól nowego lcd .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

Średnie zużycie prądu PDP vs LCD - przekrojowe badanie.

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/64762-srednie-zuzycie-google-page-rankingadu-pdp-vs-lcd-przekrojowe-badanie.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

plazma nowa na ustawieniach eko da znacznie lepszy obraz i niewiele większe zużycie pradu. w porównaniu do ceny zakupu myślę ze to się bilansuje z korzyścią dla plazmowych tv.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

czyli rozumiem że plazma ma lepszą jakość obrazu ale i rachunki za energię są ,,lepsze,, no cóż coś za coś !
dziękuje za podpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

to nie te czasy, gdy pierwsze plazmy pożerały 250-300 W.
zużycie energii przez obecne plazmy 42'', np. aktualne modele LG, mieści się w przedziale 90-190W (w zależności od jasności wyświetlanego obrazu).

średni pobór mojej plazmy to 130W. nie odczułem tego w rachunkach.
Jeżeli tv oglądany będzie wieczorem - wtedy plazma świeci słabiej (czujnik oświetlenia) co drastycznie zmniejsza pobór prądu.

LCD natomiast "ciągnie" praktycznie non stop tę samą wartość. często jest to powyżej 150W.

Mit o "strasznym" poborze prądu przez telewizory plazmowe można więc uznać za obalony.




wybór telewizora nie jest jednowarstwowy i na pewno w dzisiejszych czasach nie zależy on w stopniu większym niż minimalny od poboru energii.
a ludzi i głupich komentarzy z ceneo albo opinii w sklepach internetowych też nie ma co czytać. każdy chwali swoje. nawet tu na tym forum. taki kraj pełen owiec i baranów...


musisz sam ustalić co i kiedy będziesz oglądał - bo to jest najważniejsze.
jeżeli interesuje cię tylko cyfrowa telewizja satelitarna w jakości HD - kup sobie LCD lub LEDa (praktycznie to samo). jeżeli do tego korzystasz z filmów Blue-Ray, to LCD też będzie świetnym rozwiązaniem.

jeżeli natomiast oglądać będziesz telewizję w jakości SD, jeżeli masz w domu kablówkę, w żadnym razie nie kupuj LCD. Plazma lepiej radzi sobie z sygnałem niższej jakości. technologia plazmowa więcej "wybacza", nie widać mocno pikseli, obraz jest całkiem niezły i bardzo wyraźny.
oczywiście sygnał HD na plazmie podobnie jak na LCD wygląda wspaniale.

liczy się też, czy będziesz oglądał filmy DIV-X na tym telewizorze. pewnie tak, bo to obecnie najpopularniejszy format video. DIV-Xy mają niską rozdzielczość, z reguły coś ok. 700x300px, i przy tym wyglądają bardzo dobrze na plazmie. na LCD rażą niedoskonałościami.

napisałem "co i kiedy" będziesz oglądał, bo też liczy się właśnie to "kiedy".
jeżeli oglądasz tv głównie wieczorami, to, skoro mimo wszystko interesuje cię poboru prądu, wieczorem, w ciemnym pomieszczeniu, plazma zużywa znacznie mniej energii niż LCD.

pozdro.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

A obalisz mit, że plazma wydziela więcej ciepła?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

A ja bym wziął w LED'ach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

ja bymn wzial na zwyklych zarufkah z klatki



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety


mam dwa telewizory jeden ; dwuletni LG 42 Lp2510-ZB LCD 42 cale, 100 Hz, a ostatnio kupiłem SONY KDL 46 EX 720 - LED 46 cali, standard HD: FullHD, obsługuje 3D, 100 Hz, różnica w odbiorze ogromna , nie znam się na tym ale na pewno wynika to z nowszej technologii, lepsza matryca ?,

może LG jest żle zaprogramowany ? czerń jest fatalna a i te odbicia, odblaski,
... jednak za jakość się płaci w tym wypadku SONY podwójnie droższy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety


a , są jeszcze telewizory LED 200 Hz, ale to już inna bajka i cena potrójna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

Autor: Brzeczyszczykiewicz (---.elomza.pl)
Data: 17-08-11 12:02

A obalisz mit, że plazma wydziela więcej ciepła?



energia elektryczna dostarczana do telewizora nie zamienia się jedynie w energię cieplną.
nie wiedziałeś, to teraz już wiesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co wybrać ? wady i zalety

ciekawe i przydatne :

http://technowinki.onet.pl/multimedia/telewizory-o-najlepszej-i-najgorszej-relacji-jakos,4824095,0,foto-male.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org