sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
DVB-t w Łomży

Czy ktoś z was odbiera cyfrową telewizję naziemną w Łomży? Jak tak to z jakiego kierunku, z jakiej anteny i jaki poziom sygnału występuje. Dzięki z góry

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

I jeszcze jakie kanały?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

16 lipca rusza emisja testowa drugiego multipleksu z nadajnika w Krynicach koło Białegostoku
http://www.emitel.pl/strona-glowna/aktualizacja-harmonogramu-emisji-testowych-mux2

Drugi multipleks to polsat, tvn, tvn7, 4, tv puls, 6, polsat sport news.

Od 1 sierpnia testy przejdą w emisję regularną. Pytanie tylko czy nadajnik nas dosięgnie. Na pewno nie z anteny pokojowej. Zapewne potrzebna bedzie mocna zewnętrzna antena kierunkowa.

Z łomżyńskiego nadajnika dvb-t nie będzie nadawane. O ile mi wiadomo to są pojedyncze przypadki łapania sygnału w Zambrowie z nadajnika w Łosicach koło Siedlec. Jeśli chodzi o Łomżę to myślę, że tylko nadajniki Białystok lub Olsztyn wchodzą w grę.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

niestety nadajnik ten nie obejmie swoim zasięgiem naszego miasta. odam dla podkreslenia jakie to zadupie ,że żaden z nadajników telewizji cyfrowej w tym roku nie bedzie obejmował naszego miasta. Popatrzcie sobie na mape zasięgów nadajników.

Riposta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

Teoretycznie Riposta masz rację, ale jak to będzie w praktyce będzie można stwierdzić samemu przeprowadzając testy. Jesli ktoś odbierze sygnał w Łomży to mam nadzieję, że podzieli się informacjami szczegółowymi na forum. Propo telewizji naziemnej polecam forum satkuriera a dokładniej dział poświęcony dvb-t w podlaskiem:
http://forum.satkurier.pl/viewforum.php?f=141




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

A może po prostu trzeba w jakiś sposób wpłynąć na emitel. To oni wprowadzają dvb-t w Polsce. W roku 2013 mają zaprzestać nadawać telewizję analogową naziemną. W przypadku Podlasia to tysiące domostw zostanie pozbawionych TV (chodzi mi o mieszkańców wsi, nie każdego stać na satelitę) ze względu na zasięg. Patrząc na mapy zasięgu dvb-t to nasze okolice są w ciemnej d... :/ A wystarczy niewielki nadajnik aby pokryć te białe plamy na mapie. Dvb-t jest super! Aktualnie mieszkam w Warszawie i mam TVP1, TVP2, TVP Warszawa, TVP Historia, TVP Kultura, Polsat, Polsat HD, TVN, TVN +1 (emisja opóźniona względem TVN o godz) TVN siedem, TV4, TV6, TV puls, TV puls2 i Polsat sport news. W super jakości (odbieram to na karcie DVB-t w PC). Bardzo chciałbym aby również to było dostępne w Łomży. Nasza Łomża to duże miasto i powinniśmy móc korzystać z tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

trzeba zachęcić nasze władze do podięcia jakiś kroków
żeby i u nas to działało
zbliżają się wybory można ich o to popytać bo może oni niewiedzą
o takim problemie w naszym regionie bo wszyscy pewnie mają
wykupione jakieś pakiety z cyfry i niemartwio się że niebędą mieli
co oglądać

gitara gra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

Jeśli nie B-stok i Olsztyn, to do końca roku uruchomią nadajnik w Ostrołęce z mux 2 czyli aktualnie Polsat, TVN, TV 4, TV Puls, TVN 7, Polsat News Sport
jeśli chodzi o mux 3 czyli aktualnie TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia nadajniki mają być uruchomione na 98% terytorium Polski do kwietnia 2014 - źródło: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/harmonogram-wdrazania-mux-3
A czy (teoretycznie) będzie można odbierać proponuję zajrzeć na http://www.dvbtmap.eu/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

Drugi multiplex z Krynic już nadaje. Wszystko działa na zwykłej antenie siatkowej :D




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

Odświeżam, żeby nie zakładać kolejnego tematu.
I jak się spisuje dvb-t na chwilę obecną w łomży? Co ściągacie, gdzie i czym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

Właśnie, ja też jestem zainteresowany tematem, ktoś ściąga??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-t w Łomży

chyba na szosie zambrowskiej coś jest,jakiś nadajnik?
tak słyszałem?

w sumie te co są dwa jeden polsatu,a drugi 2 to pewnie to będą nadajniki cyfrowe- zostaną przerobione!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org