wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomżyńscy ochroniarze

Witam wszystkich. Chciałbym poruszyć temat ochroniarzy pracujących w łomżyńskich sklepach-marketach (stokrotka,biedronka,sklepy budowlane itd.). Większość osób zatrudnionych jako "ochroniarze" wzbudzają śmiech i rozpacz zarówno w moim odczuciu jak i zapewne w wielu z was. Mianowicie chodzi o to, że firmy ochroniarskie bardzo często zatrudniają osoby, które nie mają fizycznych predyspozycji do pracy w tym zawodzie. "Ochroniarze" posiadający grupę inwalidzką: emeryci, osoby słabe fizycznie (zapewne i słabe psychiczne) nie wzbudzają w mnie poczucia bezpieczeństwa. Podobne zdanie ma z pewnością nie jedna osoba pracująca na terenie obiektu "chronionego". Niejednokrotnie byłem świadkiem incydentów, gdzie kilku nastoletnich łobuzów wywierało sytuacje stresowe zarówno na pracownikach jak i klientach. W tej sytuacji ochroniarz należycie przygotowany do pełnionego zawodu powinien zainterweniować, rozgonić szajkę łobuzów i uspokoić świadków zdarzenia. Niestety sytuacja której byłem świadkiem zakończyła się totalnym brakiem profesjonalizmu ze strony "ochroniarza", który zauważywszy rozróbę schował się w WC. Czy potrafi mi ktoś podać konkretny powód czemu owe firmy ochroniarskie (które powinny ZAPEWNIAĆ OCHRONĘ) zatrudniają ludzi nienadających się na ochroniarzy(ludzie z grupa inwalidzką: emeryci, osoby słabe fizycznie i psychicznie) poza tym, iż pracodawcom zależy na redukcji bądź na nie ponoszeniu dodatkowych kosztów, których gwarancją jest zatrudnienie osób z orzeczeniem niepełnosprawności? Czemu łomżyńscy biznesmeni szukają oszczędności kosztem młodych,zdolnych do pracy zdrowych ludzi??

Jan Kowalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

To własnie jest Polska :)
Dziwna kraina

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

Dostaja dofinansowania i maja darmowego pracownika!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

tu się z tobą zgodzę widząc takiego ochroniarza nie wiadomo czy bać się czy śmiać są bo są
na pytanie sam sobie odpowiedziałeś przede wszystkim firmy tną koszty






Hans Kloss to wszystkich szpiegów boss.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

Jaka płaca taka praca, jaka praca tacy pracownicy. Jakie firmy taka branża.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

w takim razie co trzeba zrobić, by zmienić tą sytuację? udokumentować nagraniami tą parodię ochrony i wysłać do TVN'u?

Jan Kowalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

tez sie zgadzam z toba,to samo jest z policjantami,wiekszasc to same grubasy zero kondycji i sprawnosci fizycznej,wujek zalatwi a taki smieszny policjant nawet ani razu na drazku sie nie moze podniesc hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

może wtedy firmami ochroniarskimi zajął by się ktoś kto zapewni ludziom ochronę mienia i świadomość bezpieczeństwa przygotowując swoich ludzi jak należy poprzez szkolenia takie jak pierwsza pomoc, samoobrona, interwencja i wiele innych

Jan Kowalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

Skoro firmy ochorniarskie dostaja kasę od PFRON-u za zatrudnienie ludzi z grupą inwalidzką to wykorzystują ten fakt.Ludzie daja kase lekarzom za załatwienie grupy i karuzela sie kręci.
Z policją to inna sprawa,mnie śmieszy kobieta policjant.Przecież to jest skandal.Ale w imie równouprawnienia...... za biurkiem czy gdzieś w okolicach biurka mogłaby się sprawdzić,ale na ulicach postrachu nie budzi.A skoro przyjmuje się kobiety do prewencji,to i facetów tego pokroju również....
Trzeba zlikwidowac wszelkie ulgi,dopłaty,zapomogi.I po sprawie doceniać sie będzie ludzi zdrowych i w pełni sił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

dramat sie zacznie jak zaczna przyjmowac ludz z orzeczeniem o niepelnosprawnoci do strazy pozarnej. To wszystko tak glupio funkcjonuje ze musi stac sie jakas tragedia(w tym temacie np.smierc kasjera) zeby przepisy dotyczace firm ochroniarskich zmienily sie na korzyszc obywateli

Jan Kowalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

Każdy orze tak jak może........



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

kowalski pracujesz w ohronie? Wulobbuj zmiane przepisów ustawy o ochronie osób i mienia oraz ust o bezpieczenstwie imprez masowych.ja sie podejme stworzenia projektu,i po sprawie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

z tymi ochroniarzamito prawda. Czasami aż mi ich żal bo sa tacy wątli.

Riposta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

Ee! kowalski i spółka a czy wy pasujecie tam gdzie pracujecie??? Jak oczywiście macie jakąś pracę;)
Bo w Łomży gdziekolwiek by się człowiek nie udał czy to jakiegoś urzędu lub innej instytucji to po spotkaniu z pracownikami tych placówek wniosek jest jeden: pełno ludzi na nie swoim stanowisku a mniemanie o sobie o cho cho!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

nikt nie napisal tu ze ma o sobie wysokie mniemanie. praca ochroniarza wymaga pewnych predyspozycji, ktorych wiekszosc ochroniarzy nie posiada. wyobraz sobie sytuacje ze twoja zona pracuje w sklepie, przychodzi pijany klient i zaczyna awanture. twoja zona doswiadcza duzego stresu a ochroniaz ktory powinien zareagowac wlasnie ma kloca w majtkach i udaje ze go nie ma. wiec po co wlasciwie stawiac taka sierote na ochroniarza? poza tym wkurza mnie fatk ze wiele lomzynskich firm w tym takze ochroniarskie szukaja oszczednosci poprzez zatrudnianie cwaniaczkow ktorzy zalatwili sobie grupe inwalidzka gdzie nic im tak naprawde nie dolega (osobiscie znam kilka takich osob) przez co wielu ludzi w przedziale wiekowym od 19-50 lat traci mozliwosc zatrudniena.

Jan Kowalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

mysle ze jak kazdy bedzie pilnowal swojej dupy to bedzie ok ;)
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

też zauważyłem sporo oferm i emerytów, już od dawien dawna tak jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

TE kowalski, kto Ci takiej sieczki w głowie narobił. Chłopie opanuj się, ochroniarze w tych sklepach nie są po to by taki zwykły Kowalski czuł się bezpiecznie i by nic Ci się nie stało jak pójdziesz na zakupy do Biedronki, Kauflanda czy tez Stokrotki. Oni zatrudniani są na potrzeby sklepu a nie klienta. tak było jest i będzie. Zapraszam do lektury prawa, taki ochroniarz nic nie może zrobić, bo on nie ma takiego prawa, bo znając życie i nasz kraj, gdyby zainterweniował w jakiejś gorącej sytuacji, to mogłoby to obrócić się przeciwko niemu. To sklepy określają co taki ochroniarz może zrobić, a czego nie może zrobić. Jedyne w czym przyznam Ci trochę racji to wygląd, fakt pozostawia czasem trochę do życzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

a tak sobie myślę,że ochrona jest spoko,tylko wyprzedza nasze spoleczęństwo.wedlug przepisów,kupcy zapewniają ochronę,pytanie :Kiedy spoleczeństwo dorośnie do tego,by tacy *ochraniarze*wystarczali?pozdrawiam



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

masz racje wyprzedza spoleczenstwo w procesie ewolucji i juz nawet sa w finalnym stadium rozwoju :D
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.wordinfo.info/words/images/evolution-of-man.gif&imgrefurl=http://wordinfo.info/unit/3352/ip:10/il:E&usg=__IYj-J652n-Jfpr94u0DN0DghuB4=&h=400&w=434&sz=86&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=3MHRO6i8l1szHM:&tbnh=168&tbnw=182&ei=TusMTre_JMed-QbY89H1DQ&prev=/search%3Fq%3Devolution%2Bprocess%26um%3D1%26hl%3Dpl%26biw%3D1280%26bih%3D831%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=976&vpy=91&dur=424&hovh=216&hovw=234&tx=148&ty=67&page=1&ndsp=20&ved=1t:429,r:9,s:0&biw=1280&bih=831

Jan Kowalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńscy ochroniarze

Łomża nie jest taka gangsterka, żeby zatrudniać pracowników z licencjami :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org