sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pierwszeństwo na Legionów

Miałem dziś przykre zdarzenie. Jadąc Aleją Legionów od BP do Prefbetu mamy do dyspozycji 2 pasy. Potem jeden z nich się kończy (ten od chodnika). Kolega jadący szarą toyotą pasem przy chodniku nie potrafił zrozumieć, że musi ustąpić mi pierwszeństwa, a wręcz odwrotnie - przyciskał gaz na maxa. Po naciśnięciu klaksonu wymachiwał zbulwersowany rękoma i robił miny jakby chciał mnie zastrzelić. Oczywiście miał mnie w d.... i wymusił pierwszeństwo. Koledzy, kiedy nauczymy się wreszcie poprawnie jeździć i być bardziej życzliwi dla siebie? Gdybym nie zatrąbił to nigdy nie dowiedziałbyś się, że popełniasz wykroczenie i kiedyś tak jadąc spowodował wypadek!


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

W tym samym miejscu miałem już kilka razy taką sytuację, tak samo jak Tobie posłano mi kilka groźnych gestów i zapewne niezłą wiązankę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

Zablokuj przejazd i zadzwoń na odpowiednie służby to mu wytłumaczą przepisy drogowe.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

cos Ci sie pomyliło, bo kończy się lewy pas a nie prawy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

to juz wiem dlaczego lomzyniaki jezdza jak debile. jak wy nawet nie wiecie ktory pas sie konczyi ktory ma pierwszenstwo to masakra. a poza tym od kiedy to skreca sie z lewego pasa w prawo??? chociaz i takie przypadki sie zdarzaja. zacznijcie jezdzic na rowerach!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

No właśnie przecież to kończy sie pas lewy a nie ten przy krawężniku ???? O co cho ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

tak jak jest teraz to faktycznie konczy sie prawy chyba dawno tam nie bykiscie wiecie ze trwa przebudfowa tej ulicy i prawy pas dalej sie konczy i zjezdza sie na lewo strone

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

Zawsze pierwszeństwo ma jadący swoim pasem a nie skręcający na drugi pas,jeśli zajeżdzasz komuś - wymuszasz pierwszeństwo - prosta sprawa,nie zależnie czy remont czy nie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

prawy pas nie kończy się, tylko jest odrobinę zwężony w dalszej części.
nie daje to prawa do pierwszeństwa tym jadącym lewym, pomocniczym pasem.
musiałaby być reorganizacja ruchu oznaczona żółtymi pasami poziomymi, abyś miał rację, peter.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

Dokładnie.Kończy się lewy pas obok PrefBetu,a dalej jest zwężenie na prawym małe i tyle...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pierwszeństwo na Legionów

no właśnie, a gościu chciał z lewego wbić się na prawy, czyli kolega miał prawo Cię zastrzelić ;P

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org