niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pogańskie święto?

Otoczka materialna przyjęcia pierwszej komunii świętej przez dziecko doprowadziła do spoganienia tego święta - uważa ks. Kazimierz Sowa, szef kanału Religia.tv.
Komunia na tłusto - komunijne ekstrawagancje
Szef Religia.tv ocenia, że temu świętu coraz częściej towarzyszy atmosfera imprezy, a samo wydarzenie zyskuje charakter towarzyski, a nie religijny.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ksiadz-sowa-to-swieto-jest-spoganione,1,4303975,wiadomosc.html

Oto księżulo wścieka się, że owieczki pełnymi garściami czerpią ze świeckiego stylu życia laicyzując nawet najbardziej "święte" z wszystkich "świętych" obrzędów. Ludzie wyprzedzają zarządców kościoła reformując swą religię zanim sukienkowi o tym pomyślą.



Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pogańskie święto?

Obserwuję w twoich postach stan maniakalno - depresyjny.
Idź do lekarza (w twoim wieku na pewno cię już nie wyleczy, ale chociaż zadziała objawowo).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pogańskie święto?

nie słuchaj paplik trzeba jechać po klechistanie na każdym kroku tak żeby więcej osób zrozumiało że są je.b.ani w rogi jakimiś baśniami andersena

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pogańskie święto?

a co może nie prawda komunie organizują na 60-100 osób
prezenty to już nie komputery a skuter i quady
a Kościół z tego nic niema bo zamiast na tace wszystko idzie na przyjęcia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pogańskie święto?

Miałam komunię dzieci i to było naprawdę piękna i wzruszająca uroczystość .Miałam łzy w oczach i dzieci przystępujące do i Komunii były przejęte i skupione . To zależy od przygotowań Komunijnych ,od osób ,które zajmują się dziećmi przed Komunią i rodziców ,dziadków i dalszej rodziny .Od ich postawy i tego co dziecku przekazują te osoby ....,jak matka z ojcem wynajmują limuzynę i robią listę prezentów jak na wesele to co się dziecku dziwić



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pogańskie święto?

Re: franio30

Weź ty się nieraz stuknij w czoło zanim coś napiszesz. Pretensje kieruj nie do mnie tylko do ks. Sowy, którego zacytowałem w kwestii "spoganienia" święta 1 komunii, a jest to klecha nie tuzinkowy, tylko szef religijnego kanału TV publicznej.

Re: dziadka_kalesony

Szanuję uczucia religijne ludzi, również te związane z 1 komuną. Jednak chcę zwrócić uwagę na fakt, a zauważają to również księża, że coraz więcej ludzi organizuje 1 komunie jako bardziej imprezę świecko-towarzyską niż religijną, a świadczy to o tym, że nie wszyscy kierują się naiwną wiarą. Zastanów się choć przez chwilę, co rozumie z tych obrzędów niespełna 10-letnie dziecko? Z czego taki dzieciak ma spowiadać się i dlaczego ma spożywać "ciało Chrystusa"?!?, jakie grzechy może mieć na sumieniu?! To takie staroświeckie i bardzo anachroniczne. Nigdy nie pozwoliłbym na spowiedź swego dziecka do ucha jakiegoś faceta w czerni bez mojej obecności przy tym. Standardy współczesnego świata wymagają, aby takie decyzje, jak 1 komunia były podejmowane osobiście przez dorosłych ludzi, a nie poprzez indoktrynację tak małych dzieci. Skutki tego dziwoląga są takie jakie są.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pogańskie święto?

repaplikacja

nie odniosłem się do treści, z którą de facto się zgadzam, tylko personalnie do twojej, nudzącej w kółko o tym samym, osoby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pogańskie święto?

dziadka kalesony napisałeś że to piękne przeżycie a kościół z tego nic niema,
otóż muszę cię rozczarować MA i to dużo ty myślisz że zkąd wzięła się ta bujda na resorach że 99 procent Polaków to katole?

Więc jeżeli statystycznie 99 procent to katolicy to wyobraź sobie ile rząd daje im kasy z naszych podatków na różnego rodzaju budowy, renowacje sanktuariów mają też nie mały wpływ polityczny na to co dzieje się w kraju

Ale widzę że jak większość trzódki nie masz o niczym pojęcia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pogańskie święto?

sory nie do dziadka kalesony tylko do łomża mocne tekst wyżej

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org