poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Blog

Mam pytanie czy pisząc bloga można napisać prawdę o jakiejś osobie używając jej imienia i nazwiska? Bo np jak się później np w Googlach wpisze się imię i nazwisko tej osoby to ukaże się pewnie również informacja o niej z mojego bloga, tak?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

Blog to coś podobnego jak forum, wiadomości. Jest to udostępnianie publiczne pewnych treści. Zatem jeśli na blogu umieścisz imię i nazwisko osoby niepublicznej w życiu społecznym osoba ta ma prawo pozwać Cię o udostępnienie danych osobowych. Konkludując, nie można ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

:( Szkoda....ta osoba narobiła ( narobił )wiele krzywd i czuje się bezkarna....trudno, muszę znaleźć inny sposób ostrzeżenia przed nią ( nim )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

czy imię i nazwisko to dane osobowe? jeżeli np. nie podajesz nic więcej aby zidentyfikowac gościa No nie wiem..... np. Jan Nowak ilu jest w Polsce Janów Nowaków? czy janów Kowalskich?



. Dane osobowe
Definicja danych osobowych znajduje się w art. 6 ustawy. Danymi osobowymi są wszelkie informacje dotyczące konkretnej osoby, za pomocą których bez większego wysiłku można tę osobę zidentyfikować, chociaż nie jest ona wyraźnie wskazana. Możliwą do zidentyfikowania jest taka osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności poprzez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

Do danych osobowych zalicza się więc nie tylko imię, nazwisko i adres osoby, ale również przypisane jej numery, dane o cechach fizjologicznych, umysłowych, ekonomicznych, kulturowych i społecznych.

Danymi osobowymi nie będą zatem pojedyncze informacje o dużym stopniu ogólności, np. sama nazwa ulicy i numer domu, w którym mieszka wiele osób, czy wysokość wynagrodzenia. Informacja ta będzie jednak stanowić dane osobowe wówczas, gdy zostanie zestawiona z innymi, dodatkowymi informacjami, np. imieniem i nazwiskiem czy numerem PESEL, które w konsekwencji można odnieść do konkretnej osoby.

Dane „zwykłe”
Nie jest to pojęcie zdefiniowane w ustawie o ochronie danych osobowych, ale tak nazywane są dane osobowe poza wymienionymi w art. 27 ust. 1 ustawy. Zaliczamy do nich np. imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, nr PESEL.
https://edugiodo.giodo.gov.pl/file.php/1/ODO/ODO_R02_03.htm

może poczytaj tu:

http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/30263-nazwisko-imie-na-forum.html

http://forumprawne.org/prawo-cywilne/45480-czy-samo-imie-nazwisko-juz-dane-osobowe.html

http://webhosting.pl/GIODO:.zdjecie.imie.oraz.nazwisko.na.Naszej_Klasie.pl.to.nie.dane.osobowe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

ale chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi hehe, co serwis to inna odpowiedź:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

W kazdym badz razie taka osoba moglaby sie domyslic ze chodzi wlasnie o nia i jakby sie wkurzyla to moglaby wystapic na droge sadowa i wygrac proces o np. publiczne znieslawienie. Dlaczego twarze niektorych wielkich przestepcow nie sa wcale ujawniane? Jakis czas temu chyba w uwadze byl reportaz o jakichs zlodziejach co napadli na sklep, pobili kasjerki cos w tym rodzaju i wlasciciele sklepu wywiesili zdjecie przestepcy i policja kazala im to zabrac. Tak, wiec jesli przestepca ma czasem wieksze prawa od poszkodowanego to raczej takie publiczne wypowiedzi tez moglyby miec swoj final w sadzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

przeciwko tej osobie jest sprawa w prokuraturze i jakby została uznana winną to można ujawnić jej imię i nazwisko właśnie np w blogu żeby ostrzec innych przed tą osobą ( bo chyba innej możliwoście nie ma w internecie )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

to co wyżej napisałam to miało być pytanie ( zapomniałam postawić : " ? " )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog



Sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości w określony sposób, jeżeli uzna to za celowe, w szczególności ze względu na społeczne oddziaływanie skazania, o ile nie narusza to interesu pokrzywdzonego.

http://kodeks-karny.wieszjak.pl/kary-i-srodki-karne/211754,Podanie-wyroku-do-publicznej-wiadomosci-at-50.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

moze moje pisanie o tej osobie byłoby w jakiś sposób usprawiedliwione ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

Tak ale inicjał chyba możesz podać czy pseudo nic poza tym. Ktoś jest sprytny to zemsty może Ci sprawę założyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

Tego typu FRANEK W pseudonim SssssN

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

A jak to jest jeśli dostęp do bloga jest na hasło, to nikt kto wpisze coś w google nie przeczyta nic?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

Najpierw musisz wpisać żeby Ci google podało hasło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

ja właśnie chcę żeby był wgląd do niego czyli bez hasła bo tak to po co

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

Jeśli ustawisz hasło na bloga to nikt nie będzie mógł go czytać bez hasła...Fakt jest taki, że robot indeksujący Google też napotka tylko stronę gdzie trzeba wpisać hasło i nie dotrze do podstrony gdzie są dane tej osoby. W sumie to już nie rozumiem jaki jest cel pisania o tej osobie :/

-----------------
najlepsza blogowa platforma to wordpress.com



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

no i kolejny troll

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

Green jak jakiś pedofil czy inna tego typu menda,pisz do mnie na @ postaram się rozwiązać twój problem,ale jak to jakieś sprawy osobiste to radź sobie stary sam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blog

zawsze możesz podpatrzeć jak inni to robią :)
świetnie zachowuje sie ten blog: http://blog.mirjan24.pl/ serdecznie polecam lekturkę :)

kamyki_80

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org