niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Paranoja goni paranoję
Panie Dyrektorze MOSiR-u proszę mi łaskawie odpowiedzieć publicznie czy majątek, którym pan zarządza jest pana prywatną własnością czy może jednak własnością nas Łomżyniaków? Pytam dlatego ze nie rozumiem pańskich decyzji za cho....rę.
1. jest nowy basen wiec wymyślił Pan ze skróci godziny pracy Pływalni Nr 1 do godz 20tej ...ale już nie raczył pan zadbać o tych ,którzy wykupili karnety i nie będą mogli ich wykorzystać ( bo np. dłużej pracują albo nie lubią tłoku-do
20 tej są na basenie grupy zorganizowane i do ogólnego użytku są najczęściej tylko 3 tory)........
2. nie raczył pan również na etapie przetargów do pływalni nr 2 zadbać o to żeby systemy elektroniczne na obydwu pływalniach były ze sobą kompatybilne.... za trudne do wymyślenia Panie Dyrektorze???? przecież to jedna kasa MOSiR-u(podobno obecnie jest to nie do przeskoczenia)
3 Nie organizuje Pan życia sportowo-rekreacyjnego miasta , a jest to pańskie zadanie ( a może nie? to proszę mnie sprostować)
Ma pan bazę więc dlaczego nie przejmie pan organizacji rozgrywek międzyszkolnych po nieistniejącym ponoć szkolnym związku sportowym itd. itd. ..i tak pewnie można by wydłużać listę spraw które są dla pana za trudne i nie do przeskoczenia( tak jak niedziałające poprawnie kołowrotki na otwarciu stadionu ( pewnie pan myślał ze ludzie przyjdą na 3 godziny przed meczem i każdy spędzi minutę przy kołowrotku hehehe)
a dzisiejsza "żaba "z długością niecki do pływania (za krótka!!!!!!!) to też nie Pana wina .....hmmmmm to pewnie moja wina (w myśl zasady "ślepy zawinił , a kulawego powiesili"
Prezes LKS-u był z Pana ,że oj ojjojjoj ale tak sobie myślę że jako dyrektor MOSiR-u zasługuje pan na co najmniej podwójne ojojojojojojojojojojojojjjj!!!

pozdrawiam i życzę żeby Pan wziął te wszystkie sugestie pod uwagę i naprawę działalności MOSiR-u zaczął jak najszybciej bo wiosna idzie(najlepiej od siebie!!)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Witam ja też z chęcia przeczytam odpowiedz, bo działanie tej instytucji jest co najmniej dziwne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

To co ten pan odwala to są jakieś jaja.Najgorsze jest że miasto na to pozwala.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Miałem nadzieję, że superprezydent zwolni tego człowieka. Nie było by problemu bo urzędnik ten spartolił tyle spraw, że w normalnym mieście wyleciał by za 10% tego co zrobił(czy też raczej nie zrobił)
Od siebie dorzucę szybkość usuwania usterek(zjeżdżalnia nie działa do dziś) czy też szybkość wprowadzania karnetów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Dlaczego ciągle jest tak drogo ? Masa ludzi dalej jeździ do Zambrowa . I słusznie, ja też .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Czy ktoś zwrócił uwagę na osoby zatrudnione w mosirze (ich ilość i przydatność w takiej pracy).
Pływalnia nr 1 nie jest czynna do 20 tylko do 19.30 a ostatnie wejście tylko o 18.30. Po tej godzinie już nie wejdziecie na pływalnie- chore prawda ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Za mało kasy dyrektor ma na wszystko - niecałe 6milionów złotych.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

wykupiłam karnet na Pływalnię nr 1 za 200 zł w drugiej połowie marca, z myślą, że będę sobie chodziła na basen na 19-20, bo kończę pracę o 18tej.

nikt mnie nawet nie poinformował, że jest planowane skrócenie godzin otwarcia pływalni!

I teraz nie mam jak wykorzystywać karnetu, bo nie mam możliwości dotarcia na basen do 18.30, czyli do tzw. ostatniego wejścia.

nie orientujecie się, czy mogę domagać się zwrotu pieniędzy za wykupiony karnet?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

heheheh tego nie wiem ...myślę ze możesz się domagać ...ale czy ci zwrócą to już zupełnie inna bajka....
jest jeszcze jedne kuriozum.....otóż pan dyrektor zarządził ze ostatnie wejście na pływalnie nr1 może być o godz.18.30!!!! to są jakieś jaja chyba bo nie jest możliwe żeby choćby średnio inteligentny człowiek coś takiego wymyślił... ludzie chcą wydać swoje własne pieniądze ale nie mogą bo takie jest widzimisię jaśnie pana S. ..obłęd ....jeśli to ma jakieś uzasadnienie to ja bym chciał je poznać ...no chyba ze pływalnię nr 1 przejmie w całości SP10 bo tylko dzieci z tej szkoły mają godziny otwarcia basenu dopasowane do godzin wych fiz. ...i na koniec .....panie Prezydencie niech pan ogarnie to wszystko i albo odwoła Pana S. albo zaprzęgnie go do prawdziwej roboty innego wyjścia nie ma .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Banda krzykaczy co każdemu coś nie pasuje, nie rozumiem tego. Mieli jedną pływalnie źle, mają 2 pływalnie też źle, mają do tego stadion też źle bo bramka się zacinała ja pierdziele ludzie ogarnijcie się!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Jak bramka zamknięta to przecież lepiej bo piłka nie wpadnie i nie będzie gola.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

I w czym problem? przecież można spuśćić połowę wody i nie zamykać basenu wcale.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Tu jeszcze mały akcencik sportowy macie , może by u nas coś takiego zrobić?Proponowała bym właśnie prezia z mosiru.http://wiadomosci.onet.pl/wideo/urzednicy-dali-sie-nabrac,9070615,1,klip.html#



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

,,Banda krzykaczy co każdemu coś nie pasuje, nie rozumiem tego..." czytaj ze zrozumieniem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Czytam ze zrozumieniem i większość to są indywidualne niedogodności i wielkie halo z tego robicie. Toć godzinyny pracy basenu nie będą dostosowywane pod grupkę osób które kończą pracę o 18 czy coś takiego, a pozatym inwestycjami i budową takich obiektów jak baseny zajmuję się urząd miasta a nie mosir i jakieś systemy i inne pierdułki zostały z góry narzucone a mosir dostał to pod nadzur i on odpowiada za działanie basenu po wybudowaniu. Żeby nie było że bronie czy coś tylko poprostu orientuje się jak to wygląda i wkurza mnie gadanie ludzi którzy za przeproszeniem gówno wiedzą a się wypowiadają bo im coś nie pasi. Dziękuje i pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Jak czytam te niektóre wypociny to odnoszę nieodparte wrażenie, że obarcza się sprzedawcę bo piekarz źle upiekł.

historia, najlepszym jest nauczycielem, lecz najgorszych ma uczniów - Mahatma Gandhi


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Wy nic nie rozumiecie to nie wina dyrektora tylko ludzi, którzy go otaczają, jakiś czas temu chciałam się tam dostać do pracy były nabory, moje kwalifikacje były ok, ale niestety dowiedziałam się bez znajomości nie przejdę Pani KADROWEJ i tak jest właśnie z tego typu firmami, jakoś nie potrzebowałam koneksji, aby dostać się do firmy prywatnej, a jeśli byście się troszeczkę znali na administracji to byście wiedzieli, że wszelkiego rodzaju zmiany, co do godzin pracy ustala i wylicza kadrowy i to on podsunął Panu Dyrektorowi pomysł zmiany godzin pracy pływalni, bo to są oszczędności na wypłatach i opłatach za utrzymanie. Ja osobiście skupiłabym się na ludziach otaczających Pana Dyrektora i naciskach wywieranych na niego.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Nie dodałam jeszcze, że głównie za różnego rodzaju oszczędności odpowiada główny księgowy w porozumieniu z kadrowym i kierownikami a potem taki wniosek oszczędności przedstawia się Dyrektorowi i już mamy wolne środki na dowolne cele a w tym przypadku premie świąteczne

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

nic dziwnego, że jednym z wniosków z audytu jaki zlecił Mietek na początku kadencji był brak... absolutnie żadnych narzędzi do kontroli lub nadzoru MosiR przez Miasto...

Mietek weź całe te towarzystwo rozgoń we wszystkie strony świata.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Czy MOSiR to może Miejski Ośrodek SPORTU i REKREACJI ?

Jeśli tak to się dobrze składa, gdyż chciałabym się dowiedzieć, jakie imprezy sportowe bądź rekreacyjne zorganizował MOSiR w Łomży na weekend majowy.
Kto widział, kto słyszał? Może ktoś coś wie?

Co w maju bądź czerwcu przewidziano dla Łomżan w zakresie ogólnie pojętego sportu i rekreacji?
Kto widział, kto słyszał?

Może wiadomo komuś, co planowane jest w tym temacie w wakacje, które już przecież za niecałe 2 miesiące?? Planujemy swoim dzieciom wakacje i chcielibyśmy wziąć pod uwagę grafik imprez.
Kto widział, kto słyszał?

Jestem kobietą pracującą i nie mam czasu biegać po Łomży i szukać ogłoszeń na słupach. Natomiast na stronie MOSiR takich informacji brak. Co mi z tego, że dowiem się z oficjalnej strony MOSiR, że odbył się jakiś kolejny turniej w jakiejś szkole (który notabene zorganizowali nauczyciele tej szkoły). Ja chciałabym wiedzieć, gdzie i kiedy odbędzie się jakaś impreza, aby na nią pójść, bądź wziąć w niej udział.

Basen basenem- jest i pewnie się nie zawali. Urząd Miasta wybudował i chwała mu za to. Stadion też wybudowano- ŁKS ma gdzie trenować i rozgrywać mecze. Ale mi się wydaje, że od MOSiR-u chyba Łomżyniacy oczekują czegoś więcej, niż chwalenia się, że otwarto basen i stadion. Jeśli to prawda, co pisze lomza23, że dyr. ma do dyspozycji ok. 6 mln zł, to nawet jeśli na płace i koszty biurowe wyda ok. 1 mln, to i tak zostaje mu ok. 5 mln. Można za to zorganizować niezłe imprezy sportowe i rekreacyjne.
I nie chodzi mi o te organizowane za darmo w szkołach przez nauczycieli.

pluto85, mi tak jak Tobie działanie tej instytucji wydaje się co najmniej dziwne. Ale może się nie znam i czepiam się???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

matka2 jeśli chcesz się czego kol wiek dowiedzieć o działalności MOSiR w Łomży tu masz link do ich strony : http://www.mosir.lomza.pl/ . co prawda nie dowiesz się tam nic o machlojach, które się odprawiają, mam znajomą która tam się dostała nie będę już pisać co musiała wdzięcznościowo podarować P. Kadrowej :) a jest ot bardzo interesująca postać tej instytucji wiem bo moja druga znajoma studiowała z tą Panią w WSAP Ostrołeka i nie stroni ta Pani od żonatych panów, co do głównego Księgowego to jest to człowiek który zajmował się rozbiorem firm upadłościowych i tylko wyrywaniem majątku dla syndyka a nie jego zarządzanie finansowym. No cóż nie pytajcie się, co MOSiR zrobi w wolne dni tylko ile uszczknie dla siebie z pieniędzy, jakie dostaje i to tylko ścisłe grono Dyrektor, Księgowy i Kadrowa. Nie bądźcie naiwni, że kto kol wiek z zarządu MOSiRu odezwie się na tym forum, bo mają Łomżę w tyłku i martwią się tylko o swoje wypłaty, nie długo dopiszę następne nowe informacje, bo na poważnie zajęłam się ich działalnością a ludzie tam pracujący też mają dość ich przekrętów i zaczynają głośno mówić, co się tam dzieje.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

A ja mam wrażenie, że wszyscy powinniście pracować w MOSiR albo w UM i wtedy bylibyście odrobinę bardziej szczęśliwi :) A ty xankax dawno chyba w sądzie nie byłaś że wypisujesz takie bzdury na forum.

Wesołego Alleluja!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

adam78 to nie są bzdury tylko fakty nic innego nie piszę tylko to, co jest faktem, chyba trafiłam w sedno sprawy, jeśli ktoś mnie straszy sądem, to jest forum i można się wypowiadać a do sądu można trafić za pomówienia a nie fakty może mi powiesz, co jest prawdą a co pomówieniem adam78 bo jak widzę to chyba tam pracujesz i jesteś dokładnie zorientowany, a ja we wtorek spotkam się z jednym z waszych pracowników i napiszę następne rewelacje albo przekaże je do gazety to może zajmie się tymi machlojkami prokurator a czuje, że to wisi i tak na włosku bo z tego, co wiem grupa kandydatek na sprzątaczki jest dość rozczarowana kryteriami zatrudnienia niby ich lepszych koleżanek

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

To wszystko jest nic :)
najlepsze ze na nowym basenie podciągnęli ciepłą wodę po d prysznice przy saunie i nie ma mozliwosci regulacji. Tak wiec drogi bacie wychodzisz z sauny i zeby się schłodzić to skaczesz spocony do basenu :) innej rady nie ma. Jednym słowem nie ma możliwosci prawidłowego korzystania z sauny. Jedni wieśniacy nie pomyśleli i pociagnęli ten sam obieg z pryszniców w szatni pod prysznice do sauny, a inni zarzadzający myżlą, ze łomżanie to debile i nie pomyślą, ze to źle po saunie ciepły prysznic brać.

Łomza to piękne miasto, ale wiele wody upłynie w Narwi zanim mieszkańcy i misto staną sie ważniejsze od biurokracji i "kadry zarządzajacej".

SamFart: "Łomża, miasto rond, kosciołów i biedronek.... ;)"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

trójka menedzerów i nic.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Kania ma rację-Z Łomży władze robią wiochę i ograniczają wszystko jeżeli nie mają z tego profitów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

No to nic się nie dowiedziałam.

Nikt nie pisze tu o organizowanych przez MOSiR imprezach , na stronie MOSiR-u takich informacji też nie ma, wnioskuję więc, że MOSiR nie planuje na rok 2011 żadnych akcji sportowych i rekreacyjnych oprócz chodzenia z kijkami.
Ok, wszyscy Łomżyniacy- do kijków!
Więcej to pewnie się nie doczekamy.
Tak myślę sobie- to po co jest ten MOSiR???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Dziś pojawiła się informacja na stronie MOSiR-u o festynie majówkowym dn. 2 maja i biegu rodzinnym 14 maja. Ruszył jednak ktoś główką. Brawo MOSiR. Dzięęęęęęęęęęęęęękuuuuuuuuuujeeeeeeeemyyyyyyyyyyyyy !!!
I prosimy częściej. Po to jesteście.

"Celem działania Ośrodka jest zapewnienie prawidłowej realizacji procesu wychowania fizycznego, uprawiania sportu, rekreacji i rehabilitacji ruchowej oraz upowszechniania kultury i turystyki."

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Widzisz matka2 wystarczy ich przycisnąć i wreszcie Pan Dyrektor pogonił do pracy grupkę darmozjadów od organizacji imprez, lepiej późno niż wcale. Obiecałam nowe rewelacje, ale musiałam wyjechać na szkolenie i trochę się to przeciągnie, ale już wstępnie mogę powiedzieć, że już jestem w posiadaniu informacji, że buty wam pospadają tylko muszę to potwierdzić, bo mogę zostać posądzona o pomówienia, więc musi zostać to dokładnie sprawdzone a wtedy z chęcią zadam parę pytań Panu Dyrektorowi o najbliższych współpracownikach o ile będzie miał odwagę na tym forum odpowiedzieć w końcu zarządza naszym majątkiem i zatrudnia ludzi, którzy powinni być sprawdzeni. To jak Panie dyrektorze możemy na Pana liczyć na tym forum?

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

DO WSZYSTKICH PISZACYCH NA TYM FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WKURZA MNIE WASZE PROSTE GADANIE I TO ZE JAKAS NASTEPNA PANI BEDZIE PUBLICZNIE OCZERNIAC OSOBE I PRACOWNIKOW( MOZE PODASZ JESZCZE ICH NAZWISKA)

LUDZIE WY NIE MACIE MUZGOW, NIC WAM NIE PASUJE
JAK JESTESCIE TACY WSPANIALI I MADRZY TO MOZE SAMI COS WYBUDUJCIE
ZROBCIE A NIE OCZERNIACIE INNYCH
A MOSIR JEST OD TEGO ABY ZAJMOWAC SIE SPORTEM
I OWSZEM ROBIA ROZNE ATRAKCJE, ALE JAK PISALAM WCZESNIEJ ZWIAZANE SA ZE SPORTEM
A WY POWINNISCIE SIE CIESZYC I ZAMKNAC TE PARSZYWE JADACZKI, BO COS SIE DZIEJE W TEJ LOMZY DZIEKI NIM
TAK TO BY WASZE DZIECIAKI PRZED KOMPUTEREM SIEDZIALY I NIC BY NIE ROBILY JUZ NIE PAMIETACIE TAMTEGO ROKU WAKACJI
A CO DO BASENOW TO JAK WAM NIE PASNI TO PROSZE SKARGI SKLADAC DO URZEDU A NIE DO NICH

P.S.
TO FORUM TO DNO BO LUDZIE TYLKO UMIEJA NA NIM OCZERNIAC INNYCH A NIC NIGDY NIKT NIE POCHWALIL ZE JEST DOBRZE
CIESZCIE SIE ZE COS MACIE I WASZE DZIECI

TYLKO MIESZACIE INNYM W GLOWACH A SAMI NIE WIECIE JAK JEST NAPRAWDE

MOIM OSTATNIOM ZDANIEM JEST TO ZE WASZE POSTY TO JEDNA WIELKA ZENADA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

julciak może masz racje wreszcie w naszym mieście powstał MOSiR, ale niestety jest z naszych podatków i ma być dla nas, więc nie łaska, że ma coś organizować a teraz kwestia pieniędzy to czy jest ok jak zostały zmienione bez uprzedzenia godziny pracy basenów? Przecież ludzie pozwracali karnety i zostały zwrócone im pieniądze, które by mogły odciążyć budżet i być przeznaczone na organizacje jakichś imprez a teraz imprezy proszę bardzo niech mi ktoś powie, co takiego było zorganizowane, bo ja jakoś nie widzę tych super organizacji i nie o to chodzi by wszystkim dogodzić, bo tak się nie da, ale o to by cokolwiek zorganizować i jak się zarządza majątkiem publicznym to trzeba brać pod uwagę potrzeby mieszkańców danego miasta robi się rozeznanie, co najczęściej ludzie potrzebują niestety nikt takiej ankiety nie przeprowadził w Łomży, bo ludzie odpowiedzialni za organizacje imprez nie ruszą tyłka z biura i nie zrobią ankiety na ulicy, bo po co!
Gdyby nie było problemu to by nikt tu nie pisał o MOSiR w Łomży tylko się cieszyła, że się coś dzieje. Problem się zaczął od momentu, kiedy się kombinuje z pieniędzmi i zmienia coś, co od lat zdawało egzamin, jakoś jak szkoła zarządzała basenem to był otwarty dłużej i mniej było potrzeba ludzi do obsługi a teraz jest tych ludzi prawie trzy razy więcej i krócej basen pracuje no proszę julciak odpowiedz w imieniu MOSiR, dla czego tak jest i dla czego nikt się ludzi nie pyta, co by chcieli żeby było zorganizowane!

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

koleżanko to ,że na basenie jest więcej pracowników to nie kwestia upodobania Mosiru ,a kwestia bezpieczeństwa na tych obiektach.Co prawda można by było przyciąć np. taka ilość sprzątaczek ,ale koleżanko gdzie wtedy z mopem byś latała?
Psioczysz ,a gówno wiesz.Takie paniusie plotkujące są najlepsze.Sama tyłka nadstawi ,a potem psiapsiółce na kawie zwali na inną.Baby to ....!!!

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Panie thomas pije pan do mnie? nie chodzi o sprzątaczki tylko o całokształt zatrudnienia, bo nie przez sprzątaczki jest krócej basen czynny a przy tej ilości pracowników typu ratownik, kasjer, obsługa techniczna to prawie całą dobę mógłby być czynny wystarczy mądrze tym zarządzać a to już zależy od ludzi typu kadry i księgowość, nie wiem czy wiecie, ale w nocy woda w basenie nadal jest filtrowana przez prądo żerne urządzenia, więc dwie godziny dłużej jak by basen pracował to by tylko trzeba było zmienić godziny pracownikom i zapłacić za oświetlenie, które w porównaniu z ilością prądu pobieranego przez uzdatniacze wody jest znikome wiem, bo rozmawiałam z człowiekiem który jest tam konserwatorem, wracając do kwestii bezpieczeństwa to chyba Pan thomas kpi z nas wszystkich chyba jak pamiętam to za czasów MOSiR Łomża wydarzył się ten wypadek z tą dziewczynką i co by nie mówić żaden z ratowników się nie zorientował, że poszła na dno, tylko cudem sie wykaraskaliście z tych kłopotów.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Dziewczynka "poszła na dno" przy liczbowym stosunku ratowników do pływających jak mniej więcej 1:1. Jasne, można zatrudnić dodatkowych 10 ratowników, tylko czy owo zatrudnianie ma coś wspólnego z bezpieczeństwem?
Śmiem wątpić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

GS masz racje tu chodzi o kompetencje a nie ilość i o tym od początku pisze!

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

"kompetencja" i "MOSiR"
w kontekście łomżyńskim te dwa pozornie niczym nie związane wyrazy stają się antonimami.

Korzystając z okazji dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy zrobili użytek z 1% podatku. Szczególnie dziękuję tym, którzy ten procent zdecydowali się poświęcić Paulinie, poszkodowanej w wypadku na basenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Moim zdaniem to rodzice powinni zabdac o zdrowie pauliny powinni ja przebadac i w tedy moze by wiedzilei o wadzie serca
i ze nie moze tak czesto trenowac
mogliby ja np puscic na basen ale w tedy poprosic ratownika aby z nia byl caly czas w wodzie i pilnowal
nie oczerniam ludzi ale mam nadzieje ze rodzice teraz zwroca uwage na to aby byc swiadomym czy dziecko nie ma zadnej wady
a jak nie sa pewni to prosze podpisac jakies oswiadczenie ze zgadzacie sie na to aby dziecko bralo udzial w cwieczeniach wysilkowych ,

co do finansow mosiru to nie mam pojecia , ale co do imprez przez mosir to zaczyna sie sezon i mysle ze beda napewno jakies organizowane

a co do basenow to wybralabym ten 2 poniewaz tam jest wiecej atrakcji wiec nie ma problemu kupic sobie karnet a od 10 jest bliziutko

szkoda ze nie dajecie szansy innym to ze narazie sa jakies problemy z czyms nie oznacza ze bedzie tak caly czas
ja tez place podatki , ale nie skreslam ludzi odrazu
mosir sie rozwija i mysle ze po krotkim czasie nie bedziedzie juz negatywnie sie wypowiadac na ich temat .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Twierdzisz, że moja siostra ma wadę serca? Interesujące.
Może zechcesz podzielić się tą wiedzą z Prokuraturą Okręgową w Łomży?
Chętnie złożymy stosowny wniosek. Będzie się to niestety wiązało z ujawnieniem Twoich danych osobowych, zatem może zdradzisz nam źródło tych informacji tutaj, na forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

i znowu pozostaje Nam pić piwo na przystanku

a kto umarł ten nie żyje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

GS to Ty jesteś bratem tej dziewczynki?! Bardzo wam współczuje a Ty julciak jesteś bezczelna jak w sam raz w tej sprawie wam sie upiekło, ale żaden rodzic nie robi bez podstaw kompleksowych badań swoich dzieci, bo nikt go nie skieruje, bo mu się tak chce, więc opowiadanie o takich badaniach jest w tej sytuacji wysoce nie stosowne a do obowiązków ratowników, bo jest ich kilku jest liczenie łebków i sprawdzanie wzrokowo dna basenu zwłaszcza jak jest tak przezroczysta woda, to było zwykłe zaniedbanie i już, a jak już jesteśmy przy finansach to mam takie skromne pytanie czy ludzie pracujący w budżetówce mający dostęp do pieniędzy lub dość poważne stanowisko mogą mieć problemy z zadłużeniem w kilku bankach i być ściganym przez komornika? Czy tego nie powinien sprawdzić Pan Dyrektor czy przyszły pracownik jest wpisany do rejestru BIK lub do Krajowego Rejestru Długów lub ściga go komornik. Taka osoba zatrudniona staje się osobą publiczną i ma obowiązek być osobą bez skazy lub wytłumaczyć swoją sytuacje, ale wracając do początku Panie Dyrektorze czy taka osoba może być zatrudniona na poważne stanowisko? Powiedzmy, że jest to pytanie przykładowe :-)

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

julciak, tak się wypowiadałaś i broniłaś MOSiR, to się i teraz wypowiedz na to, co pisze brat Paulinki, czyli to co wywołałaś sama do tablicy (wada serca). Czekam z niecierpliwością.
I podaj od razu argumenty, że to rodzice są odpowiedzialni za dziecko na basenie a nie ratownicy strzegący ich bezpieczeństwa.
Tak przy okazji, mam nadzieję że Twoje słowa się nigdy przeciwko Tobie nie obrócą, szczerze. Że to Ty będziesz zawsze panem losu Swojego dziecka (skoro tak twierdzisz i masz taki dar) i nigdy nie powiesz że to jest wina ratownika czy kogokolwiek, kto mógł uratować życie Twojego dziecka. Mam też nadzieję że nie bronisz za wszelką cenę pracy stawiając ją ponad ludzkie zdrowie.
Czekamy na odpowiedź.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Prawdę mówiąc nie wiem skąd się biorą te rewelacje.
Wersję o sercu słyszałem, podobnie często słyszałem wersję o cukrzycy, przewijał się gdzieniegdzie również zawał, niektórzy twierdzili, że skakała do wody na główkę, słyszałem też że objadła się ogórkami. Zastanawiam się skąd ta radosna twórczość?
Także nie wiem skąd tyle relacji "świadków", skoro jak już napisałem, na jedną osobę pływającą przypadał wtedy w przybliżeniu 1 ratownik.
Nie wspomnę już o tym, że Paulina miała pływanie na basenie zlecone przez lekarza z powodu skoliozy, pływała od 7 roku życia.

Komuś widocznie nie podoba się, że łomżyński MOSiR kojarzy się jednoznacznie z niekompetencją i tak naprawdę z niczym więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

GS - daj się wypowiedzieć julciak, ona wie lepiej od Ciebie i jak tylko się wypowie, to się wszystkiego dowiesz.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

@lomza23: Zamieniam się w słuch.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Ja też się zamieniam w słuch i czekam na forumowicza julciak

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Wygląda na to, że julciak zrezygnowała z wytłumaczenia opinii jaką przedstawiła a ja jestem uparta i dowiem sie kto to jest julciak tak jak już wiem kto to jest thomas

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

anka Ty może powinnaś świadczyć jakieś usługi dla policji co ?? jak taki dobry detektyw z Ciebie jest...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Anka pozdrawiam....
Też ciekawe kim jestem.Tylko prosze nie po nazwisku.

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Thomas to jak mam powiedzieć kim jesteś ? bo z twoich wypowiedzi wynika, że na pewno nie człowiekiem.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Niektóre wypowiedzi mnie dziwią - na co mamy czekać ?

kiedy został powołany MOSiR?,

czy osoba starująca na stanowisko dyrektora miała jakąs wizję jakiś plan

czy przyszła tylko doczekać do emerytury?

jak merytorycznie przygotowana jest kadra?

Plan pracy na rok następny powinien powstać w grudniu. Z kalendarzem w ręku można zaplanować, wiadomo kiedy jest lato, ferie, majówki itp
Trzeba tylko mieć ,,łeb na karku,,i chciec pracować
Zaraz pewnie zacznie sie krzyk, że nie ma na nic kasy.

No to jak nie ma kasy to po co nam taki MOSiR ?,kierownicy obiektów wystarczą !!!

Panie Prezydencie nie karmić darmozjadów !!!

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

panidomu ma racje to wszystko powinno być zaplanowane od dawna, niestety zamiast dać szansę ludziom, którzy chcą coś zrobić nadal zatrudnia się po znajomości osoba tam pracująca mówiła mi, że ludzie, którzy są odpowiedzialni za projekty imprez tylko siedzą i sobie kawały opowiadają, kurcze Panie Dyrektorze proszę ich przegonić po mieście z ankietami, co by chcieli Łomżyniacy za imprezy, istniejecie już dość długo, a dodatkowe pieniądze by się znalazły gdyby się nie rezygnowało z godzin pracy basenu, robiło lodowisko i nie wynajmowało za zabójcze pieniądze sprzętu do jego obsługi i oczywiście zatrudniało ludzi naprawdę godnych zaufania i chętnych z otwartymi głowami!

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Wszystkich zainteresowanych losem MOSiR Łomża zapraszam do współpracy gwarantuję waszą anonimowość przyda mi się więcej źródeł i będę mogła się skupić na prawdziwych sprawach związanych z przekrętami w w/w firmie. Piszcie na adres: xankax@onet.pl każda informacja się przyda.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Chciałam podziękować za tak szybki odzew wszystkie otrzymane informacje dokładnie sprawdzę i jak już mówiłam anonimowość będzie zachowana.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Ja słyczałem julciak, że dziewczynka skakała do wody z trampoliny, czy widziałeś taką na tej pływalni. Wersje z "wadą serca" też słyszałem, tak jak z cukrzycą, zawałem i inne temu podobne bzdury. Julciak, może to ty generujesz te bzdury. Tyle poważnych problemów u jednej osoby? Z wadą serca z pewnością nie przerzyłaby ponad 5-ciu minut pod wodą. Tyle musiała tam leżeć żeby mógł ją zauważyć ktokolwiek.
A odnoście MOSiR i pieniędzy w tej instytucji utopionych:
10 mln. zł na modernizację pływalni prze 10-ce, 35 mln. zł na pływalnię na Wyszyńskiego, czort wie ile dziesiątek milionów na modernizację stadionu, 150 tys. na ogródek wspinaczkowy, milionowe subwencje na utrzymanie tej instytucji w budżecie miasta. Czy można skuteczniej wyżucać pieniądze w błoto.
Xanka masz rację, że trzeba tej instytucji przyglądać się. Zbyt dożo utopiono publicznych pieniędzy, a efekty żadne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Masz racje "orła cień" przyglądam się i od wczoraj dostałam dość dużo maili od ludzi którzy mają tego wyrzucania pieniędzy dość i co niektóre informacje się powtarzają co oznacza, że są prawdą, nie zajmuje się osobistymi sprawami pracowników kto z kim sypia kto kogo zostawił ale to co czytam na temat uczciwości kadry i zarządzania pieniędzmi coraz bardziej mnie przeraża i obawiam się, że otworzyłam puszkę Pandory.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

A propo bezpieczeństwa na basenie na Niemcewicza oto cytat z tego forum:
Autor: Jolka_80 (---.netster.net.pl)
Data: 13-02-10 12:19

W takim razie bardzo ci się to chwali.
Wytłumacz mi tylko jedno: jak to możliwe, że w obecności dwóch etatowych ratowników i kilku społeczników nikt nawet nie zauważył, że tonie człowiek? Dodam że miało to miejsce w czwartek około 15, kiedy na basenie było tylko z 15 osób (mniej więcej), a człowieka wyciągnął instruktor, który był zajęty prowadzeniem zajęć z dość liczną grupą. Jak to w ogóle możliwe, że przy praktycznie pustej niecce robotę za ratowników odwalił cywilny człowiek, który w dodatku w tamtym momencie pracował ze swoją grupą? Nie można było zatrudnić doświadczonych ludzi, a nie całkowicie wymieniać kadrę i przyjmować samych młodych?
Dobrze, że ferie mojego syna się skończyły i wracamy do domu, bo teraz ten basen już się totalnie skompromitował w moich oczach...

Gdyby, jak to mówi Thomas zwracano uwagę na "bezpieczeństwo" to wyciągając wnioski z tego incydentu, ci żekomo kompetentni z MOSiR-u mogli zapobiec nieszcęściu dziewczynki z dnia 09.04.2010r. To wszystko świadczy o ich "kompetencji".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Z informacji jakie do mnie docierają na e-mail to podobno nie wszyscy ratownicy mają wszystkie uprawnienia i dokumenty ale to jeszcze do końca nie jest potwierdzona informacja.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

NO CÓŻ...., PRZYZNAJCIE CZY COKOLWIEK W ŁOMŻY DZIAŁA DOBRZE???
CZY OSOBY NA NAJWYŻSZYCH STANOWISKACH DBAJĄ O TYCH NA DOLE????
CZY JEST TAK, ŻE WEZMĄ PIENIĄŻKI ZA SWOJE STANOWISKO, ZROBIĄ COKOLWIEK TAK NA ODCZEP, I NICZYM/NIKIM SIĘ NIE PRZEJMUJĄ??...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=25204
To się nazywa chłodna kalkulacja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Przecież ta komora jest tylko dla jednej osoby hehe tylko tej której się ona zamarzyła. korzystanie z tego urządzenia może być tylko i wyłącznie pod opieką rehabilitanta i to takiego który dobrze się na tym zna więc byle kto tego nie może wynająć a płacić trzeba.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Nie było mnie parę dni i nazbierało się trochę e-maili serdecznie dziękuje za wszelkie informacje niestety widzę, że bez osoby znającej się na prawie większości nie mogę opublikować bo będę posądzona o pomówienia, co najwyżej mogę podsunąć temat gazecie ale która by się tym zajęła wszyscy w tym mieście się boja otwarcie mówić o wielu sprawach a jest o czym.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Łomży przydałby się jakiś kompetentny whistleblower (http://pl.wikipedia.org/wiki/Whistleblower). Przynajmniej jednego takiego ma Warszawa w postaci blogera prowadzącego blog HGW Watch (http://hgw-watch.pl/) ale ma on jedną wadę - jest politycznie zaangażowany i interesują go głównie sprawy polityczne oraz sama Hanna Gronkiewicz-Waltz, a mimo to jest dość aktywny na innych polach.
Sprawa nieudolności MOSiRu to niejedyna kwestia, którą możnaby szerzej podjąć w ramach debaty publicznej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Chyba się nie doczekamy Pana Dyrektora i jego odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Najwygodniej siedzieć i brać pieniądze ze swoją ekipą, A wie Pan, że najbliżsi Pana pracownicy szukają pracy i chcą uciec z tego tonącego statku i składają CV w innych firmach bez Pana wiedzy. Coraz to więcej wiem o tej waszej firmie.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Takie rewelacje miałaś podawać, a rzucasz tylko błachostkami. Kto komu broni składania cv? Zwłaszcza gdy znajdzie gdzieś lepiej płatną pracę?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

a co z plażą miejską ?


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

A ja pracuję w firmie MOSiR i cieszę się z tego bardzo i śmiem twierdzić, że prze sympatyczna xankax sama by chciała ale pewnie się nie udało (peszek:()
i dobrze bo z tego co widzę to zwykła aferzystka cierpiąca na przerost ambicji- pewnie kochana to boli? taka mądra, inteligentna eh. Jak już się ujawnisz to pewnie w Łomży już nikt Ciebie nie zatrudni ... to takie smutne.
Tak na prawdę to co piszesz to same bzdury a Ty chcesz mieć swoje pięć minut ale żeby aż tak?

też urodzona w Łomży



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Oj tam goha, cieszysz się że tam pracujesz, bo pensję bierzesz i nic nie musisz robić ;)
Ja tam powiem tak, o MOSiRze słyszałem różne rzeczy, ale przede wszystkim takie o jakich pisze i myśli anka. Ile w tym prawdy - zobaczymy? Czas pokaże kto się będzie wstydził.
A tym czasem jutro o 17.00 wszyscy na mecz. ŁKS gra w półfinale OPP z 3ligową Pogonią Łapy. Wszyscy na stadion MOSiR w Łomży ;)
Środa godzina 17.00!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Anke zwolniliscie
myslala ze wroci jak oddadza plywalnie a tu chuuuuiii
dlatego wam nie popusci
a z glupim lepiej nie wojowac

macie wszyscy przejebione
a lysy to juz niech sie pakuje do siebie na dzialke
tyle muz ostanie


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

a za parę dni DZIEŃ DZIECKA czekamy czym nas ,,zaskoczy" dział imprez ...w MOSIR

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Brzeczyszczykiewicz jeśli uważasz, że błahostką jest, że urzędnik państwowy na dość wysokim stanowisku ma sprawy o niespłacane długi i ma dostęp do publicznych pieniędzy to poczytaj sobie prawo, to, że konkretnie nie mogę napisać, kto to, bo to kwestia prawna, ale jak widzę to interesowałoby Ciebie, kto się rozszedł z kim, kto, z kim śpi i kogo zdradza o to by były rewelacje, niestety nie mam, kiedy zasięgnąć opinii prawnika, co mogę opublikować, ale jest tego tyle, że nawet prokurator z chęcią się tym zainteresuje, co do mojej dumy to prawda, że jest urażona i żałuje, że się nie dostałam do MOSiR w Łomży, ale Niestety nie miałam takich koneksji i znajomości z Panią kadrową jak bardzo bliski jej pan, BHPowiec który pracował przedtem w urzędzie pracy wraz z Panią Kadrową i jak tylko ukończył odpowiednie kursy dostał się bez problemu do MOSiR nie jest to dziwne? I o to walczę żeby tego nie było, bo ja chciałam coś robić w tej firmie, ale tam nie przyjmują ludzi chętnych z dużym potencjałem tylko znajomych, żeby mogli siedzieć na ciepłych posadkach!
Co do goha007 to masz racje "peszek", że się nie dostałam taka mądra, inteligentna i masz racje ujawnienie się w tym mieście to klęska bo dalej tu panuje korupcja i prywata ale nie masz się co cieszyć jak się zabierze prokuratura za wasze tyłki to wyjdzie jak się tam dostałaś i wtedy będzie "PESZYSKO"

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

xankax, nie chce nikogo pouczać ale zastanów się zanim polecisz do prokuratury.... Przeczytaj zwłaszcza ostatnią część tego co wklejam:





Metody rekrutacji zewnętrznej
Informacje ustne

Najprostszą metodą poinformowania o wolnym stanowisku jest przekazywanie informacji ustnych, zarówno kanałami oficjalnymi jak i nieoficjalnymi, o możliwości podjęcia pracy na danym stanowisku. Informacje takie krążą w organizacji wśród pracowników, a następnie wydostają się na zewnątrz przyciągając do firmy osoby zainteresowane objęciem wolnej posady.

Ogłoszenie oferty w prasie

Najczęściej stosowanym sposobem informowania potencjalnych pracowników na zewnątrz firmy o wolnym stanowisku pracy jest zamieszczenie ogłoszenia w prasie codziennej lokalnej lub krajowej oraz w fachowych czasopismach.

Dobrze sformułowane ogłoszenie powinno zawierać informacje:

o firmie,
o stanowisku pracy,
o tym jakiej osoby poszukuje firma,
w jaki sposób, kiedy i gdzie można składać aplikacje,
ew. jakie organizacja oferuje wynagrodzenie i świadczenia.

W ogłoszeniu umieszcza się często numer telefonu, pod który można dzwonić w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z oferowaną pracą. Informacje powinny być przedstawione w formie atrakcyjnej i czytelnej w celu zainteresowania większej liczby kandydatów. Chodzi tu zarówno o treść jak i układ graficzny. Istotne jest, aby ogłoszenie nie było anonimowe. Ogłoszenia podające pełną nazwę firmy przyciągają więcej osób. Oferty anonimowe wzbudzają podejrzenie oraz zniechęcają osoby obecnie zatrudnione, które obawiają się, że złożą aplikację do firmy, w której aktualnie pracują.

W prasie pojawia się wiele ogłoszeń, dlatego pracodawca powinien sformułować swą ofertę tak, by wydawała się atrakcyjniejsza od innych. Ogłoszenia prasowe są nie tylko informacją dla przyszłego pracownika, ale również dla klientów danej firmy. Kreuje ono w pewnym stopniu wizerunek danej firmy i stanowi jej swoistą reklamę. Z tego powodu, przed umieszczeniem informacji w prasie, firma powinna rozważyć skorzystanie z usług agencji reklamowych, która udzieli jej profesjonalnych rad dotyczących skutecznego przekazu.

Rekrutacja internetowa

Najnowszą metodą rekrutacji jest rekrutacja internetowa nazywana inaczej e- rekrutacją, która polega na wykorzystaniu Internetu przy pozyskiwaniu pracowników.

Organizacje umieszczają ogłoszenia o pracę w specjalnie przeznaczonych do tego celu serwisach internetowych lub wysyłają e-maile z propozycją pracy do potencjalnych aplikantów. Niektóre z nich posiadają własne strony internetowe, na których znajdują się oferty skierowane do osób zainteresowanych współpracą. Mogą to być informacje umieszczane na krótki okres czasu (aż do zapełnienia wakatu) lub na stałe, w przypadku dużych organizacji, gdzie istnieje ciągła rotacja pracowników. Na stronach organizacji można znaleźć czasem formularz zastępujący CV i list motywacyjny, który pomaga w sprawniej rekrutacji i selekcji kandydatów. Jest też pewnym udogodnieniem dla aplikantów, którzy mogą w prosty sposób wysłać swoje podanie do organizacji, równocześnie dowiadując się wiele o firmie, w której być może w przyszłości będą pracować.

W wielu firmach istnieje możliwość przysyłania aplikacji przez kandydatów za pomocą poczty elektronicznej. Tą samą drogą można kontaktować się z firmą w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z procesem rekrutacji.

E-rekrutacja jest bardzo wygodną formą pozyskiwania pracowników. Nie jest kosztowna i znacznie ułatwia kontakt pomiędzy firmą a kandydatem.

Korzystanie z publicznego pośrednictwa pracy

Kolejną metodą rekrutacji jest korzystanie z centrów zatrudnienia. Oferują one darmowe usługi w zakresie reklamy wolnych stanowisk pracy i pomagają w sporządzaniu listy odpowiednich kandydatów na dane stanowisko. Według Ustawy o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy pośrednictwo pracy polega m.in. na [Dz. U. Nr 99, poz. 1001]:

udzielaniu pomocy bezrobotnym i poszukującym pracy w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia oraz pracodawcom w pozyskaniu pracowników o poszukiwanych kwalifikacjach zawodowych;
pozyskiwaniu ofert pracy;
udzielaniu pracodawcom informacji o kandydatach do pracy, w związku ze zgłoszoną ofertą pracy;
informowaniu bezrobotnych i poszukujących pracy oraz pracodawców o aktualnej sytuacji i przewidywanych zmianach na lokalnym rynku pracy;
inicjowaniu i organizowaniu kontaktów bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami;

Pośrednictwo pracy dla bezrobotnych i poszukujących pracy realizowane przez powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy jest prowadzone nieodpłatnie.

Agencje Doradztwa Personalnego

Agencje Doradztwa Personalnego (ADP) specjalizują się m.in. w profesjonalnym doborze kadr. Z raportu Instytutu Zarządzania wynika, że 73% badanych ADP świadczy usługi w zakresie rekrutacji i selekcji [Andrasz M., 2001].

Tego typu firmy posiadają dużą wiedzę na temat naboru odpowiednich pracowników i dysponują sprawdzonymi metodami rekrutacji i selekcji. Świadczą usługi głównie dla małych firm, które nie posiadają wyspecjalizowanego działu personalnego mogącego zapewnić skuteczną rekrutację. Są odpowiedzialne za cały proces pozyskiwania pracowników, od reklamy i ogłaszania wolnego stanowiska do sporządzenia listy odpowiednich kandydatów, spośród których firma dająca zlecenie wybiera właściwego pracownika.

Cena usługi agencji waha się w zależności od rodzaju poszukiwanego kandydata. Stanowi na ogół pewien procent pensji, jaka oferowana jest na danym stanowisku. Firma jest zobowiązana zapłacić za cały proces pozyskiwania pracowników, jednak płaci za usługę, gdy zaproponowany kandydat okaże się odpowiedni na wakujące stanowisko, zaakceptuje proponowane warunki pracy i podpisze umowę o pracę. Agencja rekrutacyjna wydaje tzw. gwarancje na pracowników (najczęściej trwająca od trzech miesięcy do roku). W razie, gdy wystąpią problemy związane z poleconym pracownikiem, ADP musi znaleźć innego na jego miejsce.

ADP przy poszukiwaniu odpowiednich kandydatów najczęściej korzystają z własnych kontaktów (86% firm) lub z własnych baz danych (83% firm). Popularne jest również umieszczanie ogłoszeń w prasie lokalnej (50% ADP), utrzymywanie kontaktów ze szkołami wyższymi (ponad 50% firm) oraz poszukiwanie kandydatów na targach pracy (40% firm). [Andrasz M., 2001].

Agencje otrzymują głównie zlecenia dotyczące znalezienia specjalistów niższego i średniego szczebla (około 50% wszystkich projektów). Poszukują również pracowników na najwyższe stanowiska (około 25% projektów). Najczęściej prowadzone są poszukiwania pracowników do działów finansów, informatyki, marketingu i obsługi klienta. [Andrasz M., 2001]
Korzystanie z usług agencji jest kosztowne, ale zapewnia profesjonalną pomoc w rekrutacji personelu. Jest to także znaczna oszczędność czasu dla organizacji.

Rekrutacja w szkołach, praktyki wakacyjne, studenckie targi pracy

Wiele organizacji dokonuje naboru młodych ludzi bezpośrednio ze szkół i uniwersytetów. W skład tego procesu wchodzi tzw." runda drenażowa" ("milk round") [McKenna E., Beech N., 1999, s.128], polegająca na odwiedzaniu przez pracodawców uniwersytetów i szkól i propagowaniu przez nich wolnych stanowisk w firmie. Przeprowadzają wywiady ze studentami ostatnich lat studiów i poszukują wśród nich przyszłych pracowników. Organizowane są również różnego rodzaju warsztaty, które kształcą młodych ludzi, a zarazem stanowią formę reklamy danej firmy.

Niektóre organizacje utrzymują stały kontakt z uczelniami, wspomagają edukację, organizują stypendia zachęcając w ten sposób studentów do współpracy. Zdarzają się sytuacje, kiedy pracodawcy finansują wykształcenie studentów pod warunkiem, że zgodzą się na podjęcie pracy w ich organizacji zaraz po zakończeniu studiów.

Praktyki wakacyjne organizowane dla uczniów szkól zawodowych i studentów szkól wyższych stanowią szansę do zdobycia wartościowych pracowników. Umożliwiają ocenę pracowników i ich przydatności do pracy w firmie, bez ponoszenia ryzyka. Praktyki trwają najczęściej od dwóch do kilku tygodni, co umożliwia zapoznanie się z pracą przez praktykanta i zweryfikowaniu jego umiejętności przez pracodawcę. Organizowanie praktyk wakacyjnych jest tanią i uznawaną za bardzo efektywną metodą rekrutacji.

Kolejną metodą naboru jest organizowanie przez firmę, bądź jej udział w studenckich targach pracy. Jest to okazja do przedstawienia własnej oferty. Giełdy pracy budzą zainteresowanie nie tylko wśród studentów, ale także wśród absolwentów uczelni. Uczestnicy wybierają spośród korzystnych dla siebie ofert praktyki, prace zlecone lub na pełny etat.

Kandydaci "z ulicy", przypadkowe zgłoszenia telefoniczne

Jedną z najmniej pracochłonnych metod rekrutacji jest zatrudnienie pracowników zgłaszających się do firmy samodzielnie. Jest to tzw. "wejście bez pukania", czyli szereg przedsięwzięć podjętych przez poszukującego pracy poprzedzających inicjatywę rekrutacyjną firmy [Szałkowski A., 2000, s.73]. Pomimo, że nie jest prowadzony w danej chwili proces rekrutacji wiele osób wyraża chęć podjęcia pracy w danej firmie. Zgłaszają się telefonicznie, osobiście lub wysyłając swoją aplikację pocztą tradycyjną, faksem lub e-mailem. Dzięki temu pracodawcy mogą tworzyć własną bazę danych takich osób i kontaktować się z nimi w razie, gdy wyniknie potrzeba zatrudnienia nowych pracowników, nie ponosząc kosztów związanych np. z umieszczaniem ogłoszeń w prasie, korzystaniem z urzędów pracy czy agencji rekrutacyjnych.

"Specjalne wydarzenia"

"Specjalne wydarzenia"to technika kwalifikowania kandydatów do pracy, polegająca na intencjonalnym tworzeniu sytuacji sprzyjającej poznaniu się na rynku pracy pracodawców z tymi, którzy pracy poszukują"[Szałkowski A., 2000, s.73]. Należą do nich dni otwarte organizowane w celu zaprezentowania przez firmę swoich osiągnięć, umożliwienia gościom spotkania z pracownikami i poznania wewnętrznego środowiska pracy. W danym dniu, każdy zainteresowany może zwiedzić daną firmę. Dzięki temu potencjalny kandydat może zdecydować czy dana organizacja jest dla niego atrakcyjna i czy chce podjąć z nią współpracę.

Innym wydarzeniami mogą być targi pracy, konferencje, warsztaty i sympozja organizowane przez organizacje, które pozwalają przekazać informacje na temat potrzeb zatrudnieniowych.

Zatrudnienie osób poleconych (przyjaciele lub krewni obecnych pracowników)

W organizacjach po ogłoszeniu oferty pracy często zgłaszają się osoby przez kogoś polecane, posiadające referencje udzielone przez zatrudnionych pracowników. Jedną z zalet takiej metody jest to, że kandydaci mają wgląd w środowisko i warunki pracy, posiadają wiele istotnych informacji na temat firmy, wiedzą, czego mogą oczekiwać ze strony pracodawcy. Może to w przyszłości wpłynąć pozytywnie na ich aklimatyzację w pracy.

Bibliografia:
Andrasz M., Nie tylko rekrutacja, "Gazeta Prawna", nr 92/2001, www.infor.pl.
McKenna E., Beech N., Zarządzanie zasobami ludzkimi, Wydawnictwo Felberg SJA, Warszawa 1999.
Szałkowski A., Rekrutacja Personelu [w:] Wprowadzenie do zarządzania personelem, Szałkowski A. (red.), Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Kraków 2000.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Autor: xankax (---.elomza.pl)
Data: 12-05-11 02:41

(...Brzeczyszczykiewicz jeśli uważasz, że błahostką jest, że urzędnik państwowy na dość wysokim stanowisku ma sprawy o niespłacane długi i ma dostęp do publicznych pieniędzy to poczytaj sobie prawo, to, że konkretnie nie mogę napisać, kto to, bo to kwestia prawna,
...)

- to czemu nie pójdziesz z tym co wiesz ( a jak mówisz wiedzę masz rozleglłą) tam gdzie powinnaś a bawisz się w zwykłe plotki na forum internetowym? To nie świadczy o powadze i rozwadze bynajmniej.



(...ale jak widzę to interesowałoby Ciebie, kto się rozszedł z kim, kto, z kim śpi i kogo zdradza o to by były rewelacje, niestety nie mam, kiedy zasięgnąć opinii prawnika, co mogę opublikować, ale jest tego tyle, że nawet prokurator z chęcią się tym zainteresuje,...)


- jak wyżej. Są instytucje, pisząc tu nic nie zyskasz.




(...co do mojej dumy to prawda, że jest urażona i żałuje, że się nie dostałam do MOSiR w Łomży, ale Niestety nie miałam takich koneksji i znajomości z Panią kadrową jak bardzo bliski jej pan, BHPowiec który pracował przedtem w urzędzie pracy wraz z Panią Kadrową i jak tylko ukończył odpowiednie kursy dostał się bez problemu do MOSiR nie jest to dziwne? ...)




- jak ukończył wszystkie potrzebne kursy to w czym problem???? A ty pokonczyłaś kursy jakieś??? No i jeszcze jedno. Sprawy łóżkowe to chyba ciebie interesują - pisałaś o tym ty, przypomnieć co pisałaś o p. studiującej na WSAP czy gdzieś tam?



(...I o to walczę żeby tego nie było, bo ja chciałam coś robić w tej firmie, ale tam nie przyjmują ludzi chętnych z dużym potencjałem tylko znajomych, żeby mogli siedzieć na ciepłych posadkach!...)


- w ten sposób nie osiagniesz efektów swojej walki. Walcżyć też trzeba umieć z głową. Jak nie masz sojuszników to ich poszukaj, ale nie tu. Jak masz mocne dowody, to rób z nich uzytek, ale nie w ten sposób. Bo to co najmniej nie wygląda poważnie. A efektów nie będzie. Pozdrawiam. I jeżeli masz jakąś wiedzę o nieprawidłowościach to dobrze, można coś zmienić, ale trzeba wiedzieć co z tym zrobić. Jak masz prawnika z którym konsultujesz - to niech ci podpowie. Powodzenia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

alize i Brzeczyszczykiewicz jak widzę to jednak wsadziłam kij w mrowisko, co do Ciebie alize to dziękujemy za wykład o rekrutacji tylko powiedz czemu Pani Kadrowa jest bardzo bliską przyjaciółką Pana od BHP i jego żony która pracuje w urzędzie pracy i jakimś trafem to ten Pan miał najlepsze papiery no cóż wcześniejszy BHPowiec też nie był z uczciwego wyboru hahaha, to nie pierwsze informacje jakie mnie dochodzą są również inne kwestie mianowicie tego, że po całym MOSiR chodzi pogłoska, że żeby coś załatwić to trzeba coś przynieść Kadrowej to nie moje słowa tylko ludzi którzy pracują na basenie, chodzę na basen i rozmawiam z pracownikami i mówią wiele ciekawych rzeczy prywatnie i te informacje potwierdzają się w e-mailach do mnie. Masz racje Brzeczyszczykiewicz może nic nie wskóram pisząc na tym forum ale daje mi to ujście mojemu oburzeniu na niniejszą sytuację bo mnie to boli, że na moje miejsce jest zatrudniona osoba która miała mniejsze kwalifikacje niż ja, nigdy nie dałam łapówki i nigdy nie wzięłam bo mam zasady i tak zostałam wychowana i boli mnie prywata która się dzieje, a chciwością zwłaszcza Pani Kadrowej powinien zainteresować się Pan Dyrektor i poważnie z nią porozmawiać co prawda nie wierze, że Pan Dyrektor nie wie nic o swoich pracownikach zwłaszcza, że nakazy płatności do komornika przechodzą przez jego ręce a i informacje o metodach rekrutacji i nieprawidłowościach w nich chyba jest poinformowany, czy po prostu kogo poleci Pani Kadrowa tego komisyjnie się wybiera bo jakie są zasady rekrutacji a jak jest naprawdę to na własnej skórze odczułam.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

To chyba wypada się tylko cieszyć, że tam nie pracujesz:) W takich okropnych warunkach.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

http://4lomza.pl/index.php?wiad=25261

jako obywatel protestuję !


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR


w 100% podzielam poniższą opinię:
TO FORUM TO DNO BO LUDZIE TYLKO UMIEJA NA NIM OCZERNIAC INNYCH A NIC NIGDY NIKT NIE POCHWALIL ZE JEST DOBRZE
CIESZCIE SIE ZE COS MACIE I WASZE DZIECI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Nie panie Andrzeju. Nie tędy droga. My za to płacimy jako mieszkańcy tego miasta i nie chcemy fuszerki i pozoranctwa w wykonaniu MOSIR.

Live for nothing or die for something...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

xankax - powiedz proszę na ilu imprezach sportowych byłaś organizowanych w tym mieście. bo jak się czyta te wywody w Twoim wykonaniu to mam nie odpate wrażenie, że jesteś zła że cię do pracy nie przyjęli. a teraz z drugiej strony skoro tak psioczysz na MOSiR to po cholerę tam chciałaś pracować??
kolejna sprawa, czy w tym mieście są firmy w których pani ze stanowiska x oraz pan czy pani ze stanowiska y nie są dobrymi znajomymi???
i jeszcze jedno, sam znam sporo osób, które współpracują z MOSiR przy organizacji sporych przedsięwzięć dla tego miasta i nie pracują w MOSiR i nie wylewają wypocin po forach internetowych, że tam nie mają zatrudnienia. Zadaj sobie pytanie ile Ty jesteś w stanie dać dla tego miasta od siebie a ono odpłaci ci tym samym. Każdy kij ma dwa końce i któregoś dnia dostaniesz po głowie tym drugim.
Pozdrawiam cię xankax i życzę więcej dystansu do siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

"lancelot" mam dość duży dystans do siebie i nie pracuje na odwal i nie biorę prezentów a o to poszło, przeczytaj dokładnie moje wcześniejsze posty, na moje miejsce dostała się osoba, która ma mniejsze kwalifikacje i to mnie zdenerwowało, bo kryteria wyboru były jasne i ja je spełniłam, ale nie spełniłam tylko jednej, której "alize" nie wpisała nie dałam jej osobistego powodu w postaci likieru lub dobrej whisky do zatrudnienia i to mnie oburzyło, jeśli chodzi o imprezy to prawda mogę nie mieć zbytnio czasu na wyjścia na takie imprezy, bo często muszę wyjeżdżać, ale jak na razie to nie widzę, aby byli tu jacyś forumowicze niezmiernie zachwyceni imprezami zorganizowanymi przez MOSiR proszę powiedz "lancelot”, kogo się MOSiR spytał, co by chcieli mieszkańcy? pisałam już o tym nie zrobili ani jednej ankiety wśród mieszkańców, więc mamy się bawić na tym, co sobie zorganizują za nasze pieniądze, firmy tego typu jak MOSiR chcą sobie w zaciszu czerpać pieniądze podatników i jak widać po zmianie godzin pracy nie interesuje ich choćby trochę zwrotu pieniędzy zarabiając na karnetach, mimo takiego szumu i tak nie zmienili godzin pracy i maja gdzieś ludzi, którzy od lat korzystali z basenu, jednym słowem godziny mają być dogodne dla Pana Dyrektora Księgowego i Pani Kadrowej i basta reszta niech spada mimo, że płacimy podatki na to i wykupujemy karnety dodatkowo to nie dla nas jest basen i już.

To Ty "lancelot" zastanów się, co piszesz, bo to przykre, że jesteś zadowolony z czegoś, co pracuje na 30% swoich możliwości popatrz na inne miasta, co tam robi MOSiR

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

No i widzicie mili Państwo nie muszę do prokuratury wnosić, bo sam Pan Dyrektor zrobił zebranie w pracy i ostrzegł wszystkich pracowników, że będzie zwalniał jeśli któryś z nich będzie mówił na forum lub na temat MOSiR Łomża lub pisał do mnie na maila, oczywiście mam już nowych wrogów którzy mnie ostrzegają na mojego maila ale są jeszcze ludzie uczciwi, którzy mnie informują, no cóż jeśli otworzyłam Puszkę Pandory niestety poniosę konsekwencje, ale myślę, że uczciwość będzie górą, ja tylko chciałam aby Pan dyrektor wyjaśnił nieprawidłowości w firmie i zachowanie swoich pracowników jeśli uważa, że można ludziom zamknąć usta robiąc zebranie i strasząc ich konsekwencjami to nie tędy droga Panie Dyrektorze, w takim razie ja pierwsza wniosę wszystkie informacje które posiadam do prokuratury jakie otrzymałam od Pana pracowników bo Pan tylko straszy a dobrze Pan wie, że nie jest Pan w porządku!!!

A ja nie ujawniłam niczego prywatnego, tylko przekazałam na tym forum informacje zasłyszane od pracowników Pana firmy, niestety brak Panu odwagi wyjaśnić publicznie dla czego Pan tak postępuje z godzinami pracy na basenie, dla czego otaczający Pana ludzie nie są czyści, dla czego pracownicy od organizacji imprez siedzą i dłubią w nosie!!!!

jeśli są ludzie uczciwi w tym mieście których interesuje, żeby za nasze pieniądze było coś konkretnego robione proszę o przyłączenie się do mnie w walce z tą samowolą w MOSiR bo sama nie dam rady, proszę o deklarację na tym forum, zaczynam być zastraszana tak samo jak ludzie którzy pracują w/w firmie.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

musi być rozwikłana sprawa zniknięcia parówek !!!

a na poważnie to uważam że ktoś powinien ostro beknąć za wybudowanie obiektów które są nierentowne i zbyt duże jak na miasto tej wielkości. po co kosztowne oświetlenie na 4ligowym stadionie? komora KRIO to kolejny temat. trzeba ja utrzymywać a nikt z niej nie korzysta. audyt zewnętrzny w tej firmie to coś co by się przydało bo to przecież samorządowa instytucja.

a na koniec to ciekawe skąd tyle uwag do pracy MOSIRu, jakoś inne instytucje miejskie czy powiatowe nie mają tylu krytykujących. z czegoś to musi wynikać.


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Legendarny - oświetlenie już jest na stadionie III ligowym, nie wiem czy wiesz, ale ŁKS już awansował. W planach na przyszły sezon, jest awans do drugiej ligi, więc odpowiedź na swoje pytanie "por que" już chyba masz?
Jeszcze tylko spytam co miałeś na myśli pisząc "kosztowne"?

Co do basenu - ceny jak będą niższe, to przełoży się to na liczbę osób odwiedzających to miejsce i zacznie się wszystko zwracać, oczywiście do tego nie może być akcji w zarządzaniu takimi obiektami jak ta ze skróceniem godzin pracy tych obiektów i tym samym nie dymanie tej części społeczeństwa, co zakupiła karnety pod godziny które są im odpowiednie na odwiedzanie pływalni.

Ani stadion, ani basen nie są za dużymi jak to określasz obiektami jak na nasze miasto. Na stadion kiedyś przychodziło po 3500 osób i przyjdą z powrotem na niego nie długo. ŁKS już się odbija od dna i sam będziesz na tym obiekcie pestki dłubał, gwarantuję Ci to.

Czy Zambrów ma mniejszy basen? Nie! To czemu Łomża ma mieć mniejszy albo nie mieć go wcale? Jak basenu nie było, to pewnie sam biadoliłeś że do Zambrowa musisz jeździć, a teraz jak masz, to biadolisz że za duży ;) Normalnie JAJA! :))
Ludzie, zanim coś napiszecie, to rozejrzyjcie się w około. Zobaczcie co mieliście kiedyś a co macie teraz. I nie narzekajcie, tylko się z tego cieszcie, bo jak Wy nie chcecie z tego korzystać to dla Waszych dzieci zostanie, a audyciki to proponuję sobie w główkach zrobić, bo poprzewracało się że hej!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Czy wy uważacie, że przykładowo w MPGKiM. MPWiK czy innych miejskich instytucjach nie ma jakiś tam krzywych akcji ??? Aniu, nasz dziennikarzu śledczy zainteresuj sie i nimi ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

lomza23

sam szef MOSiRu w TVN się produkował ze kosztowne oświetlenie
poza tym budżet takiej Perspektywy by chyba wystarczył na 2 mecze przy reflektorach - a to też klub sportowy z Łomży.

a co do awansu do III ligi ok, ale to jest nadal 4 szczebel rozgrywek. i nie wybiegajmy w przyszłość bo jak wiadomo nie od dziś NIE MA SIANKA NIE MA GRANKA - nie będzie sponsora to nara. może się nie interesuję aż tak sportem jak ty, ale wiem ze Zambrowy Suwałki i inne Wysokie są kilka poziomów wyżej nie dlatego że rodzą im się Rooneye tylko że mają bogatego sponsora - a jak sponsor zechce to i niech oświetlenia i zadaszenia buduje, a nawet muzeum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Szef MOSiR w TVN się kompromitował, a nie produkował. Działalność tej instytucji świadczy o nim. Każdego roku pakuje się miliony w tę miejską instytucję, a efekty zostały opisane na tym forum, jak też i w innych mediach. Załosne.

Ja słyszałem, że ta dziewczynka skakała do wody z trampoliny, której na tej pływalni nie ma. Również, że miała zawał, wadę serca, cukrzycę. Co za radosna twórczość, do której dopisał się julciak. Może to ty julciak jesteś generatorem tych bzdór.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Zambrów - jeden "poziom" wyżej.
Mlekovita i Suwałki - dwa "poziomy" wyżej.
ŁKS IV liga - nie przez brak talentu, tylko przez zaniedbania finansowe w poprzednich latach - taka kara od PZPN-u (spadek z drugiej do IV ligi)
Koszt meczu przy światłach - ok.1500zł pokrywany w całości za klubowe pieniądze ŁKS-u, czyli za pieniądze sponsorów. Miasto ani MOSiR nie wykładają złotówki na mecz przy światłach, więc z Twojej kieszeni nic na to nie idzie.
Sponsor nie jest od inwestowania w miejskie grunty, więc świateł i muzeów budować nie będzie. Sponsor drużyny sportowej jest od wspierania tejże drużyny finansowo. Od budowania oświetlenia i muzeów na miejskich gruntach jest tylko i wyłącznie miasto, chyba że odsprzeda sponsorowi tą ziemię, wtedy buduje na tych gruntach właściciel ów ziemi i jeżeli jest za razem sponsorem klubu na którym stoi jego stadion, to sponsor będzie ładował pieniądze w oświetlenie i muzea.

Co ma budżet Perspektywy do obiektów które powstały dla nas łomżyniaków w Łomży???
Co ma Mlekovita, Suwałki i Zambrów do obiektów które powstały dla nas łomżyniaków w Łomży???
Co ma liga w której obecnie gra ŁKS do obiektów które powstały dla nas łomżyniaków w Łomży???
Po co w ogóle zacząłeś rozmowę na temat obiektów które są wg. Ciebie nie rentowne i zbyt duże jak na takie miasto skoro temat jest o działalności MOSiR a na temat samych obiektów nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia?
Czy Ty w ogóle wychodzisz z domu na te obiekty, że masz prawo do ich oceny?
Co Ci przeszkadza, że w Twoim mieście są obiekty, które pozwolą na myśleniu o grze ŁKS-u w wyższych ligach, o organizowaniu zawodów na szczeblu ogólno krajowym w lekkiej atletyce, o organizowaniu zawodów na basenie, który w końcu mamy?
Może wolałbyś robić zawody na basenie w Zambrowie?
Może dalej wolałbyś jeździć na basen do Zambrowa?
Może wg. Ciebie lepiej ŁKS i zawody lekkoatletyczne prezentowały by się na zdjęciach gdzie bieżnia była żużlowa, a nad głową czerwony gołębnik?
Może Ty Kononowicz jesteś???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

MOSiR to studnia bez dna. Pochłonie każde pieniądze nie przynosząc efektów. Czym więcej się wyda z kasy miejskiej na tę instytucję tym będzie kosztowniejsza przy tym zarządcy. Szef w mediach się nie produkuje, on się kompromituj, za nasze pieniądze.

Ja słyszałem, że ta dziewczynka skakała do wody z trampoliny, której na tej pływalni nie ma. Również, że miała zawał, wadę serca, cukrzycę. Co za radosna twórczość, do której dopisał się julciak. Może to ty julciak jesteś generatorem tych bzdór.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

k.kibicŁKS bardzo dobrze, że mi przypomniałeś o MPWiK to właśnie od nich MOSiR Łomża wynajmował urządzenie do wygładzania lodowiska lub czegoś takiego nie znam się na tym ale to się nazywa ROLBA to za wynajęcie tego co zapłacili mogliby kupić nową a nie remontować MPWiKowi starego grata za własne pieniądze, to to urządzenie w które wkręciło rękę jednemu pracownikowi na samym początku MOSiRu. Dowiadywałam się dzisiaj u prawnika i Pan Dyrektor nie ma prawa bronić pracownikom wypowiedzi na tym forum bo jest to forma zastraszania pracowników zwana MOBBINGiem którą właśnie powinien się chyba zająć nasz nowy Pan Prezydent!

Panie Prezydencie prosimy o dokładne zbadanie sytuacji która dzieje się w MOSiR Łomża oraz nacisku na pracowników jak również sprawdzenie najbliższych pracowników, są to urzędnicy państwowi co za tym idzie stają się osobami publicznymi i maja obowiązek wyjaśnienia zarzutów dotyczących ich osoby.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Widzę, że jednak poskutkowało zastraszenie pracowników przez Pana dyrektora nikt już się nie odzywa na forum w obawie o święty spokój.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

To może i ja dorzucę kilka kamieni do tego ogródka...
- czy boisko górne ze sztuczną murawą z powiewającymi chorągiewkami siatkach w bramkach to obiekt muzealny, instalacja sztuki? od co najmniej 2 miesięcy nieużytkowany przez młodzież, która musi trenować na orlikach na powierzchni o połowę mniejszej, dołują w rozgrywkach ligowych nie czując pola gry. To tak jakby pływak chciał osiągnąć sukces w swojej dyscyplinie trenując w wannie...
- czy murawa na boiskach głównym i bocznym, pomimo też, że rzadko używane przez zawodników pełne kemp, ubytków jest nieumiejętnie pielęgnowane?
- czy normą jest, że w nowym budynku na stadionie odpada tynk, występują zacieki, czy standardem w pomieszczeniach z natryskami jest brak glazury?
- czy inwestycje miejskie, która pochłonęły kilkanaście mln zł., które w zamierzeniu powinny służyć uprawianiu sportu przez mieszkańców Łomży są dostępne, a jeśli tak to kiedy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

MOSiR to kolejny twór biurokratyczny. Istnieje głównie po to, żeby konsumować środki publiczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Na te pytania musiałbys uzyskać odpowiedzi poprzez dziennikarza jakiegoś:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

No właśnie jak i na moje pytania nie ma odpowiedzi taki na innych pytania tak samo ale prokuraturą Pan DYREKTOR potrafi terroryzować pracowników i zainteresowanych losem naszych pieniędzy topionych dzień po dniu bez efektu.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Wiszę, że jak wyjechałam na parę dni to nic się tu nie zmieniło, a groźby Pana Dyrektora poskutkowały nikt już się tu nie odzywa :)

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

rzuć jakąś sensację nową to dyskusja ruszy !
podobno pracuje tam jakiś gej a wiadomo że duży kontakt z młodzierzą i dziećmi jest !


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

a zobacz to ciekawe bo jak na tą ilość informacji nie dotarło coś takiego do mnie ale myślę, że nie ma tam aż takiego kontaktu żeby miało to znaczenie jakiej orientacji seksualnej jest ten człowiek.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Wczoraj była akcja przeglądu stadionu i boiska sztucznego przez v-ce Prezydenta, Radnych i pracowników Mosir. Ciekaw jestem jakie będą ustalenia i oceny Ratusza? Zaskoczył mnie dobry humor co poniektórych grających w piłkę na sztucznej murawie ( szkoda, że tylko oni mogą pokopać) bo od kilku miesięcy nie potrafią wymóc na wykonawcy poprawienia usterek. Jeszcze jedna uwaga sic! miałem wątpliwą przyjemność skorzystania z kortów i powiem tyle...tragedia...piłka tenisowa odbijając się od podłoża w niekontrolowany sposób. Nawierzchnia jest źle wykonana na korcie który został oddany do użytkowania ok. m-c temu!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Tyle że to nie mosir płacił/odbierał te obiekty tylko miłościwie nam panujący.

Rozmawiając o nim i jego otoczeniu nie wiadomo kto więcej pali. On czy jego samochód.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

A jaka nawiezrchnia na tych kortach ? syntetyk ?


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

xanka - powiem ci tyle, widocznie nie stać cie było na dobry koniak czy inna butelczynę dlatego nie dostałaś tam roboty, ale po tym co rozpisujesz to najpewniej znajdziesz ja w Czerwonym Borze w dziale - satyra i humor.
Mówiąc szczerze, to przez takich ludzi jak Ty jad sączy się na forum, bo wysypujesz informacje oczerniając ludzi, niby stając w obronie pokrzywdzonych ale jakoś nie widzę nazwisk tych za którymi stajesz. Czy to ci uciśnieni cię prosili czy może ROBIN HOOD jesteś?
Jeżeli masz rzeczywiście tyle niezbitych dowodów to podaj szczegóły, idź z tym do prokuratury bo jako wolny obywatel masz do tego pełne prawo i wielu będzie za Tobą. Powiem więcej jeżeli to prawda to przyklasnę na dwa razy ale jeżeli pomówienia to chętnie przyjdę na rozprawę i popatrzę jaką będziesz miała minę :) tylko napisz kiedy.
A i jeszcze jedno do fanów ŁKS - proszę was o rzetelną i obiektywną opinię - dlaczego na mecze ŁKS nie przychodzą zwykli mieszkańcy naszego miasta z rodzinami tzn z małymi dziećmi tak licznie jak to np było kiedyś ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

lancelot jak poczytasz sobie dokładnie to forum to zrozumiesz, że jestem za mała kruszyna i pewnie zostanę zgnieciona przez tryby tej Łomżyńskiej maszyny jak cokolwiek zacznę robić, masz racje nie miałam na butelkę koniaku żeby się dostać a to co do mnie dochodzi z różnych źródeł to nie dowody tylko informacje ale jak mam je udowodnić jeśli każdy postraszony przez Pana Dyrektora nabiera wody w usta, dobrze wiesz, że w tym mieście nikt nie stanie w mojej obronie bo będzie wiedział, ze równa się to z samobójstwem w tym mieście i nikt takiej osoby już nie zatrudni zwłaszcza na moim stanowisku bo będzie się bał bo wychodzi na to, że jestem za uczciwa, prosiłam o wsparcie choćby na tym forum i co ktoś się odezwał? Więc nie widzę sensu dalszej walki z wiatrakami, jeśli Pana Prezydenta nie obchodzi kogo zatrudnia MOSiR, pisałam już kto jest zatrudniony i jacy to ludzie i co to dało tylko to, że Pan Dyrektor MOSiR postraszył pracowników, że to forum poda do prokuratury i efekt jest nikt prócz mnie i bohaterskiego obrońcy lancelota się nie odzywa, w innym mieście by już było przez Ratusz wszczęte dochodzenie i sprawdzenie wiarygodności pracowników a tu niezadowolony obywatel będzie straszony prokuraturą.


Nic dodać nic ująć

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Masakra z tym stadionem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

stadion to pół biedy ale reszty ogarnąć nie mogą hihi

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Kilka pytań w sprawie stadionu miejskiego

- Ciekaw jestem kiedy te fuszerki na stadionie, sztucznym górnym i na kortach zostaną wyeliminowane.
- Kiedy pracownicy Mosir zaczną w końcu dbać czy chociaż podlewać oba boiska trawiaste sic!. Na boisku bocznym i główne liczne są obszary wypalonej trawy przez słońce lub nieumiejętne zastosowanie nawozów.
- Bije licznik miesięcy nieużytkowania górnego boiska sztucznego- właściwie to wizytówka łomżyńskiego Mosir- co to ich obchodzi ( przecież to nie oni będą z tego korzystać) to jest jakaś PARANOJA.
- Kiedy wreszcie Prezydent wyeliminuje tę patologię?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

xankax skoro piszesz ze nie masz czasu sie ruszyc na impreze czy gdzies bo ciągle gdzies wyjezdzasz to z kąd masz czas na zbieranie takich informacji? jakoś na plotki itd masz dużo czasu patrze. Pozatym wkurzają mnie osoby, które tylko na forum są mocne w gębie. Co do imprez jak ktoś chce się zinteresuje to znajdzie imprezy toć do domu ci z nimi nie przyjdą tylko trzeba zwracac uwage na plakaty czy komunikaty w radiu. A co do pieniędzy to MOSiR nie może sobie przyoszczędzic i dać premie jak to ktos mądry powiedzial bo to firma panstwowa i co zostanie wraca do urzedu miasta i proszę nie opowiadajcie bajek z palca wyssanych bo to żałosne, wkółko ja slyszalam , ktoś mi powiedział itd xankax zwyukla plotkara z ciebie i tyle która nie moze sie pogodzic bo pracy nie dostala a ktoś inny dostal i teraz bedzie opowiadac bajki na forum jacy wszyscy są okrutni żal mi ciebie.
dziekuje za uwagę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

"Autor: lomzerman (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09-06-11 08:57

Kilka pytań w sprawie stadionu miejskiego

- Ciekaw jestem kiedy te fuszerki na stadionie, sztucznym górnym i na kortach zostaną wyeliminowane.
- Kiedy pracownicy Mosir zaczną w końcu dbać czy chociaż podlewać oba boiska trawiaste sic!. Na boisku bocznym i główne liczne są obszary wypalonej trawy przez słońce lub nieumiejętne zastosowanie nawozów.
- Bije licznik miesięcy nieużytkowania górnego boiska sztucznego- właściwie to wizytówka łomżyńskiego Mosir- co to ich obchodzi ( przecież to nie oni będą z tego korzystać) to jest jakaś PARANOJA.
- Kiedy wreszcie Prezydent wyeliminuje tę patologię?"

Te wszystkie pytania do Twojego "P"rezydenta , mosir zarządza , nie buduje/odbiera , dopiero jak "P"rezydent przekaże oni zaczynają odpowiadać za stan. Wracając do "P" to jego goń do roboty w końcu to miasto to jego folwark, albo umie wszystkiego dopilnować ( ma zastępców i pomocników i całe wydziały replikujące zadania jednostek ) albo go to przerosło. Ot i tyle w tym temacie.

Rozmawiając o nim i jego otoczeniu nie wiadomo kto więcej pali. On czy jego samochód.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

24v napisał(a):


> Te wszystkie pytania do Twojego "P"rezydenta , mosir zarządza
> , nie buduje/odbiera , dopiero jak "P"rezydent przekaże oni
> zaczynają odpowiadać za stan. Wracając do "P" to jego goń
> do roboty w końcu to miasto to jego folwark, albo umie
> wszystkiego dopilnować ( ma zastępców i pomocników i całe
> wydziały replikujące zadania jednostek ) albo go to
> przerosło. Ot i tyle w tym temacie.
>

Jeśli obecny Prezydent Łomży nie jest Twoim "P" to skąd piszesz? Z tego co wiem obie płyty stadionu, zarówno główna i boczna zarządzana jest przez Mosir...mylę się? Z oficjalnej stronie Mosir dot. stadionu miejskiego w Łomży "Od stycznia 2010 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest administratorem tego obiektu. Wykonywane są wszystkie niezbędne prace pielęgnacyjne, mające na celu utrzymanie całej infrastruktury Stadionu Miejskiego"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

xDx nie opowiadaj głupot bo pieniądze nie wracają do urzędu jak są zagospodarowane a mogą być przeznaczone na premie, talony oraz nagrody okolicznościowe a tego jak wiem w tej firmie nie brakuje, no cóż ale lepiej bronić niż zwrócić uwagę na to co się dzieje z naszymi pieniędzmi, że nadal pracują ludzie którzy mają lepkie ręce do pieniędzy, a co tam wszystko gra xDx masz racje mam dość jak nic nie mogę wskórać dam sobie spokój bo tylko każdy czeka na rewelacje ode mnie zamiast samemu poszukać, to co napisałam już powinno wzbudzić zainteresowanie Ratusza a Ratusz powinien przeprowadzić śledztwo i oczyścić atmosferę, zweryfikować pracowników a w tedy na pewno mogli by dostać tam pracę ludzie, którzy coś potrafią a nie kogo znają.

Urodzona w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: basen ,stadion, sport ..a MOSiR

Stres warto rozładować jakąś aktywnością fizyczną. Może bieganie lub gra w siatkówkę będzie dobrym rozwiązaniem na radzenie sobie ze stresem. Ja staram sie od czasu do czasu biegać. Lubie też siatkówkę ale tutaj bardziej kibicuje ONICO WARSZAWA niż aktywnie gram.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org