czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Podział na partycję..

Mam pytanie jakim (darmowym) programem podzielić dysk przenośny na partycję..?? (pod Win7 64x)
Z góry dzięki..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

nie trzeba zadnego programu jest taka mozliwosc w windows 7 moj komputer zarzadzaj dyski



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-Magic,Program,Windows,11470.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

nie trzeba zadnego programu jest taka mozliwosc w windows 7 moj komputer zarzadzaj dyski




A mógłbyś coś więcej na ten temat powiedzieć, jaki to program i ewentualnie gdzie go szukać..?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

ale teraz lamy rosna - zal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

panel sterowania->narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

dzięki, Dali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

możesz sobie i tu poczytać:http://www.trochetechniki.pl/Jak-Dzielic-Partycje-Bez-Utraty-Danych,c,3504.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

siekierą :) w google zobacz na pewno gdzieś jest opisane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podział na partycję..

Witaj przyjacielu.
Jeżeli już postawiłeś nowy system to, możesz zrobić tak, jak doradził Ci ktoś powyżej, tzn. z panelu sterowania. Chociaż, przypuszczam iż partycji-C, nie będziesz mógł ruszyć. Znacznie prostszą metodą jest,utworzyć partycje przy instalacji nowego systemu. Na boot-owalnej płycie z Windows, znajduje się narzędzie do tworzenia i formatowania partycji i uruchamia się samo chwilę po rozpoczęciu instalacji. Możesz wybrać sobie ilość i wielkość partycji, oraz format, który wolisz, tzn. FAT-32, lub NTFS. Doświadczeni użytkownicy zalecają aby, partycja-C, była jako FAT-32, a pozostałe w NTFS. A że ja, jak to się mówi, tego no, hmmm "w tańcu się nie pierd*lę", więc wszystkie robię w NTFS, i też jakoś bzyka. Lecz korci mnie aby utworzyć tak, jak radzą mądrzejsi.
No więc, nie potrzeba Ci, żadnych programów, ani narzędzi. Wystarczy boot-owalna płyta z Windows. Wcześniej musisz zmienić w BIOS-ie tak, aby pierwsze urządzenie boot-ujące, to było napęd DVD, lub CD. Lecz jest to normalna procedura, przy każdej instalacji nowego systemu, zresztą proste jak drut.
Pozdrawiam i powodzenia

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org