piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
łks a prezydent

tak wszyscy krzyczeli "będzie inny prezydent to miasto pomoże i wesprze finansowo klub "po przeczytaniu komunikatów prasowych w gazecie współczesnej uświadomiłem się w przekonaniu że jest h....a i żeby nie wiem kto został prezydentem Łomży to tak było jest i będzie że miasto jest największym sponsorem klubu nie biorąc pieniążków za korzystanie z obiektów.Już kiedyś Sroka przedstawiał te wyliczenia a co do pomocy w rozmowach ze sponsorami to ta bajka też już była inne miasta mogą pomóc swoim klubom ŁOMŻA JAK ZWYKLE NIE A MOŻE KURIA ZA SPONSORUJE NASZ ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Ostatnio poruszałem ten temat...
To co napisałeś, że "miasto jest największym sponsorem klubu nie biorąc pieniążków za korzystanie z obiektów.", to żadna chluba dla miasta. Jesteśmy w 4 lidze. Nie dostajemy kasy z Canal+, żeby było z czego płacić za wynajęcie obiektów. Z biletów zapewne ledwo starcza na ochronę czy sędziów?
Jeżeli miasto chce czerpać zyski z ŁKS-u za wynajem obiektów, to niech nam pomoże awansować kilka klas wyżej, gdzie sponsorzy sami zaczną dzwonić i telewizja da kilka milionów złotych.
Jak w normalnej firmie - najpierw inwestowanie(straty), a potem zyski. Jesteśmy w takiej lidze, że to żadna promocja swojej firmy przez ŁKS, ale z drugiej strony, mamy mocne podwaliny do budowania dobrej piłki na dobrym poziomie, w formie silnego pierwszego składu, szerokiego zaplecza w młodzieży i obiektów piłkarskich.
Właśnie teraz najbardziej potrzebna jest pomoc miasta dla klubu, aż wygrzebiemy się z tych lig, w których Łomża z takimi obiektami i kibicami grać nie powinna.
Tak jak napisałem wyżej, teraz niech pomoże nam miasto finansowo, bo o sponsorów będzie ciężko w 4 czy 3 lidze, a później ŁKS sobie na pewno poradzi. II liga to połowa Polski czyli zupełnie inna karta przetargowa w rozmowie z potencjalnymi sponsorami!
Na chwilę obecną bez pomocy miasta, finansowej pomocy - klub z 60tysięcznego miasta będzie grał na obiekcie ze sztucznym oświetleniem, 2 naturalnymi boiskami, jednym sztucznym i potężną liczbą zapalonej młodzieży w ligach, gdzie grają zespoły na "kartoflowiskach". Kto był na wyjazdach ŁKS-u, ten widział na czym grają 4ligowe zespoły i jakie mają zaplecze.
Łomżę chyba stać na coś więcej...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Za 4 lata też wybierz byłego pzpr - owca z SLD i znowu płacz ,że ci źle .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

postawa miasta(ratusz prezydenci i radni skandal i żenada) ŁKS promuje nasze miasto ale cóż widocznie miastu wystarczy jak o nas mówią tylko w okolicach za to lepiej wybudować bulwary które będą przez całą wiosnę pod wodą baza przystań dla wariatów co będą nadkładać 20 km rzeką pod prąd i 20 z prądem żeby w Łomży zacumować tylko pytanie po co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

bo to POLSKA ! nie elegancja francja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

niech ktoś mi wytłumaczy w jaki sposób ŁKS promuje miasto? Wygrywając mecze w 4 lidze to jest promocja? pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

xDx cofnij się kilka lat wstecz gdy ŁKS grał w 2lidze(obecna 1)wyjazdy po całej Polsce mecze ligowe z takimi zespołami jak RUCH ARKA ŚLĄSK LECHIA POLONIA.......to według włodarzy miasta też nie była promocja sukcesy LŁKS też nie promocja młodzi piłkarze na wygrywający na turniejach za granicą i na szczeblu ogólnopolskim też nie no to co wg ciebie jest promocją bezrobocie 17% godz 19 wymarłe miasto 2 mega galerie oczywiście wirtualne czy plac czerwony z chlorami moż amfiteatr(muszla koncertowa)o sorki jest basen który otworzą tylko nie wiadomo kiedy no i w przyszłości nasza piękna Narew z bulwarami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

poul ale dobrze powiedziałeś to było kilka lat wstecz ale teraz rzeczywistość jest inna. Pozatym ta druga liga obecnie pierwsza osiągnieta była dzięki zadłużaniu klubu czego skutki mamy do dziś więc teraz ŁKS w rzaden sposób miasta nie promuje i to że korzysta z obiektów za darmo to moim zadaniem i tak dużo bo utrzymanie ich kosztuje kilkaset tysiecy rocznie. Nie można żyć wkółko przeszłością.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

poul - Ty raz na bulwary narzekasz, a zaraz mówisz że będą piękne. Weź się zdecyduj ;) Tak poza tym, to bulwary też są potrzebne.

xDx - Poczytaj mój wcześniejszy post i później się wypowiadaj. Tam masz wszystko wytłumaczone.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

lomza23 czytalem Twoją wypowiedź i źle mówisz owszem miasto mogło by wesprzeć klub ale im wyżej ŁKS będzie tym więcej kasy będzie się domagał bo potrzeby będą większe, a ja bym nie liczyl nagle na bogatego sponsora jak awansujemy na poziom np pierwszej ligi bo wiele klubów owego sponsora szuka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

xDx - Przeczytałeś mój wcześniejszy post?
Tak, zgadza się, ŁKS nie promuje teraz miasta w 4 lidze, dla tego potrzebna jest pomoc finansowa dla klubu, żeby wrócić na miejsce, gdzie będzie promował! II liga to połowa Polski, pierwsza - cała Polska. Bez wsparcia finansowego, nie mamy szans na awans do tych lig, bo jaki sponsor teraz wejdzie z dużą kasą do 4 ligi? Pomyśl co piszesz. Nikt nie chce w klubie brać pieniądzy z miasta i tkwić w 4 lidze latami! Teraz jest pewny awans do 3 ligi, potem trzeba wygrać trzecią. Tylko za darmo grać nikt nie będzie. Za darmo nikt naszej drużyny na wyjazdy wozić nie będzie. Sędziowie, ochrona, medykamenty dla piłkarzy też z nieba za darmo nie spadną. Wszystko kosztuje.
Każdy chciałby w Łomży dobrej piłki na dobrym poziomie, ale jak ŁKS chce śmieszne 200 tysięcy zł, to zawsze jakiś mądrzejszy od Wszystkich się znajdzie, że lepiej te pieniądze na co innego przeznaczyć.
Na co tylko? Na premie dla pracowników Ratusza wolelibyście przeznaczyć?
O utrzymaniu stadionu piszesz, że rzekomo "KILKASET TYSIĘCY" zł. to rocznie kosztuje.
Po 1. Skąd tą sumę wytrzasnąłeś? (chodzi Ci o budżet MOSiR-u (5,5mln.zł) ?)
Po 2. A ile by kosztowało utrzymanie tego stadionu, gdyby nie było ŁKS-u? - Odpowiem Ci - Tyle samo! Więc w czym masz problem?
Jak będzie wyższa liga, to sam będziesz na mecze zasuwał w myśl zasady - wszyscy chodzą to i ja pójdę ;)

Ps. Przypominam - W budżecie na ten rok na SPORT zapisana jest kwota ponad 600 TYSIĘCY zł.
ŁKS jako NAJWIĘKSZY klub sportowy w Łomży, z NAJWIĘKSZĄ liczbą trenującej młodzieży, klub z NAJWIĘKSZĄ opcją rozwoju, chce najnormalniej w świecie Swoją część, żeby dla Nas Łomżyniaków coś w tej Łomży zrobić!
ŁKS nie chce pieniędzy ze środków na szpitale, oświatę, budowy dróg, imprezy organizowane przez miasto ani z żadnych innych środków, TYLKO ze środków i tak już zapisanych na sport!
Tak ciężko to zrozumieć???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Tego nie wiesz, czy nie wejdzie w wyższej lidze duży sponsor i ja tego nie wiem, ale jedno jest pewne - będzie się zdecydowanie łatwiej rozmawiało z potencjalnymi sponsorami, jak liga będzie wyższa.
Rozumiem że jesteś pewien, że ŁKS się będzie domagał w wyższej lidze większej kasy i dla tego tak piszesz?
A nawet gdyby, to co? Jest dla kogo - przypominam - ponad 200 młodych wychowanków (łomżyniaków) Tu trenuje. Sprzęt sportowy też kosztuje, jak i rzeczy które wyżej wypisałem.
Czy młodzi chłopcy mają się nie rozwijać, bo ludzie Twojego pokroju mają w nosie ich rozwój, bo ŁKS i tak ma super, bo za boiska nie płaci?
To wszystko jest dla Mnie, dla Ciebie i dla innych Łomżyniaków. Tych pieniędzy i tak na Twoje konto nikt nie przeleje a wszyscy będą szczęśliwi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

lomza23 źle mnie zrozumiałeś po pierwsze nie mam nikogo w nosie tylko chodzi mi w jaki sposób ŁKS ma promowac miasto? Bo ja przez promocje rozumiem przyciągnięcie inwestorów lub turystów by miasto mogło się rozwijać i np gra Widzewa w Ekstraklasie nie zachęca mnie do tego aby odwiedzić Łódź, a wiele osób utrzymuje że ŁKS to promocja miasta, klub promuje sam siebie i swoją marke by pozyskac sponsora itd Takie jest moje zdanie i żeby nie bylo że ja nie chce by pomóc ŁKS-owi czy coś takiego jestem jak najbardziej za rozwojem klubu tylko patrze na to wszystko realnie i tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Jesteś za ROZWOJEM klubu?
Patrzysz na to wszystko REALNIE?
To zróbmy mały test. Nie opłać Swoich rachunków tylko przez 1 miesiąc a po tym czasie napisz mi na tym forum, czy się rozwinąłeś czy cofnąłeś?
Poza tym - przyznałeś właśnie, że jednak piłka nożna to niezła promocja miasta, bo skąd wiesz że Widzew jest z Łodzi? ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Nadal mnie nie rozumiesz patrze. A wiem z kąd jest Widzew bo się interesuje piłką i tyle. Jeśli dla Ciebie promocją miasta jest wiedza jaki klub tam gra to spoko tylko co miasto ma z tego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

powiedz mi xDx skoro sport nie może wpłynąć na to aby nasze miasto być na ustach ludzi z innych regionów to po co inwestować w obiekty takie jak nasz stadion wywalić 23 banki po to aby stadion był bezsens lepiej trzeba było postawić jakaś fabryczkę zatrudnić ludzi niech pracują dla miasta zarabiają pieniążki to przynajmniej stopa bezrobocie by spadła co do promocji przez sport ilu ludzi w Polsce słyszało o Łomży jak wcześniej nie graliśmy wysoko i kojarzyło ŁKS nie tylko z marką piwa ile razy w takich miastach jak nasze odbywają się mecze kadry polskiej nie ważny rocznik tylko fakt ludzie z ciekawości przyjadą coś o Łomży przeczytają na necie może na 1000 czytających 1 odwiedzi to miasto czy to nie jest promocja a nie łódź się inwestycji i kombinatów przemysłowych tu nie będzie przez długie długie lata

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Prosta logika budowa bulwarów i innych atrakcji przyciągnie turystów przez co przyciągnie to rózne firmy zajmujące się turystyką itd a każda nowa firma w Łomży to szansa że zainwestuje w ŁKS przez co klub zyskuje sponsora. Poprostu denerwuje mnie gadanie ze ŁKS to wielka promocja i nie róbcie nic tylko dajcie kase na ŁKS. Rozwój miasta jest równy z rozwojem klubu i jak miasto bedzie ludzi przyciągac to i klub na tym bedzie zyskiwal. Tylko na to trzeba czasu a po co nam klub w pierwszej lidze skoro miasta nie stać na to a sponsorów w okolicach Łomży nie ma którzy by zainwestowali w klub.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Super promocją dla naszego miasta, są co raz to nowe afery w TVN 24, jak nie biznesmeni, to prawnicy, jak nie prawnicy to zięć prezydenta. Łomża jest obecnie postrzegana jak miasteczko z dalekiego rosyjskiego wschodu gdzie rządzi przewodniczący i kilku oligarhów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Nie da się z Tobie "fanie" piłki nożnej powiedzieć, czemu ŁKS potrzebuje tych pieniędzy. Żaden argument do Ciebie nie trafia. Dziwne, bo w końcu interesujesz się piłką nożną...

To jeszcze raz:

- Miasto czy tak czy siak przeznaczyło na 2011 rok, na sport bodaj 626 tysięcy złotych polskich.

- ŁKS, min. z tytułu, że jest największym klubem sportowym w Łomży zrzeszającym największą w Łomży liczbę trenujących Tu zawodników, chciałby z tej kwoty 200 tysięcy złotych.

- Z KWOTY przeznaczonej na SPORT!!! na 2011 rok w ŁOMŻY!

Czy to jest jasne?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Patrze ja o jednym a Ty o drugim. Nie wnikam w to ile kasy tam chce ile dostał itd Chodzi mi tylko o to że wkurza mnie gadanie zagorzałych kibiców że to ŁKS jest promocją miasta i wszystko dla ŁKS-u a reszta wkoło się nie liczy i każda inwestycja jest zła. O to mi chodzi kumasz wreszcie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

A kto tu napisał że wszystko dla ŁKS-u i że reszta jest nie ważna??? Dziwnie interpretujesz wypowiedzi innych. Czyżbyś tak nie nienawidził ŁKS-u, że słysząc tą nazwę, nie wiesz co piszesz?
Ktoś się Ciebie zapytał, co według Ciebie jest w tej chwili promocją miasta, to nie raczyłeś odpowiedzieć.
Wykręcasz się od odpowiedzi wypominając dawne czasy, jak pewna osoba, której już w Ratuszu nie ma.
Odpowiedz co według Ciebie, jest teraz większą promocją Naszego miasta, niż piłka nożna której postępy widać gołym okiem???
Ja napisałem, że sport jest jednym z elementów promocji miasta, a że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem nie tylko w naszym kraju, to normalnym jest, że tą promocję w dziedzinie sport, ŁKS będzie wykonywał z największym skutkiem, niż pozostałe nasze miejskie sportowe ekipy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Dobra rób ze mnie wroga i co tam chcesz i nie musze na wszystkie pytania odpowiadać Ty na moje też nie odpowiadasz tylko odwracasz kota ogonem i słówek się czepiasz nie mając konkretnych argumentów.
dziękuje pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Moim zdaniem 2.liga powinna w Łomży byc z bulwarami czy bez i miasto powinno dolozyc wszelkich STARAŃ zeby tak bylo.Skoro sie staraja nasi urzednicy i prezydent a niestety nie wychodzi nie bede mial do nich zalu jako obywatel tego miasta-nie jako kibic.

PL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

2 liga w Łomży to nie to na co zasługujemy. Musimy powoli dostać się do 1 i na stałe zagrzać tam miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

xDx:

Podziwiam Twoją wiarę, że bulwary przyciągną turystów. Paręset metrów, czy nawet - powiedzmy - 2 kilometry wybrukowanej kostką alejki z kilkoma budkami z kebabami ma być taką atrakcją dla turystów? A gdzie zabytki, które będą mogli oglądać? Katedra, kapucyni i co jeszcze? Bzdurne gaworzenie o bulwarach to zaklinanie rzeczywistości. Takie moje zdanie. Ba! znając nasze realia to budowa bulwarów będzie okazją do przekręcenia paruset tysięcy złociszy... ale to taka mała dygresja.
Uważam, że ŁKS w latach poprzednich uczynił więcej dla Łomży niż wiele innych instytucji, które miały ją promować. Bez ŁKS-u pies z kulawą nogą nie słyszał o naszym mieście, no, chyba że lubił piwo. W czasach gry na zapleczu ekstraklasy słowo "Łomża" było obecne kilka razy w tygodniu w niemal każdej medium informacyjnym w kraju. Rzecz jasna, że nie przełożyło się to na miejsca pracy, bo to nie tak działa. Po prostu żeby się zdecydować na umieszczenie zakładu produkcyjnego w jakimś miejscu trzeba najpierw wiedzieć, że takowe istnieje. A obok piwa i ŁKS-u nic miasta nie promowało i promować nie będzie. Zanim tzw. biznesmeni zapamiętali, że nad Narwią jest takie miasto, to zlecieliśmy z tej ligi na pysk. Dlaczego? Nie miejsce i nie czas na analizy, dość powiedzieć, że niejeden działacz zarządów z lat PRAWDZIWEJ II ligi ma sporo za uszami.
Teraz wiele się zmieniło. Klub pozbył się odium długu publicznego, zaczął mozolną drogę na właściwe sobie miejsce w hierarchii polskiej piłki nożnej. Naprawia błędy poprzedników dot. pracy z młodzieżą, dysponując największą po Jagiellonii liczbę drużyn młodzieżowych w województwie. Ok. 200 dzieci ćwiczy regularnie, dzięki czemu te dzieci się ruszają, nie gnuśnieją, nie siedzą przed monitorami i nie włóczą się po klatkach z "ziomalami". Już dziś sześciu na jedenastu zawodników podstawowego składu to wychowankowie. Klub wypełnia więc misję społeczną. Do tej misji wrócę za chwilę...
Miastu i całej społeczności łomżyńskiej powinno więc zależeć na tym, by ŁKS rósł w siłę, bo wówczas tej społeczności może (nie musi, ale właśnie MOŻE) się dzięki temu żyć dostatniej. Nawet jeśli za ileś lat nie przełoży się to na nowe miejsca pracy, to w dniu meczu można zapomnieć o trawiących nas problemach, cieszyć się wygraną itp. Klub może więc pełnić funkcję psychoterapeutyczną. ŁKS może wreszcie się stać symbolem miasta, symbolem, poprzez który łomżyniacy będą się mogli identyfikować z Łomżą. Za jego pośrednictwem można krzewić wśród młodzieży patriotyzm, zarówno ten wielki, dot. Polski, jak i mały, lokalny. Identyfikując się z miejscem zamieszkania, pochodzenia, człowiek dąży do poznania historii swojej i tego miejsca. (Wbrew pozorom to ważne, duża część młodzieży twierdzi dziś, że mieszka NA PODLASIU).
Tymczasem ŁKS gra dziś w IV, de facto piątej lidze (ot, taka myląca nazwa). Z kilkunastopunktową przewagą prowadzi w tabeli i tylko cud może spowodować, że nie awansuje na wyższy szczebel rozgrywek. Silny kadrowo zespół, jakim dysponuje, umożliwia w następnym sezonie walkę o awans do II ligi, terytorialnie obejmującej pół Polski. O Łomży znów byłoby głośno w Toruniu, Olsztynie, Bydgoszczy, Gdyni, Rzeszowie. Dobre wyniki przyciągnęłyby kolejne rzesze młodzieży, chcącej grać jak ich idole z boiska. Co stoi na przeszkodzie? Kasa, misiu, kasa... Pozyskać ją można w dwojaki sposób: od sponsorów lub z miasta. Pierwszy sposób jest bardziej pożądany, przyzna to każdy. Drugi... Cóż... Wielu boli, że z publicznych pieniędzy finansuje się klub sportowy. I ja to doskonale rozumiem. Tyle, że powyżej przedstawiłem argumenty świadczące na korzyść tego pomysłu.
Żeby jakaś maszyna ruszyła i dalej pracowała sama, najpierw trzeba jej dostarczyć energii. Tak jest i już. Nawet akumulator trzeba najpierw naładować. Zastrzyk finansowy z miasta powinien właśnie być taką dawką rozruchową. Powinien umożliwić Klubowi rozwój, który z kolei pozwoli na "złapanie" sponsora, który umożliwi jeszcze większy rozwój. Duża dotacja z miasta stanowiłaby też rodzaj sygnału dla potencjalnych sponsorów, że warto zainwestować w Klub, bo można wiele ugrać na tym w danym mieście. W wielu gminach to rozumieją. Białystok przeznacza na Jagiellonię ponad milion złotych. Radzionków - 200 tys. W II lidze miasta przeznaczają na kluby po kilkaset tysięcy. Sokółka w ub. sezonie przeznaczała na Sokoła 200 tys. Mała Narewka - 70 tys. Małe Korsze coś pod 100 tys. Łódź na Łódzki KS też pow. miliona złotych. Czy tam siedzą głupki, a jedynie w ratuszu łomżyńskim sami mądrzy ludzie, czy jednak tam coś więcej kumają, niż nasi decydenci?

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łks a prezydent

Długo ale konkretnie na temat!



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org