sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Moze cos o filmie

Wakacje sa okazja do wycieczek do kina lub wypozyczalni. Co teraz warto obejrzec i gdzie? Denerwuje papka hollywoodzka nastawiona na efekty.
Ostatnie hiperprodukcje Królestwo niebieskie , Aleksander , Troja to filmy dla ludzi o niskim ilorazie inteligencji.
Marzy mi sie swietny thriller w stylu Milczenia owiec lub Siedem . Nie pogardze dobra sensacja.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Stary obejrzyj ,,Życie za życie" albo ,,requiem dla snu" nie są może nowościami ale robią wrażenie:D

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Reqiuem dla snu to moj ulubiony film. Jest straszny, narkotyki i osamotnienie. Moim zdaniem powinien funkcjonować jako edukacyjny - brutalny bardzo, ale przemawiający tysiąc razy bardziej niż reszta.

A propos Królestwa niebieskiego :))))) bardzo gorąco polecam zupełnie nienowy film "Niebo". Scenariusz napisali Kieślowski i Piesiewicz, wyreżyserował Tykwer (ten od Biegnij Lola, Biegnij). Uwielbiam ten film i polecam wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli. To nie thriller w stylu "Siedem", ale i tak polecam :]

Widziałeś "Fight Club"? Z Pittem i Nortonem?

Stare te moje propozycje, ale godne uwagi :)

Pozdrawiam
Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Z nowości polecam Sin City. Nie oglądałam jeszcze, ale jeśli ten film jest określany jako "Pulp Fiction XXI wieku" to chyba naprawdę warto.

Thrillerem w stylu Milczenia owiec czy Siedem jest chyba Piła. Jak ktoś nie widział to niech zobaczy ;>

Z innych ciekawych filmów polecam:
Reqiuem dla snu, Fight Club i pozostałe wymienione wyżej
Efekt Motyla
Bliżej (Closer)
Tańcząc w ciemnościach
Zielona mila
W stronę morza
Pulp Fiction (mój ulubiony)
(też większość starych)

A gdzie obejrzeć? na pewno nie w naszym kinie, przynajmiej narazie, bo tu króluje Karol, człowiek który został papieżem i... nic więcej.
Czasmi jest coś ciekawego w telewizji np. w Kocham kino. No i oczywiście lecą teraz powtórki Świata według Bundych heh

fajny temat. szkoda tylko, że tak mało osób wypowiada się na tematy związane z trochę ambitniejszymi filmami, muzyką czy książkami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Oglądałam "Piłę" i po raz kolejny zastanawiam się jak bardzo chory musi być człowiek, który pisze takie scenariusze. To samo "Cela" z Jennifer Lopez. Piękny film, ale chory. :)

Jak przeczytałam listę Brrum (bardzo podobna do moich ulubionych) pomyślałam sobie, ze nie umiem chyba wskazać ulubionego filmu. Za dużo tego jest. Ulubionego reżysera też nie umiem. Może łatwiej by było podzielić na gatunki i wtedy określić... ale chyba tego też nie umiem :)))

Także jeśli następnym razem powiem 'ulubiony film', to znaczyć będzie 'jeden z przynajmniej 50 ulubionych' :D

Moim pewnie nigdy nie spełnionym marzeniem jest własne kino. Mam tyle pomysłów, że aż czasami boli, że nie można ich zrealizować. Jestem bardziej niż pewna, że w Łomży jest kupa ludzi, którzy z chęcią chodziliby do kina, i to nie tylko na same nowości. Oczywiście nie do kina typu Millenium, chociaż twierdzę, że nasze kino nie musi wcale swiecić pustkami. Wystarczy pomyśleć.

Dodaję do listy "Mullholand Drive" Lynch'a i "Ojca Chrzestnego" Coppoli Kolejne ulubione :]

A przy okazji, ma ktoś "Miasteczko Twin Peaks" w całości? Z chęcią obejrzałabym WSZYSTKO. Taki 'mały' maraton... :)))

Pozdrawiam
Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

A ja polecam "Ciało" Koneckiego i Saromonowicza: śmieszna "sensacja" opowiedziana w ciekawy sposób. Jak widać preferuje filmy polskie, inne ulubione przeze mnie to też stare klasyki: "Zakład", "Ostatni dzwonek" (ostatnio odgrzewany w TVP i uroczo nieaktualny) albo zabawniejsze: "Vabank", "Nad Niemnem", "Ziemia obiecana" i przecudna, ale smutna "Brzezina". To tylko kropelka, która mi się nigdy nie znudzi i zawsze mogę te filmy oglądać. cdn...

Allinka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

z tymi "ulubionymi" mam podobnie jak kaschia. Pulp został moim ulubionym, bo go po prostu często oglądam (np wczoraj) i ciagle robi na mnie wrażenie, a inne oglądałam albo tylko raz albo dosyć dawno.

w ogóle to właśnie te "chore" filmy są najlepsze. są tak pokręcone, że nie wiadomo o co chodzi, a mimo to są piękne, ujmujące, wzruszające lub jakieśtam, ale takie po których obejrzeniu nie chce cię ruszyć z miejsca bo tak wciskają w fotel.

jakby zebrało się dużo osób możnaby utworzyć coś w rodzaju klubu i oglądałoby się co lepsze filmy. ciekawe czy możliwe byłoby to w kinie? nie mam pojęcia skąd kino bierze filmy i czy można mieć wpływ na to co oni puszczają. widziałam kiedyś stronę internetową kina milenium, ma ktoś jej adres?
chociaż to też trochę pomysł bez szansy realizacji. niestety ;(

a i właśnie ma ktoś Twin Peaks? aż wstyd się przyznać, że nigdy nie miałam okazji obejrzeć ;>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Ja ze swojej strony bym dorzucił kilka pozycji :Jackie Brown w reż. Tarantino ,
Billy Batgate z B. Willsem , D. Hoffmanem i N. Kidman- switne kino gangsterskie dla miłosników Ojca Chrzesnego , The Doors w rez. O. Stone'a z J Deep'em.
The Doors to w zasadzie fim biograficzny o Morisone liderze tej grupy . Deep zagrał wspaniale i trudno odróznicz prawdziwego od "fałszywego" no i oczywiscie spora porcja wspaniałej muzyki. Ten film jest do zdobycia na płytach DVD.
Szukam filmu Big Blue z J Reno. Gdzie go moge zdobyc?
Co powiecie o "Skarbie narodów " ja go obejrzałem i .... znowu amerykanska papka dla cwiecinteligentów.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Bib Blue, allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56575173

Proszę bardzo. :) Film cudny.

Skarb narodów jest cholernie amerykański, widać po plakacie i zwiastunach i w ogóle. Nie zachwycił mnie, ale lubię Cage'a. Nicolasa zresztą :)

A Pulp Fiction... klasyka :) Jeśli cytuję teksty z jakiegoś filmu, to znaczy że jest na liście. Ulubionych oczywiście ;)

Pozdrawiam
Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Big Blue jest do kupienia., a do wypozyczenia? A tak w ogóle jak oceniacie w Łomzy wypozyczalnie i ich wybór. Piszemy cały czas o kinie ale wypozyczlnia to niezłe uzupełnienie.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Kina domowe są coraz bardziej popularne, co powiecie na takie?

http://belchatow-com.home.pl/allegro/kino.jpg

Po co samemu oglądać filmy, skoro można zaprosić przyjaciół.... :D

Wykładzinę i pomieszczenie już mam, kto zasponsoruje resztę?

Jeśli chodzi o wypożyczalnie, ja najbardziej lubię te na Kazańskiej i Dmowskiego. Ludzie znają się na tym co robią, można z nimi porozmawiać o filmach i jest przyjemnie.

Pozdrawiam
:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

inaczej:





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Bomba . Ty tak mieszkasz?
Co do wypożyczalni zgoda tylko na Dmowskiego maja wiekszy wybór. Tam kiedys mieli Big Blue ale maja juz uszkodzony zreszta maja tam kilka perełek.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Witam!

Po bardzo długiej przerwie...
Mój ulubiony to "Edward Nożycoręki" jest taki hmm... naj, pod każdym względem. Poprostu uwielbiam...

Pozdrawiam Kino-, TV-, w ogóle- maniaków


Obiecałam Panu jednemu że nie będę się już wypowiadała ale co tam! Panie Marek. Mogę?
thx ;)
Tyle ja
MA



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Alez tak , czemu nie, tobie tez nalezy sie....ale ,mi chyba nic nie obiecywałas, albo byłem w tedy ....niewazne.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

<Autor: Markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
<Data: 05-07-05 23:00
<
<Alez tak , czemu nie, tobie tez nalezy sie....ale ,mi chyba nic nie <obiecywałas, albo byłem w tedy ....niewazne.
<
<Marek

Tak tak trzeźwy na maxa!
Pozdrawiam...
Prawdziwego Pana Marek ;)
Tyle ja
MA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Tak tak trzeźwy na maxa!
Pozdrawiam...
Prawdziwego Pana Marek ;)
Tyle ja
MA

Cóz na to moge napisac?

Pozdrawiam moja piekna i tajemnicza nieznajoma.

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

:))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie


To że piękna to się zgadza ;))

Pozdrawiam
MA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Aktoreczka , w jakiej sztuce lub filmie grałas. Czy miałem okazje cie podziwiac a moze byłem twoim recenzentem?

Marek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Markus, jak lubisz "chore" filmy to koniecznie zobacz "Sin city". Na szczęście film jest utrzymany w czarno bałej barwie i krew tak bardzo nie rzuca sie w oczy, choć czasem pryska na kamerę. Ten film zdecydowanie wciska w fotel - ostrzegam przed oglądaniem na dużym ekranie. Treść filmu: zabijanie.

Allinka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

A ja właśnie przystępuję do oglądania "21 gramów".
Jakie to było - podzielę się wrażeniami...:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Chronologia - zakłócona.
Ona kocha jego, bo on ma DOBRE SERCE...
Ile waży dusza? Ktoś zważył i zauważył, że tyle właśnie... Zastanawia mnie jedynie jakiej wagi użył...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Przez chwilę po tym filmie zastanawiałam się po co to wszystko...
Ale zaraz potem myślę sobie, że przecież zieleń wcześniej czy później nadchodzi przecie :). Zaciskam więc ząbki i...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Wicek Park pod każdym względem super.
AKTORZY hmm..... odtwórca roli głównej powtórzę hmmm.......... aż by się chciało, żeby mnie ktoś tak poszukiwał, jak on swojej miłości...
Scenariusz - zagmatwany ale ciekawy.
Muzyka - mistrzostwo świata! Bo przecież film bez muzyki nie istnieje!
Pozdrawiam

Tyle ja
MA

Info dla Markus'a vel Marka vel Pan Marek ;)

A no grałami i tu i tam.... jak to Aktoreczka. A że mierna... więc dlatego piszę w czasie przeszłym ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

a ja 21 gram oglądne dzisiaj !

Ave


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Moze cos o filmie

Dzisiaj planuję "Troję" i dwoję się i troję, żeby mi się to udało, bo ostatnio coś za wcześnie Morfeusz mię woła do się...



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org