poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Przesądy

Dlaczego w wigilię to facet powinien pierwszy zapukać do mieszkania? Ja przekazywaną z pokolenia na pokolenie znam bajkę, że to będzie szczęśliwy rok, zna ktoś jakieś inne wytłumaczenie i ktoś wogóle zna taki przesąd?, bo dziś spotkałam się z innym wytłumaczeniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

No ja slyszalam ze to przynosi szczescie :)
A inny przesad ktory poznalam w tym roku to taki ze w Wigilie trzeba umyc twarz woda w ktorej sa pieniadze;p to podobno zapewni nam bogaty rok;p

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

trzeba stuknac sie kieliszkami i to mocno , wtedy sie poszczesci



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

To co pisze Figa to fakt. Przesąd ten egzystuje od dawna. Ja będąc jeszcze szkrabem w wieku 10- 12 lat i później, zawsze z rana w Wigilię biegałem na wyścigi z moim starszym o 4 lata bratem do naszej Babci i Dziadka żeby być pierwszym. Właśnie Babcia miała taki zwyczaj. Uważała, że jeśli pierwszą osobą która ją odwiedzi w Wigilię będzie mężczyzna, to cały następny rok będzię pomyślny. Bieganie nasze nie było tak na prawdę bezinteresowne, bo zawsze dostawaliśmy coś gratis. Miłe to jest i myślę, że taki "przesąd" dodaje tym Świętom dodatkowego smaczku.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

masakra..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

gnoj



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

wierzycie w przesady?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

Chwalisz się szczebiotka swoim nowym ku**** z Francji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

tak bylo w sredniowieczu, a niektorzy jeszcze to naglasniaja



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

niedlugo bedziemy pisac kreda na drzwiach



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przesądy

Do mojego znajomego w zeszłym roku w dniu Wigilii zapukał facet do drzwi, pech chciał, że to był komornik :/ ... i chyba raczej nie mógł zaliczyć tego roku do udanych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org