sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

Ludzie, nie poniżajcie się na wzajem, czy z poza Łomży, czy w Łomży, czy z Kolna czy nie. Człowiek jest tylko człowiekiem, ma prawo robić błędy. Nie jednokrotnie ja zawiniłem i dzięki Bogu ktoś miał refleks, zahamował. Niejednokrotnie ja zdążyłem wyhamować.
Niech każdy z was kierowców zastanowi się czy zna i rozumie dokładnie Kodeks Ruchu Drogowego?
Czy stosuje się do przepisów?
Niestety ze wszystkich moich dwóch kolizji drogowych przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących z tablicami BL. Czyli 100% kolizji spowodowanych przez kierowców zamieszkałych w Łomży.
I czy kiedykolwiek napisałem, że Łomżyniacy to .... i nie umieją jezdzić?

Jeżdząc po ulicach zauważyłem fundamentalne błędy nie tylko utrudniające ruch, ale także stanowiące realne zagrożenie. Oto kilka z nich:
1. nie pokazywanie kierunkowskazu zjezdzając ze skrzyżowania o ruchu okrężnym
2.STAWIANIE SAMOCHODÓW na ul.Sikorskiego włączając awaryjne, wyskakując po dzieci i jednocześnie blokując pas, następnie zbliżając się do przeszkody nie można ominąć grupy pojazdów ponieważ prawy pas jest już zajęty przez kierowców nie jadących jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.
3.nie zatrzymywanie się na strzałkach przy czerwonym świetle, 4.wyprzedzanie kiedy już sami jesteśmy wyprzedzani
5.przyspieszanie będąc wyprzedzanymi
6.jazda na prostym pasie z prędkościami 60,50,40,30,60,20 gdzie nie ma żadnego powodu do jazdy powyżej, lub poniżej 50
7.skręcanie w prawo od środka jezdni w lewo od prawej krawędzi
8.skręt w lewo na ulicy jednokierunkowej od środka jezdni!!!
9.Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przy skręcie w lewo kierującemu jadącemu z nad przeciwka, skręcającemu w prawo.
10. Piesi jako uczestnicy ruchu drogowego bezczelnie 'wskakujący' przed pojazd, gdzie
art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
Art. 14. Zabrania się:
1. wchodzenia na jezdnię:
a. bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b. spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
11. Nie sygnalizowanie manewru wyprzedzania przez kierującego. A pozniej zdziwienie, ''dlaczego to taki nie taki zaczął skręcać w lewo jak ja wyprzedzałem" i hamskie, bezczelne trąbienie...
12.Nie zmienianie świateł z drogowych na mijania podczas gdy kierujący nadjezdzający z przeciwka zmienił je na mijania.

Stąd można wywnioskować, że jest brak znajomości przepisów, brak myślenia i za duży egoizm. Na szczęście zdecydowana większość kierowców jezdzi bardzo dobrze.
Zacznijmy od siebie. Nie ważne czy jest to BL, BLM, BGR. I takie podziały są po prostu głupie. Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

Nareszcie głos rozsądku.

Grzegorz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

Kilka min temu wracalem do domu i jakis dziadek nie pamietam czym chyba oplem corsa jadac z legianow w strone miasta przy 4 plus wjechal pod prad na lewoskret dla jadacych po sikoskiego haha

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

pkt 2: z tymi idiotami nie idzie wytrzymac. niech sobie parkuja gdzie chca ale nie K*RWA NA SRODKU RUCHLIWEJ ULICY W GODZINACH SZCZYTU!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

To nie rejestracje tak jeżdżą a ludzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

W Ostrołęce W0S-y i BLM-y nie włączają kierunków jak zjeżdżają z ronda nie mówiąc już o stawaniu na dwóch miejscach parkingowych na raz!!!!!Głąby ze wsi!!!!!!!!!

Rychu:)))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

BLM-y zmieniają skarpety po miesiącu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

i zdejmuja majtki przez glowe

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

Co do pkt 2 to tam chyba nie ma zakazu zatrzymywania? Z tego co kojarzę jest zakaz postoju. Nie mówię złośliwie tylko tak mi się po prostu wydaje jeśli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi :)

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

z tego co pamiętam, nie tak dawno pewna spółdzielnia mieszkaniowa zabroniła pewnej grupie numerów rejestracyjnych parkowania na pewnych parkingach.

sprawa skończyła się tak, jak się skończyła.
zwracam tylko uwagę na fakt, że ten zakaz też nie wziął się z sufitu.... :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BLM,BL,BGR,BWM,BZA,BKL,WO,WOS, .ITP

Ludzie dajcie już spokój bo to się robi nudne jak puszczanie Kevina na Polsacie...
każdy z nas nabrał jakiś manier za kierownicą co nie oznacza że zawsze są one dobre z przepisami i podobają się innym użytkownikom ruchu drogowego i nic do tego nie ma rejestracja....ale po co ja to piszę jak i tak temat pojawi się jeszcze na pewno po raz tysięczny...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org