poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kultura łomżyńskich kierowców

Chciałem się podzielić pewnym spostrzeżeniem dotyczących kierowców i ich kultury jazdy, w zakresie ustąpienie pierwszeństwa osobom pieszym.
Piesi marzną do szpiku kości oczekując przed przejściami dla pieszych na chwilkę kiedy będą mogli przejść, a kierowcy jadąc nagrzanymi w środku cieplutkimi samochodami, ani nie myślą ustąpić pierwszeństwa pieszym. Nie wiem czy jest to kompletna znieczulica, czy też brak kompletnych uczuć, ale moim zdaniem zatrzymanie samochodu na chwilkę by ułatwić przejście pieszym nie powinno stanowić problemu. A TAK NIE JEST! Co o tym sądzicie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

sadze, ze na pewno masz racje. ale musisz tez wziac pod uwage, ze bardzo ciezko sie hamuje w takich warunkach, wiec tez piesi musza uwazac, bo nieraz wychodza na jezdnie i ledwo co unikaja potracenia. sama dzis jechalam i musze przyznac ze jadac bardzo wolno ledwo na swiatlach sie zatrzymywalam, taka slizgawica.
ale ogolnie sie z Toba zgadzam, tez stoje godzine przed przejsciem ale z drugiej strony patrze na kierowcow ktorzy nie maja latwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

Podzielam twoje zdanie. Chociaż teraz jak leży śnieg, kierowcy jeżdżą powolutku więc łatwiej przeskoczyć na drugą stronę :)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

slusznie
kultury to brak
no chyba że taksówkarze oni są wporządku



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

tak bylo i jest nadal i szybko sie nie zmieni,duza nam brakuje kultury do innych krajow w europie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

K... ja wczoraj jechałem Legionów dtifta sadze a tu baba na pasy wychodzi ślepa czy co sie wkur.... i wyzwałem od moherów
Mi jest ciezko zatrzymac BEMKE no i zresztą non stop sie spiesze



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

zbychu brakowalo ciebie nam i pisania twoich chorych fantazii o 19 letniej beemce



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

Zbychu babce to mogles na wyzywac ale nie innym ujów bys dostal myslalem ze jezdzisz astonem martinem a nie gowniano bemko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

To Łomża więc czego się spodziewać? ale nie generalizuj, są jeszcze kulturalni kierowcy w tym mieście, mało ich, ale są.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

pocieszające jest to, że w tych warunkach poprawiła się kultura wobec innych kierowców

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

A może 4lomza jakąś akcję medialną by zainicjowała? Chyba warto?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

polo napisał(a):

> A może 4lomza jakąś akcję medialną by zainicjowała? Chyba
> warto?


bendziemy podbijac temat jak sie da najdluzej



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

glombie wiesz ze takie zatrzymanie dla pieszego o ile sie uda moze sie skonczyc karambolem !?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

dlaczego on tak szybko jezdza, nie lepiej powolutku..:)? uwazajac na przechodni?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

Jasiu jak zwykle rację ma...

Tu apel do pieszych:
Jest bardzo ślisko - wtargnięcie pieszego na jezdnię przed nawet powoli poruszający się pojazd może spowodować poślizg i uszkodzenie ciała pieszego oraz uderzenie w tył samochodu przez następny jadący pojazd.

Dlatego czekajcie aż droga będzie wolna. Wchodźcie ostrożnie.


P.S. "Wy się ruszacie, Wam jest ciepło. A w samochodach się marznie... Lub owrotnie... " = Tego typu argumenty są śmieszne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

zatrzymanie samochodu bez poślizgu w obecnych warunkach jest bardzo trudne, wiec trochę wyrozumiałości dla kierowców



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

mało nnie dzis jeden nie przejechal



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

Tez nam przykro ze mu sie nie udalo ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

Uomrzan - popieram Twoje slowa, ale niestety mamy takie, a nie inne prawo oraz spoleczenstwo i bedzie sporo potracen, bo kazdemu sie spieszy i trudne warunki na drodze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

W tych warunkach to pieszy powinien mieć głowę na karku i kurde poczekać chwilkę aż przejedzie samochód. Byłem świadkiem 3 takich sytuacji. Stoi stoi a raptownie włazi i nie interesowało ją czy samochód wyhamuje czy nie. Mówię tu o Paniusiach które nie widzą nic więcej jak tylko swój puder na czubku nosa i oczywiście o moherach bo myśli że starsza to jej wszystko można. (W żadnych z tych przypadkach nie uczestniczył żaden mężczyzna pieszy bo rozumieją o co kaman w tych warunkach)
PS: jestem obserwatorem pieszym. Pozdrawiam.

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

Jeszcze jedno. Kultura kierowcy w stosunku do innego kierowcy się bardzo poprawiła. jak ruszyć nie może to nie trąbi jak ten baran jeden z drugim tylko wyskakuje i pomaga pchnąć. I brawa dla pieszych bo widząc nie mogący ruszyć z miejsca samochód, podbiegają i pchają. Oby tak dalej Brawa!!

;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kultura łomżyńskich kierowców

jak widze rejestracej BLM lub BKL to juz wszystkiego mogę sie spodziewać za wyjątkiem kultury i inteligencji

Harpon

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org