wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
odmrorzenie układu hamulcowego

witam. mam jedno pytanie. jak oddlodzic( odmrozic) układ pneumatyczny w starze1142? trzyma mi jedno tylnie i niepuszcza. słyszałem że można wlac spirytus w zbiornik powietrza i wtedy odmarznie. ale czy to pomoże? proszę o poradę . z góry dziękuję

bossss

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

"bardzo prymitywny ale skuteczny.
kupujesz butelkę denaturatu (nie w celach konsumpcyjnych), podnosisz kabinę i po wcześniejszym spuszczeniu powietrza do "zera" pedalem hamulca, kluczem płaskim 27 odkręcasz przewód wychodzący ze sprężarku. wlewasz w niego denaturat (powinno wejść około 200g). zakręcasz, stawiasz kabinę, odpalasz auto i spokojnie czekasz, aż silnik na wolnych obrotach nabije powietrze, a zawór wypluje cały syf z układu.
uwaga, nie stój koło zaworu spuszczającego nadmiar powietrza, bo będziesz śmierdział dyktą kilka dni."

czytaj więcej na:

http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=5&t=23352

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

Masz się z tym starem :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

Pomyłka -pomyliłem z uladem pneumat....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

mruz dokucza a musi jezdzic a nie stac:)

bossss

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

Bobasek.
Masz wielki problem z tym starem.
Wniosek nasuwa się tylko jeden-nie przygotowałeś auta do zimy.
Wczoraj płyn chłodniczy,dziś pneumatyka.Jutro pewnie padną baterie.
Co nieco znam się na ciężarowych,autobusach głównie tych starszych.
Na zamarzające powietrze jest tylko jeden skuteczny sposób.
Na noc do ciepłego garażu wjedź jak możesz,spuść powietrze ze zbiorników do zera.Rano podczas zapalania zdejmij przewód ssący ze sprężarki i wlej w niego trochę spirytusu.Nie pompuj do końca,wystarczy 2-3 atmosfery.Zgaś silnik i ponownie spuść powietrze ze wszystkiego co się da.
W ten sposób oczyści się układ pneumatyczny.
Po tym zabiegu należało by wlać trochę spirytusu do odwadniacza który masz przy zaworze który spuszcza powietrze.
Powinno pomóc.

br1



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

dzięki br1. tak tylko że starek stoi na parkingu i niema mowy bym zjechał do garażu bo koło lewe trzyma. a jak bym wlał teraz bezpośrednio do zbiorników dyktę pomoże coś? ****** zima:(

bossss

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

Bobasek.
Wejdź pod spód i popuść siłowniki.Wykręć śrubę -tylko jedna jest-dokładnie pośrodku siłownika.Ruszysz nawet bez powietrza.
Około 10 cm trzeba wykręcić,drobnozwojowy gwint.Trochę zejdzie.
Kiedyś jako,,młody,, zmieniałem nawet rozruszniki przy 30 stopniowym mrozie.Bez kanału i dachu nad głową -po prostu na gołej ziemi.

br1



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

a gdzie ta śruba dokładnie się znajduje. bo niechce narobic bałaganu. i jak ją odkręce to będą hamulce czy nie?

bossss

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

przestan marudzic malysz skacze



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

Bobasek.
Jak spojrzysz na tylną oś od tyłu to zobaczysz takie dwa garnki po jednym przy każdym kole-to są siłowniki hamulcowe.Patrz dalej z tej pozycji-zobaczysz dokładnie pośrodku tego garnka śrubę,którą należy odkręcić.Będziesz miał hamulce po odkręceniu tych śrub ale tylko na przednią oś.

br1



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

dziękuję br1. pozdrawiam

bossss

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

Bobasek.
Jeśli potrzebujesz naprawdę kogoś do pomocy, naprawy czy remontu to napisz ,polecę Ci dobry warsztat w pobliżu Łomży.Odpiszę jutro około godz.14

br1



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: odmrorzenie układu hamulcowego

ok. jak se nieporadze to się odezwe do ciebie na forum

bossss

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org