sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Chciałbym kupić taki samochód, czy możecie mi podać jakieś opinie na temat tego samochodu? Poczytałem już trochę na różnych forach ale postanowiłem jeszcze co nieco dowiedzieć się na naszym łomżyńskim. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Witam

Zrobiłem takim samochodem od nowości 140000 km. Jeżeli chodzi o spalanie to silnik jest naprwde bardzo dobry 2.0 D4D po trasie 5,5 l. /km. , w miescie 6,5 - 7,0 l./100 km. 116 KM to naprawde wystraczające jak na gabaryty samochodu. Jeżeli chodzi o zawieszenie to przez ten czas nie wymieniłem żadnej końcówki, drążka, amortyzatorów. Miałem problemy że parowały reflektory z przodu, ale na gwarancji wymienili, Problemem była u mnie jeszcze przekładnia kierownicza ale na szczęście też na gwarancji wymienili. Licz się z kosztami jeżeli chodzi o jakieś naprawy bo to TOYOTA, poza tym ogólnie dobry, pojemny, wygodny, rodzinny samochód tym bardziej że to wersja kombi. Ja miałem tą przyjemność że jeździłem od nowości tym samochodem dokładnie sprawdź kupowany smochód. Rocznik, silnik, wersja mojego samochodu była dokładnie taka o jaką pytasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

przy większym przebiegu występuje problem z kołem dwumasowmy a to juz nie przelewki.
Jeżeli nie będziesz robił duzych przebiegów to polecam 2.0 benz. Jak masz jak zrobić jazdę próbną takim autem to się przejedź , dla mnie siedzisko jest troche za krótkie (dla japończyka może ok) po 200km kręgosłup mnie bolał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Dzieki za informacje. Mam na oku 2 egzemplarze tego modelu, oba mają ponad 220 tys km i nie wiem czy nadal warto się takim zainteresować. Wnioskuję z wypowiedzi, że już nie posiadasz avensisa, jeśli można zapytać to dlaczego już go nie masz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Sprzedałem w 2007 r. Licz się z tym że 220 tyś km. to już sporo i sama "śmietanka" została już "wypita" przez poprzedniego/ich właścicieli. Jeżeli chodzi o komfort podróżowania to ja nie miałem z tym problemu, a zazwyczaj robiłem długie trasy na Śląsk.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Myślę, że mało prawdopodobne będzie to, że znajdę autko z przebiegiem poniżej 200tys. Tzn z pewnością znajdę tylko czy to będzie faktyczny przebieg. Będę musiał się udać tym samochodem do serwisu i sprawdzić co i jak może z tym samochodem być i pewnie wtedy zdecyduje się albo rozmyślę się co do tego samochodu. W każdym bądź razie dzięki za informacje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Male sprostowanie co do kosztow. Otoz nie taki diabel straszny, serwis nie jest wybitnie drogi. Ja serwisuje w B-stoku i jak narazie kosztowo wypada lepiej niz np. w Fiacie (o ile serwis fiata mozna nazwac serwisem). Po za tym czesto sa akcje promocyjne wiec koszty jeszcze maleja. Trzeba sie jednak liczyc z tym, ze do Diesela z reguly sa drozsze czesci...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Polecam serwis TOYOTA-MARKI k. Warszawy

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

witam!
moj sąsiad wlasnie sprowadzil toyote avensis verso 2.0 D4D z 2003 roku na sprzedaz w bardzo ladnym stanie ,moze nie jest to kombi ale chyba to nawet lepsze rozwiazanie gyz to minivan czyli jest nawet barziej funkcjonalnym autem od kombi ,jesli jest pan zainteresowany prosze pisac to przesle nr.kom.do sasiada.
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Koło dwumasowe już nie takie drogie, a serwis masz w Ostroęce bardzo w ojej ocenie porzadny i obsługa kompetentna. Co do cen serwisu to nie ma tragedii. A masz gwrancję na wykonanie i cześci. Mam juz 3 Toycie i przelot 200 220kdo nie jest jej koniec. Auto to jeśli zadbane zrobin napewno jeszcze walnych km

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

w motorze z listopada masz wszystko opisane. pierwsze wypusty nie byly udane,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Mam do sprzedania Toyotę taką jakiej szukasz jezeli masz pytanka to napisz do mnie na email.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

mój adres to: esprit123@op.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Super autko, sam niedawno kupiłem w hatchbacku, 2006 rocznik. Super komfort jazdy, duużo miejsca, dynamiczny silnik, no i pewnego rodzaju prestiż ( w końcu Avensis to wysoka klasa). Krótko mówiąc polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Witam! Drodzy forumowicze wszystkim chętnym i zainteresowanym zakupem Toyoty Avensis w komi pragnę polecić sprawdzony egzemplarz na http://uzywana-avensis.pl. Użytkowałem ten samochód od nowości czyli od 2009 roku ponieważ został zakupiony w promocji z rocznika poprzedniego w leasingu na firmę. Jak dla mnie bezawaryjne, lałem ropę i gnałem przed siebie. Serwis robiony według zaleceń, zresztą zainteresowani mogą dokładnie prześwietlić jego historię ponieważ wszystkie naprawy robione były w ASO. Przesiadłem się do do nowej Toyoty Rav4, mam sentyment do tego auta i chciałbym aby trafiło do kogoś z moich okolic czyli do was drodzy łomżanie.

Maks

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

kangurek, co masz na myśli, że koło dwumasowe jest tanie?
Dla mnie wydanie 2000-4000 na nie to jednak był by duży wydatek(pewnie plus 500 zł robocizny)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

wlasnie spojrzalem na allegro... rzeczywiscie, moze taniej niz 2000, ale jednak- wydac na sprawne, w miare nowe to tez nie nalezy do najtanszych :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Nie wierz w samochody z 2003 roku z ładnymi przebiegami 123tys albo 169tys. Prawdopodobnie 220tys tez jest troche zanizony. Jeśli chodzi o tą toytke to mi przy 230 tys kończyły się świece żarowe, sprzęgło i koło dwumasowe więc sprzedałem, ale myśle że po wymianie tego spokojnie następne 200 można zrobić. Poza tym samochód nie sprawiał żadnych problemów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota Avensis 2.0 D4D kombi 2003

Najlepszy serwis Toyota jaki znam, to znajduje się tutaj http://www.toyota.anwa.eu/serwis.tmex . Mają tam również oryginalne części. Można tam kupić i sprzedać auto, a to jest naprawdę bardzo duży plus. Profesjonalna naprawa, to w dzisiejszych czasach podstawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org