poniedziałek, 13 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
rozliczenie podzielników ciepła.

Co sądzicie na ten temat??? moim zdaniem jest to czyste złodziejstwo . Jakie macie dopłaty???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

no właśnie,jak miałem okna drewniane to 400zl zwrotu,jak od dwóch lat plastyki to zawsze dopłata! też nie wiem co o tym myśleć..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

przekręciorek taki mały. Nieetyczne, ale daje szmalec :p

http://www.youtube.com/watch?v=awYVlAv6Cek


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

"....Spółdzielnia podaje, że sposobu zmiany naliczania zaliczek na poczet centralnego ogrzewania dokonała realizując wymóg ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, choć jak zgodnie przyznają Brodziuk i Michalak ŁKS jest pionierem takiego rozwiązania przynajmniej w północno-wschodniej Polsce."-

- no i znależli się nowi pionierzy ! Kosztem naszych i tak już pustych kieszeni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Mam 600zł dopłaty !!!! Mam bardzo słoneczne mieszkanie. Przez lato temperatura w mieszkaniu była przeważnie 31 stopni (bo tyle miała temp. wody w akwarium bez podgrzewania) więc i wyparowało z podzielników odpowiednio dużo płynu. Nie mogę się przyczepić bo płyn nie spadł poniżej zera. Mam zero, w niektórych pokojach nawet +1 kreska ale sądzę że inni którzy nie mają tak słonecznych mieszkań (ja ostatnie piętro,blok nie ocieplony,dach to samo) zaczynają sezon grzewczy od +3-4 kreski. I jak to ma być sprawiedliwe jak ja na wstępie jestem do tyłu. Mieszkam 7 lat w tym mieszkaniu i raz miałem nadpłatę 50 zł chyba ze trzy lata temu jak zimy wcale nie było. co roku dopłata 200-600 zł!!!!! A wiem że inni z mojego bloku , z mojej klatki nadpłaty 500-600zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ja z każdym rokiem mam coraz większe dopłaty chociaż kaloryfery pracują na minimum.Pionierzy nabijają se kieszenie naszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi. Na taczkę z tym ich pionierostwem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Mieszkam 8 lat w mieszkaniu, którego okna są plastikowe, wszystkie ze strony południowej. Nigdy nie miałam zwrotu. 3lata temu, kiedy zima była łagodna musiałam dopłacić 100 złotych. Teraz mam dopłacić 850 złotych. Po wyliczeniu opłat jakie muszę uiszczać wychodzi, że za cały sezon ogrzewczy mam do zapłaty 3200 złotych. To ja bym ogrzała cztery razy więcej metrów niż posiadam. Gdzie tu jest sprawiedliwość, albo może źle działający system spółdzielni. Może ktoś powinien dobrać się i m do d.....???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ja muszę dopłacić prawie 1000 zl. Bez kilku złotówek. Podajcie proszę w jakich spółdzielniach mieszkacie. Ja w Perspektywie. W tym roku niby mam nagrzane dwa razy więcej niż w poprzednim w każdym pokoju... To jest po prostu nie możliwe. Postanowiłam w tym roku chodzić po mieszkaniu w 5 swetrach, kilku bluzach, kilku parach skarpet, ale kaloryfera nie odkręcę ;)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

To i tak nabije ci nie ważne czy będzie zakręcony czy nie co najwyżej zapowietrzy ci się kaloryfer to jest złodziejstwo i tyle u mnie w domu jest co roku tyle samo prawie kresek a płacić trzeba więcej i więcej ... tłumacząc się że blok w połowie jest ocieplony itd. i dziwne że na cały blok jedne mieszkanie nie ma po-mierników i na dodatek w suszarniach które są w piwnicy są wielkie kaloryfery które huczą cało zime na fulla aż w saunie to oczywiście cały blok płaci a jak zgłosiło się od nich żeby zakręcili grzejnik bo poco ma grzać jak i tak nikt nie suszy tam to już tydzień idą a jak przyjść z znienacka na sprawdzenie po-mierników to mają chęci i to w ŁSM .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

nie jasne zasady - nie jasne rozliczenia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

mieszkańcy spódzielni w białymstoku podali sódzielnie do sądu za te podzielniki i wygrali spódzielnia zdejmowała aż sie kurzyło i nie tylko białustok inne miasta także czemu w łomży nic sie niedzieje ,muśle że mieszkają na ośiedlachi prawnicy,ale oni mają w dupie bo mają kase

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

nie dopłacać do sądu preżesików oni zarabiają niebia,,,,nskie sumy niech zdejmują te gówna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

niech sie ktoś za to i zanich weżmie w głowie sie niemieści 1000 zł dopłacać i siedzieć w zimnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

czezek - jakieś szczegóły? Może warto złapać kontakt.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Czezek masz jakiegos linka na temat tej sprawy w Białymstoku? Chętnie bym poczytała co i jak. Ja dostałam 2 stowy zwrotu. Ale co Z tego jak marzłam cała zimę. Kaloryfer odkrecałam tylko na noc w jednym pokoju na trójkę. Znajomi maja mały domek. Kupią opał za 3000 i mają cieplutko cała zimę. A w blokach? To się w głowie nie mieści zeby płacic tyle kasy za nic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

kup sobie dom i go ogrzewaj, jak ci nie pasi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

A ta jak zwykle ma coś mądrego do powiedzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Mnie też o zastanawia. Co roku niższe wartości mam na podzielnikach, a zwroty zamiast wyższe, to coraz mniejsze. To okradanie w biały dzień. Płacić tyle za ogrzewanie i marznąć. Zgadzam się.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Wubiegłym roku musielismy dopłacić ponad 1000zł w tym roku praktycznie całą zimę grzejniki były pozakręcane w mieszkani byla lodówa i do dopłaty mamy jeszcze 600zł . KRADZIEZ W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

A o wzroście cen MPEC-u nie słyszeliście?
Skoro cene wzrosła a zaliczki na c.o. nie, to jasne że bedą dopłaty.
Narzekanie, narzekanie, narzekanie...

A

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

To ja juz nic nie rozumiem. Bo ja miałąm chociasz trochę zwrotu. A wy jeszcze takie wysokie dopłaty. Miałam odkręcony grzejnik na 3 tam gdzie spia dzieci. Podzielniki to złodziejstwo, bo kresek ubywa nawet jak sa pozakrecane grzejniki. Nie rozumiem z jakiej racji mam płacic za to, że kreski wyparowały np. podczas gotowania w kuchni. Nie pobierałam ciepła od spółdzielni, a mimo to mam za to zapłacic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Antynka no trzeba ponarzekać, bo jak tu być spokojnym, że płaci się za cos czego sie nie ma?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ja mam ponad 500 zł nadpłaty i tak co roku. Mieszkanie słoneczne, środkowe, blok ocieplony okna wymienione. Jak wietrzę mieszkanie zawsze zakręcam grzejniki. Jak nikogo nie ma w domu bo wyjeżdzamy czy w pracy jesteśmy grzejniki ustawione na minimum a później podkręcamy w zależności od temp. w domu. W kuchni całkowicie mam zakręcony bo jak się gotuje to i tak jest ciepło. I nikt nie chodzi ubrany na cebulę czy w polarze aby zaoszczędzić. Teraz grzejniki mam pozakręcane a w domu ciepło i chodzi się na krótki rękaw.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

No teraz to nie ma problemu, dziwię się że w ogóle zaczęli grzać. Okna można smiało otwierac i wietrzyć - nie jest zimno. Co innego zimą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

właśnie kup sobie domek i będziesz zadowolona nikt Cię nie zmusza abys mieszkała w bloku a jeśli już mieszkasz musisz się dostosować ! MPC musi wyjść na swoje ! ZOBACZ JAKIE SĄ CENY WĘGLA ~!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

A póxniej spółdzielnie dziwią się skąd tylu dłużników.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

A ja chce mieszkać w bloku, ale na uczciwych warunkach. Czy to tak trudno zrozumieć? I nie trzeba sie dostosowywać do wszystkiego. Po to mamy rozum, żeby myśleć i walczyc o swoje. A nie zgadzac sie na wszystko jak te ciele jakieś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

kawosz :))))))))))))) a ty wiesz co to przetargi???? :))) naprawde sadzisz ,ze placa po 600-790 zlotych za WEGIEL!!!!!!!!!!!!!???? oBUDZ SIE !!!!!!!!!!!!:)))))))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

MPC pali miałem węglowym,a nie węglem! miał kosztuje mniej od węgla!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

ja całą zime mam wszystkie grzejniki na 5 lubie chodzic na krotki rekaw i w krótkich spodenkach jedynie tu gdzie spimy na noc zmniejszałam do 2 balam sie tego rozliczenia jak jasna cholera a tu o dziwo 250 zł zwrotu oni liczą jak chca, gdzie rok wczesniej sytuacja podobna i tylko 36zł zwrotu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

aaaaaaa ja odkręciłam zimą kilka razy na 3 i cooooo 200 zeta zwrotu, podpiszę się pod pozwem zbiorowym

onaion

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

T?eż się chętnie podpiszę... Może się jakoś zorganizujemy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

"stosowanie cieczowych podzielników ciepła jest nielegalne, to nie są liczniki - nic nie liczą ani nie mierzą. Urządzenie to trafiło do Polski z tych względów z zachodniej Europy. Tam już tego nie używają a w Polsce postanowiono zarobić na zapasach magazynowych i przestarzalej technologii.
Obecnie urządzenie to służy tzw. firmom doczytująco - naliczającym do wyciągania pieniędzy z kieszeni spółdzielców. ( koszt energii cieplnej w bloku jest powiększany o koszta podzielników i utrzymania firmy odczytującej) Panuje zasada ustalamy zaliczki większe o 25% niż wskazania licznika głownego a później niektórym lokatorom zwracamy 5-10%. Ludzie to kupują usłyszałem kiedyś od przedstawiciela firmy obsługującej te wynalazki"



Ludzie nie płaćcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zjednoczmy siły!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

a cyfrowe? To samo. Też dziwnie działają.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ciekawe tematy do poczytania

http://forum.poranny.pl/co-sadzicie-o-cieczowych-podzielnikach-ciepla-montowanych-na-grzejnikach-t29268/

http://zyrardow24h.pl/index.php?/topic/765-podzielniki-kosztow-ciepla-ile-za-cieplo/

http://forum.gazeta.pl/forum/w,52,97592025,,Spoldzielcy_to_bardzo_wazne_.html?v=2



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ł.S.M temperatura zawsze ponad 22 stopnie, grzejnik zawsze ciepłe, nigdy nie zakręcam do zera i mam nadpłate, licznik pobranego ciepła na klatce, nic nie mam na karolyferach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Witam wszystkich.
Wyjaśnię Wam o co biega z podzielnikami i to zarówno wyparkowymi jak i tzw. elektronicznymi (bo zasady działania obydwu zbytnio się nie różnią) Otóż z ciepłowni zarząd spółdzielni, wspólnoty itp. zamawia dla wszystkich lokatorów ciepło. System ten nie uznaje oszczędności ciepła, bo nawet jak spółdzielnia dużo ciepła w sezonie zaoszczędzi to i tak za zamówione ciepło trzeba będzie zapłacić. Przykładowo: lokatorzy zużyli ciepła za dajmy na to 10 tyś. zł, ale zamówiono ciepła za 20 tyś zł. Ktoś te drugie 10 tyś będzie musiał zapłacić. Stąd wynikają dopłaty. Ciepła zamawia się dla wszystkich lokatorów w bloku. Jak połowa ludzi oszczędzi i dostanie zwrot to nie zapłacą za część ciepła, która dla nich została zamówiona. Za nich zapłaci sąsiad. Pozamykane okna i pozakręcane grzejniki w suszarni nic tu nie dadzą bowiem do ciepłowni i tak trzeba zapłacić za całość ciepła zamówionego nawet gdybyście Państwo zużyli zaledwie po 1 jednostce każdy. Wtedy cena jednostki wyszłaby bardzo duża a Wam wyszło by dużo do zapłaty mimo, że w mieszkaniach mielibyście zimno. Gdyby ktoś chciał bardziej zgłębić temat zapraszam na stronę gdzie temat wojny z podzielnikami jest szeroko obdyskutowywany: http://gdansk-zabianka.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=4928&start=180
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

przyszła mi dopłata ponad 300 zł., w tym roku opierdolę z kaloryfera ten ich miernik i (niska szkodliwość czynu społecznego) lub dobiorę się do dupy temu który działa na moją szkodę zamawiając (jak to napisała Agynes) ciepło w moim bloku. Bieda Was czeka Panowie i Panie z zarządu, poświęcę długie zimowe wieczory by pisać, pisać i pisać na Was skargi do wszelkich możliwych instytucji by wykazać Waszą niegospodarność !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

To chore jest. Powinno się płacić za rzeczywistą usługę a nie za wirtualną czyli zapobiegawcze szacunki urzędników. W tym rku też zapowiadają mroźną zimę - więc może zamówią na zapas 4x tyle.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Czy ktoś zrezygnował z podzielników? i jakie koszty teraz ponosi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Na moim osiedlu mieszkańcy napisali podanie o zlikwidowanie liczników, ponieważ też mieli spore dopłaty niesłusznie gdyż oszczędzali sami na sobie a niektórych nie było całą zimę w mieszkaniu a też przyszło żeby dopłacic a kaloryfery miał całą zimę zakręcone i liczniki zostały zlikwidowane. Teraz grzeją ile chcą i każdy jest szczęśliwy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Jakie to osiedle?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Organizujmy spotkanie w tej sprawie.!!!!!! Trzeba walczyc o swoje !!!!!!!!!

A tak informacyjnie, to co napisała Agynes to prawda.Zwóćcie jeszcze uwagę na Wasze rozliczenia sa tam dwa cudowne współczynniki VF i LAF i to one oprócz rzeczywistych kresek wyparowanych maja znaczący wpływ na wysokośc rachunku

Współczynnik VF to wartośc przeliczeniowa, która uwzględnia wielkość, konstrukcję, wydajnośc cieplną grzejnika a także typ podzielnika i metode jego montażu

Współczynnik korekcyjny położenia mieszkania LAF , który jest inny dla każdego mieszkania /podstawowy wynosi 1/, zalezy on od położenia mieszkania,pietra,usytuwania bloku itp wystarczy znikome obnizenie LAF i juz rachunek jest niższy

Nastepny temat to koszty stałe co , wychodzi na to, że możesz nie korzystac z kaloryferów a i tak to będziesz płacił a jest to kwota w zależnosci od bloku i powierzchni mieszkania znaczaca ok 1/3 , 1/4 rocznych kosztów co

Zwróćcie uwage na koszty rozliczenia niby nic na jedno mieszkanie średnio 50 zł a w skali całej spółdzielni to sa olbrzymie pieniądze

Osobiście jestem za zdjęciem wszystkich cudownych podzielników i zakończenie tego ambarasu z rozliczeniami LAF-ami VF-mi i innymi cudami
płacic z metra i po kłopocie, te niby oszczedności do niczego nie prowadzą

Pozdrawiam

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

ale jak to zrobic by pozbyc sie podzielnikow? czy mozna zrobic to indywidualnie tylko w moim mieszkaniu? Zapewnie w kazdej spoldzielni jest inaczej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Powiem tak. Zarząd mojej wspólnoty co roku zamawia ciepła tyle samo niezależnie od tego czy zima zapowiada się ciepła czy zimna. Zamawiać ciepło trzeba, bo inaczej się nie da. Skutecznym sposobem jesi pozakładanie oddzielnych węzłów cieplnych dla każdego mieszkania, ale to drogi interes, a przeciętnego polaka na to nie stać. Dlatego trzeba płacić ryczałtem i ciepło zamawiać. Na blok powinny być zrobione audyty, które wyliczają ile mniej więcej ciepła na jeden sezon blok potrzebuje. Grunt żebyśmy płacili faktycznie za to co zamówili, bo czasem zdarza się tak, że zamówią ciepła na powiedzmy 30 tys zł na blok, a od ludzi pobiorą zaliczki - 50 tys zł. Potem 10 tys oddadzą im jako rzekomy zwrot. Lokator się cieszy, że zaoszczędził a tak nie jest bo ludzie nadpłacili 20 tyś. A 10 tys. zostaje w kieszeni spółdzielni. A u mnie w bloku jest tak, że ludzie płacą zaliczki po 2 tys. i jeszcze niektórym doliczyli 2 tys. dopłaty (bo oni płacą za tych co dostali duży zwrot). Ja inkasenta nie wpuszczam, ale u mnie tak pokombinowali, że i ryczałtowców oszukują i walą mi co roku dopłaty nawet ponad 1000 zł więc oddałam sprawę do sądu. Czekam też może oni mnie do sądu podadzą to może wtedy wyjdę na prostą. Ale mój zarząd się boi, że pójdą z torbami i nie wysłali mi do tej pory ani jednago wezwania do zapłaty a walczę z nimi już długo. Trzymajcie się ciepło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Hmm, trzeba zroganizować spotkanie z Agynes:))
Mimo, że mieszka we wspolnocie, ale ma szlaki przetarte w sądzie ( w sensie - jej sprawa tam już jest rozpatrywana, a najgorzej się zmobilizować i sensownie pozew złożyć, udokumentować, powołac się na coś, itp) Widac że kobieta ma pojęcie w temacie w którym już zgłębiła wiedzę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Z tym to trochę problem. Chętnie internetowo udzielam wyjaśnień (międzi innymi razem z innymi na żabiance). Ale spotkać się nie dam rady, bo.... mieszkam w Szczecinie (po prostu wnerwia mnie bezczelność zarządów spółdzielni itp. i walczę z tym). Po drugie sprawę w sądzie mam hm... od 5 lat. Adwokat strony przeciwnej tak miesza, że 5 razy sąd wzywał mnie do podania wartości przedmiotu sporu, a 4 razy do przysłania odpisu załączników. Za każdym razem dosyłaliśmy im, a za moment kolejne pismo, "pod groźbą odrzucenia pozwu proszę podać wartość przedmiotu sporu". Gdzie są te dokumenty?? Na bank idę, że wynoszą z sądu. Dlatego już nic do sądu nie piszę tylko czekam, aż zarząd mnie da sądu poda. Zarząd to mocno dziwi się, że ja kiedyś reklamację składałam:" pani składała wogóle jakąś reklamację? Coś się pani pomyliło". Normalnie zdębiałam. Nektórzy jak widzą, że tyle lat walczymy to odpuszczają. Wolą robić dopłaty. A lobby podzielnikowemu właśnie o to chodzi. Mnie czas walki nie zraża, bo wiem, że siedząc bezczynine pozwalam, by robiono ze mnie głupka. A całe życie napychać kabzy cwaniakom (bo za rozliczenia podzielnikowe się placi) nie zamierzam. No i marzy się mi abyśmy wreszcie wyszli z komuny, bo to co się dzieje w spółdzielniach, sądach itp. zakrawa na paranoję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Im Was więcej tym lepiej. Pozew można złorzyć zbiorowy, bo jest wielu poszkodowanych. Podzielniki nie są konieczne. Często spółdzielnie mówią, że mieszkania własnościowe nie są więc o podzielnikach zarząd decyduje. Guzik. Jak zarząd będzie za lokatora za ciepło płacil to będzie od niego oszczędności wymagał. A lokator płaci sam więc to on decyduję jak chce placić. Zarząd może podzielniki zaproponować, ale nie może do nich zmuszać a często to robią. Ba, walą nawet kary. To jest niezgodne z prawem. Warto zaopatrzyć się w odwagę i nie bać się stanąć przeciwko tym cwaniakom. Życzę powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Czyli z tego co piszesz, rzeba najpierw złozyć reklamację do spółdzielni na te dopłaty niesłuszne, argumentując tak jak tu inni piszą, że się oszczędzało, marzło, a mimo to 1000zł?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

CHYBA JA- z jakiego jesteś osiedla? Czy ktoś wie jak, to się kiedys płaciło, gdy nie było podzielników? Ile wychodziło za okres grzewczy? Juz wole płacić nawet parę stówek więcej, ale za to mieć ciepło w domu. Bo jak do tej pory to grzejnik odkręcany jeden "od święta" .
Czy jak póję do spóldzielni i zarządam zlikwidowania podzielników i naliczania według starych zasad, czy maja prawo odmówić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

ja mam mieszkanie szczytowe w Łsm zwrot ponad 500 zl... wielu znajomych podobnie jak niektórzy wietrzą sobie chaty przy odkręconych na 5 grzejnikach to niech się nie dziwią ze muszą płacić, albo robią w chacie parówę żeby latać w krótkim rękawie... a teraz swoje frustracje wylewają na forum... ja tu oszukaństwa nie widzę i mam tak od kilku lat..

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

...do czasu:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

*X*X* ty masz duzy zwrot, więc się nie dziwię, że sie cieszysz. Ale jak mi wytłumaczysz taka rzecz, że ktoś miał 18 kresek i miał dopłacić, a ktoś miał 20 kresek i miał zwrot? Albo, że ktoś w ubiegłym roku przy większej ilości kresek miał zwrot, gdy teraz oszczedzał miał mniej kresek a mimo to ma dopłacić? To jest sprawiedliwe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

nie no dokładnie rozumiem... dlatego tez uważam ze trza tą sprawę nagłośnić i coś z tym zrobić... bo prezesi biorą premie a w sumie nas mają w dupie..

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

mika26- nasza spółdzielnia to ZGM. jak sie wszyscy zbuntowali to ulegli ale duzo zalezy tez od organizacji mieszkancow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

U mnie nigdy ciepło nie było. Kaloryferów z oszczędności na cały gwizdek nie odkręcam a dopłaty mimo wszystko mam 1000 zł. To jest sprawiedliwe?

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

milka26 napisał(a):


>Ale jak mi wytłumaczysz taka rzecz, że ktoś miał 18 kresek i miał dopłacić, a >ktoś miał 20 kresek i miał zwrot?

to akurat jest logiczne i możliwe, pod warunkiem ze mówimy o różnych blokach bądź blokach w różnych spółdzielniach. W jednym bloku jest to nierealne i nie prawidłowe, chyba ze licznik energii jest wspólny dla kilku bloków, ale to raczej nie możliwe.
Dlaczego? A no dlatego, że jednostka - "kreska" w ramach jednego bloku może mieć inną wartość niż w drugim bloku, czyli np w bloku A 1 kreska=95zł, a w bloku B 1 kreska=110zł, co oznacza że 20 kresek w bloku A, będzie kosztowało mniej niż 18 kresek w bloku B.


>Albo, że ktoś w ubiegłym roku przy większej ilości kresek miał zwrot, gdy >teraz oszczedzał miał mniej kresek a mimo to ma dopłacić?

Analogicznie do tego co pisałem wyżej 1 "kreska" w ubiegłym roku mogła kosztować mniej, niż w roku obecnym.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.


>To jest sprawiedliwe?

Niesprawiedliwe to jest rozliczanie nas przy pomocy tych podzielników, zwłaszcza wyparkowych (czyli a'la termometrów).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ludziska, a gdzie wy szukacie sprawiedliwości! Ni ma. Żyjemy w komunie blokowej i albo trzeba się wyprowadzić do własnego jednorodzinnego domku, gdzie człowiek jest sam sobie władcą i panem i obsługą, albo dostosowac do blokowych unifikacji. Podzielniki nie są zadnymi urządzeniami pomiarowymiu tylko, jak nazwa wskazuje, podzielnikami kosztów. Ani wyparkowe, ani żadne inne nie są doskonałym rozwiązaniem, ale mają tworzyć takie same warunki podziału kosztów. Oczywiście, przy umiejętnym kotrzystaniu. A czy wiecie, że nawet liczniki ciepła montowane w nowych blokach ŁSM (bo w perspektywie, chyba nadal podzielniki) są także traktowane jak podzielniki? No bo kto zapłaci za pomieszczenia wspólne (klatki schodowe, piwnice, etc.)?
Ale jest na to wasze biadolenie rozwiązanie. W spółdzielni poinformowano mnie, że mieszkańcy danego bloku moga zrezygnować z podzielników i wrócić do starego systemu i płacić równo z metra. Proszę bardzo! Ciekawe ile wtedy byśmy płacili? Mniej? Moze zamiast postponować to lepiej spróbować?
No i rymnęło mi się na koniec!
Ale ja na opłaty z metra nie przejdę. Mam zwrot (mały to mały, coraz mniejszy, ale nadal płacę to co płaciłam) i nie zamierzam pokrywac kosztów tych którzy zużywają więcej ciepła niż ja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Powiem szczerze. NIGDY przy ryczałcie nie płaciła Pani i nie będzie za sąsiada co zużywa ciepła więcej od Pani, bo to nie możliwe. Zgodzić się można z jedną rzeczą. Ci co oszczędzają płacąc ryczałtem placą więcej niż powinni bo tak działa system, ale to nie znaczy, że ci co marnują ciepło płacą za mało. Niektórym wychodzi dopłata 6 tyś zł i co mu powiemy? Marnował niech płaci? Grzejniki nie mają takiej mocy żeby nabić ciepła na taką kwotę. Spokojnie lokator powinien zmieścić się w kwocie wpłaconych zaliczek nawet gdyby grzejniki sobie za oknem postawił. A co będzie jak wszystkim lokatorom z wyjątkiem jednego na podzielniku wyjdzie 0? Zgodnie z logiką i systemem podzielnikowym nie powinni za ciepło zmienne nic płacić. Ale ten jeden lokator jednostki nabite ma i zapłaci za ciepło zamówione na cały blok. Bo za zamówienie zapłacić trzeba, a że z ciepła korzystał tylko on to on zapłaci kilkadziesiąt tyś zł. A grzejniki mógł mieć na 1. Bo jak płaci za wszystkich to bez znaczenia czy nastawi na 1 czy 6. A jak wszystkim na podzielnikach wyszłoby 0 to policzą lokatorów ryczałtem. I gdzie tu demokracja? W dwóch przypadkach ludziom wychodzi 0, ale w pierwszym nie płacą nic w drugim od metra. A za sąsiada płacą ci mają dopłaty. Bo dla tych co oszczędzili ciepła się też zamawia, ale oni płacą sporo mniej niż dla nich zamówiono więc wychodzi niedopłata. A tę walą sąsiadowi. No, ale o tym zarząd i firma rozliczająca Wam nie powie. Mówiąc krótko. Nie da się płacić za zużyte ciepło jeżeli do ciepłowni odprowadzamy kwoty za ciepło zamówione :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

6 tysięcy dopłaty? To by znaczyło dodatkowo 500 zł miesięcznie!!!! za samo ciepło? Horror. Coś się rachunki nie zgadzają. Szczerze, to nie mam pojęcia o czym Agnes piszesz. Podzielniki nie są licznikami, napewno dokładnie nie dzielą kosztów, bo jak oszacowac przepływy między mieszkaniami?, ale póki co nikt nie wymyślił lepszego narzędzia. A ich likwidacja to powrót do niekontrolowanego przez nas zużycia ciepła, czyli wzrost dopłat. W ŁSM w tym wieku jeszcze nie podnosili nam zaliczek, czyli opłaty stały w miejscu a przecież energia drożała, nawet o kilkanaście procent rocznie. No to jak przyszła ostra zima to trudno byśmy mieli mniej płacić. To tak na mój babski rozum. Ale pewnie chłopy wiedzą lepiej. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Powiem tak - kilka lat mieszkałam w Olsztynie, w Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w niewielkim nowym bloku (wybudowanym w 2003 r.) i w tym bloku od nowości nigdy nie było zamontowanych podzielników ciepła (był jeden licznik ciepła na cały blok, zamontowany na klatce) - szczerze powiem, że nie wiem, na jakich zasadach było rozliczane ciepło (tzn. skąd spółdzielnia wiedziała kto ile ma zapłacić), ale z punktu widzenia mieszkańca to było ekstra - zawsze mieliśmy cieplutko w mieszkaniu (średnio w zimę 26-27 st. C), co roku był zwrot za nadpłatę ogrzewania, że nie wspomnę już o tym, że zaliczki wliczone w czynsz były niższe niż w ŁSM... Tak więc jakoś się da żyć bez podzielników i też jest ok. Dodam tylko, że w innych blokach Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej były zamontowane podzielniki i tam już rozliczenie ciepła nie wyglądało tak bajkowo - były i niedopłaty i nadpłaty, więc podobnie jak w ŁSM. Może więc rezygnacja z podzielników ciepła nie byłaby taka zła dla mieszkańców?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Żeby wiedzieć o czym ja piszę wystarczy zgłębić trochę wiedzy na temat ogrzewania itp. Ale to dość trudny temat i nie wielu "szarych" ludzi chce się za to brać. Nikt nie płaci miesięsznie dodatkowych 500 zł więcej. Płaci się normalnie tylko po rozliczeniu sezonu grzewczego wychodzi zwrot lub niedopłata. No i niektórzy mają tą niedopłatę baaaardzo dużą. I powiem tak nikt jeszcze nie wymyślił nie lepszego, a gorszego narzędzia. I nie idzie o to, że podzielniki dokładnie nie dzielą kosztów (ja to bym powiedziała, że dzielą całkiem koślawo). Podzielniki służą do tego aby ciepło zamówione na blok podzielić pomiędzy lokatorów według procentowego udziału lokatora w kwocie. Chodzi o to ile procent ciepła lokator zużył w porównaniu do sąsiadów. Jednemu z podzielnika wyjdzie 5% - płaci za 5 %, drugiemu wyjdzie 3 %- płaci za 12 %. A co będzie jak komuś wyjdzie z podzielnika 90% w stosunku do sąsiadów? Po prostu będzie miał znacznie wyższe od nich zużycie, ale czy to znaczy, że zużył 90%. W przypadku mojej wspólnoty miałby do zapłaty za jeden sezon jakieś 50 tys zł. Dziękuję za taki interes. A wierzcie, że na podzielnikach może tak wyjść, bo zasada jest taka, że kto nie zużywa ten nie płaci. Ale dla tych co nie zużyli ciepło też się zamawia. Co to znaczy niekontrolowane zużycie i wzrost dopłat? Dajmy na to spółdzielnia zamawia na blok ciepła ileś tam GJ co daje kwotę np. 30 tyś. Te 30 tyś blok musi zapłacić niezależnie czy lokatorów rozlicza się ryczałtem czy z podzielnika. Jak wszyscy w bloku nastawią grzejniki na 1 to ciepła zużyją mało i co wszyscy dostaną zwroty? To absolutnie nie możliwe, bo aby był zwrot ktoś musi mieć niedopłatę. A jak wszyscy lokatorzy zużyli by taką samą ilość jednostek każdy, to procentowo wyjdzie każdemu tyle samo. Nie będzie wtedy ani zwrotów ani dopłat. Poza tym lokatorzy nie są indywidualnymi odbiorcami ciepła więc jak mogą być rozliczani indywidualnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Żeby wiedzieć o czym ja piszę wystarczy zgłębić trochę wiedzy na temat ogrzewania itp. Ale to dość trudny temat i nie wielu "szarych" ludzi chce się za to brać. Nikt nie płaci miesięsznie dodatkowych 500 zł więcej. Płaci się normalnie tylko po rozliczeniu sezonu grzewczego wychodzi zwrot lub niedopłata. No i niektórzy mają tą niedopłatę baaaardzo dużą. I powiem tak nikt jeszcze nie wymyślił nie lepszego, a gorszego narzędzia. I nie idzie o to, że podzielniki dokładnie nie dzielą kosztów (ja to bym powiedziała, że dzielą całkiem koślawo). Podzielniki służą do tego aby ciepło zamówione na blok podzielić pomiędzy lokatorów według procentowego udziału lokatora w kwocie. Chodzi o to ile procent ciepła lokator zużył w porównaniu do sąsiadów. Jednemu z podzielnika wyjdzie 5% - płaci za 5 %, drugiemu wyjdzie 3 %- płaci za 3 %. A co będzie jak komuś wyjdzie z podzielnika 90% w stosunku do sąsiadów? Po prostu będzie miał znacznie wyższe od nich zużycie, ale czy to znaczy, że zużył 90%. W przypadku mojej wspólnoty miałby do zapłaty za jeden sezon jakieś 50 tys zł. Dziękuję za taki interes. A wierzcie, że na podzielnikach może tak wyjść, bo zasada jest taka, że kto nie zużywa ten nie płaci. Ale dla tych co nie zużyli ciepło też się zamawia. Co to znaczy niekontrolowane zużycie i wzrost dopłat? Dajmy na to spółdzielnia zamawia na blok ciepła ileś tam GJ co daje kwotę np. 30 tyś. Te 30 tyś blok musi zapłacić niezależnie czy lokatorów rozlicza się ryczałtem czy z podzielnika. Jak wszyscy w bloku nastawią grzejniki na 1 to ciepła zużyją mało i co wszyscy dostaną zwroty? To absolutnie nie możliwe, bo aby był zwrot ktoś musi mieć niedopłatę. A jak wszyscy lokatorzy zużyli by taką samą ilość jednostek każdy, to procentowo wyjdzie każdemu tyle samo. Nie będzie wtedy ani zwrotów ani dopłat. Poza tym lokatorzy nie są indywidualnymi odbiorcami ciepła więc jak mogą być rozliczani indywidualnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Przepraszam za spam ale pomyliłam cyfry w pierwszym poście :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ja mogę dodać, że jeśli nie wpuści się firmy dokonującej odczytu podzielników, to spółdzielnia zastosuje rozliczenie ryczałtowe, wyliczy jakieś tam średnie zużycie i np wychodzi, że ma się 100 zł dopłaty - a całą zimę można było grzać ile wlezie :) oczywiście mówię o mieszkaniu 40m2. Przy większym może być więcej. Ale i tak się to opłaca, a dlatego że próbując grzać na full, czy tam ile kto potrzebuje ciepła, zużyłby sporo kresek i na pewno zapłacił by dużo więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

W innym wątku mieszkańcy piszę, że po wymianie okien, mają dopłatę. Pragnę dodać, że im bardziej uszczelnione mieszkanie (wymieniona stolarka: okna, drzwi, próg), ocieplony blok, tym większe dopłaty na rzecz sp-ni. Miałem ostatnio telefon od osoby z zapytaniem, czy jestem zainteresowany tym, by złożyć zbiorowy pozew, wynająć prawnika. Odpowiedziałem, jak najbardziej, należy tą sprawę wyjaśnić. Osoba ma się do mnie odezwać po 20.10.2010, ponieważ musiała wyjechać.

Zjednoczmy się.
Mieszkańcy Suwałk zorganizowali się na umówionej stronie (wskazanej przez mieszkańca) i tam działają. Trzeba cos z tym zrobić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Więc te podzielniki to LIPA ???!!!
Nalezy się zorganizowac i zadziałać .

Zamiast tych podzielników na kaloryferach to wymusic na spółdzielniach załozenie nowoczesnych liczników ciepłej wody, które rejestruja przepływ tylko od momentu gdy woda ma temp. przewidziana normą, tu tez nas czekaja duze oszczędnosci.

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Do VipeR

Tak może być w sytuacji podzielników z cieczą. Przy podzielnikach elektronicznych, pracownicy firm odczytujący zużycie ilości ciepła nie wchodzą do mieszkania, by odczytać. W Gazecie Współczesnej w archiwum jest artykuł na temat rozliczenia ciepła w SM Perspektywa i osoba wypowiadała się na temat rozliczania (rozliczenie składa się z dwóch części: stałej w/g powierzchni mieszkania i pozostałej - pozostawiającej swobodę działania- komu dołożyć kwotę do zapłaty, komu naliczyć oszczędność). W ilotce, która wręczono przy instalacji podzielników elektronicznych pisze o zasadach rozliczania ciepła. Pozostawia to pole do działania dla spółdzielni. Kto zajdzie zaskórę - ma dopłatę, kogo bardziej lubią, siedzi cicho, ma nadpłatę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Autor: Domain (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15-10-10 08:45

Do VipeR

Tak może być w sytuacji podzielników z cieczą. Przy podzielnikach elektronicznych, pracownicy firm odczytujący zużycie ilości ciepła nie wchodzą do mieszkania, by odczytać






Domain - wchodzą do mieszkań, uwierz mi, że wchodzą. Ten papierek ponadto trzeba podpisać;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

1.nagłosnić sprawę aby informacja dotarła do jak największej grupy mieszkańców
2.zlozyć skargę na pismie do spółdzielni /wszyscy niezadowoleni/
3.złożyc pozew zbiorowy do sądu


A najwazniejsza sprawa to załozyć stowarzyszenie pokrzywdzonych przez spółdzielnie /bo tych nieprawidłowości jest duzo więcej

podaje Wam link do takiego stowarzyszenia i poczytajcie
http://www.poszkodowani-olsztyn.yoyo.pl/index.php?action=spoldz

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Papierek? Znam sytuację, że kilka sezonów rodzinka nie otwierała drzwi przed pracownikami firmy odczytującej - i spółdzielnia rozliczała ich ryczałtem. Żadnego papierka nie podpisywali, bo w sumie co mogli podpisać? na papierku potwierdzasz prawdziwość odczyt, jak odczytu nie ma to nie ma podpisu. Oczywiście jak skuszenie zauważono dotyczy to podzielników wyparkowych.
Co do elektronicznych to chyba jeśli jest możliwość odczytu radiowego to po co mają wchodzić do mieszkania?no chyba, że po podpis ale znajomi, którzy posiadają takie elektroniczne podzielniki zawsze mówili, że nikt do nich nie przychodzi :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Papierek o odczycie podzielników cyfrowych. Tam zapisane są jednostki zuzycia, kopia zostaje u tych ludzi, którzy przycodzą. Domain napisał, że odbywa się to zdalnie - nie prawda. Wyznaczają terminy, a podobno jak kogoś nie ma w domu, to za zawołanie ich indywidualnie trzeba już samemu zapłacić!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

może to zależy od firmy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

ze kreca to PEWNE NA BANK!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale jak udowodnic???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Dzwońcie jeśli chcecie sobie pomóc pod numer 608636462 jest to numer Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe.Mozna nawet wystąpić z pozwem zbiorowym.Tak pokomuchowscy dekownicy umilają ludziom życie.Sami natomiast mają się dobrze.

uczciwość i prawda to najważniejsza rzecz


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Pionierzy będą startować w wyborach samorządowych dlatego trzeba na nich odpowiednio zagłosować.A pogonić na zbity pysk.Jak prezesem może być człowiek z niejasną przeszłością.

uczciwość i prawda to najważniejsza rzecz


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Viper- dzięki za wyjaśnienie, teraz kumam.
Powiedzcie jeszcze, czy mogę ządać usunięcia podzielniów w moim mieszkaniu sama? Czy to musi zgodzić się cały blok?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

mika26 napisał(a):

> Viper- dzięki za wyjaśnienie, teraz kumam.

Proszę bardzo.

> Powiedzcie jeszcze, czy mogę ządać usunięcia podzielniów w
> moim mieszkaniu sama? Czy to musi zgodzić się cały blok?

Też jestem ciekawe tego a także tego jaki będzie wtedy przelicznik :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ja też jestem ciekawa. A co do spisywania tych podzielników. Mi pani przyniosła gotowe rozliczenie. Jak zapytałam kiedy niby to było spisane, powiedziała, że teraz spisują radiowo, internetowo czy jakoś tak.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Podzielniki tzw. elektroniczne są dwojakiego rodzaju. Jedne drogą radiową przesyłają ilości zużywanych przez lokatora jednostek do skrzyneczki na klatce, w której znajduje się urządzenie liczące. Drugi rodzaj elektroników wymaga wizyty inkasenta. U mnie w bloku chodzą inkasenci po mieszkaniach. Podzielniki nie są musowe. W każdej chwili lokator może zrobić z nimi co zechce, bo zazwyczaj za to ustrojstwo się płaci. A jak to moja własność to zrobię z tym co chcę. W takim wypadku powinni lokatora rozliczyć ryczałtem według ceny 1m2, którą co roku podaje do wiadomośći Urząd Regulacji Energetyki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ja nie wiem o co chodzi z tymi podzielnikami,ale zawsze mialam zwrot ok 700zl.Mieszkanie mamy cieple na parterze lezy nad wezlem cieplowniczym,blok ocieplony z dwoch stron,okna wymienione polikwidowane ekrany z dykty:) i teraz jak wprowadzili podzielniki jednej zimy mielismy 50 zl doplaty a w tym roku kiedy wzrosly ceny zwrot 180 zl i o co tu chodzi? I wezcie tez pod uwage jaka byla ostatnia zima mrozna. Tym ktorzy pisza ze ktos sobie grzeje dupe powiem ze my nie lubimy kiedy jest za cieplo najlepiej jak tem nie przekracza 20 stopni.Kaloryfer jes odkrecony tylko na jedna kreske tylko w jednym pokoju!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ale czy to nie jest tak, że to spółdzielnia ustala stawkę ryczałtu za 1 m2, a Urząd Regulacji Energetyki tylko zatwierdza lub odrzuca?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

i jeszcze jedno zeby zrobic odczyt nie wchodza do domu to pewne!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

no jak widzisz nie pewne;) Zależy od firmy. U mnie trzeba być w domu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

wyobrazcie sobie ze moja znajoma, niedawno dostala rozliczenie za ogrzewanie i dostala szoku. cala zime mieszkanie nie bylo ogrzewane, bo nikt tam nie mieszka. i musi doplacic 200 zl, a zwroty z poprzednich zim, kiedy mieszkanie bylo normalnie ogrzewane wynosily tyle, ze prawie przez pol roku nie musiala oplacac czynszu . poszla oczywiscie do prezesa spoldzielni, doszlo do sprzeczki slownej, ale i tak pan prezes mial racje, przeciez z wladza nikt nie wygra!!! w tym samym czasie dwie inne osoby przyszly w tej samej sprawie do prezesa, wiec mozna sie domyslic, ze ludzie oszczedzaja, bo nie stac ich na wysoki rachunki, a tu przychodzi im slono doplacac. wniosek z tego taki NIE OSZCZEDZAJCIE, GRZEJCIE NA FULL!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Proszę śledzić ten wątek.

Po 20.10.2010 wraca osoba zainteresowana złożeniem zbiorowego pozwu i zorganizowaniem się. Ja będę pisał w tym wątku lub dwóch na tym forum (dotyczą tego samego problemu). Nie możemy pozwolić na oszukiwanie się. Myślę, że nikt z nas nie śpi na pieniążkach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

To czekamy na jakiś zbirowy protest :) Pod koniec miesiąca będę w spółdzielni. Spytam o zlikwidowanie podzielników i ile mnie wtedy będzie kosztować to ciepło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Pytaj na pismie bo tak to dostaniesz głupia odpowiedz i cene odstraszającą z sufitu

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Spółdzielnia nie może sama ustalać stawki ryczałtowej, bo spółdzielni w kraju mamy dużo i dopiero powychodziłyby przekręty. Jedna ustali cenę metra na 3 zł, a druga na 6 zł. Po to jest URE by to uniemożliwić. Może i URE mógłby wyrażać zgodę na cenę zaproponowaną przez spółdzielnię bądź ją odrzucać, ale przy takiej ilości spółdzielni, wspólnot itp dopiero mieliby roboty. Poza tym dwie różne spółdzielnie mogą korzystać z tej samej ciepłowni. A ciepło to towar i nie może dla każdego kosztować inaczej. Zresztą czasem przy systemie podzielnikowym zdarza się, że spółdzielnia idzie bezczelnie na całego i ryczałt rozliczają "po swojemu" np. ryczałt + 100%. Ludzie w sądach walczą przeciw takim niezgodnym z prawem sposobom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Do V1d3k. Co roku może Pani mieć grzejniki nastawione na 1 i co roku będą różne kwoty dopłaty, bądź zwrotu. To ile wyjdzie nam do zapłaty nie zależy od tego na ile nastawimy grzejnik, ale na ile nastawią swoje sąsiedzi. Ciepło rozlicza się według procentowego udziału lokatora w kwocie. Jeżeli wszystkim wyszłoby na podzielniku 0, a jednemu lokatorowi jakieś tam zużycie to wyjdzie jemu 100%. Czyli zapłaci za cały blok. Lobby podzielnikowe wyjaśnia nam co trzeba zrobić, aby mieć zwroty (przykręcić grzejniki, szczelne okna itp). Ja powiem jedno nic nie możemy zrobić, a te ich gadanie to tani chwyt marketingowy.

Do mika26. Nie znam Waszej spółdzielni pod kontem uczciwości i cwaniactwa, ale wiele spółdzielni straszy lokatorów karami po odstawieniu podzielników. Jakby coś próbowali kombinować proszą zażądać, aby na piśmie wyjaśnili na co się powołują, na jakie przepisy. Takie dokumenty mogą być ciekawą lekturą dla sądu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Agynes dzieki za informacje. Pisz dalej :) z tego co się zdąrzyłam zorientować, mam prawo zrezygnować z podzielników bez zadnych konsekwencji. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/krakow/656697-mpec-ure-cena-ciepla.html

MPEC + URE = cena ciepła

Czyli to tak się odbywa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

http://www.ure.gov.pl/portal/pdb/510/3318/Sredniowazone_ceny_ciepla_quotogolemquot_oraz_sredniowazone_stawki_oplat_za_uslu.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Dokładnie tak jest. Podzielniki nie są musowe i rezygnacja z nich nie powinna stać na przeszkodzie, ale w życiu to różnie bywa. Lobby nie tak łatwo rezygnuje z pobieranych pieniędzy. W dodatku spółdzielnie często przymuszają lokatorów do podzielników. Ale spółdzielnia na podzielnikach nie ma ani zysków ani strat (tylko lokatorzy) więc to przymuszanie jest trochę dziwne. Przypuszczam, że musiały tutaj polecieć łapówki od firm rozliczeniowych aby spółdzielnia " skutecznie przekonała" lokatorów o słuszności rozliczania podzielnikowego. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

KUrcze, chyba nikt o zdanie nas nie pytał. Powiedziano, że będą tego i tego dnia montowane - proszę udostępnić mieszkania. CHyba tak było.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

no i jasne
mam tyle samo kresek co w poprzednim roku i mam 300 dopłaty, w tamtym 300 zwrotu.

czas rozwieść się z podzielnikami....
Podpisze protest zbiorowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

sol3 - a może warto do tych porównań dodac porównanie ostrości zimy, wysokości zaliczek (w ŁSM bez zmian, w Perspektywie wzrost o 4,80 zł na metrze na rok) oraz wzrost o kilkanaście procent cen z taryfy MPEC?

Skuteczniej jest zamiast pisac protesty namówić sąsiadów by zażądali zdjęcia podzielników i rozliczania od metra. Nie będzie żadnych współczynników, kresek, itp. tylko proste liczenie: wartość rachunku MPEC na blok podzielona przez liczbę metrów kwadr. wszystkich mieszkań i razy metry kwadratowe konkretnego mieszkania. I najlepiej nie raz na rok, ale co miesiąc, tak jak tu niektórzy chcą. W spółdzielniach napewno się ucieszą (kłopot z głowy i sadzone na nich co roku joby) ale nie wiem czy sami się ucieszycie po pierwszych rachunkach. Ja się pod takim wnioskiem z pewnością nie podpiszę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

czy w ŁSM brano pod uwagę miejsce zamontowania podzielników i piętro?
pan który spisywał powiedział że to nie ma znaczenia a jak kiedyś w kuchni chcieliśmy grzejnik przenieść na dół to nam odradzono bo ten u góry miał byc inaczej liczony. Tymczasem w kuchni, gdzie grzejnik był całą zimę zakręcony na amen zużycie było identyczne jak w jednym z pokoików gdzie cały czas były na 2/3 poodkręcane. Owszem dużo gotuję i piekę ale żeby aż tak nabijało to już przesada. Poza tym mamy mieszkanie szczytowe, a blok nieocieplony i zimą ciągnie od ściany, przy dużych mrozach i wiatrach wręcz wieje. wg firmy spisującej to też się nie liczy przy rozliczaniu bo przelicznik jest identyczny dla każdego mieszkania w danym bloku. Czy ktoś z was ma może jakieś dodatkowe informacje w tym temacie??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Przy podzielnikach bywa, że tzw współczynnik straty ciepła (o który opłaty za ciepło się zmniejsza) jest dla wszystkich ustalany mniej więcej taki sam. Z reguły jest zbyt niski aby uwzględnić wysokie straty ciepła uzyskiwane przez mieszkania szczytowe.
Trudno mi odpowiedzieć czy grzejniki umiejscowione na górze są inaczej liczone niż te na dole. W pokojach są grzejniki na dole i nikomu to nie przeszkadza, a ci od podzielników wątpię aby byli aż tak szczegółowi aby bawić się w rozbijanie rodzaju grzejnika na grzejniki dolne i grzejniki górne. Poza tym ciepło przez swoje właściwości fizyczne unosi się do góry więc pod sufitem mamy w domu trochę cieplej niż przy podłodze. W kuchni jak wiadomo cała para z garnków i piekarnika też idzie do góry. Mój tata ma grzejnik w kuchni na górze i w dodatku zaraz obok kuchenki. Dobrze, że u niego na podzielniki się nie zgodzili. :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

cofnę sie kilka ładnych lat wstecz...
Miałem w mieszkaniu drewniane okna, blok był nieocieplony dopłacałem dla spółdzielni ponad 500 zł. Od kiedy wymieniłem okna i wyremontowałem mieszkanie, a blok został ocieplony z zewnątrz mam ponad 800 zł zwrotu, oprócz tego roku /ok 600 zł zwrotu/. Po prostu trzeba nauczyć się racjonalnie ogrzewać mieszkanie. Codziennie wietrzyć mieszkanie, oczywiście przy zakręconych grzejnikach i pamiętać o tym aby odkręcać tylko grzejnik w małych pokoikach, po tam jest najniższy przelicznik, i otwierać drzwi od łazienki. Grzejniki odkęcam na 3 i jedna kreska. W mieszkaniu mam zawsze ok 21 stopni. Tylko zastanawiają mnie te dopłaty do spółdzielni z mieszkań, w których nikt nie mieszkał!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ja otwieram wszystkie termostaty mniej więcej na 2,5 - 3 (poza kuchnią - zakręcone) co daje 20-21 stopni i trzymam tak cały okres grzewczy. Tak jak pisze antonio, wietrzyć trzeba przy zakręconych grzejnikach - krótko i intensywnie. Jak najmniej kręcic termostatmi i dbac o to by nie było nadmiaru wilgoci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

tylko żeby się jeszcze spółdzielnia do ocieplenia tych szczytów kwapiła...
u nas w domu w dzień ok 21stopni, w nocy 18-19, dopłacać musimy 230zł :|

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

http://forum-borne-sulinowo.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=51965

aby mało płacić i mieć ciepło trzeba grzać - grzać powinni wszyscy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

wydaje się, że w całym tym rozliczaniu najgorszą sprawą jest konieczność tego zamawiania ciepła z MPEC-u

cwaniaczki z tej miejskiej spółeczki wiedzą, że choćby ludzie się zesrali i oszczędzali ile wlezie , siedzieli w chłodzie i nic energii nie uzywali oni swoją dolę i tak muszą wydoić

zawsze to jakoś dziwnie tłumaczą kosztami bycia w gotowości ale mnie to nie przekonuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Najlepiej byłoby gdyby spółdzielnia nie zamawiała na zapas ciepła i nie płaciła z góry, tylko regulowała płatności po sezonie grzewczym za rzeczywiście wykorzystane ciepło. Niech zamówią ileś tam, ale nie płacą na zapas óźniej jakby zabrakło niech domówią i zapłacą po wszystkim. A nie z góry płacą a później cuda wianki wychodzą i ludzie płacą za to.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Niech mi ktos podpowie co mam zrobic.Mieszkam w bloku ŁSM Mam 45 m2 i ponad 700zl doplacic do co!Musze zlozyc w tym miesiacu o dodatek mieszkaniowy,jednak jesli nie ureguluje tej kwoty to mi wpisza w papiery ,ze jestem zadluzona.Poczta pantoflowa dowiedzialam sie ,zeby nie placic bo lokatorzy maja wynajac prawnika i bedziemy skladc pozew przeciw spoldzielni.Minal juz tydzien i wszystko ucicho.Ponoc jak zaplace to juz nie odzyskam tych pieniedzy jesli dojdzie do sprawy i wygranej,jesli zas nie zaplace nie dostane dodatku mieszkaniowego.PORADZCIE co mam zrobic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

jak nie masz pieniedzy ,wyprowadz sie na wies i zostaw miejsce innym potrzebujacym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Dorotko, idź do spółdzielni to ci rozłożą na raty. Bajdurzenie o zaskarżaniu włóż między bajki. No bo niby czego? Podzielniki nie są żadnymi licznikami tylko cześcią legalnego i opatentowanego systemu podziału kosztów ogrzewania budynku między poszczególne mieszkania. Nie znalazłam w internecie zadnego wyroku w sprawie nielegalności tego systemu. Chociaż jest niedoskonały to jednak ogranicza koszty ogrzewania. Jestem akurat po rozmowie z ludźmi, którzy się na tym znają i sednie się ubawili czytając niektóre posty. Łącznie z tymi o "zamawianiu ciepła". Totalna bzdura. Więc idź do spółdzielni to ci może poradzą. Tu porady sensownej nie znajdziesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Jedną sprawą jest "legalność i patent na rozwiązanie", a drugą homologacja głównego urzędu miar.

http://www.gum.gov.pl/pl/site/zapowiedz3/

Urządzenie to jest jedynie częścią systemu rozliczania kosztów i ma za zadanie być "kluczem podziałowym" kosztów pośrednich ogrzewania.

Problem moi drodzy jest w tym że podpisaliście 'dobrowolnie' regulamin spółdzielni. Prawo spółdzielcze to jest kosmos i pełna dowolność. Jeśli tam będzie stało, że za czynsz to musicie zapłacić w dniu gdy żona prezesa będzie miała okres, to niestety ale będzie Was to obowiązywało :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

ad: " Chociaż jest niedoskonały to jednak ogranicza koszty ogrzewania."


Jak taki parownik ogranicza koszty ogrzewania ????? Kilodżule posłuszniej siedzą w kaloryferach czy może małe chochliki szybko uszczelniają okna gdy tylko zauważą ucieczkę ciepła ????


Parownik nie ograniczy kosztu, jest on tylko "w miarę" (+/- 30 %?) obiektywnym sposobem rozliczenia kosztu pośredniego jakim jest koszt energii ogrzewającej budynki (w tym klatki schodowe, pralnie, suszarnie, kiepsko zaizolowane węzły ciepłownicze i inne takie tam...)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Pani Arturkowa z szacunkiem ale Pani naprawdę jest taka naiwna czy mnie się tylko tak wydaje. Daje Pani sobie wcisnąć każdy kit który rozsiewają podzielnikowcy. Skoro to zaskarżanie to bujda jak to się dzieje, że ludzie sprawy zakładają? Ja też założyłam. A na forum Żabianki wypowiada się często jedem mężczyzna który sądownie udowodnił, że podzielniki to kicha. Anulowali mu długi. Zamawianie ciepła to FAKT. U mnie w mieście nie ma ani jednej spółdzielni czy wspólnoty, która ciapła nie zamawia. Jak ktoś chce się dowiedzieć czy to prawda czy bujda wystarszy pogrzebać w internecie lub wykonać telefon do ciepłowni. Można też zasięgnąć informacji w Urzędzie Regulacji Energetyki choćby na ich stronie internetowej. Ja ciekawa jestem z jakimi to pseudo fachowcami Pani rozmawiała co o zamawianiu ciepła nic nie wiedzą. A teraz co na to mówi URE: " W opinii Urzędu Regulacji Energetyki lokator bloku nie jest zgodnie z prawem energetycznym odbiorcą ciepła, nie spełnia kryteriów odbiorcy, nie może np. zamówić określonej mocy cieplnej, nie dokonuje pomiaru jego zużycia. Odbiorcą może być tylko zarządca nieruchomości np. spółdzielnia mieszkaniowa" Kilka lat temu firma pomierowa we Wrocławiu musiała wypowiedzieć wszystkie umowy, gdyż te okazały się sprzeczne z prawem. Pani Arturkowa a może Pani należy do lobby podzielnikowego bądź spółdzielni skoro tak bardzo zależy Pani na tym, by podzielniki uchronić i na rzeczy wzięte chociażby z prawa energetycznego mówi Pani bujdy? He? Proponuję nie czytać postów Pani Arturkowej, bo jej wypowiedzi na pewno nie pomogą. A Panią i innych serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

A i jeszcze jedno. Jakiego legalnego i opatentowanego systemu częścią są podzielniki? Na certyfikatach wystawianych dla podzielników widnieje zapis "zgodny z normą PN-EN 834 (lub 835 zależy czy podzielnik wyparkowy czy elektroniczny). Otóż na dzień dzisiejszy w Polsce nie ma ANI JEDNEJ firmy, którz miałaby uprawnienia do wystawiania na podzielniki normy PN-EN. Można o tym choćby na internecie poczytać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ha ! Witaj Agynes i inni walczący z podzielnikową hydrą :)

Dla ludzi którzy nie wiedzą że podzielnik to lipa wklejam watek umieszczony przeze mnie na forum Żabianki. To nie czary, to się dzieje na prawdę ...

Całkowity koszt ogrzewania mieszkania 57m2 wyniósł 7172,52 PLN a po uwzględnieniu przedpłat w kwocie 1850,40 PLN niedopłata wynosi 5322,12 PLN co stanowi kilkaset procent więcej niż planowane zużycie ciepła w moim mieszkaniu.

Ilość jednostek to ok. 2600. Dla porównania mieszkanie pode mną posiada zużytych ok. 280 jednostek.

Jak to się mówi SZAŁU NIMA :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Do Mika26


Mam pytanie, czy już pisałaś odnośnie zdjęcia podzielników i naliczania za CO według starych zasad?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Domain, w następnym tygodniu będę w spółdzielni i zobaczymy co mi powiedzą w tej sprawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

w tym roku są chyba rekordowe dopłaty :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

mika26 - czekam na info.

Ja składałem reklamację, otrzymałem odpowiedź, że rozliczono prawidłowo, a za 2 dni otrzymałem "Wezwanie do zapłaty" w terminie 7 dni. Brak mi słów i zdrowia do walki z nimi. Osoba, która miała sie odezwac do mnie, jak do tej chwili milczy, może jeszcze nie wróciła z podróży.
Należy zwrócić si e na pismie o udostępnienie informacji na temat rozliczenia CO pracowników spółdzielni. Można domyślać się, jak wygląda ich rozliczenie. Przecież oni potrafią prawidłowo gospodarować energią cieplną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

To teraz może sąd? Na jakiej podstawie stwierdzili, że rozliczyli prawidłowo. Na podstaswie swoich algorytmów???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Tak, chyba na podstawie własnych ustaleń. Co dalej z tym robić?

Inna osoba wpadła na taki pomysł, by sprawdzić rozliczenia CO pracowników spółdzielni, ale oni są bardzo mądrzy i potrafią powiedzieć, że ci co mają dopłaty, nie potrafią prawidłowo gospodarować energią cieplną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Napisze taką ciekawostkę z ostatniej chwili. W jednym pokoju odkręciłem wczoraj wieczorem podzielnik na 5 i zużycie = 2 (kaloryfer ledwie ciepły), w drugim pokoju na 2 (kaloryfer zupełnie zimny, tylko szumiało w nim) i zużycie=2. Może ktoś to wytłumaczy? Słusznie na tym forum pisza osoby, że przy odkręceniu na 2 a na 5 i tak zużycie będzie. Mam na sobie przykład. Za to, że kaloryfer i tak był zimny - zapłacę. To jest okradanie mieszkańców. Okazuje saię, że wystarczy tylko trochę odkręcić, nie nagrzeje sie pomieszczenie (zimny kaloryfer) i tak zapłacisz. Co to jest za g...o!!!.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Może jakaś porada prawna by się przydała, a potem może zbiorowy wniosek do sądu?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Wczoraj rozmawiałem z osobą, która mieszka w zasobach społdzielni Perspektywa i usłyszałem, że bardzo duża liczba lokatorów ma "duże" dopłaty do CO (900, 1.000 i ponad). Dziwię się, że ludziska cicho siedzą, zamiast ogłosić zebranie się w określonym miejscu i podjęcie decyzji, np: kategoryczne zdjęcie podzielników. Na forum osoba pisze podając, podpowiadając, że to nie jest zgodne z prawem. Zebrać się, zrzucić po kilka groszy, pójść do prawnika poprosić o poradę. Im więcej osób, tym koszt niższy. Tyle osób ma dopłaty, a prosze poczytać, ile osób tu na forum sie wypowiada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Witam!
Ja mam mieszkanie ŁSM 60.78m przyszło mi dopłaty 1070zł z groszami, w tamtym roku miałam więcej kresek i wiem że więcej było ogrzewane mieszkanie a dopłata przyszła 500zł....
To jest poprostu jakis koszmar...
Czy ktos ma podona sytuacje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Dodaj do tego miesięczne zaliczki z całego roku a zobaczysz, że ze dwa domy być za tę kasę zimą ogrzała......smutne



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Bardzo duża liczba lokatorów ma taką sytuację, dziwię się, że tak mało osób dzieli się tym. Może jest na tym forum "dobry organizator" mający trochę wolnego czasu i mógłby zorganizować na określony termin spotkanie na te temat? Wiele osób jest zbulwersowanych. Nie chce sie myśleć, co bedzie za rok. Oni potrzebuja wysokich premii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Agulka napisał(a):

>Witam!
>Ja mam mieszkanie ŁSM 60.78m przyszło mi dopłaty 1070zł z groszami, w tamtym roku miałam więcej kresek >i wiem że więcej było ogrzewane mieszkanie a dopłata przyszła 500zł....
>To jest poprostu jakis koszmar...
>Czy ktos ma podona sytuacje


Jak pisałem wcześniej taka sytuacja jest możliwa i nic w tym dziwnego. Kreska w każdym roku może mieć inną wartość.

A to czy uczciwie jest ta wartość kreski wyliczona to już zupełnie inna bajka.

To juz wszystkie spółdzielnie rozniosły rozliczenia?Jedność chyba jeszcze nie. Czekają z tym prezentem na święta Bożego Narodzenia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.


forum 4lomza umarło i odchodzi a takie było ładne , zgrabne , sympatyczne i zdechło



cześć jego pamięci amen



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

w SP Perspektywa mam 780 zł dopłaty, w domu temperatura poniżej 18 stopni, kaloryfery delikatnie ciepłe (nie zawsze, czasem chłodne) ciekawe ILE KASY dopłacają do rozliczenia pracownicy Spółdzielni ? założę się, że symbolicznie albo mają zwroty, rozliczenie to bujda, są tak skonstruowane metody przeliczenia, że w domu zimno ale dopłacam co roku...ciekawe komu do kieszeni?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Byłam dziś w spółdzielni, ale niestety niczego sie nie dowiedziałam na temat zdjęcia podzielników. Powiedzieli, że w tej chwili nie ma tego faceta, co z nim trzeba o tym gadać. I niewiadomo kiedy będzie, żeby się dowiadywać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

CZY MOŻNA ZARZĄDAĆ ZDJĘCIA GRZEJNIKA JEŚLI SIĘ NP W KUCHNI Z NIEGO NIE KORZYSTA i co się dzieje jak jest ciepłe lato czy można rządac zmniejszenia rachunkow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

CZY MOŻNA ZARZĄDAĆ ZDJĘCIA GRZEJNIKA JEŚLI SIĘ NP W KUCHNI Z NIEGO NIE KORZYSTA i co się dzieje jak jest ciepłe lato czy można rządac zmniejszenia rachunkow?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Zaczął się sezon i dupsko mi zmarzło więc odkręciłem mały kaloryfer w małym pokoju. Oczywiście był zapowietrzony ale myślę co tam, po wekedzie przyjdzie kolesław i go odpowietrzy. Ustawiłem termostat na optimal (kropeczka pomiędzy 3 a 4). Zrobiło się troszkę cieplej ale nie na tyle żeby ganiać w slipkach po mieszkaniu. Po prostu chodziło o to żeby córa miała pewien komfort w swoim pokoju ot cały cel grzania.

A teraz najlepsze.

Ten pier..... popierdzielnik naliczył za niecałe dwa dni 10 jednostek.
Biorąc pod uwagę rozliczenie za zeszły sezon, za dwa dni grzania jednym kaloryferem zapłacił bym:
10x0,48=4,8 jednostki/2 dni
4,8x2,51PLN=12,05 PLN/2 dni

Aproksymując grzanie przez okres 5 miesięcy:
150dni x 6 PLN/dzień = 900 PLN za sezon z jednego kaloryfera !!!

MASAKRA !!!

W mieszkaniu mam 3 takie kaloryfery (co daje 900PLNx3=2700PLN) + jeden dwa razy większy.

Strach odkręcać to dziadostwo żeby nie zbankrutować a dupsko marznie. Podejrzewam też że po odpowietrzeniu kaloryfera i spadku temperatury popierdzielnik będzie naliczał więcej jednostek.

Brak sił ludzie, brak sił...

PS. MACIE JUŻ NAMIARY NA SENSOWNEGO PRAWNIKA "Z JAJAMI" W TYM TEMACIE ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Witam. Coś sprawa ucichła patrzę? Doszły mnie słuchy, że jak zrezygnuję z podzielników, to wzrośnie mi czynsz. I na dobre mi to ponoć nie wyjdzie. Kalkulując na cały rok zapłącę około 2 tyś więcej. Podobno zrezygnowanie z podzielników opłaca się tym którzy mają większy metraz mieszkania. Jeszcze się będę dowiadywać.
Ludzie piszcie, robicie coś w tej sprawie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Witam,
Ludzie, ja mieszkam w zasobach ŁSM w mieszkaniu 60m2, w tym roku otrzymałam dopłatę pow. 600zł. Wiem, że zima była sroga, ale w moim mieszkaniu podzielniki wskazały mniej jednostek niż w zeszłym a dopłata jest przeszło 2xwyższa!!!! (w zeszłym roku do dopłaty miałam 266zł). W całym opomiarowanym obiekcie wszyscy zużyli 1700 jednostek to jest o 300 mniej niż w zeszłym roku!!! Gdzie uciekło to ciepło skoro koszt całkowity całego obiektu jest o 28tys złociszów wyższy. Biorąc po uwagę fakt wzrostu opłat za energię spodziewałam się dopłaty podobnej, nieco wyższej niż w zeszłym roku. A tu taka niespodzianka. Napisałam odwołanie. Niestety otrzymałam pismo, w którym de facto nie ma ani słowa czy spółdzielnia moją reklamację uwzględnia czy też nie. Tylko blebleble, że rozliczanie jest wykonywane przy zachowaniu blebleble zasad..... Ja zaczynam walczyć o swoje, koniec z tym dopłacaniem, mam w zimę w mieszkaniu 18 -19 stopni, chodzimy w ciepłych skarpetach i swetrach. Nie mam zamiaru płacić ani za nieuczciwych sąsiadów, ani za tych co nie potrafią zarządzać. Dopisałabym się do tych co chcą walczyć wspólnie o uczciwość. Pozdrawiam

ziutaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

ziuta , ciebie jeszcze nie znam, jestes jakas nowa, milo, ze zabierasz glos,
powiem ci , mam ogrzewanie w podlodze, mieszkam w tym mieszkaniu od kilku lat i nie przejmuje sie tym , ze puchna mi nogi, chodze po domu w klapkach, w skarpetach to chyba bez klapek, a jak podloga wypastowana, to mozesz sobie wyobrazic, jak mozna spacerowac w skarpetach chociaz moze jest troszeczke milej, wiec
wyobraz sobie , ze do spoldzielni nie mam zadnego , zalu, tak jak ty, wszystko jest na moj koszt, zmiana w kuchni okien tez, w zimie taki chlod z nich leci, al e nie zmieniam bo drogo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

a jak to jest w spółdzielni mieszkaniowej jedność??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Witojcie,

Kto śledzi forum zna wysokość mojego rachunku za CO (przyp. 7172,52 PLN).
Dla porównania podam koszt ogrzewania mieszkania w tym samym sezonie grzewczym o tej samej kubaturze, położeniu, stopniu ocieplenia itp.

Różnice porównywanego mieszkania w stosunku do mojego to:
brak podzielników - rozliczanie z pow.użytkowej,
brak comiesięcznych zaliczek na poczet CO - rozliczanie za CO miesięczne TYLKO w sezonie grzewczym,
kotłownia węglowa - ja mam olejową,
ogrzewanie w mieszkaniu włączone od pierwszego do ostatniego dnia sezonu grzewczego - bez oszczędzania.

Niestety nie mam danych ze wszystkich miesięcy ale zaokrąglę w górę dla wykazania różnicy.

PAŹDZIERNIK - 96.16
LISTOPAD (brak) ~ 167.86
GRUDZIEŃ - 167.86
STYCZEŃ - 251.50
LUTY - 155.34
MARZEC (brak) ~ 155.34
KWIECIEŃ - 75.68

SUMA SUMARUM ~~ 1069,74

To jest realny koszt ogrzewania bliźniaczego mieszkania rozliczanego nie w sposób "indywidualny" ale za to bardziej sprawiedliwy.

Wiadomo przecież żeby była mowa o indywidualnym rozliczaniu w budynku wielorodzinnym każde mieszkanie powinno być termosem w stosunku do sąsiadów a dostarczenie ciepła powinno odbywać się z indywidualnego źródła tylko do naszego mieszkania. W przeciwnym wypadku mamy do czynienia ze współzależnością od stylu bycia sąsiadów (przenikanie ciepła lub zimna przez ściany sąsiadów oraz koszt jednostki uzależniony od zużycia ciepła przez sąsiadów).

Pozdrawiam CIEPŁO.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Do mika 26. Za cały rok po wywaleniu podzielników każą zapłacić ok 2 tys zł więcej. A to na jakiej podstawie?? Niech podadzą! W spółdzielni pewnie myślą, że teraz ciepła "mocno" oszczędzacie i płacicie mało, a po zdjęciu podzielników będziecie trwonic więc czynsz trzeba podnieść aby starczyło na zapłatę za ciepło. Jak to nie jest tajemnica to proszę podać ile teraz mniej więcej płacicie zaliczek za ciepło. Pewnie znając życie sporo. Jest jeszcze jedno wyjaśnienie. Często lobby podzielnikowe po wywaleniu podzielników każe sobie płacić słoną karę. Stąd też mogą wynikać podwyżki czynszów. Po prostu złodziejstwo. Warto zajrzeć na stronę: http://www.cieplo-corp.pl Są tu wyjaśnienia min na temat przenikania ciepła od nas do sąsiada, który pozakręcał swoje grzejniki i ma na podzielnikach 0. Powoduje to, że my go grzejemy i dużo więcej mamy do zapłaty, a on za ciepło zmienne nie płaci nic. Stąd wynikają astronomiczne dopłaty, a u innych zwroty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Ja jeszcze nie korzystalem z ogrzewania w tym sezonie grzewczym a w dwoch pokojach na podzielnikach mam po 2 kreski.No i jak nie miec tu zadnych podejrzen,jesli to na ich podstawie naliczane sa oplaty za Co.Cala ta sprawa z podzielnikami to wielki pic.W wiekszosci moj rachunek za Co to bedzie nie wiem za co, bo na pewno nie za moje rzeczywiste zuzycie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Do Janusza weissa rzeba, albo do kontakt tvn24 - tam się szybko zajmą sprawą. Oby tylko dużo fotek było. Może to temat medialny?:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Witajcie

Znajoma napisała pismo do SM Perspektywa w sprawie naliczenie wysokości opłaty za CO w przypadku rezygnacji popierdzielników (jak słusznie kolega zauważył). To nie są podzielniki. Dziwna sprawa, ja włączyłem na dwa dni i dwie noce (na sobiotę i niedzielę, ponieważ jest zimno i nie da się siedzieć, cuchnie wilgocią, to popierdzielniki wskazały po 15 punktów zużycia - to jest SZOK!!! A co będzie, jak trzeba będzie korzystać z tego g...a, gdy spadnie tempoeratura?

Ciekawostka

Wczoraj usłyszałem, jakie to w SM Perspektywa pracownicy otrzymują nagrody jubileuszowe za przepracowane lata pracy, sami są w szoku po zobaczeniu kwoty, jaką otrzymali. Czas z tym skończyć. Jest tylu biednych lokatorów, nie mają na zaspokojenie podstawowych potrzeb, na zapłatę DOPŁAT do CO, a tu z :"naszych" pieniędzy wypłacają premie, nagrody, wysokie wynagrodzenia. O co tu właściwie chodzi? Przecież to jest społdzielnia, którą utrzymują mieszkańcy zasobów. Gdzie ta sprawiedliwość?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Zapomiałem o najważniejszym. Peroszę to ptzetestować, ja to zrobiłem.

Podzielnik odkręcony czy to na 2 czy 4 (aby był odkręcony i "SZUMIAŁO" w nim), to i tak będzie zużycie TAKIE SAME przy ustawieniu na 2 czy 4. To jest coś niesamowitego. Proszę o sprawdzenie każdy na własnych urządzeniach, a przekonacie się, że mam rację. Nie ma co się dziwić, że osoby piszą, że mają odkręcony popierdzielnik na 2 i tak mają DOPŁATY. Aby był przepływ przez kalafior, a zużycie będzie takie, jak przy ustawieniu na 4.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Zapomniałem napisać, że ilość zużytych punktów zależy od temperatury na zewnątrz. Im temperatura na zewnątrz jest niższa, automatycznie obserwuję większe zużycie ciepła. Z moich obserwacji wynika, że nie zarobimy na dopłaty do CO za obecny sezon grzewczy. Strach wogóle do tego g...a się dotykać, a mieszkania cuchną wilgocią, grzybem. Ciekawe, kto pokryje koszty remontu. Jakiś czas wstecz w TV kablowej przedstawiciel zarządu SM perspektywa informował, że za zniszczone lokale mieszkalne odpowiadają lokatorzy. To pytam, w jaki sposób dbać o te lokale?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Agnes- powiedzieli, że podniosą nam stawkę za c.o, a na jakiej podstawie? Takie są zasady rozliczania ryczałtowego i już. Tyle się dowiedziałam. Juz sama nie wiem, co z tym dalej robić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Czy grzeją u was grzejniki w klatce schodowej? Bo u mnie zimne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Nie ma idealnych podzielników

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Niby powino się płacic za cieplo zużyte w domu. Za tamten rok grzewczy dostalem ponad 1500 zł nadpłaconej zaliczki. A i tak w czynszu spółdzielnia obciąża za faktyczne dostarczenie ciepła do domów.Tak fakture dostaje z ciepłowni a ona liczy każda krople wody wychodzaco z ciepłowni. Czyli tam rura nie szczelna 2 kilometry od cieplowni znajduje sie dom juz na trasie 2 kilometrów spada temperatura wody. Najlepsze elektroniczne można ogrzać dom odkręcasz grzejnik za nim się załaczy dom ogrzany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

MIka26. Zasady rozliczania ryczałtowego są takie, że Urząd Regulacji Energetyki podaje co roku cenę ogrzania 1m2 i zaliczki muszą się z tym zgadzać. Nie wiem jaka cena obowiązuje w tym roku (jak znajdę czas to poszukam), ale nie mogą podnosić ceny ciepła poza tą kwotę. Spółdzielnia twierdzi, że takie są zasady rozliczania ryczałtowego i już. Ok. Tylko dlaczego nie wyjaśnili konkretnie na czym te zasady polegają? Co brane jest pod uwagę, jakie wytyczne. Po prostu nie zamierzają tego wyjaśniać. To nie pierwszyzna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Panie Domain. Jak temperatura na zewnątrz spada to jest większe zużycie ciepła z powodu strat ciepła. Termostaty są tak skonstruowane, żeby w mieszkaniu utrzymywać stałą temperaturę. Nastawi Pan termostaty na 1 i jest ok. Ale dajmy na to powstały w mieszkaniu duże straty ciepła, bo mróz na dworze itp. Wtedy zawory w termostatach otwierają się na full i grzejniki będą gorące. To będzie trwało dopóki w Pana mieszkaniu temperatura nie wzrośnie do temperatury ustawionej na termostacie. Gorzej jak komuś cały sezon grzewczy mieszkanie się wyziębia wtedy termostat może mieć na 1, ale grzejnik będzie gorący, a w mieszkaniu zimno, bo ciepło ucieka. Tak się dzieje bardzo często kiedy mamy nadmiernie oszczędnego sąsiada, który termostaty całkowicie pozakręca. Ucieka nam do niego ciepło, my płacimy podwójnie (bo nasze grzejniki dają na full) , a on płaci dujżo mniej (bo jego grzejniki ciepła nie pobierają). W mieszkaniu ma ciepło, ale za ogrzanie pokoi nie płaci nic., bo tu my go grzejemy. Po prostu ludzie grzeją się cudzym ciepłem. U mnie w bloku tak jest. Sąsiad ma ogromną dopłatę. Patrzę a ten co mieszka koło niego ciepła nie zużył prawie nic. Bez komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Dowiadywałam się w dwóch spółdzielniach. I w jednej i w drugiej powiedzieli mi, że nie opłaca mi się rezygnować z podzielników. Bedą o wiele większe koszta. Jednak gdyby cały blok zrezygnował z podzielników, byłoby to wtedy bardzo korzystne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

mika26
Porównaj koszty które przytoczyłem w poście wyżej.
Ja ponad 7000 (z podzielnikami)
Kolega 1100 (bez podzielników)

Dane potwierdzone rachunkami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

mieszkamy w bloku od września (blok z 2000roku),chwilę po przeprowadzce zamontowali to COŚ na kaloryferach. moje pytanie brzmi-po ilu jednostkach przyjdzie mi dopłata?? jest jakieś min/max wg spółdzielni??mieszkanie mam w jedności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

jola coś wie na ten tenat



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Zgadzam się jak jedna osoba zrezygnuje z podzielników to płaci o wiele więcej. A dlaczego? Bo jest okradana. Ja płacę ryczałtowo a większość moich sąsiadów z podzielników i mnie do ryczałtu za sezon 2009 doliczyli 170%. Chętnie się rozprawię z tymi co tak lichwiarsko ryczałt roaliczają, bo to zdzierstwo. I prawo Polskie nic na ten temat nie mówi. To wszystko opiera się na regulaminach ustalanych przez zarządy spółdzielni, wspólnot itp. Oni tak piszą regulamin aby podzielniki były górą. U mnie w bloku różnica zużycia ciepła pomiędzy dwoma mieszkaniami (obydwa mają podzielniki) wynosi 4 tys zł. Czyli jeden sąsiad zużył ciepła 4 tys więcej od drugiego. Podzielniki to lichwa i dobrze by było aby ludzie zmądrzeli i całe bloki podzielniki powywalały. Bo jak tylko kilka osób zrezygnuje to spółdzielnia tylko ręce zatrze, bo będzie komu dopłaty walić. Bo ktoś za ciepło musi zapłacić. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Kołakowski o Czerniawskim
Pod foto link
Prywatne nagranie
!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/725574,maciej-lisicki-mamy-sie-czym-chwalic,id,t.html

do jakich wnioskiw doszedl Maciej Lisicki z trojmiasta? oto link

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Wiadomo coś o pozwie zbiorowym?

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

No i mam juz rozliczenie ciepła swojego mieszkania.
Okres rozliczeniowy 01.01.1010-31.12.2010
Za ten okres niedopłata 40zł-"niby mała -biorąc pod uwage ze nikt nie mieszkał w mieszkaniu przez 10 miesiecy.Okres zamieszkania to czerwiec i lipiec( ogrzewanie ?)"
W całym bloku mieszkańcy tez mieli dopłaty tak od 25-60 zł.
No rozumiem wszystko drozeje-takie dopłaty mozna strawić,ale co ciekawe.
Pod rozliczeniem jest napisane:
W zwiazku z wygaśnieciem cechy legalizacyjnej licznikow energii cieplnej zliczających zużycie ciepław Panstwa mieszkaniach,zachodzi konieczność ich wymiany.Prace te przewidziano do realizacji w 2011r.Wykonawca zostanie wyłoniony w drodze przetargu.Koszt licznika wraz z wymianą w kazdym mieszkaniu nie powinien przkroczyć kwoty 500 zł.
(juz nie wiem czy sie smiać czy płakać) Jak nie kijem to pałką !!!!

Czy spotakaliście się z takimi kosztami wymiany licznikow ciepła ?
Dodam jeszcze ze licznik jest elektroniczny,ogrzewanie podłogowe a społdzielnia mieszkaniowa -ŁSM

Pozdrawiam:
Grey

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Jak długo spółdzielnia będzie nas golić, jak baranów. Od września do kwietnia nikt w mieszkaniu nie mieszkał, grzejniki zakręcone, czyli ogrzewanie nie było pobierane. Teraz temperatura w mieszkaniu 22 stopnie, ogrzane słoneczkiem, a podzielniki parują. Na pytanie "kiedy nastąpi odczyt podzielników?", pracownik spółdzielni odpowiada: "czerwiec". Czyli nadal będziemy płacić za ogrzewanie słoneczkiem. Nie ma to, jak pionierskie praktyki naszej spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Kiedy będą spisywali liczniki po zimie? Teraz czy w sierpniu, jak ciepłem z zewnątrz jeszcze troszkę się "ulotni"? Czy można indywidualnie prosić o spisanie wcześniejsze liczników ze względu np. na sprzedaż mieszkania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

To kiedy spiszę jest bez różnicy, przecież i tak zakładają ci kolejne. Jeżeli odparowuję ci z tego co masz teraz to z kolejnego nie. Sensowne rozwiązanie było by takie że teraz zdejmują a dopiero powiedzmy pod koniec września zakładają kolejne (w okresie letnim nie ma mierników i nic nie odparowuje)..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Jestem za tym żeby pozbyć się tych pieprzonych naciąganych podzielników, kaloryfery mogą być zakręcone przez całą zimę a i tak zapłacisz jak będzie ciepło w domu. Dlaczego mamy dopłacać do ogrzewania skoro go wcale nie używamy,wiecie czemu bo nikt nic z tym nie robił i oni dobrze o tym wiedzą że dalej tak będzie. Ludzie chcą być w fakcie dokonanym ale nie chcą go tworzyć i tu jest różnica. Co z tego że wyrwie się jedna mała jednostka i będzie próbowała coś zdziałać , do tego potrzebna jest jedność wszystkich poszkodowanych mieszkańców. Jeżeli ktoś ma trochę pojęcia i wie od czego zacząć niech zacznie działąć a napewno inni go poprą jak nie wszyscy to napewno większość, od czegoś trzeba zacząć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

To, kiedy spiszą robi różnicę i to dużą. Założą nowe, z nich paruje w lecie, ale na początku okresu grzewczego można fakt zgłosić do spółdzielni, a oni mają obowiązek na nowo dokonać odczytu, czyli nie płacę za to, że słońce mi mieszkanie ogrzewało.

Pozbyć się można, ale musieliby się zgodzić wszyscy mieszkańcy danego bloku, ale czy zgodzą się ci, którzy ogrzewali się na koszt innych.

Kwoty, jakie spółdzielnia nalicza za ogrzanie średniej wielkości mieszkania starczyłoby na zakup węgla i ogrzanie 4 -5 takich mieszkań.

Ciekawostką jest też rozliczanie ciepłej wody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Autor: karum (---.elomza.pl)
Data: 11-05-11 12:12

To, kiedy spiszą robi różnicę i to dużą. Założą nowe, z nich paruje w lecie, ale na początku okresu grzewczego można fakt zgłosić do spółdzielni, a oni mają obowiązek na nowo dokonać odczytu, czyli nie płacę za to, że słońce mi mieszkanie ogrzewało.


O tym nie wiedziałem. Jeżeli to co napisałeś jest prawdą to trzeba bedzie się przyjrzeć podzielnikom na jesieni i jeżeli będzie poniżej zera to zgłaszać do spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

I owszem przy zmianie dają tego płynu trochę więcej, że to na letnie odparowanie, ale tak naprawdę kto chodzi i upomina się o powtórny odczyt podzielników. W tym roku nie odpuszczę, przyjdą, odczytają. W tej chwili już mam spisany stan pomierników i zobaczę ile "dobije" do momentu odczytu. Logiczne jest, że odczyt powinien nastąpić po zakończonym okresie grzewczym. Inne miasta mogły sobie z tym poradzić, tylko tutaj, gdyby doszło do czegoś takiego Zarządowi zwiałaby kurka znosząca złote jajeczka.
Jeszcze jedna sprawa, czy ludzi odczytujący czy to pomierniki ciepła, czy wody posiadają identyfikatory kim jest kto? Nie maja takich, a info na klatce, że w tym dniu będą chodzić to jest info dla ewentualnego złodzieja. Informacja, która wisi w gablocie o terminie odczytu powinna również zawierać xero identyfikatora osoby, która będzie dokonywać odczytu, inaczej do mieszkania nie wejdzie. Za taką kasę, jaką spółdzielnia zgoliła z lokatorów pieniążki na identyfikatory już są.Wystarczy to wszystko przeanalizować, skorygować i do dzieła panowie, a nie tylko przy byle okazji sądem straszyć, bo nie wszyscy sie wystraszą.
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Jak tam rozliczenia ogrzewania mieszkań w tym roku? Znów nas obują w niewiarygodne dopłaty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

blok przy wojska polskiego ma zamontowane w kazdym mieszkaniu piece gazowe i mieszkancy sami sobie ogrzewaja co o tym myslicie?

mieszkanielomza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

Bo deweloper go zbudował i nie chciał płacić grubych $$ za przyłącze do miejskiej sieci. Zostało więcej w kieszeni z każdego sprzedanego metra mieszkanka. Proste.

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

No u mnie w tym roku mniejsza dopłata. Już nie 1000 zł a nie całe 700 zł ;) W tym roku na prawde nie odkręcę kaloryferów ;)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

w jakiej Wy spóldzielni mieszkacie? Ja mam zawsze zwrot, a wdomu 2 dzieci i temp. ok 23 stopni:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozliczenie podzielników ciepła.

czy ktoś mieszkający w ŁSM już dostał rozliczenie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org