poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
drogówka w Łomży

W Łomży drogówka nie dba o to aby kierowcy jeździli bezpiecznie, ale aby złapać ich na najmniejszym przewinieniu.
Zaczili się koło pubu "Atom" i atrzymali mnie późnym wieczorem, bo nie ztrzymałem się przed znakiem "STOP", przed torami, choć jechałem na tyle wolno, iż dostrzegł bym pociąg (widmo) gdyby nadjeżdżał.

edy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

To jest przepis ruchu drogowego, którego należy bezwzględnie przestrzegać tak jak zapinania pasów. Może tam nie przejeżdżać ani jeden pociąg przez cały dzień ale znak jest i trzeba się zatrzymać. Dla przypomnienia pewnie trzeba było bulnąć mandacik i ze 2 punkty do kompletu. Przez takie lekceważenie przepisów dochodzi do wielu tragedii na torach i nie tylko. Przykład w temacie poniżej. Nie trzeba tu winić policji, ale samemu przestrzegać przepisy na drodze.
Pamiętaj na drodze nie jesteś sam.


Pozdrowienia.

Ps. Czy od pubu "Atom" widać jest przejazd kolejowy. Raczej chyba nie.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

ja jestem za edy
znajduja byle powody i czepiaja sie byle czego !!
podam swoj przykład: jechałem po piłsudzkiego, wiedzialęm ze przede mną jedzie "nagła smierc" i jechałem spokojnie 50-60 km/h oni oczywiscie wolniej !! wiec wrzuciłem lewy kierunek zmienilem pas i przejechałem obok nich pozniej znow na prawy pas i co ?? niby nic nie zrobiłem prawda ?? a jednak !! zajechali ze mna na podworko !! poprosili do samochody i ... czemu pan wyprzedza na przejsciu dla pieszych ?? szczerze mowiac to zaskoczyło mnie to !! chodziło im o to ze w momencie jak obok nich przejezdzałem byłem na przejsciu dla pieszych !! moze tak było a moze i nie !! nie chciałęm sie z nimi kłucic !! ale dodałem pare słow od siebie i moze dlatego dostałem mandat 200 zl i 9 punktow karnych !!! czy takie wyprzedzanie jest wogle karalne ?? jesli tak to czy tak samo jak wyprzedzanie na jednopasmowce na przejsciu dla pieszych ??? i czy to nie jest czepianie jest byle czego ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

i bardzo dobrze powinni wam głąby tak dojebać abyście sie zesrali to w końcu zaczniecie jezdzic porządnie. I oby więcej wam i takich mandatów wsadzali az w koncu zrozumiecie ze przepisy są do bezwzględnego przestrzegania. Dziekujemy Panowie policjanci brawo wlaczyć z ta zgraja.

nazis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

jeden głab nie wiem co to jest znak stop a drogi co to jest manewr wyprzedzania obaj po argobiznesie intelektualisci.

nazis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Dzisiaj mojego brata zatrzymali za przekroczenie prędkości o 3 km/h (słownie 3 kilometry na godzinę) na ul. Spokojnej gdzie jest prędkość ograniczona do 50 KM/h. kosztowało go to po targach 100 zł i 4 punkty....
Ja natomiast jakiś czas temu miałem przyjemność zapłacić mandacik za jazdę lewym pasem na dwu-pasmówce (Al.Piłsudskiego) . Tłumaczyłem policji, że prawy pas jest w strasznym stanie po zimie, gdzie przy moim niskim i twardym zawieszeniu w aucie jest to problem. Kosztowało mnie to 50 zł i 2 punkty (dodam, że w żaden sposób nie utrudniałem innym jazdy).
Przedwczoraj notomiast mój ojciec jadąc al. Legionów musiał gwałtownie zachamować za samochodem, którego kierowca widząc policjantów przy skrzyżowaniu postanowił nie wjeżdzać na nie przy żółtym świetle (spokojnie oba samochody mogły przejechać jeszcze przed czerwonym). W skutek czego zatrzymał się na czas zmiany świateł na pasach - kosztowało to 50 zł i 2 punkty.
Chyba jakieś fatum wisi nad moją rodziną ;)

Muszę niestety poprzeć Edy, policja zamiast wlepiać za byle co mandaty, powinna wziąźć się do prawdziwej pracy. Jak do tej pory nie mogę dobrego słowa powiedzieć o niej.... kiedy jest potrzebna to jej niema..........




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

nie tylko wrodzona głupota

nazis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Hehe:)DoPrze proponuje zmienić samochód bo ten masz już ulubiony na Łomży:P No co jak co ale ,,nagły" mnie lubi:P hihi dwa razy mnie złapał za niewielkie wykroczenia ale w pierwszym przypadku zamiast 500 zapłaciłem 100:)a za drugim razem zamiast 500 zapłaciłem 50:)Tylko się zastanawiam czemu to zawsze muszą być formy pouczeń w postaci mandatów:(Nie można by tak było jak w cywilizowanym kraju????Pouczenie słowne chyba czasem powinno wystarczyć?A nie od razu karać mandatem !!no ale chyba się musimy do tego przyzwyczaić:P pozdrowionka

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Drogówka jest od pilnowania porządku na drogach i robi to co do niej należy - od tego przecież jest. Są tam, gdzie są potrzebni!

A jeśli przekroczenie prędkosci naprawdę było o 3 km na godzinę, to mógł nie przyjąć mandatu i w sądzie grodzkim wytłumaczyć, że to było w granicach błędu wskazania radaru (jeśli ma 10% - tolerancji :D ).

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

haha.. jasne. Przetłumaczyłbyś? a swoją drogą ciąganie się po sądach o 50 zł - NIE DZIĘKUJĘ.
Tak na marginesie ostatnio czytałem raport o tym, że większość radarów w Polsce nie posiada ważnej homologacji (gdyż nie stać na nie policji, a powinny być wykonywane co rok) co powoduje, że odczyty przez nie wskazywane nie mogą być traktowane jako dowód. Był już nawet jeden precedens w polskim sądzie, który zakończył się pomyślnie dla kierowcy, który nie chciał się zgodzić ze wskazaniami radaru.

Mój samochód jest świeży i tylko ja nim jeżdzę, więc napewno policja jeszcze go nieupatrzyła (zwłaszcza, że mój dorobek w postaci mandatów i puntowów karnych jest bardzo mizerny).

Bigi - słyszałem około roku temu, że " nagła" miała rok temu przejść na emeryturę..... więc jest nadzieja.

Nazi - coś mi się wydaje, że najpierw powinieneś skończyć przynajmniej 18 lat, później zdobyć prawo jazdy, później nauczyć się jeździć - a dopiero potem wypowiadać. I nie obrażaj ludzi. Dzieciuchu......




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Nazis popieram cie jak najbarzdiej tylko nie rozumiem co agrobiznes ma do tego??? a panowie wszystkie tu opisane sytuacje to jedank wykroczenia wiec nie dziwcie sie ze zostaliscie ukarani, statystyki policyjne nie moga spadac one maja rosnac



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

hej srajdowcy dzieciuchy to wy. A wasz poziom intelektulany jest bliski zeru. Widać to wyraźnie po waszych filiozoficzno - podwórkowych komentarzach. Tylko takim głupim jak ci twoi koledzy z ulicy możesz takie ściemy sadzić na temat radarów itp. Tylko głupcy mogą na serio brać zwierzenia takich pajaców drogowych ktorzy jeżdząc po ulicach nie mają pojęcia o znaku stop czy tez pytających się czy na drodze o dwóch pasach ruchu to jest wyprzedzanie przed przejściem albo tego nieśzczęśnika i jego rodziny który wali tekst ,że został ukarany za przekroczenie predkości o 3 km. Jak został to nich zeskanuje mandat i pokaże.
Prawda jest taka ,że jaja ogolic i do przedszkola , bo gówniarzami nikt tu nie bedzie się zajmował ani im łez ocierał.
Jest to próba zdyskredytowania działań lokalnej policji przez paru nieudaczników.
Jak w szoku to butelkę kaszki zagrzac założyc smoczka i wypic.
A potem pieluchę założyć żeby się na widok naszej kochanej policji drogowej ze strachu nie zesrać.

PS chwała naszej kochnej policji drogowej - panowie róbcie to co robicie a robicie dobrze .

nazis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

nigdy tego nie zapomne widoku z przed kilku lat. Łomża ulica Piłsudskiego przejscie obok sklepu blaszak. Na ulicy leży kobieta w wieku około 40 lat a nad nią kleczy dziecko i mąż którzy płacząc i czekając na przyjazd karetki proszą mamo nie umieraj. Znałem ta rozdzine z widzenia są to skromni ludzie którym nie łatwo było w zyciu ale byli bardzo szczęsłiwy co zawsze było widac. Ciszyli się życiem i sobą.
Aż pojawił sie taki pacan , który na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił ta kobiete i szczęscie tej rodziny zgasło.

nazis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

tez sie zastanawiam co do tego wszystkiego ma agrobiznes ???
nasiz wyjasnisz ??
mysle ze jak ty miał bys takie sytaucje jak my był bys troszke innego zdania !! zgadzam sie z DoPrze skoncz najpierw 18 lat zrob prawko i pojezdzij z rok wtedy pogadamy !!!
wykroczenia sa wykroczeniami z tym sie zgodzic trzeba ale czepiania sie takich drobnych wykroczen to moim zdaniem lekka przesada !! tez dostałem kiedys mandacik za jazde na dwu pasmowce lewym pasem (była to zima i prawy pas nie byl odsniechony) no ale panom policjantom ciezko wytłumaczyc !!! niestety

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Brawo nazis...
Nie wiem ile masz lat ale podoba mi się sposób Twojego myslenia.
Gnoje pozakładają sobie dwurury od których ogłuchnąć można i bujają się po mieście świecąc gałami za byle panienką, która się pokaże na ulicy...
Urządzają popisówki.

A jesli w tym czasie wyjdzie Wam na ulicę dziecko??
Co wtedy??
Zresztą co ja Was pytam...podejrzewam, że spłynęłoby to po Was jak po kaczce.

Sama święta nie jestem...też zarobiłam mandat za przejechanie na pomarańczowym świetle...wracałam wtedy z Warszawy gdzie zatrzymanie się przed zmianą świateł grozi wpakowaniem Ci się w kufer 4 za tobą...
Ale tu pomarańczowego pilnują...cóż...co kraj to obyczaj i trzeba się do tego dostosować, zwłaszcza, że niektóre światlka są zsynchronizowane okropnie (Legionów/Mickiewicza).

Także...gdyby nie Policja, to świeżo upieczeni kierowcy wybiliby w pień pół popuacji Łomzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Popieram nazi.

1) Wyprzedzanie na przejściu !!!!! KOSZMAR !
2) Znak STOP w polskich warunkach jest zawsze dla policji a nie dla uczestników ruchu (nie organizuje ruchu np. tak jak w USA).
3) Jazda lewym pasem - w warunkach miejskich to konieczność. Tym bardziej, że przecież można wyprzedzać prawym pasem (nie zawsze). Poza tym przed planowanym skrętem w lewo lepiej zmienić pas zawczasu i jechać dłużej lewym niż dać się zablokować na prawym pasie.
4) Przekroczenie o 3-5 km/h to po prostu złośliwość leniwych policjantów w sytuacji, gdy łepsztangi latają czasem nawet powyżej stówki po mieście.
5) Zapinanie pasów nie żadnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego - jest przepisem dla policjantów nie dla nas.
6) przepis o żółtym jest wyjątkowo kretyński - równie dobrze można by żółte polikwidować
6) inne typowo łomżyńskie grzechy:
- zjeżdzanie z ronda z lewego pasa
- nieużywanie kierunkowskazów
- skręt w lewo na zakładkę
itp

Podsumowanie.
Policja ostro reaguje na poważne przewinienia ale niestety każe przestrzegać także przepisów głupich, nie reaguje poprawnie na głupie rozstawianie znaków drogowych, nie fatyguje się zbytnio i nie ściga skutecznie piratów, jest nietolerancyjna na wykroczenia typu: niezapięte pasy, jazda lewym pasem, znak stop w szczerym polu itp...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Popieram nazi.

1) Wyprzedzanie na przejściu !!!!! KOSZMAR !
2) Znak STOP w polskich warunkach jest zawsze dla policji a nie dla uczestników ruchu (nie organizuje ruchu np. tak jak w USA).
3) Jazda lewym pasem - w warunkach miejskich to konieczność. Tym bardziej, że przecież można wyprzedzać prawym pasem (nie zawsze). Poza tym przed planowanym skrętem w lewo lepiej zmienić pas zawczasu i jechać dłużej lewym niż dać się zablokować na prawym pasie.
4) Przekroczenie o 3-5 km/h to po prostu złośliwość leniwych policjantów w sytuacji, gdy łepsztangi latają czasem nawet powyżej stówki po mieście.
5) Zapinanie pasów nie żadnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego - jest przepisem dla policjantów nie dla nas.
6) przepis o żółtym jest wyjątkowo kretyński - równie dobrze można by żółte polikwidować
6) inne typowo łomżyńskie grzechy:
- zjeżdzanie z ronda z lewego pasa
- nieużywanie kierunkowskazów
- skręt w lewo na zakładkę
itp

Podsumowanie.
Policja ostro reaguje na poważne przewinienia ale niestety każe przestrzegać także przepisów głupich, nie reaguje poprawnie na głupie rozstawianie znaków drogowych, nie fatyguje się zbytnio i nie ściga skutecznie piratów, jest nietolerancyjna na wykroczenia typu: niezapięte pasy, jazda lewym pasem, znak stop w szczerym polu itp...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Popieram nazi.

1) Wyprzedzanie na przejściu !!!!! KOSZMAR !
2) Znak STOP w polskich warunkach jest zawsze dla policji a nie dla uczestników ruchu (nie organizuje ruchu np. tak jak w USA).
3) Jazda lewym pasem - w warunkach miejskich to konieczność. Tym bardziej, że przecież można wyprzedzać prawym pasem (nie zawsze). Poza tym przed planowanym skrętem w lewo lepiej zmienić pas zawczasu i jechać dłużej lewym niż dać się zablokować na prawym pasie.
4) Przekroczenie o 3-5 km/h to po prostu złośliwość leniwych policjantów w sytuacji, gdy łepsztangi latają czasem nawet powyżej stówki po mieście.
5) Zapinanie pasów nie żadnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego - jest przepisem dla policjantów nie dla nas.
6) przepis o żółtym jest wyjątkowo kretyński - równie dobrze można by żółte polikwidować
6) inne typowo łomżyńskie grzechy:
- zjeżdzanie z ronda z lewego pasa
- nieużywanie kierunkowskazów
- skręt w lewo na zakładkę
itp

Podsumowanie.
Policja ostro reaguje na poważne przewinienia ale niestety każe przestrzegać także przepisów głupich, nie reaguje poprawnie na głupie rozstawianie znaków drogowych, nie fatyguje się zbytnio i nie ściga skutecznie piratów, jest nietolerancyjna na wykroczenia typu: niezapięte pasy, jazda lewym pasem, znak stop w szczerym polu itp...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Autor: DoPrze (80.240.171.---)
Data: 24-04-05 22:58

Dzisiaj mojego brata zatrzymali za przekroczenie prędkości o 3 km/h (słownie 3 kilometry na godzinę) na ul. Spokojnej gdzie jest prędkość ograniczona do 50 KM/h. kosztowało go to po targach 100 zł i 4 punkty....



ktos tu chyba nie widzial taryfikatora na oczy. W necie pelno jest tego i ja nie zauwazylem aby za 3 km byl mandat 100 zl. Bo jesli juz to tylko do 50 zl!!!! Wiec ktos tu sie nie trzyma prawdy w swoich zeznaniach! Jak sie czul urazony mogl nie przyjac mandatu.
Po kolejne przesadzacie panowie a wyprzedzanie to wyprzedzanie niezaleznie od tego czy na jednopasmowej czy na kilkupasmowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

jedziesz pilsudzkiego i za kazdym razem uwazasz zeby nie przejechac obok samochodu na przejsciu dla pieszych ?? oj chyba nie !!! przeciez tam jest duzo samochodow !! poprostu nikt na to nie patrzy !!! a pały czepiaja sie byle czego !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

I tak, przekroczenie dozwolonej prędkości pozwala na nałożenie grzywny:

od 6 do 10 km/h - 20 - 50 zł, 1 pkt
od 11 do 20 km/h – 50-100 zł, 2 pkt
od 21 do 30 km/h - 100-200 zł, 4 pkt
od 31 do 40 km/h - 200-300 zł, 6 pkt
od 41 do 50 km/h - 300-400 zł, 8 pkt
od 51 km/h i więcej - 400-500 zł, 10 pkt

W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o wartość mniejszą jak 6 km/h, pomimo możliwości nałożenia grzywny do 50 zł., punktów karnych nie przypisuje się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Żurek... jak od czasu do czasu którys dostanie mandat to może zaczniecie patrzeć!

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

nie jestem Żurek tylko Zurek :)
oj mandatow to ja dostałęm w swoim zyciu przez prawie 5 lat jak mam prawko dostałęm 11 mandatow (wszystkie zbieram w portwelu :) ) jest ktos lepszy ?? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Nie ma się czym chwalić... :(

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Zurek, a może cele w więzieniu też kiedys będziesz miał lepszą? Oby tylko ten wypadek,za który się tam znajdziesz nie był ze skutkiem śmiertelnym, czy nawet kalectwem.

Allinka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Jechałeś wolno ale pisze Stop to czyli musisz się zatrzymać ich to nic nieobchodzi. Na tym polega ich praca żeby łapać ludzi którzy nieprzestrzegają przepisów.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Alllinka no do tego mam nadzieje nie dojdzie !!
nie jestem szalencem ktory jezdzi jak przygłup i non stop gaz w podłoge !! mandaty dostałęm głownie za: brak zapietych pasow, nie zatrzymanie sie na strzałce, jazda lewym pasem na dwu pasmowce, brak aktualnego przegladu technicznego no i kilka za predkosc ale tez nie były to kosmiczne predkosci (najwieksza moja "udokumentowana" predkosc to 95 na foto radarze :)) mial ktos wiecej ?? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Zurek ma rację bo jechał na dwupasmówce, i nawet gdyby nie wykonał tego manewru to mógłby ich ominać przecież na tych pasach bo jechał o 5-10km/h szybciej, niż oni, i to ma być wykroczenie ??? Ludzie, świat miał iść do przodu, a nie wracać do czasów, kiedy ... sami wiecie. A może przerzucimy sie na PKS i samochody posprzedajem :] ??? Pozdro dla naszej wspaniałej i kompetentej policji <buzki> :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Dzień Dobry

Wielkie brawo dla Policji w Łomży. Dzięki fotoradarom i patrolom Łomża stała się miastem w którym NAPRAWDĘ się uważa podczas jazdy (a swoją drogą nie jest to miasto tak wielkie, żeby przepisową 50tką nie doturlać się wszędzie na czas). W ciągu ostatniego roku zrobiłem po kraju prawie 100 000 km, zatrzymano mnie w Łomży 2 razy i raz wlepiono 100 PLN za park zbyt blisko skrzyżowania (teraz juz uważam - podziałało) a za drugim razem Panowie z granatowego Mondeo w Piątnicy samorzutnie !!! zmienili mi karę finansową za zbyt dużą prędkość na upomnienie. Więc proszę nie mówić, że nie są to ludzie bez duszy, wręcz odwrotnie, byli bardzo sympatyczni.

Do widzenia

Łosiedle Łosiedle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

ludzie jezdzic szybko a bezpiecznie to dwie rozne sprawy, jeden jedzie 100km/h i widzi wiecej niz ten co jedzie 60km/h
moje mandat to tez glownie predkosc, jezdze 8 lat i jakos nie spowodowalem nigdy zagrozenia zycia, znalazlem sie w takich z czyjejs winy, bo jadac 60km/h nagle zauwazylem jak wjedza mi pod kola pan innym autem, jego predkosc moze 3-5km/h i co jemu nic ja prawie 3 miechy ze skreconym kregoslupem, a najwieksza udokumentowana, tez z fotoradaru 105km/h, w miejscu w ktorym taka predkosc nie stanowi napewno zagrozenia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

KODEKS JAK KODEKS ZGÓB OPONE :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

kfa zgób opone, heh albo neich ci ten kapelusz obsunie na oczy prawda???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Nazis dobrze mówi, wolałabym jednak, żeby to się odbywało bardziej kulturalnie...

W sumie to co chciałam powiedzieć, zostało umieszczone w wypowiedziach nazis i uomrzan, ale jestem ciekawa co sądzicie na temat kierowców utrudniających ruch na drodze?

Czy policja nie powinna też ścigać cioty jadące lewym pasem 30 km/h? Albo jeszcze gorzej, wlecze się taki niemiłosiernie i zastanawia się czy w Polsce mamy ruch prawo- czy lewostronny, usilnie trzymając się lewej strony swojego pasa? Przecież krew czasami zalewa jak się ciągniesz za takim przez całe miasto i nie masz możliwości wyprzedzenia....

I to są niestety efekty benzadziejnie skonstruowanych i tak samo przeprowadzanych egzaminów na prawo jazdy. Egzaminator nie sprawdzi, czy ma do czynienia z normalnym kierowcą czy z debilem, który tylko czeka zeby wsiąść za kółko i szaleć po mieście. Ale puszczane są takie niesamowite cioty, że nie dziwię się potem kiedy nie potrafią odpowiednio szybko zareagować albo utrudniają ruch. Ale to już inny temat i o tym chyba rozmawialiśmy.

Pozdrawiam normalnych i trzeźwo myślących kierowców
Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Dzień Dobry

Wielkie brawo dla Policji w Łomży. Dzięki fotoradarom i patrolom Łomża stała się miastem w którym NAPRAWDĘ się uważa podczas jazdy (a swoją drogą nie jest to miasto tak wielkie, żeby przepisową 50tką nie doturlać się wszędzie na czas). W ciągu ostatniego roku zrobiłem po kraju prawie 100 000 km, zatrzymano mnie w Łomży 2 razy i raz wlepiono 100 PLN za park zbyt blisko skrzyżowania (teraz juz uważam - podziałało) a za drugim razem Panowie z granatowego Mondeo w Piątnicy samorzutnie !!! zmienili mi karę finansową za zbyt dużą prędkość na upomnienie. Więc proszę nie mówić, że nie są to ludzie bez duszy, wręcz odwrotnie, byli bardzo sympatyczni.

Do widzenia

Łosiedle Łosiedle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Jak Ktos jezdzi caly dzien po tym naszym miescie to wie co sie dzieje. Otstanio na "radiu" slyszalem dobry tekst: "K..... caly tydzien pucuja fury,zeby w sobote przyjechac na zakupy a w niedziele do kosciola" - i to jest swieta prawda.
A co do Policji, to:
zgadazam sie ze czasem przesadzaja.
Inaczej tarktuja mlodego kierowce, inaczej tego co wie co i jak.
W Lomzy policjanci raczej wiedza kto szaleje, gdzie i kiedy - to male miasto, wiec czasem czekaja tylko na byle pretekst, zeby sprowadzic na ZIemie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

heh. Przez dłuższy czas miałem z nimi spokój, ale ostatnio sie przyczepili. Najpierw śmigałem se na motorku, to zawrócili mondziakiem ii skasowali za byle głupote. Następnego dnia jade do robotki autem, prędkośc około 30km/h bo po tych drogach szybciej nie dam rady, to tez gamonie zatrzymali i chcieli mandat wcisnąć ze ruch blokuje. Po wymianie zdań i obejrzeniu autka dali sobie spokój.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Hahahaha...widocznie źle Ci z oczu patrzy :-))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Trzeba uważać na drogach :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Przepis jest i trzeba go przestrzegać, co sie zas tyczy drogówki to myślę ze jest to temat na oddzielny post.
Masz pecha, że nie jesteś długonoga blondyną w mini, taka napewno dostała by tylko pouczenie.
Pozdrawiam

Temid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

...albo policjantem na emeryturze...:)
Ojcu memu zawsze się udaje (choć niezwykle rzadko łamie przepisy :)).
Zawsze tak jakoś "przypadkiem" otworzy sobie dokumenty w tym miejscu, w którym powinien :), a potem to już rozmowa toczy się miło, gładko i przyjemnie...
Najlepiej jak raz przejechał skrzyżowanie na żółtym, a w radio śpiewał Rosiewicz "Za zakrętem stali..." No i rzeczywiście stali...:))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

To już nawet mandaty i fotoradary niepomagają na piratów drogowych ? to jaka będzie nowa metodana łapanie piratów drogowych ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Popieram nazis.

1) Wyprzedzanie na przejściu !!!!! KOSZMAR !
2) Znak STOP w polskich warunkach jest zawsze dla policji a nie dla uczestników ruchu (nie organizuje ruchu np. tak jak w USA).
3) Jazda lewym pasem - w warunkach miejskich to konieczność. Tym bardziej, że przecież można wyprzedzać prawym pasem (nie zawsze). Poza tym przed planowanym skrętem w lewo lepiej zmienić pas zawczasu i jechać dłużej lewym niż dać się zablokować na prawym pasie.
4) Przekroczenie o 3-5 km/h to po prostu złośliwość leniwych policjantów w sytuacji, gdy łepsztangi latają czasem nawet powyżej stówki po mieście.
5) Zapinanie pasów nie żadnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego - jest przepisem dla policjantów nie dla nas.
6) przepis o żółtym jest wyjątkowo kretyński - równie dobrze można by żółte polikwidować
6) inne typowo łomżyńskie grzechy:
- zjeżdzanie z ronda z lewego pasa
- nieużywanie kierunkowskazów
- skręt w lewo na zakładkę
itp

Podsumowanie.
Policja ostro reaguje na poważne przewinienia ale niestety każe przestrzegać także przepisów głupich, nie reaguje poprawnie na głupie rozstawianie znaków drogowych, nie fatyguje się zbytnio i nie ściga skutecznie piratów, jest nietolerancyjna na wykroczenia typu: niezapięte pasy, jazda lewym pasem, znak stop w szczerym polu itp...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Co niektorzy to maja racje a niektorzy troszke fantazjuja albo sa twardzi bo siedza w domku i maja przed soba kompa. Smigam po lomzy pare lat kiedys przegielem u naszych policjantow za wyscigi i sie troszke nauczylem. teraz jezdze w rajdach samochodowych i to tych legalnych i sie ucze jezdzic. i powiem ze sa szczeniaki ktorzy nie potrafia smigac sam taki bylem.policja powinna robic jakies spotkanka bylo by lepiej tu uklon dla komendanta zeby cos zrobil ale wiem ze on ma warzniejsze sprwy na glowie. a co do mandatow to nieraz pouczenie pomorze a nie mandat. ja mam juz troszke luzu bo wolno smigam i staram sie nie podpadac. A co do nazisa to moze za duzo krzyczysz bo ty kiedys tez byles mlody a moze jestes nie przecze troszke opanowania. ludzie sie ucza na wlasnych bledach. pozdrowionka dla wszystkich zmotoryzowanych i nie tylko

BACA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

No już tak to nienażekajcie :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Nazis - popieram w 100 % !!

DoPrze - co Ty chrzanisz, ze Twoj brat dostal mandat za 3 km/h ;] ? Nie wiem czy wiesz, ale jest takie cos jak tolerancja wskazywan licznika, ktora wynosi 6-7 km/h, wiec nie cisnij kitow ;] Druga sprawa. Skoro jest znak STOP, to znaczy STOP a nie PRZEJEDZ WOLNO. I o co Ty sie przywalasz do policjantow ?

kaschia - Mimo wszystko najbardziej denerwujace sa grube baby jezdzace sobie rowerkami srodkiem ulicy z predkoscia z jaka sie chodzi. Ani wyprzedzic ani nic. Boja sie ze pobocze zlapia czy co...

Jezdzic ostrozniej, nie lamac przepisow i nie bedzie problemow.

Tyle na ten temat..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Edy, jak mogli zaczaić sie przy Atomie i widzieć Ciebie na przejździe kolejowym, chyba z helikoptera, albo za Tobą jechali i złapali na gorącym uczynku.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

666 - po pierwsze nic nie pisałem o znaku STOP. za przestrzeganiem tego znaku jestem jak najbardziej za...
jeśli chodzi o te 3km/h to było wg wskazań radaru. Te 3 km/h to był tylko pretekst do zatrzymania. Znając swojego brata domyślam się, że miał nie zapięte pasy bezpieczeństwa - I ZA TO JEST NAJPRAWDOPODOBNIEJ TE 100 ZŁ MANDATU. Ale zatrzymali za "przekroczenie prędkości" - bo wątpie, że widzieli niezapięte pasy. Wkurza mnie w naszej "kochanej" policji, że chowają się jak "gówniarze z papierosami" za krzakami ze swoimi "suszarkami".

Też jak Wy nie lubię głąbów ścigających się po mieście i łamiących przepisy gdzie się da... Ale już nie raz widziałem jak "kochana: policja nawet nie ruszyła za takimi (widać mają dla kogo żyć....:) )

Z drugiej strony pomyślcie ile jest znaków ograniczających prędkość w miejscu gdzie można by było jechać trochę szybciej. Ilu znaków brakuje w miejscach gdzie powinny się znaleźć....




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Nikogo z nas tam niebylo to niewiemy co tam naprawde się stało.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Autor: DoPrze (80.240.171.---)
Data: 01-05-05 15:41

Z drugiej strony pomyślcie ile jest znaków ograniczających prędkość w miejscu gdzie można by było jechać trochę szybciej. Ilu znaków brakuje w miejscach gdzie powinny się znaleźć....

Nie krytykuj kogos kolego bo malo wiesz o zyciu chyba. Myslisz ze jak oni stana przed przystankiem zamiast za to cos pomoze? Noga z gazu na przejazd obok patrolu i znowu w deche? I jak ty sobie takie postepowanie wyobrazasz? Mysle ze chodzi tu o to aby kierowcy jezdzili zgodnie z przepisami, a nie tylko tam gdzie stoja policjanci. Polecam przemyslec to co napisales.
Po drugie jesli brakuje ci znakow to prosze bardzo idz do zarzadu drog z kartka na ktorej wypiszesz gdzie brakuje tobie tych znakow - to twoja obywatelska inicjatywa wyniesie cie na wyzyny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Najlepsza jest policja we Wloszech :D Przez 2 tygodnie widzialem tylko JEDNEGO policjanta, ktory oparty o maske radiowozu ogladal sobie 'suszarke' :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

Witam.
Wczoraj jadąc Al.Leg. obok Mazowieckiej zobaczyłem czekającą na przejście po pasach starszą kobietę widząc że nie ma nikt dobrej woli aby się zatrzymać i przepuścić ją , zatrzymałem się przed przejściem i kiwnąłem ręką dając znak aby przeszła, kobieta rozglądając się weszła na przejście i w tym momencie jakiś POJEB !!!!!! chcąc chyba K.....a zdążyć na zielone śmignął mnie po lewej o mało nie uderzając kobiety. Takie przypadki można mnożyć , bezmyślnych BARANÓW coraz więcej na łomzyńskich ulicach.Jestem za tym żeby matołom jebać mandaty aż miło, to może jeden z drugim pomyśli zanim wciśnie gaz.Pacany na rowerki z czterema kołami a nie za kierownicę i szarża po ulicy żeby zaimponować jakiejś dupce małolacie!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: drogówka w Łomży

i jeszcze powinna być kara 10 batów za parkowanie na liniach oddzielających miejsca parkingowe. I za jeżdżenie na długich światłach w dzień dwa liście

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org