poniedziałek, 13 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
KIA SORENTO

proszę o opinie o tym aucie osoby które miały z nim styczność ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Zależy o jakim roczniku chcesz rozmawiać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Kolego już 3 litery marki samochodu mówią jaki to pojazd...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Przestań pitolić, KIA dzisiejsza a ta sprzed kilkunastu lat to przepaść ! Poszli mocno do przodu pod względem jakości produkowanych aut.

_________________________________________________________



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Stuka puka



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Witam,
Lepiej zrobisz jak zasięgniesz wiedzy w innym miejscu. Sam widzisz, na jakim poziomie jest to forum. Mój kolega posiadał takie auto i sobie chwalił, za niezawodność, przestrzeń w środku i świetne właściwości terenowe lub "pociągowe". To auto świetnie nadaje się do ciężkiej pracy, ale uwaga, jeżeli chcesz je wykorzystywać głównie do poruszania się po drogach asfaltowych (naszych koleinach) to przemyśl to bardzo. Mój znajomy właśnie dlatego je sprzedał, bo konstrukcja (ramowa) auta sprawia, że powyżej prędkości 100km/h na "naszych" drogach auto staje się wręcz niebezpieczne. Chodzi oczywiście o prowadzenie. Biorąc pod uwagę podobne cenowo auta mógłbyś zwrócić uwagę na SantaFee, równie niezawodne auto, a prowadzenie poza terenem o niebo lepsze i bezpieczniejsze. Podkreślam, to nie jest moje zdanie, ale myślę, że śmiało możesz nim się nieco zasugerować przy wyborze.
Pozdrawiam,
M

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Z tym niebezpieczeństwem po 100-ce Twój kolega przesadził, owszem jest wrazenie przechyłu ale spowodowaną wysokością, o dziwo miekkością i masą auta, ale jest ona tylko wrażeniem. Miałem okazję zrobić jeszcze tą wersją 2008 kilka tyś km i tak mnie zauroczył ten rodzaj pojazdu, że kupiłem z salonu troszkę mniejszy czyli sportage. Dla niektórych mankamentem, czy też wadą może być spalanie. Te auta do oszczędnych nie należą, dodatkowa oś ciąga się zawsze a ona na solar nie jeździ.
Bezcenna chwilą jest mina sasiadów zimową porą, przy hałdach śniegu gdzie człek może zaparkować w takim miejscu a jedymym wyjściem z samochodu będzie szyberdach. Jeszcze jedną radą się podzielę, mianowicie chciałem kupić samochód w łomżyńskim salonie, gdzie dodatkowo zaproponowano mi rabat w postaci kilku dodatkowych akcesoriów o wartości 2 tyś zł. Odwiedziłem inne miasto i tam wartośc dodatków z darmowym ubezpieczenie wyniosło ponad 5 tyś.
Do skubi18, kolego Twojego motorowerka nikt nie wysmiewa a wiedza z pozycji pasażera nie jest rzetelną ani fachową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

dzieki za opinie... mam do wydania ok 50tys zl na autko i koniecznie chce diesla...mieszkam poza Łomża także problemy zimowe nie są mi obce dlatego skłaniam sie ku terenówce choc bedzie ona palic zdecydowanie wiecej od np. Audi A4 czy Passata B6 o których tez myslalem no ale ktore nie sprawdzą sie w zimie.Jeszcze sie zastanowie....zeby nie to spalanie Kijanke bym bral bez chwili namyslu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

a nie kupuj głupote zrobisz tam przy 88km/h automatycznie wylatuje wydech maska i sprzęgło sie tnie od razu nie opłaca sie a palić to dużo pali i to nie ruskich polskie hce kup sze maluszka wybieraj tylko polskie produkty on nie rozleci sie przy 88km/h zdecyduj dobrze nie zrób głupoty ja odradzam !!

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO





Ja bałbym się wsadzić aż 50 tys. w KIA, inwestowałbym w jakoś bardziej zaufaną marke samochodów. Za 50 tys. już można coś wybrać i nieźle przyszpanować, co KIA będzie trudno :).

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Kolego za 50 tysięcy to ty lux passata kupisz 2-3 latka. Takim dłużej pojeździsz niż KIA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

2-3???raczej 4-5 lat :P a i wyrosłem ze szpanowania ;p zas co do opinii o awaryjnosci to czesciej slyszalem ze paski sie psuja niz te Kie szczegolnie 2,0tdi na common rialu ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

http://moto.allegro.pl/piekny-vw-passat-2008-comfortline-nawi-i1225331345.html

Luknij se Danielos. 2 lata samochód..... mogę sobie głowę uciąć że będzie mniej awaryjny niż te gówno KIA..... I pojeździ dwa razy dłużej. Trzeba mieć siano w głowie żeby kupować takie dziadostwo jak KIA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Ty no powiem Ci fajna ta KIA, czarna i w ogóle jakaś taka ładna z tyłu. Bym se w taką wsiadł, się rozpędził i tak w mur porządnie walnął...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

A tak na poważnie to zajrzyj tu http://www.auto-swiat.pl/1-wybieramy-najlepsze-auto-za-50-tys-zl i życzę Ci aby przeszedł Ci ten zapał na KIA!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

I jak byś walnął to i poduszki pewnie by się nie otworzyły....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

SKUBI18--> PASSAT Z 1.9 TDI WER.B6 105 KM to pomyłka, sam ujeżdżam od 6 lat passatami na dzień dzisiejszy B6 2.0 tdi w skrzyni DSG, to juz nie te samy passaty co wer.B5 jest to syf jakich mało zapraszam na vw passat forum poczytaj jaki to jest szrot.
Ogloszenie które wskazałeś pokazuje biednego passata poleasingowego z niemczech który w wyposażeniu nie ma nawed klimatronica.Piszę o silniku 1.9tdi 105KM że to sył go tak jest , przypominam nie mylic z 1.9 tdi 131KM tych już nie matują. Że o przebiegu już niewspomne że pan nie wie jaki jest bo jeszce licznika nie skręcił.
Jeżdże po auta ponad 8 lat do niemiec i tam nie ma okazji jak chcesz kupić furę normalna to płać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Podałem tylko przykład. zamiast tej KII to już bym wolał b5FL. Po co pakować 50tys w cos co się za rok popsuje nie rozumiem....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

skubi ale zes sie zaciąl z tym psuciem wejdz na pierwszy lepszy portal np autocentrum i polukaj opinie np o passacie i o tej kii to zobaczysz na co ludzie bardziej narzekaja..koreanskie to szrot???aktualnie jezdze lanosem..ktos pomysli "współczuje mu" ale ja zrobilem nim 238tys z czego 215 na gazie i smiga dalej,nigdy nie ustal w drodze ,zawsze pali,zawsze pojedzie,wymieniane byly tylko czesci eksploatacyjne,zero napraw powaznych!!! i co Ty na to :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Wiadomo, każdy ma własne przeżycia związane z motoryzacją i różnymi markami. Jeden chwali to, drugi tamto stąd tak zróżnicowane opinie. Ktoś mógł trafić na nieudany egzemplarz (bo się takie zdarzają) i odrazu nazywa dany model szrotem... ja się nie zgodzę że Passat B6 to szrot, może te silniki 105km to nie te same sprzed lat ale sama jakość wykończenia, czy dostępność części też się liczy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

To ja na to że ja mam Nubirę kolego i też na nią nie narzekam. Ale mając 50 tys zł zastanowiłbym się poważnie czy KIA jest warta tych pieniędzy. Nie mówię że KIA jest zła ale 50tys pakować w taki samochód??? czy to dobre posunięcie??
Wiele innych naprawdę dobrych samochodów można kupić za te pieniądze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

drec - jeżeli chodzi o wykończenie to masz rację i nie neguję tego ale elektronika , wtryski itp w B6 to jakaś zmora , VW nie chce się przyznać do będu , najlepszym przykładem sa głowice z piewszych lat produkcji od 2005 poprostu pękały , turbiny , wtryski , blokada kierownicy itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

wprowadzili coś nowego, coś czego nie testowali dłuższy okres i może im się coś takiego zrobiło, ale mam nadzieję że nad tym popracowali!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Jakiej produkcji jest ten samochod ,bo nie chce mi sie caytac?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

no wlasnie 2,0tdi to lipa....po 2007 dopiero go ogarneli a mnie na taki rocznik nie stac....skłaniałem się wlasnie ku 1,9tdi bo to sprawdzona konstrukcja na pompowtryskach taka sama jak ta z poprzedniej generacji 131km tylko ze zdławiona w celach marketingowych...chcesz miec wieksza moc kup 2,0 tdi...myslalem aby te 1,9tdi podniesc do 130-140km o czym czytalem na wielu forach ze jest bezpieczne.o passacie jest wiele zlych opinii i bardziej juz skłaniam sie ku audi a4,,,,niby koncern ten sam i czesci itp ale tu silnik ma juz inna charakterystyke i 116 km....i jeszcze jeden kłopot...w sedanie trudno cos sensownego znalesc....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Przygotuj się na to że passat w DIESLU bedzie miał sporo na liczniku . Sporo to ok.140 000- 190 000 . A problemy zazwyczaj z elektroniką zaczynają się po 200000 km

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Kia to KOREA, Szczebiotka.

Czy niemieckie produkcje to tylko VW passat ? Są jeszcze Audi (a3, a4, a6), Opel (Vectra), BMW (3, 5), Mercedes (tańsza klasa E, droższa C),po za Germany Mazda 6 (pierwsza z brzegu: http://moto.allegro.pl/mazda-6-diesel-bezwyp-serwisowana-poleca-aso-i1232977528.html, Toyota Avensis, RAV4 terenówa), czeska Octavia, Renault Megane, z większych też VW Sharan lub Caddy (pierwszy z brzegu - http://otomoto.pl/volkswagen-caddy-life-104-km-homologacja-vat-C15102464.html, zależy, co chcesz. Fur do wyboru jest full.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

zapomniałem, jeszcze opel Zafira :)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

TAŃSZE E , DROŻSZE C ??? coś chyba ci się pokręciło?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

mialem stycnosc na parkinku i iest ladny


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Poczta jakby Passat czy A4 miały tylko te 190 tys to by bylo dobrze ;p na pewno więcej maja,,,oczywiscie ze wybor w autach jest duzy....ale aut z dobrym dieslem malo.....wedlug mnie tylko te z grupy volkswagena(VW,Audi,Skoda,Seat) sa godne uwagi,octavia ma jedna przewage w stosunku do wiekszych braci,,,,,zawieszenie ma mcpherson z przodu wiec jest tanie w eksploatacji....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: KIA SORENTO

Ludzie nie kupowac tego szrotu vw passata B6. Mialem passata 2.0TDI PD 140 KM z 2006 roku kupilem go prz przebiegu 90tys km. udokumentowany przebieg serwisy w vw. Jak puscilem go w ludzi przejechalem nim 40tys km przez dwa lata. Zaczne wymieniac co mi w nim siadlo. Pompa paliwa, kolo dwumasowe ze sprzeglem blokada kierownicy, maglownica, dwa pompowtryski (laweta bo nieidzie zapalic) przednie wachacze z tulejami gumowometalowe glowica druga bo mikro pekniecia miala. naped pompy olejowej jakis zabierak sie wytarl i wiecznie palaca sie kontrolka poduszki powietrznej. pompa paliwa zostala wymieniona na akcji serwisowej za darmo. Reszte z wlasnej kieszeni. koszt tego wszystkich napraw ponad 11tys zl przez dwa lata. Odradzam passata. To moj drugi i ostatni samochod ze stajni VAG. Silnik 2.0 TDI kod silnika BKP.
Teraz smigam citroenem C5 2.0 hdi w kombi z 2007roku poezja w poruwnaniu do passata. Jak narazie tylko olej wymienilem i nic wiecej. Przejechane ma 110tys km.
dzieki za uwage
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org