poniedziałek, 13 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

nie zgadzam się ze stwierdzeniemn ,ze pojazdy cięzkie typu TIR nie stwarxaja większego zagrożenia na drodze niz pozostali uczestnicy rychu drogowgo.
Pierwszy podstawowy powód to fakt skutów jakie w zderzeniu z tym pojazdem powstaja. Większośc znaczna większośc kończy się ofiarami śmiertelnym szczególnie dla pasażerów mniejszych pojazdów.
Dwa: pojazdy te nagminnie przekraczja dopuszczalne prędkości , wyprzedzają w miejscach zabronionych., kierujący pojazdami sa pijani.
Trzy: ruch tych pojazdów odbywa się głównymi ulicami naszego miasta co stwarza bardzo powazne zagrożenie dla ruchu drogowego i pieszych a jednoczesnie ruch ten w mieście utrudnia czy tez wręcz paraliżuje . Jezeli nie mówie prawdy to proponuje Pani Ani wyjśc z biura i popatrzec co się dzieja na ulicy Wojska Polskiego , pl Kościuszki , ulicy Zjazd.
Czwarte: że odnotowano mało przypadków popełniania wykroczeń w tej grupie kierujących nie jest wynikiem ich własciwych postaw na drodze tylko faktu ,że policjanci ruchu drogowego szerokim łukiem omijaja kontrole tego typu pojazdów ze względu na fakt ,że są one długotrwałe i wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu transtportu drogowego . Więc po co się pchac w takie problemy. Efekt jest taki jaki jest ,że grupa tych kierujących czuje sie bezkarnie a Pani Ania nie powie prawdy bo wie co może powiedzieć a czego nie publicznie.

Pifpaf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Ja też nie. Tych wielkości (wykroczenia osobówek i tirów) nie da się porównywać z tych względów o których piszesz w pkt 4. Argumenty te są dla mnie są logiczne i myślę, że masz w tym względzie zdanie wyorbione na podstawie jakiś pewnych źródeł.

Po drugie, jeżeli już, to powinno się wziąć raczej pod uwagę wypadki śmiertelne z udziałem tirów i osobówek. Ale też nie na terenie Łomży i okolic, ale całego województwa. Wszyscy wiemy że najwięcej wypadków śmiertelnych z udziałem tirów jest na drodze do Białego i to pod Białymstokiem.....
A cyferki? Pani Ania z WRD interpretuje tak, a Pan Kazik z komendy z Pcimia Dolnego by zinterpretował zupełnie inaczej. Ot, filozofia i statystyka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

co to za artykuł? dajcie linka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Ja nie mam;) Odnosze się tylko do tego co napisał PifPaf:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Ale mam coś takiego:
http://www.radionadzieja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1830:kolno-tiry-sprawcami-85-wypadkow-w-regionie&catid=2:region&Itemid=9

Sprawcami 8, 5 % wypadków na terenie powiatu kolneńskiego są kierowcy samochodów ciężarowych- podaje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie.Starszy aspirant Joanna Makarewicz dodaje, że policja odnotowuje średnio kilka takich zdarzeń w miesiącu

Do najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji z udziałem samochodów ciężarowych należy niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz zmęczenie kierowców. W połączeniu z obecnością na drogach coraz większej ilości tych pojazdów daje to ponure statystyki wypadkowe- dodaje Joanna Makarewicz:



Czyżby zupełnie inaczej było w Kolnie? 8,5 % wypadków to sporo jak na takie małe miasteczko.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

tak ta rozbiznośc ocen wyrażnie wskazuje , że ktoś nie mówi prawdy. Dla podkreslenia tematy dodam taki bardzo istitny fakt. Kontrole pojazdów cięzarowych dokonuje specjalnie do tego pwołana Inspekcja Trtansportu Drogowego ale co z tego jak oni stoją ciągle w jednym miejscu na Zjeżdzie i każdy jadacy tirem juz o tym dokładnie wie . Więc jaki jest sens takich kontroli żaden. Tak to można otworzyć stałe biuro tej inspekcji an Zjeżdzie i kto bedzie chciał to się podda kontroli a kto nie to będzie omijał .

Pifpaf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Pewnie z punktu widzenia i zapisków tej inspekcji sytuacja byłaby zupełnie odwrotna;):
Tirowcy popełniaja mnóstwo wykroczeń, a danych z osobówek nie mamy, bo rzadko kontrolujemy:)
No więc powstaje pytanie: stwarzają zagrożenie czy nie? Przecież policjant nie stwierdzi czy taki tir jest przeładowany czy nie jest, a inspektor na Zjeździe owszem, zważy.
Nie jestem specem, ale po ilości i "jakości" kolein na drodze, zaprojektowanej do wytrzymywania jakiegoś konkretnego ciężaru, na pewno większego niż tir z ładunkiem dozwolonym, wnioskuję, że tiry jednak jeźdżą przeładowane - czy to nie stanowi zagrożenia?????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

proponuje pojechać drogą Łomża-Miastkowo i zobaczyć co sie dzieje na zjazdach przy Kupiskach i Janowie w jaki sposób zachowują się tam tiry. Nagminnie wyprzedzają na ciągłej, która jest pod górę i zjeżdżają 'na czołówkę' na pas który jest przeznaczony do skrętu do w/w miejscowości ;))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Nie bronię tirów, ale faktem jest że widzą dużo dalej i dlatego wyprzedzają.
Kolejna rzecz to waga tych pojazdów, nie tak łatwo je zatrzymać gdy pan czy pani w ostatniej chwili przypomni sobie o włączeniu kierunkowskazów.
Co do inspekcji w 90% trzymają zagranicznych kierowców.
Najważniejsza rzecz oni też by chcieli jeździć dwujezdniowymi obwodnicami. Wprawdzie nie tłumaczy to wykroczeń popełnianych przez kierowców TIR, ale czasem sami zastanówmy się po czyjej stronie leży wina?

MOŻE PO ŚRODKU ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

À pan ,jaka ma pan zawod, ze tak sie dobrze zna? Jezdzil juz pan tirem,ze tyle dyskutuje?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

statystyka statystyką a społeczne poczucie bezpieczeństwa to całkiem dwa oddzielne tematy. To ile inspekcja czy policja ujawni wykroczeń popełnionych przez kierowców tirów zależy od ich mozliwości a przedewszystkim chęci. Myślę ,ze ciemna liczba tych wykroczeń jest przeogromna i to ona kształtuje społeczne poczucie bezpieczeństwa które w tej sytuacji wobec tego problemu jest fatalne. To co ujawni inspekcja i policjanci jest zatem czubkiem góry lodowej i nie moze stanowić podstawy do formuowania wnisków. I tak jak napisała brzydula proponuje trase Łomża Miastkow tam sobie to zobaczycie . Tylko wizyte proponuje nie w formie śmignięcia radiowozem w jedna i druga stron ze słonecznymi okularkami na nosie tylko solidne i systematyczne poobserwowanie ruchu pojazdów tir.

Pifpaf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

A tak rozwydrzona dziewczynko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ale jestem na ręcie ,bo mi babcia rowerkiem wyjechała, i nie miałem ochoty jej zabić.

24tony ciężko zatrzymać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Prosze sie powstrzymac,Ja jeszcze kazde slowo slysze



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Rzeczywiście masz rację rozwydrzona dziewuszka.

Ale chyba nie tu leży problem. Rozpocznijmy od pracodawców- kierowcy mają od kilometra, więc cisną.
Fakt wcinanie się osobówkami nie jest OK przy takiej wadze pojazdu. Ale pamiętajmy że to Litwini, białorusini i rosjanie powodują najwięcej kolizjii wypadków.
Dlatego inspekcja ich ciśnie, Na tachografie można sprawdzić wszystko.
No i więcej policji na trasie, a nie w krzakach.
A co do ciebie kociefilemonie to się częściowo zgadzam.
Musimy mieć lepsze drogi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kotfilemon napisał(a):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

W krzakach ! Ha-ha



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

jesteś idiotką i każdy na tym forum to potwierdzi!!!!!!!!!!
Barbi to dla ciebie zabawka nie net



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Nie upieraj sie kotku,moja corka ma 20 barBi i ze 2 poLskie,
À poniewaz miewam straszne bole lubie jezdzic kazda forma lokomocy,à do pracy policji w bele jakim miescie nie mieszam sie,,,,,



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

no jeszcze



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

pif paf słuchałeś w radiu tego wywiadu?,
a tu masz go w necie:

http://www.radionadzieja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1834:nie-wszyscy-kierowcy-tir-ow-stanowi-zagroenie-na-drogach&catid=20:gociednia&Itemid=25



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

A t0 zdjecie, z podstawowki 2 balwanow, cos wam przypomina?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Dajcie spokój Tirom - zobaczcie co się dzieje? Czy kierowcy powyżej 70 roku życia nie powinni być poddawani obowiązkowym badaniom?????
1)
http://kontakt24.tvn.pl/temat,-quot-kierowcy-dawali-mu-znaki-quot-,23950.html?grupa=najnowsze

2)
http://kontakt24.tvn.pl/temat,jeszcze-raz-pod-prad,24703.html?token=5e67a5d5900d228cbb67f3fdc7f18253


O tych dwóch przypadkach jest głośno, a ile takich zdarzeń się dzieje na codzień? Starsi ludzie nie potrafią poruszać się po obwodnicach, drogach dwupasmowych, autostradach.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

Buuuuuuuuuuuuuuuu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

zeby nie te tiry to musial bys sam na plecach wszystko nosic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie zgadzam się z Panią Anią z WRD

albo taczka wozil hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org