poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Ciekawe co na to prawo ?Moim zdaniem wszyscy powinni mieć równy dostęp do ofert pracy. A faworyzowanie dzieci pracowników to skandal i bezprawie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Może i skandal i bezprawie, ale jak ojciec lub matka są porządnymi pracownikami, to prawdopodobnie syn albo córka też tacy będą. Podejście do życia wynosi się z domu. Nie twierdzę, że obcy jest automatycznie gorszy - jest nieznany, więc wybór "po rodzinie" może być obciążony mniejszym ryzykiem. Nie jestem urzędnikiem więc mogę sobie na takie zasady pozwolić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Dokladnie jak napisal zBig, prywatna firma, wiec maja prawo zatrudniac kogo chca. Jakie bezprawie czlowieku? Gdyby chodzilo o panstwowe posadki, to co innego.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Życie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

a w zatrudniaku tez??? to nie nie prywatna firma,a raczej rodzinna!!! kiedys jak poszukiwalam pracy, to pani w zatrudniaku powiedziala mi prosto w oczy, ze dzis prace mozna znalezc dzieki znajomosciom, chociaz mnostwo dzis ofert typu telemarketing, przedstawiciel handlowy i sprzedawca( te lepsze stanowiska pracy pozajmowane) zostaly tylko gnaty dla tych bez znajomosci!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

znajomości ,znajomości ,znajomości to prawda,ale niestety nie mamy na to żadnego wpływu to się nigdy nie zmieni.Tak funkcjonuje ten świat ,pomyśl jesli miałabyś firmę sama wolałabyś przyjąć kogoś z rodziny kogoś znajomego ,zaufanego .przynajmniej na początku bo później te znajomości różnie wychodzą:):P

lamia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

to samo Pani w zatrudniaku mowila mojej znajomej o dotacjach...w wiekszosci przypadkow dostaja je tylko znajomi dyrektora PUP...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

"Pani mówiła" a składałaś o te dotacje? Mój znajomy składał bez znajomości i dostał tyle tylko, że to trwało ponad pół roku, bo ponoć kasy nie mieli. Jak sama nie spróbujesz to nie będziesz mieć pewności poza opinią kogoś trzeciego.

Wracając do tematu, dobrego pracownika praca sama znajdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Ze znajomosciami zawsze jest latwiej, ale to ze bez nich nie znajdzie sie zadnej pracy to tez bzdura.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

pup to mafia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Do autora tematu : to idz to zgłoś a nie na forum swoje żale wylewasz , i tak nic nie zmienisz pisaniem na forum ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Ale co ma zglaszac i gdzie? Ze prywatna firma wybiera pracownikow na podstawie innych kryteriow niz by sobie zyczyl?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

a on jej RYP! w pyszczysko

http://www.youtube.com/watch?v=awYVlAv6Cek


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Nie ma sensu utrzymywac tworu, jakim jest PUP. Dawno powinni to zlikwidowac, podobnie jak "potrzebny" wszystkim GUS, ispektoraty nasiennictwa, urzedy wojewodzkie czy marszalkowskie - to wszystko przechowalnie dla kolesi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

W Niemczech w urzędzie pracy działają agenci: wyszukują dla bezrobotnego pracę w jego zawodzie i mają kasę z zakładu pracy np: płaca za godzinę 15 euro więc przyszły pracownik dostaje 12 euro, pozostałe 3 trafiają do urzędu na rok czasu. Agentom zależy na wyszukiwaniu ciekawych ofert, gdyż mają z tego dobry grosz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

No własnie Dran gdzie ma isc ? Nikt sie tym nie zajmie ;) Prywatne firmy maja samowolke co do kryteriow zatrudniania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

pracodawca wybiera tego ''kandydata'' który jego zdaniem spełni jego oczekiwania a że ''przy okazji'' jest to członek rodziny któregoś z jego obecnych pracowników niw jest niczyją sprawą (no może wyłączając pracodawcę)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Prywatna firma czyli prywatny folwark na zasadzie RÓBTA CO CHCETA. Tak działają wszystkie prywatne firmy a motywacja do pracy to:CIESZ SIĘ ŻE ROBOTĘ MASZ!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

ja tez swojej corce pomoge , glupcze!jak trzeba



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Szczebiotka idiotko ja nie twierdze że nie trzeba pomagać dzieciom. A czy ty musisz szczebiotać na każdy temat!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

tajniak
na rozkaz!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Demokracja uwiera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzieci pracowników mają pierwszeństwo do pracy-Bezprawie ?

Można po znajomości - po rodzinie - znaleźć pracę i zazwyczaj tak to się odbywa, ale wydaje mi się, że dumni mogą byc ci, którzy sami, bez jakichklolwiek konotacji znaleźli sobie pracę. Ja również do takich szczęśliwych osób należę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org