poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
HALA TARGOWA

SŁYSZAŁEM ŻE W HALI NIE SPRZEDAJĄ JUŻ MIĘSA, W ZAMIAN PLANUJĄ SOŚ INNEGO. CIEKAWE CZY ŚCIĄGNIE TO LUDZI BO TO MIĘSKO NIE WYGLĄDAŁO APETYCZNIE WIĘC SIĘ NIE DZIWIĘ ŻE NIKT HALI NIE ODWIEDZAŁ. A TAK WOGÓLE PRZYDAŁ BY SIĘ REMONT W KOŃCU TO CENTRUM MIASTA...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Ale kto te mięso tam jadł jak ono było w takich warunkach przechowywane!!

grzybek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Ja tak myśle że powini to Hale wywalić w inne miejsce np: dawny dworzec autobusowy a tam w centrum powiny byc duży park z fontaną co ja bende sie ropisywać wiecie jak powino byc :D
Np:Augustów środek miasta jak wygląda :




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Tam taki park by sie przydał napewno!!Ale to realne za kilka lat!!

grzybek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

I bardzo dobrze tam niebyło warunków do sprzedawania miesa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Może i nie było, ale jednak dużo ludzi tam kupowało (tych uboższych). I co teraz? Gdzie rolnicy sprzedadzą mięso? Pewnie tak jak kiedyś, "z łóżka polowego", bez badań, bez wody i kibelków :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Za to z włośniem spiralnym, brrrrr!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

ludzie co wy za głupoty opowiadacie. Na hali targowej sprzedawano mieso, i wcale nie w takich warunkach jak wy tu mówicie. Był lekarz weterynarii który zawsze to mieso przed sprzedażą badał. I co najważniejsze było dużo kupujących , bo tu mieso było znacznie tańsze nawet o 40% niz to sprzedawane w sklepach. Kupowali tu ludzie o niskich dochodach ,bo to była dla nich jedyna szansa zaopatrzenia sie w mieso. Sam widziałem niejednokrotnie juz pod koniec dnia jak sprzedawcy sprzedawali mięso pozostałe po bardzo niskich cenach ludziom biednym lub też oddawali za darmo. Fakt standart sprzedazy odbiegł od wymaganego.

Ale co najwazniejsz tanie żródło zaopatrzenia dla wielu mieszkańców będących w trudnej sytuacji zostało zamknięte. I to jest najpowazniejszy problem. Którego jakos nikt nie dostrzega. Odnośnie funkcji tej hali to powinna ona zostac taka jaka jest. Zawsze to bylo miejesce sprzedazy płodów rolnych wszelkiej maści od okolicznych rolników i niech takim pozostanie zgodnie z jej historycznym przeznaczeniem. Uważam ,że miasto winno być zainteresowane poprawą warunków sanitarnych sprzedaży i odnajmować miejsca miejscowym producentom. Ponadto w ten sposób miasto pośrednio poprawia sytuacje rodzin najbiedniejszych dopuszczając na rynek miesjcowych producentów którzy sprzedaja dobre towary po nizszej cenie.

Hala ne wymaga powaznych inwestycji , nalezy ja tylko odmalowac troche w środku poprawić i jak najszybciej przywrócic w niej handel. Jako zmiane to uważam wyrzucenie handlu tymi ciuchami a pozostawienie tam tylko miesa, warzyw.

nazis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Eeee tam, ubrać też się trzeba. A co, ciuchy z mięsem się pogryzą czy jak??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Też uważam tak samo jak nazis. Mięso tam sprzedawane nie obarczone było narzutami pośredników. Jego jakość nie ustępowała "sklepowemu". Było tanie, bo świnki nie wożone były gdzieś do B-go, żeby tam w sposób ekologiczny pozbawić je żywota (coby broń cie boże jedna na drugą nie lukała podczas podawania prądu). Następnie transport do chłodni, przechowywanie, potem hurtownia, a na koniec do sklepiku z którego żyje cała rodzina naszego miejscowego handlowca. Efekt: narzut co najmniej kilkadziesiąt % do ceny z naszej hali targowej. Panie Prezydencie....... ruszyć dupy, rozpisać przetarg i natychmiastowy remont. Uprzedzam..., będę przejeżdżał niedługo to sprawdzę, czy się tam coś dzieje !

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Apropo pozbawiania świnek żywota...:(
Jakbyście moi mili wytłumaczyli 5-letniemu dzieciątku CO TO JEST RZEŹNIA??
Od razu chcę uprzedzić ewentualne pytania i rzec, że słowo "rzeźnia" nie padło z mych ust ni razu w rozmowie z dziecięciem - zasłyszało w jakiejś bajce o wątpliwych walorach edukacyjnych...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

nikażdy jadł te mieso.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Nie wiedziałem, gdzie to wkleić więc wkleję tu:


Fotka pochodzi z okresu przed II Wojną Światową.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

To ty Ptysiu na tej focie ? :DD

...::: Dobry chłopak był.... i mało pił.... :::...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Łe fajna fotka, historyczna.

Moim zdaniem, na parterze budynku przydałaby się restauracyjka.
Taka elegancka, nie żadna tam zapiekankówka - miejsce komercyjne - środek miasta.

Miejscowi notable moliby posadzić pupy w czasie "lunchu".
I bez piwska może, bo lumpiki obsiadają już Stary Rynek ze wszystkich stron z winy tego ogródka piwnego.

Myślę właśnie o tym miejscu po stoiskach mięsnych. Mozna by pozostawić otwartą przestrzeń na połowie powierzchni hali, resztę usług przenieść wyżej. Uważam, że punktom usługowym wyjdzie to na dobre.

Po co budować nowe centra handlowe a nie dbać o te, które istnieją już wiee lat, mają doskonałą lokalizację i potencjał.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

annamira byłaś teraz na hali ? Tam jest już wszystko zabudowane , jest tam stanowisko masarni PODGÓRZE.

...::: Dobry chłopak był.... i mało pił.... :::...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Jak sie zabudowało to można zburzyć.
Moim zdaniem potrzebne jest miastu reprezentacyjne miejsce na Starym Rynku, a nie tylko naleśnikarnie, jatki i sklepy z butami.

Nie żeby zaraz robić masę klubów jak w Krakowie - ale miejsce spotkan dla normalnych kulturalnych ludzi by się przydało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

W twoich snach....

...::: Dobry chłopak był.... i mało pił.... :::...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Tylko gdzie Ci normalni kulturalni ludzie są....

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

No tak, dla mnie Vlada i paru innych forumowiczów restauracji nie otworzą :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

Nie można tam nic robić bo po nowych wyborach przybędzie nowych urzędników, już połowa jest zagospodarowana na straż miejską reszta będzie przerabiana póżniej na pomieszczenia biurowe,jak dobrze pójdzie to może dołożą kilku celników, podobno mają reaktywować ormo jak starsi ludzie przebąkują to miejsce będzie potrzebne. Musi przecież zapanować prawo i sprawiedliwość a ktoś tego musi pilnować.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: HALA TARGOWA

nie strasz kochana... i tak się boję wlaczać telewizor...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org