czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Witam .

Drodzy łomżyniacy i nie tylko. Powiedzcie ,jakiego biznesu w łomży nie ma. tylko proszę o szczere odpowiedzi.

Dziękuję

Do boju , do pracy , za kasą , dla kasy :))


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Przedewszystkim w Lomzy potrzebna jest produkcja. Sklepow, sklepikow, kioskow, butikow, barow, itd itp jest juz za duzo.
Powinienes zadac raczej pytanie: Co mozna w Lomzy produkowac by byl na to popyt w calym kraju?

Chociaz zdaje sobie srawe ze produkcja wymaga o wiele wiekrzego nakladu niz inne formy biznesu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Ponawiam więc pytanie. Co produkować w Łomży, i zdywać to na inne rynki kraju i zagranicy ? .

Do boju , do pracy , za kasą , dla kasy :))


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Hmm...to okazuje się że nie tylko ja my¶lę o rozpoczęciu działalno¶ci w łomżyńskim. Ale w tym sęk że mimo mej wysilnej koncentracji i autosesjom pod¶wiadomo¶ci co może się sprzedać, czego brak spełzły na niczym. Rynek ¶ciany wschodniej jest nieatrakcyjny. Poza tym g±szcz biurokracji i podatki zeżr± i tak zyski. Nie ma tu przyszło¶ci, a może otworzę sklep spożywczy i wytępie dziesięciu innych sklepikarzy ? :) Ostatecznie my¶lałam że może by tak oprzeć się na frenchisingu i otworzyć w łomży Pizza-Hut i zrobić konkurencję McDonaldowi.
A je¶li kto¶ ma dużo pieniędzy to proponuję zbudowania prawdziwego kina, którego łomża nie ma.
Pozdrawiam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Biznes w Łomży!

Kina porz±dnego nie ma! Ale nie ma też porz±dnego teatru, czy sceny filharmonicznej!

Wg mnie sposobem wej¶cia na rynek mogłoby być zainteresowanie się turystyk±. Jednak by turystyka mogła przynosić zyski potrzebne jest wsparcie samorz±du i stworzenie odpowiedniego zaplecza.

na pocz±tek dobrym rozwi±zaniem byłaby agroturystyka w okolicach Łomży. Inwestycja w domek wiejski z wyposażeniem miejskim, sadem i np. stajenk±, blisko zbiorników wodnych z rybami, albo po prostu w okolicy Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Powodzenia życzę....
...awentualnie proszę o użyczenie ¶rodków finansowych. :)

Piotr

ps. ...acha.... no i sezonowe knajpy..... : ) ...w Łomży brakuje porz±dnych knajpek, szczególnie kiedy łomżyniacy wracaj± na weekendy i ¶więta do domów..... :)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Biznes w Łomży!

Zajmij się produkcj± kurpiowskiego piwa kozicowego. Opracuj unikaln± recepturę, znak towarowy, opatentuj nazwę, przygotuj kampanię promocyjno-reklamow±, a reszta to "bułka z masłem, je¶li oczywi¶cie masz kasę na uruchomienie produkcji.
Dlaczego to? Bo piwo kozicowe na Kurpiach jest tym, czym oscypek na Podhalu.
Powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Biznes w Łomży!

P.S.
Tylko nie skończ tak, jak browar w Drozdowie. A piwo było niezłe- biesiadne, marcowe, wi¶niowe... Pamiętacie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

np. produkcja biopaliwa z rzepaku! zlote zrodelko kasy.... tylko trzeba miec glowe, kase na inwestycje .... i zielone pojecie o tym:) chetnych do wspolpracy prosze o kontakt



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

OK, pomysłów może być wiele i s± jeszcze dziedziny w kórych można zarobić. Jednak wszystkie pomysły wymagaj± nakładu finansowego. Więc je¶li taki posiadasz to napisz do mnie i można wtedy porozmawiać. Łomża jest takim miastem, gdzie rozmowa na forum na ten temat może mieć odwrotny skutek. Na pewno nie ułatwi, a być może utrudni realizacje jakiego kolwiek planu, je¶li tylko będzie to wiadome w ogólno dostępnym portalu. W Łomży wielu utrudnia inicjatywe młodym, a nie pomaga. Poza tym s± możliwo¶ci na pozyskanie funduszy na różnego rodzaju przedsięwzięcia, o czym radni Łomżyńscy nie mówi±, a może nawet nie wiedz±. Jako przykład z takich funduszy korzysta Ełk i dla tego s± lepsi od nas. Sprawdzaj±c dane w UE to Łomża nie wyst±piła nawet z jednym wnioskiem o takie fundusze. Zaznacze, że s± to pieni±dze dawane, a nie pożyczane. Wiec tylko Łomży pogratulować, widocznie jest samowystarczalna. :-)))

Sharky

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Nie chciałbym się powtarzać, napisałem pare słów do Maćka które możesz przeczytać. Jedno tylko powiem, że je¶li my¶lała¶ nad Pizz-Hut to zapomnij o tym. Jako rodowity Łomżyniak mówię Ci, to się tu nie przyjmie stawiaj na KFC bo tego naprawde nikt nie oferuje. Pizza w Łomży jest może nie w takim wykonaniu, ale jest. Wszelkie inne inwestycje jakie można tu przeprowadzić i nie tylko tu możemy omówić przy towarzyskiej kawie. Sam osobi¶cie prowadzę co nieco, ale w dalszym ci±gu szukam.

Pozdrawiam

Sharky

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Łukasz zmienił Twoje zapytanie na Co można produkować, ja dodam kogo trzeba w Łomży znać by co kolwiek można było by tu zacz±ć. :-)

Sharky

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Witam
Parę dni mnie tu nie było i patrzę, że w bardzo krótkim czasie powstało parę fajnych pomysłów.

Chciałbym je w tym momencie podsumować.

Pizza Hut - Odpada. Nie chodzi o to aby nabijać kabzę zagranicy ,tylko zapewnić większe możliwo¶ci miastu. Poza tym Pizza Hut nie jest tak± rewelacj±. W Łomży jest parę dobrych Pizzerni :) .Tak samo jak MC'Donalds. Jest parę barów, do których z większ± przyjemno¶ci± chodzę na Hamburgera i fryty :) .

Browar. Dobry pomysł , ale na tak± inwestycję potrzebne s± potężne nakłady finansowe. Moim zdaniem jest to trochę za mocny pomysł i nie na te czasy. A wracaj±c do Drozdowa , dlaczego padł? - Bo nikt nie chciał tego pić! .

Finanse z UE. Wiem, że jest co¶ takiego. Zajęło mi jednak trochę czasu, zdobycie jakiej kolwiek informacji na temat, gdzie można zdobyć jak±kolwiek dotację. Fakt ,że jest brak, informacji o dotacjach z zewn±trz to fakt. Trzeba nad tym popracować .

KFC . Bardzo dobry pomysł. I już od dawna my¶lałem nad tym. Jednak powrót do punktu Pizza Hut. Poza tym duże nakłady finansowe :( . Ale kto wie .

Do boju , do pracy , za kasą , dla kasy :))


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Sharky, bardzo trafnie dodales do tego pytania.
Maciek, moze to dlatego nie mozesz znalesc duzo informacji na kase z UE bo brakuje ci odpowiedzi na to co dodal Sharky do pytania podstawowego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Łukasz , może i pytanie ,jest nie trafne, ale nie to jest istotne. Prostota polega na tym ,co można zrobić, zapocz±tkować, aby się rozwin±ć i pomuc temu miastu. Mówię tu o nowych miejscach pracy i faktycznym rozwoju.

Do boju , do pracy , za kasą , dla kasy :))


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

ŁOMŻA TO ZADUPIE !!! WYPROWADZAC SIE STAD I TO JAK NAJSZYBCIEJ!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Podsumowanie. Miło że jest trafnych wypowiedzi i że w tak szybkim tempie powiększa się lista zainteresowanych tym problemem. Wiem że co by¶cie nie wymy¶lili to dojdziecie do wniosku takiego:
- po pierwsze wszędzie ale nie w łomży
- Brak pomocy ze strony miasta ( nawet nie ma u nas w ratuszu radcy z dziedziny ekonomii który lokalnym przedsiębiorcom mógłby podpowiedzieć co nieco, bez pobierania opłaty oczywi¶cie)
- łapuwkarstwo pod każdym względem
- je¶li kto¶ nie bierze to też nie pomoże bo się boi narazić innym
- brak przepływu informacji
- brak wpływu przez odpowiednie osoby na programy lokalne w TV i R
te media za bardzo żyj± własnym życiem i kreuj± nam taki ¶wiat jaki
oni sobie wymy¶la
- no i Paie Tadeuszu trafnie powiedziane wymienić nasze elity ( to one s± przysłowiowym wrzodem na ...... i tym chorym organem który skutecznie zaraża całe Łomżyńskie społeczeństwo)

Mogę wiele wymieniac nawet przykładów ale w ten sposób nic nie osiagniemy. Robi sie z tego wielkie narzekanie i nic więcej.
Proponuje ustalenia spotkania dla wszystkich którzy chc± na ten temat rozmawiać i co¶ przekazać. Może w ten sposób się co¶ zacznie. Więc je¶li to jest dobry pomysł czekam na info. Przypominam tylko o jednym że nici również będ± z takich spotkań je¶li nie będzie osoby prowadz±cej. Składajcie propozycje takiej osoby. No i do boju Łomżyniacy b±dzmy lepsi od górali. Mam nadzieję że portal łomżyński w tym nam pomoże i ogłosi co się dzieje.
Pozdrawiam

Sharky

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Podam Ci adres strony o funduszach z UE jest bardzo ciekawa tym bardziej że tam bardzo dużo słychać o innych a nie o Łomży. Jak go znajde to zaraz prze¶le

Sharky

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Nie jest łatwe rozpoczęcie własnej działalno¶ci gospodarcz±-to fakt. Więcej przeciw niż za, zwłaszcza w Łomży. Powodzenia tym którym uda się stworzyć rentown± firmę ! Tak przy okazji to ciekawe wypowiedzi się tu ukazuj± (jestem pierwszy raz na forum łomżyńskim ), ale nikt nie wspomniał o otwieranych coraz to nowych kafejkach internetowych (ciekawe jakie oni maj± z tego zyski ???) :P:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Magda, nie wiem jak teraz, ale jak bylem w Lomzy 1.5 roku temu to wszystkie kafejki mialy klijetow, lecz bardzo slabe polaczenie. Jak sobie obliczylem koszta za minute, i czas jaki zajelo mi sie dostac do poczty itd itp to wyszlo mi na to ze jest o wiele lepiej z domu sie podlaczyc (jezeli to tylo chodzi o zciagniecie poczty i odpowiedz na nia), bo szybciej troche. Jedyne dobre lacza to na poczcie, lecz tam sie dostac trudno, bo jest popyt.

Sharky, z przyjemnosca poczytam ta strone o ktorej mowisz.
Czekamy na link.

Lukasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re:

Co myslicie o Agencji Informacyjnej. Miała by skupiać tych wszystkich, którzy czego¶ poszukuj± i tych którzy co¶ mog± dać . ?

Proszę o kilka zdań .

Do boju , do pracy , za kasą , dla kasy :))


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

temat jak zawsze aktualny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Taniej stacji cpn z dobrym paliwem ;) ruch w interesie gwarantowany :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomysły na biznes - JAKIEGO BIZNESU Nie ma W ŁOMŻY

Autor: SAiNT (---.lomza.sdi.tpnet.pl)
Data: 02-06-02 14:04

ŁOMŻA TO ZADUPIE !!! WYPROWADZAC SIE STAD I TO JAK NAJSZYBCIEJ!!!


TO BYŁ WIZJONER!

http://yarrok.blogspot.com/2008_04_24_archive.html
http://moto.money.pl/ceny-paliw/



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org