piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Podwójne "wahadło" za Śniadowem

Co za durnie na długi weekend pozostawili tak wyregulowane światła start/stop na odcinku ruchu wahadłowego za Śniadowem ??????? Trwa tam teraz remont i na 2 odcinkach oddalonych od siebie o ok. 3km są otwarte tylko dwa jednokierunkowe pasy. Dziś na przejazd w stronę Warszawy czekałem równo 45 minut. (a i tak jechałem w miarę wcześnie - zdając sobie sprawę z natężonego ruchu w dniu dzisiejszym, więc raczej mój czas oczekiwania na przejazd był relatywnie krótki).
Ja rozumiem, że jest konieczność modernizacji odcinka jezdni (idzie to sprawnie, aczkolwiek przy tych warunkach atmosferycznych i takim umiejscowieniu tego remontu - szczere pole, 0 zabudowań w promieniu kilku kilometrów - nie było by Ż A D N Y M problemem prowadzenie tego typu prac w trybie 24h - tylko trzeba chcieć i mieć trochę wyobraźni zlecając tego typu prace do wykonania), ale aby światła w taki dzień jak dziś (powroty z długiego weekendu) , działały dla obu kierunków z taką samą zwłoką ??? Z jednej strony 5 samochodów oczekujących na przejazd, a z drugiej 300 !!!!!!!!! Czy nikt nie sprawdzi jak się rozkłada ruch na tym odcinku i nie wyreguluje tak tych świateł, aby kierowcom sprawić jak najmniej kłopotu ?

Kretynizm, dyletanctwo i zaniechanie za nasze ciężko zarobione pieniądze !!!!!!!! Zamach na ekosystem i nerwy kierowców.

Jak wypadamy w oczach tych którzy odwiedzają naszą krainę wracając po długim weekendzie do domu i trafiają na taki okaz sprawności intelektualnej osób zarządzających takimi remontami ????

Nie można inaczej ? Nie można pomyśleć ? Nie można umieścić numeru telefonu bądź adresu e-mail na tablicy informacyjnej umieszczonej przy remontowanym odcinku z prośbą o pomysły usprawnień ? Czy taki know how nie przydałby się później, przy innych remontach ? Na miejscu osoby, która decyduje o wyborze wykonawcy, przyznałbym ogromny minus firmie realizującej ten remont (i uwzględniał ten minus przy ocenie przyszłych przetargów), a na przyszłość w punkcie przetargowym umieściłbym wymóg opracowania w projekcie wykonawczym procedury elastycznego zarządzania ruchem drogowym uwzględniającym zmienne natężenie ruchu na tym odcinku (droga na mazury). Później sprawdzał realizację tego punktu i dotrzymanie wyznaczonego celu dla założonego wskaźnika.

Taka bezmyślność urzędnicza to tragedia i pasja naszego państwa :(

pozdrawiam Wszystkich i łączę się w bólu z tymi, którzy muszą spędzić w bezsensownym korku godzinę swego czasu, za którego zmarnotrawienie z nie swojej przyczyny nikt im nie zwróci.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

Ja to już dawno zarzuciłem tą trasę do W-wy na korzyść drugiej, przez Ostrołękę. Po co na tym odcinku (Łomża - Ostrów ) psuć sobie nerwy a przy okazji i zawieszenie...

_________________________________________________________



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

to już lepiej chyba przez zambrów.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

Jeździsz przez Pułtusk, czy jakoś dobijasz do Ostrowi? Od kiedy pościnali te koleiny to całkiem sympatycznie się już jeździ - nawet na odcinku Łomża - Ostrów Maz. , ale to co dziś widziałem to mnie kompletnie załamało. Bo banalne przeprogramowanie cyklu (trwa pewnie z 5 minut taki update PLC ) poprawiło by komfort przejazdu...ehhh.. chcemy do Europy ale myślenie to ciężko przychodzi. Absurdy co krok.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

jedź przez Zambrów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

Jeździsz przez Pułtusk, czy jakoś dobijasz do Ostrowi?

Jeżdżę przez Pułtusk, ostatnio poprawili w nim nawierzchnię i całkiem sympatycznie się teraz tam jeździ.

Trochę dłuższa trasa ale drogi równe i przede wszystkim mały ruch. Nie ma tego wyścigu szczurów jaki był swego czasu zaraz za Wyszkowem w stronę W-wy. :)

_________________________________________________________



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

Dzięki za rady!

pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

Nie zapominaj też o częstych korkach w okolicy Serocka i Legionowa.
Via Baltica jedyną nadzieją.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

polecam przez Zambrów, warto :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

Nie zapominaj też o częstych korkach w okolicy Serocka i Legionowa.

Akurat jeżdżę w takich godzinach, że korki są - ale w drugą stronę. :D

_________________________________________________________



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

Nie wiecie czy nadal prowadzone są tam prace ?

btw: http://4lomza.pl/index.php?wiad=21914 ...tu będzie wesoło heheh :D

"Jak podaje Łukasz Czech utrudnienia w ruchu w związku z tymi pracami mogą potrwać nawet do końca lipca."



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podwójne "wahadło" za Śniadowem

A orientujecie się może czy droga do Drozdowa jest już przejezdna?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org