poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
co sądzicie o pracy w majówkę??

słyszalem że w niektorych firmach ( między innymi na BROWARZE i w Mc' donaldzie) ludzie w majówke mają pracować, według mnie jest to wykorzystywanie ludzi. Każdy boi się odmówić bo wiadomo że może szybko stracić prace a praca w święto przecież nie jest przymusowa......

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

w majowkę czyli precyzyjniej ? 3 maja? bo przeciez mc donalds doi zydostwo to co sie dziwic? to firma z usa wiec co mają obchodzic polskie swieto?:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Ja myślę że każdy powinien mieć te dni wolne.każdy ma prawo odpocząć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

dokładnie, na browarze nie masz nic do powiedzenia, masz tylko dymać i się nie udzielać, a macdynald to żydobuda, ze sztucznym żarciem, którą już dawno ktoś powinien zrównać z ziemią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

ja tez pracuje ....

i uwazam ze kazdy powinien miec mozliwosc isc do sklepu zrobic zakupy albo isc cos zjesc

ostatnio jak spadl samolot z prezydentem bylem w pracy nastepnego dnia po robocie ide a wszystko zamkniete i siedz gloduj ... porazka ..

wolny rynek ...

ale komuszki wola lezec w domu i czekac na wyplate

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

moze i zydobuda ale pokaz Czesiu kogos kto tam nigdy nie byl:) tak samo stotoil to tez zydobuda z Norwegii? czemu od razu jego nie zaorac? a policja ?? przeciez teraz modne hwdp wiec niech tez nie pracuja:) a rownac z ziemia to chcesz tez w weekend majowy? przeciez to swieto jest. odpocznij- po majowce zrownamy:) ludzie pracuja na calym swiecie- to nie chiny, ze zasuwa sie wiele za niewiele. nie chcesz nie pracujesz- a jak sie nie chcialo chodzic do szkoly to teraz trzeba spelniac marzenia innych

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

bigi2004 coś tak się najeżył, szkoła nie ma nic do tego, nie masz znajomości lub nadzianych starych to jak sam nie nakradniesz to nigdy się nie wybijesz w tym kraju z tym rządem, który sam kradnie, a nie da innym

temat jest inny, chodzi o to że wykorzystują ludzi, którzy też chcą się rozerwać lub spędzić czas z rodziną i oderwać się od tej codziennej zjebanej rzeczywistości

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

1 nie pracuje
ale, pamie,tam ze sadzilam ziemniaki i golymi nogami je wgniatalam w ziemie

a teraz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

słyszałem, że na browarze ludzie już dwa tygodnie robią bez dnia odpoczynku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

maja za to premie,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

nie wiem czy mają premie, ale na pewno łamany jest tam kodeks pracy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Szczebiotka...ech...te ziemniaki to Ty chyba główką wgniatałaś? A teraz? Teraz zamiast mózgu krochmal masz i dlatego sensu w Twoich wypowiedziach się doszukać nie można :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

co wy wiecie o browarze jest w ustawie ze mozesz pracowac max 6 dni w tygodniu i tam tak jest za soboty i niedziele maja wolne w tygodniu a przy produkcji spozywczej musi byc ciaglosc wyobraz sobie mleko ktore stoi 3 dni bo jest dlugi wekend

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

jakie wy macie problemy moze troche i to jest wykorzystywanie zenada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Ja tam sobie zrobiłem wolne od 27.04.2010 do 03.05.2010 i mam spokój :)

Piszę poprawnie po polsku.

Bierz życie, mówi Ci życia narkoman...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

mleko przerabiane jest ' po przywozie do mleczarni-praca na dwie zmiany zapewnia duzy obrut

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

ale bigi2004 jestes poebany, tak samo niko jakie wolne pajacu to tylko papierowe perwolenie w ktore kazdy wierzy bo pewnei na progresie robisz i nie masz nic do powiedzenia jestes zwyklym smieciem walonym w tylek przez tych z górya a TY szczebiotka masz premie jak dasz tyła dla kierownika, nie wypowiadajcie sie na temat osły....... czesio ma racje

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

każdy ma prawo odpocząć z własnej nieprzymuszonej woli a nie strachać się kierownika bo go zwolni ( oczywiście nie mówiąc tego prosto w oczy tylko między wierszami bo to przecież zakazane przez kodeks pracy).........jaki kodeks pracy pajace , jestescie tylko marionetkami a kto inny bierze za was premie podczas gdy wylewacie wasz pier....olony pot ....

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

ta co nie pierdoli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

kodeks pracy jest dla pracodawcy nie dla robola poczytajcie dobrze
robol ma prawa które w innym paragrafie są odbierane więc nie ma żadnych praw ma je..ć i tyle

z podziękowaniem dla PO

zielinak masz racje ale nic nie zdziałasz w tym pojebanym kraju bo ludzie są zastraszeni dużym bezrobociem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Szczebiotka, sensu w Twoim szczebiotaniu niewiele, ale mogłabyś to robić zgodnie z zasadami polskiej ortografii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Zamiast pohukiwać o ortografii i upodobaniach partyjnych należy ludzi informować gdzie mogą szukać pomocy, bo praca ponad wymiar 40 godz/tydzień to w Łomży normalność. Pracodawcy tak się przyzwyczaili, że nawet nie wypłacają żadnych dodatków za te nadgodziny ani nie oddają wolnego dnia. Kto nie przychodzi w soboty do pracy może liczyć się ze zwolnieniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Jest Państwowa Inspekcja Pracy. Do Sądu Pracy też blisko.

Wiem, że nie każdy może "sobie pozwolić" na utratę pracy, a działania powyższe tym właśnie skutkują.
Jeśli jednak jesteśmy w stanie się utrzymać bez dochodów od wykorzystującego pracodawcy warto zaryzykować. Warto nie dać się upodlić. Bo tu chodzi o godność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Racja, jeśli ktoś może to powinien tłuc prywaciarza ile się tylko da.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Zabawni są niektórzy ludzie. Jak komuś dzieje się krzywda to mają to głęboko w dupie i rzucają błyskotliwymi komentarzami w internecie. A jak im zaczyna się źle dziać to znowu narzekają na to jacy to ludzie są bezduszni i nie potrafią współczuć innym albo pomóc. Ktoś i tak ma ciężko to trzeba go jeszcze glanem wgnieść w glebę.
Co do pracy na browarze i Inspekcji Pracy to można tylko przez to etat stracić. I tak się nic nie zmieni i tak. Zadzwońcie do inspekcji i powiedzcie że ludzie tam robią bez żadnych premii w dzień ustawowo wolny. Wyśmieją was i powiedzą że mają do wtorku wolne bo jest majówka. A potem zapewne zadzwonią do zakładu i poinformują że będzie kontrola i proszę się na dany dzień przygotować. Z partyzanta nie wpadną.
Sąd pracy to też zły pomysł bo właśnie pracownik ma poodbierane prawa. Pracodawca stwierdzi że jego obecność była konieczna przy produkcji i ok.
W takiej sytuacji godność można sobie wsadzić co najwyżej w buty.

Mówicie o wolnym? Szkoda że nie można go wziąć na życzenie kiedy się chce. Najczęściej jest się informowanym że jesteś wysłany na swój urlop. I nic się na to nie gada bo nie masz szans. Nie wolno przecież podskakiwać.
Dla jasności nie pracuję tam ale znam dobrze sytuację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Patrzę że BROWAR- kiedyś nasza duma łomżyńska jest teraz obozem pracy, gdzie ludzie ciężko i na okrągło pracują, pozostaje nam tylko nie kupować tego piwa w proteście, a po drugie w sklepach żadne piwo nie jest tak zakurzone i brudne jak nasze łomżyńskie he

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

sluchaj zieliniak widac ze ledwo podstawowke sie skonczylo - bo teksty masz naprawde nie na miejscu- no ale coz jak mama kielbase wieszala bo nawet psy sie z toba nie chcialy bawic to takie rosnie niewiadomo co- a co do mnie to jestem przykladem czlowieka ktory wuerzy ze nikt sie z plecami nie rodzi- kazdy musi je sobie wyrobic a dobra szkola to podstawa zeby potem nie wyzywac ludzi od smieci na forum tylko ruszyc glowa a dopiero potem miesniami- pozdrawiam i zycze udanego dlugiego weekendu

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

bigi2004 pustaku to ze masz szkole to nie znaczy ze jestes lepszy od kogos bo to ze ktos nie skonczyl szkoly to nie znaczy ze ma dymać w majówke......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

a jeśli chodzi o Statoil to jest to stacja benzynowa i praca w święta jest tam dozwolona,wiec to inna bajka, browar ma magazyny i tam przechowuje piwo więc nie jest konieczne żeby pracować "na łeb na szyje" , ponieważ na magazynach są miliony butelek i puszek piwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Widze ze ktos bardzo dobrze napisal!!! piwo to nie chleb zeby w majowke pracowac na BROWARZE normalnie masakra tam sie dzieje ludzie naprawde 2 tyg.tam pracuja bez przerwy i bez przejscia!tak nie powinno byc zeby pracowac 1,2,3 maj!ludzi traktuja jak niewolnikow.kiedys tak nie bylo!dunczyk wykupil zaklad i mysli ze jest panem i wladca!patrzy kasy a ludzi ma w dupie!!!niech napierd... tak nie powinno byc!ludzie nie powinni przyjsc do pracy i nie maja prawa zwolnic bo to nie jest obowiazkowe...! dam dobra rade jak ktos czyta to z browaru to niech dzwoni do inspekcji pracy przed 15-sta najlepiej!
Białystok - 85 678 57 00
Polowa 55, Łomża - 86 216 54 01
Moze wkoncu ktos sie za nich wezmie!!!

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Mam nadzieje ze ludzie nie przyjda do pracy 1,2,3 maja nie ma co sie bac!!! powodzenia zycze i nie dajcie sie wyruch....!!!! macie prawo tez odpoczac!

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

z tym browarem już dawno powinien ktoś zrobić porządek, no chyba że idzie gruba koperta

bigi2004 widać jaką podstawówkę dopiero co zakończyłeś, jesteś numer łosiem i jesteś człowiekiem który "wuerzy" ? matka Ci cycem zęby powybijała ? tata da to i w jamie się żona znajdzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

Mam nadzieje ze ludzie z BROWARU jutro maja wolne!!! bo jak nie to napewno to inaczej sie skonczy...!ludzie w lomzy powinni wiedziec co sie dzieje...

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

no tak... w Mc pracuje sie w dni, w ktorych ludzie moaja wolne... przychodza sobie z bachem zjesc hapi mila... a wolne w Mc mozna dostac w poniedzialek i wtorek, kiedy jest maly ruch... i ot cala historyja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co sądzicie o pracy w majówkę??

wiem juz na pewno że ludzie na browarze w Weekend w dni ustawowo wolne od pracy i nie majo nic do powiedzenia wszystko na przymus i jeszcze grozo ze jak sie nie przyjdzie to z roboty sie wyleci .....a ja mam wyjeb.... i tak nie przyjde!!!!

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org