sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Książki godne polecenia!

Drodzy Forumowicze!
Jeżeli znacie lub czytaliście ostatnio jakieś ciekawe książki to prosiłbym o podanie tytułów i autora.
Proszę jedynie o kulturalne wypowiedzi.
Pozdrawiam!

Live for nothing or die for something...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Jak lubisz poczytać online to możesz poczytać Opowiadania Marka Hłasko
tutaj masz strone
http://www.marekhlasko.republika.pl/index2.htm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

polecam książkę pt. NIEWIERNA Ayaan Hirsi Ali (biograficzna)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

"Twoje zycie Twoj bol"
Wichrowackiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Ja jak najbardziej polecam książkę "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafóna, a jak już ktoś się wciągnie w tę niesamowitą powieść, to jest też kolejna powieść napisana w podobnym stylu tego samego autora pod tytułem "Gra anioła". Przyjemnej lektury.
Pozdrawiam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

ja polecam ksiązki Paula Coelho - czytalam Weronika postanawia umrzeć. świetne :). slyszalam ze Alchemik tez jest fajny :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Bardzo polecam najgoretszy thiller Harlana Cobena ''Nie mow nikomu''.Rowniez tego samego autora ''Jedyna szansa''. Obecnie jestem w trakcie czytania ''Ostatni szczegół''takze odezwe sie za kilka dni i napisze czy rownie dobra.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Stephen King - Ręka mistrza----> cudowna i reszte jego ksiazek rowniez polecam bo jak dla mnie najlepszy pisarz bez 2 zdan



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Napisz najpierw ile masz lat. Chyba wiesz,że książka różni się od książki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

"Wojna futbolowa" Ryszard Kapuściński

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

dla fanów Coelho polecam film Weronika postanawia umrzeć;-) świetna ekranizacja ;-)Polecam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Mój ostatni zachwyt-Bernhard Schlink ,,Lektor".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Coelho"Alchemik" Pilipiuk cała seria z Jakubem Wendrowyczem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

,,O dwóch takich co ukradli księżyc,, bardzo pouczająca lektura i na czasie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

z komedii polecam ''wakacjuszka'' Zofii Mierzyńskiej <--- świetne perypetnie polaki która wyjechała za chlebem do Chicago :)

obyczajowo- dramatyczna jest książka '' Kwiat sniegu i sekretny wachlarz'' autorstwa Lisy See

z thrillerów zdecydowanie świetna jest ''Księga imion'' autorzy : Jill Gregory i Karen Tintori.

i coś z czarnej komedii to ''Księga bez tytułu'' anonimowego autora ale mnie aż tak bardzo nie zachwyciła ale może Tobie się spodoba ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

"Biblia Szatana"
Anton Szandor LaVey

"Mein Kampf"
Adolfinnio Hitlerro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

"Zaginiony Sybmol" "Anioły i Demony" D. Browna
"Mein Kampf" A.H

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Kamasutra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

http://mcdonald4.tk/index.php

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Ja lubię S.Kinga i Koontza.
Z książek Kinga polecam-Desperacja,Ręka Mistrza,Worek Kości
A Koontza Wciągnęła mnie Opiekunowie,Grom,Północ.Ogólnie sporo jest tego,a każdy lubi inny gatunek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

waris dire "córka nomadów" i "kwiat pustyni" POLECAM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

"Księgę imion" czytałem również mi się podobała.
Ostatnio czytałem Trylogię "Millenium" Stiega Larssona dla mnie rewelacja.

Live for nothing or die for something...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Król szczurów Jamesa Clavella

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Jerremy Clarkson
"Świat wg Clarksona " cz. 1,2 i 3.

zbiory felietonów.
świetne na kibelek ;] i jako regeneracja duszy po ciężkim dniu.
polecam.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Na Jagody

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

a ja polecam ci ksiazke telefoniczna, akcja moze troche monotonna ale za to ile postaci....

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Nie poelcam zadnych ksiazek!!!

Czytanie ksiaze kto strata czasu...


Pewnie zaraz powiecie ze jestem malo inteligentny , malo rozwiniety umyslowo, malo wrazliwy itd...

Ja jestem z innej epoki.

Mowcie co chcecie ale czytanie to glupota - chyba ze jestescie na emeryturze :]





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

...

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Zacząłem ostatnio czytać książki Suworowa "Żołnierze wolności", "Akwarium" teraz czytam "Specnaz", osobiście bardzo polecam. Autor opisuje Armię Radziecką "od kuchni", dużo humorystycznych sytuacji, prosty język oraz zdradza tajemnice oraz prawa jakimi rządzi się radziecki wywiad GRU. Czyta się jednym tchem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

"Książki godne polecenia!"
Co to w ogóle za temat? W jednym temacie chcesz, żeby Ci ktoś przedstawił wszystkie książki warte przeczytania, które przez setki lat powstały? :]

Może chociaż zawęzisz swoją prośbę o konkretną dziedzinę literatury? Wówczas będzie nam łatwiej polecić coś sensownego.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

mnie ostatnio do gustu przypadły książki Ch. Fowlera: Widownia w mroku, 77 zegarów, Podziemne rzeki Londynu. jest to seria siedmiu powieści, ale na razie te 3 tylko są przetłumaczone, pozostałe w oryginale. są to kryminały przyprawione dość dużą ilością humoru. polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Teraz czytam W. Cejrowskiego Gringo wsró dzikich plemion. W kolejce czeka Rio Anaconda. RE-WE-LA-CJA. Super książki, czytasz i śmiejesz się pod nosem:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

"Gomorra" Roberto Saviano

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Cejrowski niestety troche ubarwia te swoje historie, a szkoda, bo sam lubie tego typu lekture. Niestety fantazje wolalbym pozostawic tworcom fantastyki, przynajmniej wiadomo, co jest bajka ;)

A jesli fantastyka i do smiechu, to oczywiscie polecam Sapkowskiego, cykl o Wiedzminie, jak tez trylogie husycka, o ile ktos nie czytal :) Lektura lekka i przyjemna, osobiscie lubie ze wzgledu na ciety humor i porcje cynizmu.

W podobnym klimacie, moze nieco bardziej krwawym, a mozna napisac i obrazoburczym, cykl o Mordimerze, Piekary. Glowny bohater - inkwizytor, w alternatywnym swiecie, gdzie Chrystus zstapil z krzyza i pokaral grzesznikow ogniem i mieczem, a wiara, ze oddal zycie na krzyzu uznawana jest za herezje ;)

Tez uwazam, ze temat mozna by zawezic, bo nie wiadomo co polecac, czy to ma byc cos z nowosci, czy leciec klasyka, a jesli tak, to z jakiego gatunku... Kazdy lubi co innego w koncu.

I prosba, jesli wpisujecie tytul, to rzuccie chociaz dwa zdania co to za gatunek lub o czym jest, nie kazdy kojarzy po tytule, a tak predzej ktos by znalazl cos dla siebie :)

Tworczosc Coelho... zwana przez niektorych psychologia dla ubogich ;) Mi tam kilka pierwszych tytulow czytalo sie calkiem przyjemnie. Fakt, ze moga tracic banalem momentami, jednak obserwujac klimat forum i naszego miasta, dla niektorych moglaby to wciaz byc lektura pokazujaca inne spojrzenie na swiat i zycie ;)

Z ksiazek, ktore utkwily mi w pamieci, podalbym jeszcze "Pan raczy zartowac Panie Feynman", autobiografia. Zawsze myslalem, ze slynni fizycy musza byc strasznie nudni. Albo sie mylilem albo ten byl wyjatkiem.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Dran -interesuja,co piszesz
naprawde

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Dran dobrze pisze - Piekara i Sapek są warci polecenia.
Pilipiuk zrobił się płytki, w sumie nigdy to nie była lektura wysokich lotów, ale pierwsze "Wędrowycze" miały swój klimat. Teraz to tylko powtarzanie pomysłow.
Z polskiej "fantastyki" polecam jeszcze Ziemiańskiego - "Zapach Szkła", zbiór opowiadań które dają mocnego kopa. Jarka Grzędowicza "Popiół i Kurz" czyli opowieści ze świata "Pomiędzy". Jest tego sporo, można by wymieniać wiele.
Ahm, i Ken Follet - "Filary Ziemi" czy też "Świat bez końca". Kobyły, ale dobre :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

lubie ,"Zawoda,cy krzyk"
emocje same emocje
brrrrvrrr
autor znany -Rycerz M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Dran, może i ubarwia, ale te ksiązki dobrze sie czyta....:)
Poza tym, lepsza taka wiedza, jak żadna. No i w ksiązkach są fajne zdjęcia;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

znajdą się chętni na kupno książek S. Kinga? :)

_________________________________________________________

:) :) :)
:) :)
:)
__________________________________________________________

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

,,Sieroty zła'' Nicolas d'Estienne d'Orves

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

,,Zrób mi jakąś krzywdę'' Jakub Żulczyk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Andrew M. Greeley

Bibliografia:

1994 Błogosławieni cisi
1994 Pokusa
Biały dym
Grzechy
Grzechy kardynalne
Irlandzkie złoto
Pan tańca
Piekłowstąpienie
Wrześniowe anioły

Życiorys:

Jest księdzem katolickim, duszpasterzem w archidiecezji chicagowskiej, socjologiem, profesorem University of Arizona, jednym z dyrektorów Krajowego Centrum Badania Opinii Publicznej w Chicago.



I pisarzem, którego książki zajmują czołowe miejsca amerykańskich list bestsellerów.

Krytycznie spoglądając na sprawy Kościoła, opisuje środowisko, które zna doskonale, ukazuje człowieczą stronę kapłaństwa i obraz kościelnej rzeczywistości niekiedy odległy od tego, jaki istnieje w powszechnej świadomości.



"Często bywam pytany" - mówi - "dlaczego ksiądz pisze powieści. Odpowiedź jest prosta: opowiadanie zawsze było najlepszym sposobem nauczania religii, ponieważ odwołuje się do uczuć i w ogóle całej osobowości, a nie tylko do chłodnego umysłu."

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Frank Mc Court:
-Prochy Angeli
-Nauczyciel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!



KSIĄŻKA TELEFONICZNA !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

oskar&pani roza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!



KSIĄŻECZKA DO NABOŻEŃSTWA !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Stanisław Obirek

Obirek: "Ojciec nieświęty"
Stała się rzecz niesłychana. Otóż Polak publicznie skrytykował Jana Pawła II. Dodając do tego, że Polakiem tym jest znany polski jezuita Stanisław Obirek,


Mój głos jest trochę odmienny niż wielu księży...
Ojciec Obirek

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Ja ostatnio czytałam książkę Adama Amblera \"Seksturysta\" jest to książka nieco skandaliczna i jest to polski odpowiednik 50 twarzy Greya. Fabuła ciekawa i wciągająca mnie podobały się liczne wątki erotyczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Boso, ale w ostrogach Tak daleko jak nogi poniosą
Autor: Stanisław Grzesiuk Autor: Josef Martin Bauer

christiane
Autor: Stephen King

Eksperyment Black Box
Autor: Mario Giordano

Sześć grobów do Monachium
Autor: Mario Puzo

zanim zaasnę<nie mam autora>

Singapur, czwarta rano
Autor: Marcin Bruczkowski



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Czasem zamawiam książki w sieci. Ostatnio na stronie empiku znalazłam Dziennik obłędnik. Po recenzjach postanowiłam ją kupić. Czekam aż przyślą bo zapowiada się naprawdę ciekawie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Polecam książki Krzysztofa Kotowskiego, a zwłaszcza trylogię \"Kapłan\",ale inne też są godne polecenia:\"Marika\", \"Japońskie cięcie\",\" Serwal\",\"Niepamięć\"...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

\"Sześć grobów do Monachium\" -M.Puzo
Cejrowski
\"Zanim zasnę\" nie pamiętam autora
Eksperyment black box\" nie pamiętam autora



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Gorąco katolikom polecam książki A. M. Greeley np. Grzechy Kardynalne, Piekłowstąpienie... Katolicki ksiądz odsłania w swoich książkach kulisy działalności kościoła, można wiele dowiedzieć się o grzechach kleru takich jak homoseksualizm, posiadanie przez księży potomstwa, kochanek, dążenie do osiągnięcia stanowisk w Kurii Rzymskiej za pomocą seksu. Przeczytacie o politycznych zabiegach konserwatystów i liberałów podczas SWII oraz o tym, że polityka Krk jest polityką ludzi niejednokrotnie małych, marnych i grzesznych.

Andrew M. Greeley jest księdzem, prowadzącym działalność duszpasterską w diecezji chicagowskiej, a jednocześnie socjologiem, profesorem w University of Arizona i jednym z dyrektorów Krajowego Centrum Badania Opinii Publicznej w Chicago. Jest też znanym pisarzem, autorem bestselleru \"The Making of the Popes\" (1978), analizującego dwa papieskie konklawe z 1978 r., a także wielu niezwykle popularnych powieści, wśród których \"Grzechy kardynalne\" uchodzą za jedną z najlepszych.

\"Grzechy kardynalne\" to historia ludzi wierzących i kochających Boga, a jednocześnie przeżywających wielkie ziemskie namiętności, ludzi niedoskonałych i upadających, lecz potrafiących podnieść się z upadku. Wartka, chwilami sensacyjna akcja powieści toczy się w ciągu trzydziestu lat w Ameryce i Watykanie, w środowisku księży i dostojników kościelnych oraz ludzi świeckich z nimi związanych. Sposób ukazywania problemów współczesnych przedstawicieli stanu kapłańskiego (m.in. w kwestii utrzymania celibatu) może szokować, lecz równocześnie musi budzić najwyższy szacunek dla szczerości i odwagi autora, a także dla jego wiary w misję Kościoła.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

książki Stephena Kinga, Thomasa Harrisa, Simona Becketta, Paulo Coehlo, James Clavell Król szczurów, Christiane F. My dzieci z dworca zoo, Waris
Dirie Kwiat pustyni, Dan Brown, Carlos Ruiz Zafon, Harlan Coben, Sekret Freuda ale autora nie pamiętam, Tajemnica Gaudiego też niestety nie pamiętam autora

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

\"Władca piasków\" Eliza Drogosz, pozycja dla trochę młodszych czytelników, aczkolwiek wciągająca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Dorzucę coś od siebie: Milion małych kawałków-J.Frey
Norwegian Wood-H.Murakami
Opowiadania M.Hłaski
Nostalgia anioła-A. Sebold
Wrócę po Ciebie-G.Musso
Bezdomna-K.Michalak
Niekochani-niestety autorki nie pamietam
Gra w klasy(można czytać na dwa sposoby)

Życie to nie bajka,życie to je walka! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

kochanek wielkiej niedzwiedzicy , zapiski oficera armii czerwonej ,,, siedem pigulek lucyfera - wszystkie dostepne w audioboku na yutube.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Polecam książki naszej rodzimej pisarki Marty Zaborowski. Uśpieni i dzisiaj skonczylam czytać również godne polecenia rajskie ptaki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Murakami - najlepza chyba Kronika ptaka nakręcacza (Norwegia jest zbyt wulgarny)

Borges J.L. : np. Fikcje
Caroll J.: np. Cylinder Heidelberga
Nabokov V.: np. Prawdziwe Życie Sebastiana Knighta, Maszeńka
Camus A.: np. Upadek
Perez Reverte Arturo: np. Życie jak w Madrycie
Hosseini Khaled
Brady Joan: Teoria Wojny
Burmett H.F.: Tajemniczy Ogród
Cave Nick: Śmierć Bunnego Munro
Sołżenicyn: Jeden dzień Iwana Denisowicza
Vonnegut K.
Twain
Baricco A.:np. Ocean morze
Stasiuk: np. Mury Hebronu
Andruchowycz J.:Moskowiada
Kipling
Isherwood K.: Pozegnanie z Berlinem
Coetze: np. Hańba
Guy De Maupassant: Dom Pani Tellier
Hosseini Khaled
Waltari Mika: Egipcjanin Sinuhe
Calvino Italo: np. Baron Drzewołaz, Rycerz nieistniejący, Jeśli zimową nocą podróżny

King S.: Serca Atlantydów, Wielki Marsz (i tyle)
Kapuściński
Adric Ivo: Most na Drinie
Suskind: Pachnidło
Stef Penney: Czułość wilków
Barth John: Koniec Drogi
Huxley A.:Nowy wspaniały świat
Zola
Remarque
Greene Graham: Moc i Chwała
Updike J
czeskie np.: Pavel O.:śmierć pięknych saren, Hrabal i in.
rosyjskie np. Dostojewski
fantastyka
Brown Fredric: np. Precz z Marsjanami
Douglas A. : Autostopem przez galaktykę
i klasyka czili np. Lem, Strugaccy
i inni...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

Mogę zaproponować www.sanoko.pl . Jest to bardzo dobra i ciekawa książka o Sanoko, która na pewno przypadnie do gustu waszym dzieciom. Opowieść jest bardzo ciekawa, napisana w świetny sposób także jest to świetna literatura dziecięca 7-12 lat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Książki godne polecenia!

„Moulin Rouge”- biografia Henri de Toulouse-Lautrec
„Saszeńka „
„27 śmierci Toby’ego Obeda „
„ Złodziejka książek „
„Cień wiatru”
„Chłopiec z latawcem”

https://ksiegarniapoznanska.pl/ Daję tutaj również namiar na portal ksiązkowy, w którym można znaleźć wiele polecanek na wartościowe ksiązki do przeczytania :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org