niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Śnieg = Duży problem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zagrozenie-w-supermarkecie-w-Bydgoszczy---ewakuacja-100-osob,wid,11843033,wiadomosc.html

Właśnie czy ktoś interesuje się tym jeszcze ? a to jest wielki zagrożenie już pewnie nikt nie pamięta jak się zawaliła hala targów co zginęło kilka osób kilka lat temu ,no na pewno a ja pamiętam jak mówili w TV że będą kontrole i odgarnianie śniegu z dachów no i na jednym incydencie się zakończyło widzę ;/ u nas może nie ma takiego wielkiego problemu ale np na Kauflandzie jest i wątpię że ten śnieg jest zgarniany ;\ tylko nieszczęścia brakuje ;|
A i jeszcze chodzi o uliczki ja rozumiem odśnieżać ale z głową a nie ludzie przy swoich posesjach robią wielkie zaspy śniegu i wszystko na ulice a pózniej samochodem się nie da przejechać .




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

A ja ci powiem ciekawostkę, na nowym osiedlu Wspólnoty ŁAGODNA na ulicy Sybiraków pozamykali się tak bramammi że tam odsiężarki nie wjechały i ludzie z pod klatek nie mogą wyjechac tyle śniegu, a odśnieżarka ma w dupie i nie wjedzie jak brama zamknięta....
niezłe jaja, chcieli dobrze z tymi bramami a wyszło jak zwykle :)) kuzyn tam mieszka i mi opowiadał :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

odśnieżarka to w ogóle inteligentne urządzenia leci po chodniku z takim ustawieniem spychacza że cały śnieg z chodnika trafia pod kola samochodów stojących na parkingu bardzo mądrze ;]

skoro płacą im za kilometr to dlaczego nie pojedzie druga strona? bo za myślenie nie płacą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

niedziela godz. 17:30 wjeżdżam od strony Kupisk do Łomży z przeciwka jadą 2 pługosolarki-koguty z daleka się im świecą-pługi podniesione do góry,nie wiem może mają nowy system odśnieżania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

też to dziś widziałem na trasie Wizna Łomża :) szpachle w górze i dwie jechały, a śniegu wcale nie mało na trasie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

to tylko w podlaskim jest najgorzej lobuzy w ogole nie dbaja o drogi wystarczy wyjechac za granice podlaskiego np. w mazowieckie albo warm-mazurskie to normalnie czarny asfalt widac a w podlaskim bialo na jezdniach nie to ze sniegu kupa to jeczcze dziura na dziurze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

to tylko w podlaskim jest najgorzej lobuzy w ogole nie dbaja o drogi wystarczy wyjechac za granice podlaskiego np. w mazowieckie albo warm-mazurskie to normalnie czarny asfalt widac a w podlaskim bialo na jezdniach nie to ze sniegu kupa to jeczcze dziura na dziurze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

warminsko-mazurskie drogi sa jeszcze gorsze wiem dzis jechalem na goldap ... a czemu pugi sa w gorze ? bo mniej samochod spali ... a mozna wpisac ze jechal z opuszczonym plugiem i wtedy "nadmiar" paliwa wziasc sobie do domu ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

tarczyn napisał(a):

> też to dziś widziałem na trasie Wizna Łomża :) szpachle w
> górze i dwie jechały, a śniegu wcale nie mało na trasie
012
545489963

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

jeżeli chodzi o Kaufland to dzisiaj tam widziałem jak odśnieżali dach, a co to dróg to jest porażka. wracałem wczoraj z Trójmiasta do Warszawy a potem do Łomży to powiem tylko tyle że max prędkość 50 km/h a śniegu tyle że szybciej na nartach bym się przedostał niż samochodem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

Akurat w Kauflandzie snieg jest zgarniany bo widziałem jak zapieprzali z łopatami po dachu dziś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

dobra odsniezarki jezdza, c os tam czasem zbiora, motorkiem po chodnikach jezdza, snieg zbieraja. A dlaczego nigdzie piachem nie sypia? Juz o sol sie nie pytam, bo czy temperatura nie ta, czy akurat snieg w trakcie pada, ale czemu piachem, nie sypia? Na osiedlowych drogach lod pod sniegiem samochod w miejscu stoi ruszyc nie moze bo tak slisko, a oni na piachu oszczedzaja? Tragedia w tym roku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

_M_L_ nie udzielaj się na temat na który nie masz pojęcia ;) Troszkę Ci uświadomię temat odśnieżania dróg.. Każda pługopiaskarka ma wyznaczony swój odcinek drogi np. Łomża - Zambrów wiec jak jedzie na Bazę po zapas soli (a baza jest w centrum Łomży) to nie odśnieża , bo nikt mu za to nie płaci ,a samochód jak to mówiłeś więcej pali , więc nie będzie dopłacał od siebie.. A co do soli to w temperaturze około - 8 i więcej sól nie działa ;) wiec po co sypać 7 Ton ? Żeby nie było żadnego efektu - strata kasy.. Tak samo dajmy na to ma wyznaczoną sól na odcinek Łomża - Jeżewo , wiec sypie tylko w 1 stronę bo więcej soli nie ma.. Skąd ma Ci ją wykombinować? Musi wrócić na Bazę po kolejny zapas soli i dopiero jedzie i sypie na 2 pas :) Mam nadzieje ,że trochę Ci wyjaśniłem i nie będziesz udzielał się na tematy o których nic nie wiesz i bez sensu komentował czyjąś prace :)

PS. W umowie jak dobrze wiem to każda pługopiaskarka ma 4 godziny( po zakończeniu opadów) na usunięcie śniegu z dróg i doprowadzenie nawierzchni do stanu użytkowania ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

TE BAN? ZNAWCO:) A JAKBY ŚNIEG PADAŁ TRZY DNI . TO CO BĘDĄ CZEKAĆ AŻ PRZESTANIE? POWINNI ZAIWANIAĆ AŻ DO NON-STOPU ŻEBY MÓC WOGÓLE WYJECHAĆ Z TEJ BAZY. OSIEDLOWI CIECIE TEŻ W KULKI GRAJĄ. POPRZEJMOWALI OD SM-ów OBOWIĄZKI UTRZYMANIA DRÓG I CHODNIKÓW OSIEDLOWYCH, KASĘ TRZEPIĄ ZATRUDNIAJĄ LUDZI NA CZARNO ALBO ZA DOTACJĘ Z ZATRUDNIAKA, A NA OSIEDLU ŚNIEG PO PACHY. DO D..... Z TAKĄ ROBOTĄ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

miasto wcale nie jest odśnieżane poza głównymi ulicami.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

miasto nie ma specjalistycznego sprzętu do odsnieżania. A taki sprzęt istnieje i stosowanei ejgo daje szybkie i wymierne efekty

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

Sks uszanuj innych prace chłopcze i przestań się mondralować. W sobotę padał śnieg cały czas od samego rana do nocy. Nic dziwnego, że sytuacja była taka jaka była zresztą nie tylko w Łomży ale całej Polsce i nie tylko. Akurat wstaje rano do pracy i widzę jak idę bo mam kawałek drogi. Służby nasze osiedlowe jak i mniejske z tego co widziałem nie próżnowały. Ban? ma racje i z nim się zgadzam. Jeśli chodzi o służby osiedlowe to w ich interesie jest utrzymanie nawieszchni chodnika. Piasku ci nikt nie będzie sypał skoro śnieg padał intensywnie. A jeśli chodzi o parkingi i ulice to nie jest w interesie gospodarzy osiedli. Teraz jak widać sytuacja się stabilizuje. Więc ludzie trochę wyrozumiałości jeden dla drugiego a będzie się nam łatwiej wszystkim żyło. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

Zobaczcie na osiedlu sm perspektywa <makabra>.Nie można przejść piechotą,nie mówiąc o jeżdzie samochodem,ale co zrobić kiedy służby odśnieżające kończą tam pracę w południe .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Śnieg = Duży problem

Tyle było katastrof a nadal wiele osób nie przejmuje się zalegających śniegiem... Ciekaw jestem czy w tym roku znów będzie jakaś ewakuacja budynku...Znajomi z firmy http://grupa-pood.pl/index.php?menu=odsniezanie_dachow nie raz i nie dwa odśnieżają dachy, którym mało brakuje już do przeciążenia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org